صفحه 8 از 9 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 71 تا 80 , از مجموع 82
Like Tree125تشکر

موضوع: Canon EOS 5D

كاربر همراه fartow آواتار ها
    تشکر کرده
    1432

پیش فرض پاسخ: ایا کسی از CANON EOS 5d استفاده میکند؟

نقل قول نوشته اصلی توسط s_p نمایش پست ها
    "در رابطه با سایز چاپ و پیکسل هم بله دارد ولی تنها اگر بخواهید عکسهایی به اندازه خیلی خیلی بزرگ چاپ کنید نیاز به دوربین فول فریم دارید. چون در تالارها بسیار در این باره گفتگو شده بهتره که یک جستجو بکنید."

می توانم بپرسم ربط دوربین فول فریم با چاپ عکس در اندازه خیلی خیلی بزرگ چی هست؟و کجا قبلا در این باره گفتگو شده است؟
    استاد گرامی

گاهی در تالارها نمیتوان منظور درست خود را با نوشتن رسانید و هر کسی بسته به موقعیت خود تعبیر گوناگونی از نوشته ها دارد.

شاید من درست منظور خودم را نرسانیده باشم ولی تا آنجا که من آموخته ام دوربینهای فول فریم بدلیل بزرگ بودن سنسورشان کیفیت بهتری از اطلاعات مربوط به عکس را جمع آوری یا ظبط میکنند و از اینرو کیفیت بهتری به عکس میدهند و برای همین میتوان عکس را بدون کاسته شدن کیفیت آن در اندازه های بزرگتری چاپ کرد.

قبلا درباره چاپ و کیفیت چاپی گفتگو شده که من هم همین چند روز پیش از آنها بهره بردم. منظور من این نبود که درست در همین باره (رابطه مستقیم فول فریم و کیفیت چاپ) گفتگویی شده (البته شاید شده که من ندیده ام وگرنه لینک را تقدیم میکردم).

همانگونه که در پست قبلی هم نوشتم درخواست دارم که اگر در موردی اشتباه میکنم مرا آگاه فرمایید.

یک موضوع مهمی هم که فراموش کرده بودم و امیر خان در پست شان به آن اشاره کردند همین موضوع لنزها بودند که ایشان با نوشته همیشه شیوا و آموزنده خودشان یادآوری کردند.

با سپاس.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    21

سلام
    تو این review مقایسه 40d و 5d با لنز کیت رو میتونید ببینید

EOS 5D + EF 24-105/4L IS USM vs. EOS 40D + EF-S 17-85/4-5.6IS USM
    کد HTML:
    http://www.bobatkins.com/photography/digital/eos5D_eos40D_24-105_17-85.html

.
    .
    .
    Nima Sadigh تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    817

دو تن از دوستان درباره ی تاخیر در نمایش تصویر در ال سی دی Canon EOS 5d سخن گفتند!
    من چنین چیزی را تجربه نكرده ام. شاید در كمتر از یك ثانیه ، تصویر در ال سی دی ، نقش می بندد.
    برای من جالب است كه بدانم چگونه چنین تفاوتی ممكن است میان بدنه ها وجود داشته باشد؟! آیا مسئله ی دیگری میتواند موجب این تاخیری كه دوستان گفتند ، بشود؟! مثلا نوع كارت حافظه؟!

كاربر جديد
    تشکر کرده
    7

Cool پاسخ: ایا کسی از CANON EOS 5d استفاده میکند؟

نقل قول نوشته اصلی توسط amateur نمایش پست ها
    دو تن از دوستان درباره ی تاخیر در نمایش تصویر در ال سی دی canon eos 5d سخن گفتند!
    من چنین چیزی را تجربه نكرده ام. شاید در كمتر از یك ثانیه ، تصویر در ال سی دی ، نقش می بندد.
    برای من جالب است كه بدانم چگونه چنین تفاوتی ممكن است میان بدنه ها وجود داشته باشد؟! آیا مسئله ی دیگری میتواند موجب این تاخیری كه دوستان گفتند ، بشود؟! مثلا نوع كارت حافظه؟!

باسلام

بله دوستعزیز البته تعین کیفیت و سایز عکس کاملا در تاخیر نمایش تصویر ماثر میباشد هرچه کیفیت وسایز عکس

بالا باشد تاخیر نمایش عکس بیشتر میشود .

كاربر همراه
    تشکر کرده
    817

مدت کوتاهی است که با 5D عکاسی میکنم و نکته ای توجه من را به خود جلب کرده است.

گاهی، گوشه های تصویر، تیره تر هستند. البته این تیرگی در گوشه ها، وقتی که از چشمی دوربین هم نگاه میکنم، تا حدی قابل مشاهده است. این تیرگی بخصوص با لنز 105-24 و البته بیشتر در حالت واید 24mm دیده میشود. از طرفی، با لنز 40-17 این تیرگی چندان چشمگیر نیست.

من یک کراپ کوچک شده از قسمت بالای یک تصویر میگذارم تا تیرگی در گوشه های فوقانی را که نمایی از آسمان است ببینید.
    این عکس در 24mm و با دیافراگم 4 و سرعت شاتر 1000/1 گرفته شده است:

[IMG]http://i34.*******.com/2zejtyu.jpg[/IMG]

كاربر آشنا Shazdeh آواتار ها
    تشکر کرده
    327

ویگنتینگ؟
    مخصوصا اینکه 24-105 ویگنتینگش روی فول فریم کاملا مشهوده.
    Amateur تشکر می‌کند.
    محمدرضا

كاربر همراه mazdak آواتار ها
    تشکر کرده
    409

نقل قول نوشته اصلی توسط Amateur نمایش پست ها

گاهی، گوشه های تصویر، تیره تر هستند. البته این تیرگی در گوشه ها، وقتی که از چشمی دوربین هم نگاه میکنم، تا حدی قابل مشاهده است. این تیرگی بخصوص با لنز 105-24 و البته بیشتر در حالت واید 24mm دیده میشود. از طرفی، با لنز 40-17 این تیرگی چندان چشمگیر نیست.

من یک کراپ کوچک شده از قسمت بالای یک تصویر میگذارم تا تیرگی در گوشه های فوقانی را که نمایی از آسمان است ببینید.

[IMG]http://i34.*******.com/2zejtyu.jpg[/IMG]
    در دیافراگمهای بسته تر این مشکل کمتر خودشو نشون میده
    Amateur تشکر می‌کند.
    مزدک مطهری

كاربر همراه
    تشکر کرده
    817

با تشکر از دوستان
    پس این حالت را باید طبیعی دانست! ابتدا گمان میکردم به دلیل وجود فیلتر و هود چنین حالتی ایجاد شده است، اما بدون این دو هم آزمایش کردم و تغییری ندیدم.

با دیافراگم بسته هم امتحان میکنم.
    البته من معمولا دیافراگم باز را بخاطر جلوگیری از نمایان شدن لکه های روی سنسور (بخصوص موقع عکسبرداری از آسمان)، انتخاب میکنم!

كاربر همراه Mojtaba-N آواتار ها
    تشکر کرده
    337

با تشکر از دوستان
    پس این حالت را باید طبیعی دانست! ابتدا گمان میکردم به دلیل وجود فیلتر و هود چنین حالتی ایجاد شده است، اما بدون این دو هم آزمایش کردم و تغییری ندیدم.

با دیافراگم بسته هم امتحان میکنم.
    البته من معمولا دیافراگم باز را بخاطر جلوگیری از نمایان شدن لکه های روی سنسور (بخصوص موقع عکسبرداری از آسمان)، انتخاب میکنم!
    سلام بر شما،

امیدوارم از این گفته من نرنجید.

ولی دوست عزیز این به قول شما نکته‌ای که بیان کردید، یکی از ابتدایی‌ترین تئوری‌های عکاسی است.
    که اگر قبل از خرید این همه تجهیزات فوق حرفه‌ای کمی کتاب‌ها و جزوات مربوط به عکاسی را که در همین سایت هم به لطف اساتید کم نیست مطالعه کرده بودید! اونوقت این مسئله عادی را به عنوان یک نکته و یا نگرانی مطرح نمی‌کردید.

یک نکته دیگر برای عکاسی، بخصوص از آسمان دیافراگم را تا حد امکان می‌بندند و اگر
    به قول شما لکه‌ای هم به خاطر هر چیزی در عکس وجود داشت، با نرم‌افزار آن را برطرف می‌کنند.

موفق باشید
    rezakh و Mbayramnejad تشکر می‌کنند.
    مجتبی ناظمی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    817

نقل قول نوشته اصلی توسط Mojtaba-N نمایش پست ها
    سلام بر شما،

امیدوارم از این گفته من نرنجید.

ولی دوست عزیز این به قول شما نکته‌ای که بیان کردید، یکی از ابتدایی‌ترین تئوری‌های عکاسی است.
    که اگر قبل از خرید این همه تجهیزات فوق حرفه‌ای کمی کتاب‌ها و جزوات مربوط به عکاسی را که در همین سایت هم به لطف اساتید کم نیست مطالعه کرده بودید! اونوقت این مسئله عادی را به عنوان یک نکته و یا نگرانی مطرح نمی‌کردید.

یک نکته دیگر برای عکاسی، بخصوص از آسمان دیافراگم را تا حد امکان می‌بندند و اگر
    به قول شما لکه‌ای هم به خاطر هر چیزی در عکس وجود داشت، با نرم‌افزار آن را برطرف می‌کنند.

موفق باشید

سلام
    با تشکر از نکته ای که گوشزد کردید، باید بگویم من دانسته های خود را (البته از باب تئوری) بسیار آرام و اندک و اندک، کسب کرده و میکنم. در مورد ویگنتینگ هم چیزهایی شنیده بودم اما گمان میکردم استفاده از فیلترهای متعدد و همچنین هود نامناسب باعث این پدیده میشود و تجربه ی کار با فول فریم را نداشتم.

اما اینکه گفتم آرام و اندک اندک، شاید بیشتر به این دلیل باشد که از نخستین روزهای عضویت، احساس کردم که برخوردها اکثرا حرفه ای است و سوالات ابتدایی، ایجاد ناراحتی میکند (این فقط احساس من است به عنوان یک عضو از این مجموعه). به همین دلیل، چیزی نپرسیدم و سعی کردم با هر پدیده ای بطور عملی برخورد کنم تا بتوانم به خاطر بسپارمش. البته اصطلاحات را نه. همین عنوان ویگنتینگ را مطمئن باشید که یکماه دیگر از یاد خواهم برد. همچنان که قبلا شنیده بودم و امروز نامش را به خاطر نمی آوردم. به همین دلیل اگر همه ی تئوری های مربوط به عکاسی را برایم بنویسید و به دستم بدهید، نمیتوانم آن را از بر کنم. برای من مهم این است که بطور عملی با آنها برخورد کنم و ماهیت آن پدیده ها را به خاطر بسپارم و بس.
    ضمنا تجهیزات من فوق حرفه ای نیست. اگر هم فکر میکنید هست، منظور من ازطرح این پرسش، به رخ کشیدن ساز و برگم نبود.

پیروز باشید.
    Mbayramnejad و Pouyashariat61 تشکر می‌کنند.

صفحه 8 از 9 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین