صفحه 7 از 9 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 70 , از مجموع 82
Like Tree125تشکر

موضوع: Canon EOS 5D

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: ایا کسی از CANON EOS 5d استفاده میکند؟

سلام

خوب ظاهرا آتشي افروختم و بعد كنار نشستم ؟ :biggrin:

نه كنار ننشستم. رفته بودم جامعه ي مهندسان مشاور و يك كلاس 5 ساعته ي تخصصي داشتم به اسم اصول مذاكره (1) و در نتيجه الان بسيار بهتر مي تونم با كاوه مذاكره كنم :::big grin:::

خوب كاوه جان حق با شماست ( بذاريد به حساب عجله ي من در رسيدن به كلاس وگرنه Dpreview هردو رو گذاشته بود ! ) با توجه به عكس ويزوري كه شما گذاشته ايد و مطابق محاسبات من در 5 دي فاصله ي نقطه ي كناري تا لبه ي تصوير28 درصد طول و در مورد بقيه ي فول فريم ها حدود 24 درصده. به نظر من اين 4 در صد اختلاف اصلا ارزش حدود دو برابر و بيشتر قيمت رو نداره.

فراموش نكنيم كه جايگاه كنن 5 دي يه چيزيه مثل جايگاه كنن 300 دي. دومي اولين DSLR زير 1000 دلار و اولي اولين فول فريم DSLR زير 2500 دلار . يه كم به حافظمون فشار بياريم و يادمون بياد كه اين فول فريم ارزان قيمت كنن مال سال 2005 است نه اواخر 2007 و اوايل 2008.

مطلب بعدي اينكه همين فول فريم ارزان قيمت 2005 اي در دايره ي وسط علاوه بر همه ي نقاط فوكوس، 6 نقطه ي فوكوس اضافي غير قابل رويت براي حالت AI SERVO داره :

In addition to the nine visible AF points there are also another six invisible points within the spot metering circle. According to the EOS 5D user manual these are only used in AI SERVO mode for predictive AF tracking, if the subject moves completely out of the center circle then other points will pick it up.

خلاصه اينكه من هم اگه باشم الان 5 دي نمي خرم و منتظر مارك تو مي شينم ولي اين دوربين هنوز هم اعجوبه است.
    nmroshan، Nader Kohansal، ME و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

فرهاد خان شما بدون کلاس هم استاد بنده هستید و به اصول مذاکره کاملا آشنا...شما نیازی به این کلاس ها ندارید.اگر کلاسی هم لازم باشد ما باید برویم...

ما همچنان مخلصیم...

در مورد 5 دی کاملا با شما موافقم.این دوربین در زمان حضورش یک شاهکار و یک معجزه بود.حالا هم این دوربین یک اعجوبه است و یک افسانه شاید و همه دوستان کانن آرزوی داشتن اش را دارند ( با توجه به تمام معایب )

اما سطح توقع بالا می رود.در سال های اخیر دیگر کسی با مثلا 9 نقطه فوکوس و 3 شات در ثانیه راضی نمی شود.به نظرم برای کسی که علاقمند عکاسی از شب و طبیعت است و کمتر کار پرتره و خبری می کند بهترین انتخاب است ( هنوز هم ) با توجه به افت قیمتی که این روز ها دارد...

اما در کل با نقاط فوکوس این دوربین مقداری مشکل دارم که زیاد هم مشکل ناگواری نیست.اما این هم وجود دارد و خواستم دوستان در جریان اش باشند چرا که کمتر دوستی به آن اشاره می کند
    Nader Kohansal، A_Maddah، Ali Shaterian و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

سلام: دیدم دوتا دوست صمیمی باهم صحبت میکنند. تا حصول نتیجه این مطلب رو نگه داشتم.

الان باشد برای کسانی که بعدا به این تاپیک سر میزنند. بیشتر در جریان صحبت دوستان باشند و بدانند نکاتی که اشاره شد پیرامون چه موضوعی بوده است. نکات مورد اشاره ارزشمندی بود:cool:

The size of a camera's viewfinder can greatly affect its usability. The larger the viewfinder, the easier it is to judge focus and to see subject detail. The greater a viewfinder's coverage, the easier it is to precisely compose photographs. With modern DSLR cameras, viewfinder size varies more than image quality. So, once image quality is good enough, why not select a camera based on its viewfinder? The more you use your digital SLR, the more you will notice the viewfinder - and its limitations.

The table below shows the specification of each DSLR camera's viewfinder. Coverage is measured as a percentage of the full image captured. Therefore, a viewfinder with a coverage of 100%, shows the entire image to be captured. Magnification is a relative measure which compares the size of what we see through the viewfinder to what we would be seeing without looking through a viewfnder. For cameras with the same crop-factor (focal-length-multiplier), magnification can be used to compare viewfinder size. Magnification is relative because manufacturers all use the field-of-view obtained by a 50mm lens as their basis. Since a 50mm lens gives a different field-of-view depending on the crop-factor, the measured magnification differs too. For reference, the crop factor and resolution of each camera is also shown. The effective size should be used when comparing viewfinders of cameras with different crop factors

[IMG]http://www.*******.info/files/0678a6n4wxzreqqzaa0l.jpg[/IMG]

================================================

Viewfinder magnification is more important. Magnification tells you how big the image is. High magnification means a big image, like a movie screen viewed from a good seat; low magnification means an image like a distant postage stamp surrounded by a sea of blackness.

The magnification, of course, varies depending on the focal length of your lens. More zoom, more magnification. So the magnification specs are standardised, to whatever you see with a 50mm lens on the camera (or with an integrated lens set to its 50mm-equivalent setting). A 35mm film camera with a 1X-magnification viewfinder and a 50mm lens on it will show you things through the finder the same size as you see them with your unaided eye

ارادتمندتان
    nmroshan، Nader Kohansal، A_Maddah و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Nader Kohansal آواتار ها
    تشکر کرده
    2683

سلام

من هم نظر خودم رو می نویسم؛ هر چند اغلب آن ها تکراری است و قبلا" دوستان به درستی اشاره کرده اند.

نکات خوب:

- فول فریم بودن! و ارائه تصویری که در اغلب اوقات با دوربین های کراپ دار کاملا" متفاوت است
    - کیفیت تصویری عالی با رزولوشن و جزئیات بسیار بالا
    - بدنه خوشدست مخصوصا" با گریپ که با لنزهای سبک وسنگین در تعادل است
    - عمر باطری طولانی
    - نویز کم

نکات بد:

- بدنه محکم اما نامقاوم در برابر نفوذ گرد و غبار
    - داشتن سنسور بزرگی که دست به داستش خوب است؛ یعنی استعداد ممتازی برای کثیف شدن دارد. سنسور دوربین من هم از همان ابتدا و در حالت آکبند چند لکه داشت. در مدت این دو سال و اندی لکه ها بیشتر شده اند، ولی تا به حال تمیز نکرده ام و فعلا" هم قصد دخالت ندارم. به راحتی با چند کلیک در فتوشاپ رفع می شود. در خیلی از عکس ها هم اصلا" چیزی معلوم نیست.
    - منظره یاب فقط 96 درصد صحنه را نشان می دهد و نقاط نه گانه فوکوس بیش از حد متمرکزند.
    - ال سی دی آن چندان فوق العاده نیست. علاوه بر تمایل رنگی به زرد، در نور آفتاب تصویر به سختی قابل مشاهده است و عکس ها را کمی اوراکسپوز نشان می دهد.
    - نورسنج دوربین 1/3 تا 2/3 استاپ تمایل به آندراکسپوز دارد و اغلب باید جبران نوردهی کرد.
    - سرعت عکاسی پی در پی آن کم است (برای من مهم نیست و تا به حال استفاده خاصی نکرده ام).
    - فلاش سر خود و لامپ کمکی فوکوس ندارد (برای من چندان مهم نیست).
    - تأخیر در نمایش تصویر در ال سی دی (برای من مهم نیست).
    - وایت بالانس اتوماتیک چندان عالی نیست.
    - خطاهای اپتیکی لنزها چشمگیرتر است.

بسیاری از این نکات مثبت و منفی را دوربین های دیگر هم دارند؛ ولی دلیل اصلی انتخاب من فول فریم بودن آن بود و مانند دیگران معتقدم هیچ دوربین کراپ داری تصویری از جنس فول فریم تولید نمی کند؛ چیزی که برای من فوق العاده جذاب است.
    ME، bfarahanchi، Persian و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد asadi آواتار ها
    تشکر کرده
    0

Smile

بسیار سپاسگذارم.
    بنابراین تا امدن canon eos 7D صبر میکنم . فقط امیدوارم یکدفعه قیمت دو برابر نشه.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط asadi نمایش پست ها
    بسیار سپاسگذارم.
    بنابراین تا امدن canon eos 7D صبر میکنم . فقط امیدوارم یکدفعه قیمت دو برابر نشه.
    سلام

اگر تاپيك شايعات يا واقعيات رو دنبال كنيد متوجه خواهيد شد كه به زودي شاهد حضور Canon EOS 5D Mark II خواهيم بود نه 7D يا چيز ديگر :biggrin:

راستي شما نگفتيد چرا حتما دنبال فول فريم ايد و الان چه دوربيني داريد يا قبلا با چه دوربينهايي كار كرده ايد ؟ مطمئنيد يك بدنه ي كراپد كارتون رو راه نمي اندازه ؟
    ویرایش توسط farhad44 : Friday 16 May 2008 در ساعت 23:38
    Kaveh Ghobadi و Super Oli تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر جديد asadi آواتار ها
    تشکر کرده
    0

Smile پاسخ: ایا کسی از CANON EOS 5d استفاده میکند؟

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

اگر تاپيك شايعات يا واقعيات رو دنبال كنيد متوجه خواهيد شد كه به زودي شاهد حضور Canon EOS 5D Mark II خواهيم بود نه 7D يا چيز ديگر :biggrin:

راستي شما نگفتيد چرا حتما دنبال فول فريم ايد و الان چه دوربيني داريد يا قبلا با چه دوربينهايي كار كرده ايد ؟ مطمئنيد يك بدنه ي كراپد كارتون رو راه نمي اندازه ؟

شاید با پاسخی که میدهم سیل انتقادات را به سوی خودم سرازیر کنم ، ولی حقیقت اینه که من از تعویض پشت سرهم دوربین بیزارم و دوست دارم چیزی که میخرم تا مدتها پاسخگوی نیازم باشه. درسته که تا به حال فقط با دوربینهای دوستان وگوشی مبایل چند تایی عکس گرفته ام ولی چون میخوام جدی شروع کنم وفاکتورهایی مثل شارپنس - عمق میدان - چاپ احتمالی عکس با سایز بزرگ - حداکثر جزئیات - رنگ و ... برایم مهم است ، تا جایی که بررسی کردم به canon eos 5Dرسیدم. (لطفا انتقاد همراه پیشنهاد)

سوال:
    ایا رابطه ای بین سایز چاپ - وتعداد پیکسلها وکیفیت خروجی وجود دارد؟
    مثلا شنیدم برای داشتن عکسهایی با کیفیت دوربینهای انالوگ در ازای هرin مربع بایدحدود 200 پیکسل داشته باشیم.

كاربر همراه fartow آواتار ها
    تشکر کرده
    1432

شاید با پاسخی که میدهم سیل انتقادات را به سوی خودم سرازیر کنم ، ولی حقیقت اینه که من از تعویض پشت سرهم دوربین بیزارم و دوست دارم چیزی که میخرم تا مدتها پاسخگوی نیازم باشه. درسته که تا به حال فقط با دوربینهای دوستان وگوشی مبایل چند تایی عکس گرفته ام ولی چون میخوام جدی شروع کنم وفاکتورهایی مثل شارپنس - عمق میدان - چاپ احتمالی عکس با سایز بزرگ - حداکثر جزئیات - رنگ و ... برایم مهم است ، تا جایی که بررسی کردم به canon eos 5Dرسیدم. (لطفا انتقاد همراه پیشنهاد)

سوال:
    ایا رابطه ای بین سایز چاپ - وتعداد پیکسلها وکیفیت خروجی وجود دارد؟
    مثلا شنیدم برای داشتن عکسهایی با کیفیت دوربینهای انالوگ در ازای هرin مربع بایدحدود 200 پیکسل داشته باشیم.
    درود

نخست اینو بگم که اینجا دوستان دیگر بسیار در مسائل فنی دوربین و تجربی هستند که اظهار نظر من در برابرشون هیچی نیست. ولی خوب از آنجاییکه دید شما و کمک به دوستانم اینجا برایم مهم است تجربه و نظر خودم را میدم تا دوستان که بهتر و بیشتر میدانند مرا هم اصلاح کنند.

از اینکه نمیخواهید دوربین را زود به زود عوض کنید و میخواهید یک دوربین عالی داشته باشید درکتان میکنم. دقیقا خواسته های من نسبت به دوربین و دیگر لوازم همینگونه است ولی ...

1- ابزار بهتر دلیلی بر بهتر شدن کار (عکاسی و عکس) نیست بلکه باید اصول و فن را فراگرفت.
    2- در دنیای دیجیتال امروز داشتن دوربین یا لوازم دیگر دیجیتالی بروز تنها با عوض کردن و پرداخت بهای گزاف بدست می آید. اگر شما امروز بهترین و مدرنترین دوربین را بخرید فردا یک مدل قدیمی است.

اینها تجربه های من که شوربختانه بسیار گران بدست آورده ام است.

و اما در باره مدل 5D یا مدل بالاتر آن. من هم میخواستم همین مدل را چندی پیش بخرم. با یکی دونفر از دوستان نزدیکم که عکاسان حرفه ای هستند و کلکسیون دوربین داشته یا دارند مشورت کردم و همه آنها مدل 40D (چون فقط کانن میخواستم این مدل را ) پیشنهاد کردند. البته همانگونه فرهاد خان گفتند اگر فول فریم نمیخواهید.

اگر چرخی در همین تالارها بزنید عکسهای بسیار زیبا و حرفه ای از دوستان خواهید دید که شاید برخی از آنها با دوربینهایی با مدل خیلی پایینتر یا کمپاکت گرفته شده اند. پس دوربین عالی دلیلی برای بهتر بودن نیست.

در رابطه با سایز چاپ و پیکسل هم بله دارد ولی تنها اگر بخواهید عکسهایی به اندازه خیلی خیلی بزرگ چاپ کنید نیاز به دوربین فول فریم دارید. چون در تالارها بسیار در این باره گفتگو شده بهتره که یک جستجو بکنید.

این قطره ای از سیل پیشنهاد (نه انتقاد که شما چشم براهش بودید) هست. اینجا انتقاد سازنده و پیشنهاد از سوی دوستان به همدیگر داده میشه ولی در نهایت تصمیم گیرنده خود شما هستید که بسته به خواسته و توان تان چه وسیله ای را بخرید.

امیدوارم کمک کوچکی کرده باشم.

پیروز باشید.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    239

"در رابطه با سایز چاپ و پیکسل هم بله دارد ولی تنها اگر بخواهید عکسهایی به اندازه خیلی خیلی بزرگ چاپ کنید نیاز به دوربین فول فریم دارید. چون در تالارها بسیار در این باره گفتگو شده بهتره که یک جستجو بکنید."

می توانم بپرسم ربط دوربین فول فریم با چاپ عکس در اندازه خیلی خیلی بزرگ چی هست؟و کجا قبلا در این باره گفتگو شده است؟

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

سوال:
    آیا رابطه ای بین سایز چاپ - وتعداد پیکسلها وکیفیت خروجی وجود دارد؟
    اول از همه ببخشید که من در حضور بزرگترها اظهار نظر میکنم
    سلام جناب اسدی
    بدنه دوربین وظیفه ثبت کردن اطلاعات رو داره. و این اطلاعات یا بهتر بگم نورها ، از طریق لنز به دوربین میرسه.
    کیفیت تصاویر در دوربینها بیشتر از اینکه به بدنه مربوط باشه ، به لنز مربوط میشه.
    من اگه بجای شما بودم ، دوربینی مثل 40d و یا حتی 450d (چون جدید هست و تا مدتها هم جدید خواهد بود) میخریدم و بقیه پول را صرف لنز میکردم.
    شارپنس تصویر ، بیشتر به لنز و ویرایش بستگی داره. برای چاپ احتمالی عکس با سایز بزرگ هم باید بگم فرق آنچنانی میان 10 و 12 مگاپیکسل نیست. در مورد رنگ خروجی دوربین هم باید بگم که اتفاقا در دوربینهای حرفه ای مثل 5d رنگها به زیبایی دوربینهای رده پایینتر نیستند!!!! چون کاربران این دوربینها حرفه ای هستند و حتما ویرایش هم بلدند.
    در مورد سایز چاپ هم باید بگم که مدتیه یکی از دوستان که آتلیه داره عکسهای عروس و دامادها رو بمن میده که براش آلبوم ایتالیایی درست کنم. عکسها با نیکون d70 هست و 6 مگاپیکسل. تا حالا که مشکلی نداشتم و کیفیت آلبوم ها خوب در اومده. عکسها 6 مگاپیکسل هست و سایز آلبوم هم 60 در 40 سانت.
    حالا واقعا دوربین فول فریم رو لازم دارید؟؟؟؟؟؟ اگه روی همچین دوربینی لنزهای خوب بسته نشه ، پولتون رو حروم کردینا.
    (یه درددل: گاهی وقتا که تو اینترنت ریووی لنزها رو میخونم ، عکسهای خیلی خیلی شارپ و عالی میبینم که با لنزهایی مثل سری L کانن گرقته شده ولی با بدنه 350D که همه میگنن اخ اخ و اه اه...... )
    mehdi_th تشکر می‌کند.

صفحه 7 از 9 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین