صفحه 4 از 9 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 82
Like Tree125تشکر

موضوع: Canon EOS 5D

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

پیش فرض پاسخ: Canon EOS 5D

ظاهرا سوء تفاهم مگا پيكسلي شديدا وجود داره ، البته مگا پيكسل مهمه ، اما اهميتش (مخصوصا در مگاپيكسل هاي بالا) بسيار كمتر از اونيه كه دوستان بهش باور دارند:

http://www.kenrockwell.com/tech/mpmyth.htm

http://www.luminous-landscape.com/tu...s-demyst.shtml

پي نوشت: اصولا منظور من عقيده بعضي ها در فرق اساسي بين 10 و 12 مگا پيكسل است، آن هم در دوربين هاي حرفه اي.
    ویرایش توسط Amir Mohebi : Thursday 29 December 2005 در ساعت 01:06
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

ممممم
    حالا من کمی مخالفم!
    چرا؟
    چون شاید 5دی رو دوربین گرانی بدانم... ولی باید توجه کنیم... کسانی که کنون دارن اصولا کنون میخرن... و کسانی که نیکون دارن اصولا نیکون..!
    و 5دی خیلی خوب به فروش میرسه! چون از لحاظ رزولوشن جذابه ... فول فریم هست و تفاوت قیمت بسیار زیادی با 1ds mark II داره....
    و اگه بخواهیم اینگونه بررسی کنیم من میگم 1ds mark II دوربینی هست که بسیار بد میفروشه... تولید شده تا بگه کنون با کیفیت ترین دوربین DSLR دنیا رو میسازه...

و کنون داران انتخاب های خاصی دارن... که 5دی به عنوان انتخاب بسیاری از عکاسان محسوب میشه...(مخصوصا در خارج از کشور...)
    میشه این رو از لیست پرفروش های سایتهای اینترنتی فهمید....
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

قکر کنم همه بحث ها شده و من دیر رسیدم اینجا!!
    فقط بگم که کانن قیمت 5دی رو 300 دلار پایین آورده: از 3300 به 3000 دلار

و قیمتش در ایران قبل از اینکه پایین بیاد: http://www.shop.ir/product.jsp?productId=10457

دو میلیون و هفتصد و پنجاه هزار تومان!!
    و یک چیز دیگه به آرش نشون بدم: Canon 1Ds Mark II میکنه به عبارتی 4190 دلار.. ایناهاش:
    http://s1.amazon.com/exec/varzea/ts/...661059-6624460
    فکر کنم حالا دیگه و اقعا انتخاب بین این دو دوربین چالش جذابیه!!
    و جالبتر میشه وقتیکه نیکون D2X هم باشه 2720 دلار اینجوری:
    http://s1.amazon.com/exec/varzea/ts/...661059-6624460
    نظرت چیه آرش جان؟؟ فکی، فامیلی، دوستی آشنایی چیزی تو امریکا نداری؟؟

و راستی آرش جان 1Ds Mark II اونقدرا هم بد نمیفروشه.. به هرحال بدنه حرفه ای اون رو نسبت به 5دی باید در نظر گرفت.. مگه دی200 نیکون که اومده، کسی D2X نمیخره؟ درسته که فروشش کم میشه ولی بد نمیشه به نظر من!

راستی 16.7 مگاپیکسل هم (اونروز با امیر صحبت میکردیم سر این جریان) به نظر میرسه حد نهایی رزولوشن دوربینها باشه چرا که بسیاری از لنزها قدرت تفکیک در حد این رزولوشن رو ندارند. به عبارتی رزولوشن تولید شده توسط لنز از رزولوشن سنسور کمتره و رزولوشن بیشتر سنسور فایده ای نداره مگر افزایش قدرت مانور در کراپ کردن عکسها که معمولا من به این دلیل استناد میکنم که دوربینهای با مگاپیکسلتر (!!!) بهترند !
    امین خسروشاهی
    [Canon Digital Rebel]
    [EF-S 18-55 f/3.5-5.6] [EF 70-200 f/4L] [EF 50 f/1.4USM] [Canon 17-40 f/4L][Canon EF 28-135 f/3.5-5.6 IS USM]
    [Canon SpeedLite 580EX] [Manfrotto 055PROB tripod+Manfrotto 322RC2 head]

كاربر فعال Minoosepehr آواتار ها
    تشکر کرده
    1796

این رو که اصلا قبول ندارم که نهایت قدرت تفکیک لنزها 16.7 مگاپیکسل باشه. در جایی خواندم که نگاتیوهایی داریم که نزدیک به 30 میلیون نقطه را ثبت میکنند و درحال حاضر دوربینهای دیجیتالی داریم که بالاتر از 22 مگاپیکسل هستند.
    اینها همه به این معنا هستند که لنزهایی هستند که این نقاط را از خود عبور میدهد که برای آن سنوسور یا نگاتیوی گذاشته اند که آنها را ثبت کند.
    آریو مینوسپهر

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

بحث در مورد قطع 35 ميلي متري بود ....اين قضيه هم ثابت شده است و براي همان سنسور 1DS Mark II هم هر لنزي ، حتي هر لنز ال ي هم نميتواند حداكثر تفكيك اين سنسور را به كار گيرد. اين قضيه هم اختراع ما نيست، يك واقعيت است. حتما چند لينك معتبر براي آن خواهيم گذاشت، بعدش اين موضوع كه قدرت تفكيك نگاتيو چند ميليون نقطه است به قدرت تفكيك لنز ها چه ربطي دارد؟ يعني چه گارانتي وجود داشته كه لنز ها بتوانند از حداكثر تفكيك نگاتيو بهره ببرند (در دنياي 35 ميلي متر)؟

آن دوربين هاي 22 مگا پيكسلي هم بر حسب تصادف بك هاي مديوم فرمت هستند كه آن دوربين ها با لنزهاي بزرگ و فوق العاده خود، تغذيه لازم را از لحاظ قدرت تفكيك براي سنسورها فراهم ميكنند.
    ویرایش توسط Amir Mohebi : Thursday 29 December 2005 در ساعت 19:09
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

تشکر کرده
    1796

حتما استفاده میبریم که اگر سایتی را بگذارید که نشان دهد لنزها بیشتر از 16.7 مگاپیکسل را از خود عبور نمیدهند. در مورد ربط نگاتیو هم بگویم که از ابتدا نگاتیوها این قدرت ثبت با این رزولوشن را نداشتند و بر حسب نیاز تولیدکنندگان نگاتیو آنها را بالا بردند.

در مورد دوربینهای 22 مگاپیکسلی هم که خودتان فرمودید لنزهای قوی این کار را انجام میدهند.

خوب اگر این طور است پس ما تعیین نکردیم که لنز ضعیف باشد یا نه. بحث اینست که به هر حال عبور میدهند و گرنه سنسور با آن رزولوشن را نمیگذاشتند.

خلاصه اگر رنج لنزهای خاصی منظورتان است آنها را درج کنید و عمومیت ندهید.
    آریو مینوسپهر

كاربر فعال ARASH II آواتار ها
    تشکر کرده
    1259

با سلام

آره منم با برسی اكثر لنزهای كنون وسیگما و... به این نتیجه رسیدم كه نهایت قدرت تفكیكشون نمیتونه (توی فول فرم) بیشتر از 16.7 مگ باشه و حتی واسه كراپ 1.6 بیشتر از 8ّّ الی 10 مگ دیگه در حد قدرت این لنزهای كه تا الان برای این دوربینها ساختن نیست.
    راه حلش (برای ساختن دوربینهای بالای 17 مگ) یكی اینكه لنزهای با آلمان های با كیفیت خیلی بالاتر از اینكه الان هست بسازند (بزودی انجام نمیشه)
    یا اینكه دوربینهای با سی سی دی بزرگ تر از فول فرم بسازند و لنزهای كه بتونن سطح این سی سی دی ها رو پوشش بده.

و احتمالا اون نگاتیو 30 میلیونی دوبرابر سطح فول فرم رو داشته و مسلما از یه لنز خاص واسه این نگاتیو استفاده شده.
    آرش زمانی
    5DII A7RII

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1

همه یک چیزی رو به نظر من فراموش کرده ایم.
    خیلی از تجهیزاتی که الان در بازار اقتصادی وجود دارند از جمله دوربین دیجیتال ابتدا در مصارف نظامی سری و جاسوسی کاربرد داشته اند و سپس به بازار اقتصادی وارد شده اند .البته منظورم این نیست که صحبت های دوستان رو بخوام مورد تردید قرار بدم بلکه بیشتر می خوام بگم که نمی شه خیلی روی تجهیزات موجود در بازار قضاوت کرد از طرف دیگر مسائل اقتصادی و تجاری هم می تونند نقش عمده ای داشته باشند،مثلا فرض کنیم کانون بتونه یک دوربین 50 مگاپیکسلی رو به اندازه یک قوط کبریت بسازه حالا قیمت تموم شده اون در بیاد 200 هزار دلار حالا:

1-اون رو تولید کنه و بفرسته توی بازار

در این صورت مشتری بسیار کمی داره،چرا چون تولیدش کمه و گرون در می آید.

2-این تکنولوژی رو چند ساله به یک سرویس جاسوسی بفروشه،کلی پول به جیب می زنه و در این مدت می تونه اون رو برای اسفاده عمومی بهینه کنه و بعد وارد بازار کنه

پس به نظر من هم نباید در باره تکنولوژی اون ها بزرگ نمایی کرد و هم نباید فریب تبلیغات رو خورد.
    محمد امین فیروزآبادی
    Mohammad Amin Firuzabadi
    http://www.maf.ir
    آخرین بروز رسانی 1385/1/27
    http://www.irandeserts.com

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

در مورد دوربینهای 22 مگاپیکسلی هم که خودتان فرمودید لنزهای قوی این کار را انجام میدهند.

منظور از قوی یعنی مدیوم فرمت! یا بزرگتر از استاندارد 135( و صد البته با کیفیت!) .... ممکنه فردا دوربین 150 مگاپیکسل سینار هم بیاد تو بازار... ولی لارژ فرمت... اون نگاتیو های 30 مگاپیکسلی در قطع 135 افسانه ایست دلپذیر... اما در قطع 6*8 ابزاریست دلگشا!

اما من گمان میکنم بازی مگاپیکسلها شدیدا ادامه داره...
    مثلا یادمون باشه قطع سنسور فوجی 9500 و 9 مگاپیکسلش!
    اما امیدوارم کمپانی ها کمی بیشتر بجای مگاپیکسل سعی در کم نویز کردن دوربین ها و افزایش داینامیک رنج اونها کنن... که دیگه ربط آنچنانی به لنز نداره... همون کاری که فوجی داره روش تلاش میکنه... مثلا دوربین کامپکت با ایزو 1600 و یا S3pro با داینامیک رنج عالی.. حالا اگه بتونه ترکیبی از بدنه حرفه ای تر - سریعتر رو هم به کارش اضافه کنه بسیار دوست داشتنی خواهد بود...
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

تشکر کرده
    1796

در مورد لنزها هم اتفاقا من هم همین رو گفتم. گفتم عمومیت ندهید که مشخص شد در همه موارد این طور نیست.
    پس این طور برداشت شد که حد اقل شما میفرماییید که لنزهای دوربینهای با سنسور یا نگاتیو 35 میلیمتری بیشتر از 16.7 مگاپیکسل را از خود عبور نمیدهند. شاید این طور باشد ولی حد اقل آن را در جایی نشان دهید.(استناد به سایتی که نشان دهد چرا باید این طور باشد)
    راستی مثال نقض این مورد که در سطح 35 میلیمتری با لنز نمیتوان بیشتر از 16.7 مگاپیکسل را عبور داد وجود دارد
    که میخواهم بعد از استناد شماا آن را ذکر کنم.
    آریو مینوسپهر

صفحه 4 از 9 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 ... آخرینآخرین