صفحه 14 از 22 نخستنخست ... 4 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 131 تا 140 , از مجموع 216
Like Tree487تشکر

موضوع: Canon PowerShot SX50 HS

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

نقل قول نوشته اصلی توسط toti نمایش پست ها
    با راهنمایی های دوستان من هم هک CHDK را انجام دادم واقعا توانایی های بسیار زیادی افزوده شد که متنوع هستند و نیاز به تجربه دارد.
    اگر امکان داشته باشد یک تاپیک برای ترجمه و تبادل تجربه مختص CHDK زده شود.
    آدرس دقیق برای بوتیبل کردن:
    alt+menu>>Miscellaneous stuff >>SD Card>>Make Card Bootable
    دوست عزیز در واقع چنین تاپیکی وجود داره
    تاپیک CHDK
    اما آخرین آپ اون تاپیک مربوط به تقریبا 8 ماه پیشه.
    البته خوبه دوستان تجربیاتشون رو اونجا هم قرار بدن.
    ضمنا یک سوال: کمینه عدد f رو شما چقدر تونستید بیارید پایین؟
    toti و Wings تشکر می‌کنند.
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

دوستان اگر احیانا مثل من با نحوه قرار گرفتن آیکن های CHDK روی مانیتور مشکل دارن (آیکن ها روی آیکن های خود دوربین قرار گرفته) می تونن از طریق زیر جای هر آیکن رو عوض کنن.
    Maim Menu >CHDK settings<OSD Layott Editor
    ضمنا فشار دادن دکه set/func به معنی ok هست.
    حالا صفحه ای مثل زیر نمایان می شه
    ISO_Layout_Editor.png
    با هر بار فشار دادن دکمه set/func روی دوربین ، کادر سبز بین آیکن ها حرکت می کنه. (در یک کادر قرمز هم توضیحی درباره اون آیکن) برای جابه جایی اون کادر هم باید از دکمه جهتی خود دوربین برای بالا، پایین ، چپ و راست بردن آیکن استفاده کرد.
    اینطوری نمایشگر دوربین خیلی زیباتر هم می شه.
    toti، Wings و alinozad تشکر می‌کنند.
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

كاربر جديد
    تشکر کرده
    492

نقل قول نوشته اصلی توسط ali k نمایش پست ها
    دوست عزیز در واقع چنین تاپیکی وجود داره
    تاپیک CHDK

ضمنا یک سوال: کمینه عدد f رو شما چقدر تونستید بیارید پایین؟
    آقااینجا دو محدودیت برای این خصوصیت قرارداده:
    یکی ساختمان دوربین و یکی موقعیت زوم.
    (Only available on cameras with an actual aperture / iris. mechanism)

[●] [ 1.8 – 32.00]

This feature allows you to override the camera’s aperture settings using standard f-stop values. Simply select the desired setting and the camera will use that setting in all auto and manual modes. Please note that the actual aperture values available may depend on the camera's construction and zoom position.

The [●] field is used to enable or disable the override.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

نقل قول نوشته اصلی توسط toti نمایش پست ها
    آقااینجا دو محدودیت برای این خصوصیت قرارداده:
    یکی ساختمان دوربین و یکی موقعیت زوم.
    اما نکته عجیب اینه که کمینه f دوربین sx50 مقدار 3.4 هست اما در CHDK مقدار 3.56 هست.این عجیبه که CHDK توانایی دوربین رو پایین تر بیاره به جای اینکه اونو بهتر کنه یا حداقل تغییری در اون نده.
    toti و Wings تشکر می‌کنند.
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

دوستان چند روز دنبال این بودم که قابلیت timelapse رو در CHDK دوربین sx50 فعال کنم.
    و اما راه حل:
    ابتدا از لینک زیر یک فایل به نام CHDK_Countdown_Intervalometer.zip رو پیدا کنید و دانلود کنید.
    لینک دانلود CHDK_Countdown_Intervalometer.zip
    حالا فایل rar رو unzip کنید.درون پوشه ای که باز می شه فایلی به نام counter.bas رو پیدا کنید.
    حالا SD CARD رو به رایانه وصل کرده و counter.bas رو در SD CARD فولدر CHDK و در فولدر SCRIPTS کپی کنید.
    حالا SD CARD رو از رایانه جدا کنید و وارد دوربین کنید.
    دکمه alt رو فشار بدید (برای دوربین من دکمه s هست، بالا سمت چپ دوربین)و سپس دکمه شاتر رو تا نیمه فشار بدید تا منوی scripts بیاد بالا.حالا گزینه اول (Load Script from file) رو انتخاب کنید.
    حالا دنبال عنوان counter.bas بگردید و دکمه func/set رو فشار دهید (همون ok کردنه)
    حالا دو تا خط پایین صفحه ورودی scripts ظاهر می شه:
    Countdown Intervalometer
    [ ] Interval in sec
    [ ] Number of shots
    مثل تصویر زیر
    Script-menu.jpg
    در بین علامت های کروشه گزینه اول فاصله زمانی بین شات ها و دومی تعداد شاتها رو وارد کنید.
    جالا کادرتون رو انتخاب کنید و شاتر رو فشار بدید.بقیه کار انجام شده است!
    توجه:غیر فعال کردن این حالت:
    حالا بعد از پایان کار و برای اینکه این حالت رو متوقف کنید دوباره alt رو بزنید و شاتر رو نیمه فشار بدید و از منوی script گزینه اول (Load Script from file) رو انتخاب کنید و حالا در صفحه
    جدید گرینه DEFAULT.BAS رو انتخاب کنید.در اینصورت دیگه حالت timelaose غیر فعال می شه.
    با بهترین آزوها و امیدوارم از کار با این دوربین لذت ببرید.
    ویرایش توسط ali k : Wednesday 25 September 2013 در ساعت 22:25
    ghaffar، M. Beyrami، toti و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

كاربر جديد Wings آواتار ها
    تشکر کرده
    88

با سپاس از همه ی دوستانی که مارو از قابلیت ها CHDK به زبان فارسی بهره مند میکنند
    من یه قابلیت به نام CHDK Motion Detect Plus v0.3.1 پیدا کردم چون انگلیسی بود چیزی سر در نیاوردم
    اما در پوشه های CHDK که چک کردم دیدم نیست ، فکر کنم نداشته باشیم ، شاید به sx50 بخوره
    اگه دوستان فهمیدن چه جوری راه میوفته ، لطف کنن بگن
    toti تشکر می‌کند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

نقل قول نوشته اصلی توسط Wings نمایش پست ها
    با سپاس از همه ی دوستانی که مارو از قابلیت ها CHDK به زبان فارسی بهره مند میکنند
    من یه قابلیت به نام CHDK Motion Detect Plus v0.3.1 پیدا کردم چون انگلیسی بود چیزی سر در نیاوردم
    اما در پوشه های CHDK که چک کردم دیدم نیست ، فکر کنم نداشته باشیم ، شاید به sx50 بخوره
    اگه دوستان فهمیدن چه جوری راه میوفته ، لطف کنن بگن
    دست گرامی قبل از اینکه پاسخ سوالتون رو بدم یه سوال: وقتی CHDK رو در دوربین فعال می کنم، بعضا علائمی که مربوط به CHDK هست روی مانیتور حالتی شبیه پریدن داره. انگار یه لحظه علائم CHDK و نه علائم خود دوربین بره و برگرده.آیا شما هم چنین موردی دارید؟
    اما درباره CHDK Motion Detect Plus . کلا قسمتی که script هست به این معنی هست که شما با استفاده از یک زبان برنامه نویسی می تونید هر چیزی که از دوربین بخواهید رو بنویسید و اونو از اون قسمت script فراخوانی کنید و استفاده کنید.البته نگران نشید.در حقیقت خیلی از این برنامه ها آماده نوشته شده و شما بدون هیچ اطلاعی از قواعد اون می تونید دانلود کنید و استفاده کنید.
    البته من نگاه کردم CHDK Motion Detect رو داره ولی CHDK Motion Detect Plus رو باید از اون قسمتی که نوشته download دانلود کنید.

875.jpg

فایل rar که دانلود شد extract کنید و فایل motionp.lua رو از اونجا کپی کنید درون SD CARD درون پوشه CHDK ، درون پوشه script.
    حالا alt رو بزن و دکمه شاتر رو تا نیمه فشار بده روی قسمتی که در عکس زیر با رنگ قرمز مشخصه ok کن.
    3.motion_detect_plus_script_settings-560x420.jpg

حالا برو و عنوانی رو که در عکس زیر با رنگ قرمز مشخصه پیدا کن.
    2.motionP_load_script-560x413.jpg

حالا این حالت روی دوربین فعاله.برای غیر فعال کردن همین مسیر رو بیا و روی DEFAULT.BAS اینتر کن.

راستی حتما عکس های خوبی که با این دوربین می گیری رو قرار بده.هم دوستان لذت می برن و هم اینکه گستره توانایی این دوربین رو بهتر بشناسیم.
    موفق باشی.
    saeed2vfx، toti، Wings و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

كاربر جديد Wings آواتار ها
    تشکر کرده
    88

نقل قول نوشته اصلی توسط ali k نمایش پست ها
    ... یه سوال: وقتی CHDK رو در دوربین فعال می کنم، بعضا علائمی که مربوط به CHDK هست روی مانیتور حالتی شبیه پریدن داره. انگار یه لحظه علائم CHDK و نه علائم خود دوربین بره و برگرده.آیا شما هم چنین موردی دارید؟
    .
    .
    دوست عزیز متاسفانه من هنوز موفق به اجرای عملی CHDK به علت نداشتن رم ریدر نشدم
    فیلا دارم از شما و دیگر دوستان یاد میگیرم تا در اولین فرصت دست بکارشم
    اینه که از دیگر دوستان تقاضا دارم که به سوال شما پاسخ بدهند
    من در اولین فرصت همه ی موارد را اجرا خواهم کرد و اطلاع خواهم داد
    toti و ali k تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

سوال من و جواب دوست عزیزم رو اینجا در تاپیک مرتیط مینویسم. ممنون میشم دوستان راهنمایی بفرمایید:
    سلام دوستان.
    ببخشید من سوالی واسم پیش اومده - با SDM هر کاری میکنم تا پارتیشن رو دو تیکه کنم نمیشه
    پس از :
    Formatting a single partition on disk1 named SDM
    Making card bootable ...
    در قسمت پایین مینویسه: Making card bootable failed - retry with debug on for more information
    fat16 هم که تیک بزنم اصلا فرمت نمیشه: Formatting failed - retry with debug on for more information
    مموری رو با دو فرمت fat و fat32 فرمت کردم.
    ورژن فریمور رو از روی عکس با برنامه CameraVersion13-sfx درآوردم و chdk از سایت مربوطه دانلود کردم.
    با برنامه assist که اینو مینویسه: No official SDM builds are available for this camera
    ضمنا در منو اصلا گزینه framware update وجود نداره - در هیچ قسمتش.
    دوربین powershot a4000is هست - اگر امکان دارد راهنمایی بفرمایید. ممنون میشم.
    دوست عزیز در انجمن canon sx50 hs همین موضوع در پست شماره 127 توضیح داده شده.می توانید مراجعه کنید.
    خود من بدون پارتیشن بندی و چنین مواردی که دوستان اشاره کردن (چند جا دیدم) کارم رو انجام دادم.فقط ابتدا با کمک خود دوربین sd card رو فرمت کنید، محتویات فایلی که unzip کردید رو درونش کپی کنید و کارت رو وارد دوربین کنید.
    حالا شما نباید دوربین رو روشن کنید.باید با دکمه play back یعنی همون دکمه ای که با اون عکس های گرفته شده را مرور می کنید وارد دوربین بشید، دکمه منو رو بزنید و حالا firm update رو انتخاب کنید.
    موفق باشید و اگر توضیح دیگه ای نیاز دارید حتما به تاپیکی که گفتم سر بزنید.
    علی اقا دوربین من اصلا firm update نداره... باور کنید درست راه رو رفتم - نداره :(

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

نقل قول نوشته اصلی توسط nchshm نمایش پست ها
    سوال من و جواب دوست عزیزم رو اینجا در تاپیک مرتیط مینویسم. ممنون میشم دوستان راهنمایی بفرمایید:

علی اقا دوربین من اصلا firm update نداره... باور کنید درست راه رو رفتم - نداره :(
    دوست عزیز شما احیانا بعد از extract کردن فایل زیپی که دانلود می کنید اون فایل رو باز کنید و محتویات اون رو درون sd card کپی کنید.به صورتی که شما یک پوشه به نام CHDK به همراه چند فایل دیگه رو درون sc card ببینید.
    حالا SD CARD رو وارد دوربین کنید و دکمه زیر menu یعنی play back رو فشار بدید.
    ضمنا به طور معمول درون اون گرینه ها firm update نیست مگر اینکه شما درون sd card فایل هایی که گفتم رو کپی کنید.در این صورت با وارد کردن این sd card درون دوربین، اون گزینه رو می بینید. (تب اول رو انتخاب کنید و برید پایین)
    (پست شماره 127 از همین انجمن به همراه تصویر بهتر کمکتون می کنه)
    اگر بازهم مشکل داشتید بفرمایید.با ارزوی موفقیت
    ویرایش توسط ali k : Saturday 28 September 2013 در ساعت 23:37
    MahBaz، toti و Wings تشکر می‌کنند.
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

صفحه 14 از 22 نخستنخست ... 4 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... آخرینآخرین