صفحه 2 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 39

موضوع: عکاسی با canon350d

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

پیش فرض پاسخ: عکاسی با canon350d

فکر میکنم روی سنسور این دوربین ذرات زائد هست .از روزی که این دوربین را خریدهام یک بار هم لنز را باز نکردهام.حتما از همان ابتدا اینطور بوده و من هنگام خرید توجه نکردهام.ایا امکانش هست دوربینی که از کارخانه بیرون میاید سنسورش کثیف باشد؟ یا یک دست دوم یا خراب به من فروخته اند.در ضمن روی لنز را هم چند بار تمیز کردم ولی این لکه ها به جای خود باقی هستند.در مجموع این دوربین با توجه به slr بودنش زیاد حال نداد.شاید nikon گرفته بودم کیفیت عکسها بهتر بود.

كاربر فعال roovigital آواتار ها
    تشکر کرده
    375

لکه ها به چه شکلی و در چه تنظیماتی دیده میشند.
    و دوربینتون رو از کجا تهیه کردید.؟
    روح الله عبدالهی

Nikon D300 - 16-85 VR - AF-S 70-300 VR - flash Sigma 500 DG super- Micro trekker - Slik400

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

فکر میکنم روی سنسور این دوربین ذرات زائد هست .از روزی که این دوربین را خریدهام یک بار هم لنز را باز نکردهام.حتما از همان ابتدا اینطور بوده و من هنگام خرید توجه نکردهام.ایا امکانش هست دوربینی که از کارخانه بیرون میاید سنسورش کثیف باشد؟ یا یک دست دوم یا خراب به من فروخته اند.در ضمن روی لنز را هم چند بار تمیز کردم ولی این لکه ها به جای خود باقی هستند.
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    • نوع فایل: jpg ll.jpg‏ (137.7 کیلو بایت, 59 بازدید)

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

البته تعداد نقاط تاریک بیش از اینها است این که میبینید گوشه ای از عکس اصلی است.اگر از سوختگی سنسور بود حتما دوربین را باید تعویض کنند.اگر اطلاعاتی در مورد بازبینی دوربین به هنگام خرید توی این سایتها ارائه میشد خیلی خوب بود .اینکه از کجا خریدهام بماند بعد از اینکه رفتم تهران و برخورد فروشنده را دیدم.فعلا درست نیست بگویم از کجا خریدهام.
    • نوع فایل: jpg ll.jpg‏ (137.7 کیلو بایت, 42 بازدید)

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

این هم یک عکس که در حالت اتوماتیک گرفته شده است.ولی قسمت مشخص شده خیلی تاره.
    File Name IMG_2449.JPG
    Camera Model Canon EOS 350D DIGITAL
    Shooting Date/Time 2006/07/10 06:31:45 È.Ù
    Shooting Mode Auto
    Tv( Shutter Speed ) 1/200
    Av( Aperture Value ) 7.1
    Metering Mode Evaluative Metering
    Exposure Compensation 0
    ISO Speed 400
    Lens 18.0 - 55.0 mm
    Focal Length 55.0 mm
    Image Size 3456x2304
    Image Quality Fine
    Flash On
    Flash Type Built-In Flash
    Flash Exposure Compensation 0
    Red-eye Reduction Off
    Shutter curtain sync 1st-curtain sync
    White Balance Mode Auto
    AF Mode AI Focus AF
    Parameters Settings Contrast Mid. High
    Sharpness Mid. High
    Color saturation Mid. High
    Color tone 0
    Color Space sRGB
    Noise Reduction Off
    File Size 3496 KB
    Custom Function C.Fn:01-0
    C.Fn:02-0
    C.Fn:03-0
    C.Fn:04-0
    C.Fn:05-0
    C.Fn:06-0
    C.Fn:07-0
    C.Fn:08-0
    C.Fn:09-0
    Drive Mode Single-frame shooting
    Owner's Name unknown
    در مجموع نه همه ولی تعداد زیادیش اینطوری میشه.خلاصه بگم دوربینی نیست که تند وتند عکس بگیری.باید همه شرایط دست به دست هم بدهند تا بشه یک عکس خوب گرفت.فکر میکنم کلا دوربینهای دیجیتال اینطور هستند.
    توصیه من به اونهایی که دنبال عکسهای با کیفیت هستنداینه که سراغ دوربینهای آنالوگ بروند و این هزینه های میلیونی را هم انجام ندهند.کیفیت عکسها یی که از این دوربین چاپ کردم با دوربین yashica MF-2 سی هزار تومنی هیچ فرقی نداشتند جز اینکه هفتصد هزار تومن تو گلوشون گیر کرده بود.
    • نوع فایل: jpg gg2.jpg‏ (136.5 کیلو بایت, 84 بازدید)
    ویرایش توسط rehnan : Thursday 13 July 2006 در ساعت 01:01

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

گوشه ای از همان عکس با اندازه اصلی
    • نوع فایل: jpg SS.jpg‏ (3.3 کیلو بایت, 58 بازدید)

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

گوشه ای از همان عکس با اندازه اصلی
    • نوع فایل: jpg SS.jpg‏ (51.1 کیلو بایت, 78 بازدید)

كاربر فعال roovigital آواتار ها
    تشکر کرده
    375

جناب rehnan عکسی که ما میبینیم ، تصویری با کیفیت و شارپ نیست و از نظر رنگ هم دچار مشکل هست. خوب این درست اما توجه داشته باشید که کیفیت در عکسبرداری دیجیتال تابع پارامتر های مختلفی است از جمله شرایط مخصوص آن محیط ، نحوه تنظیم دورببین در هنگام عکاسی و پس از اون استفاده از نرم افزراهای مختلف جهت ویرایش عکس .(برای کسب اطلاعات بیشتر به قسمت فهرست جامع مقالات دیجیتال مراجعه بفرمایید).
    از طرفی شما از لنز کیت خود دوربین استفاده میکنید که ظاهرا کیفیت آنچنانی ندارد اما نمیتوان تمام گناه ها را به گردن لنز و دوربین انداخت و این تنها قسمتی از ماجراست کما اینکه خیلی از دوستان با این لنز عکسهای خوبی تهیه میکنند.
    در ثانی تفاوت 700 تومنی دوربین شما فقط در کیفیت تصویر خلاصه نمیشه و قابلیت های فراوان از جمله تعویض لنز و ده ها گزینه دیگر از امکانات بزرگ این نوع دوربینها (SLR) هستند.
    باید توجه کنید که اختلاف حتی 5 برابری قیمت یک دوربین معمولی 3X دیجیتال با یک دوربین گرانقیمتر باعث افزایش 5 برابری کیفیت اون نمیشه.
    من نمیدانم که شما قبل از این با دوربینهای دیگری کار کردید یا خیر .اگر جواب منفی است باید عرض کنم که در انتخاب عجله کردید و احیانا به مقالات موجود یا گفته های دیگران اکتفا کردید یا هر دلیل دیگری...
    به نظر من بهتر بود یک دوربین معمولی تهیه میکردید تا پس از آشنایی با مفاهیم پایه به سراغ مدلهای بزرگ تر میرفتید.
    اما اکنون نیز چیزی رو از دست نداده اید بلکه از نظر سخت افزاری در شرایط خوبی هستید و دوربین شما یکی از بهترین DSLR های موجود(در این رده قیمت) در بازار هست ، کافی است به معلومات خود بیفزایید بسیاری از دوستان این فروم با دوربین شما عکسهای زیبایی تهیه میکنند اگر لازم است نام ببرم.

کلام آخر ، تمرین و ممارست بهترین راه حل است.
    روح الله عبدالهی

Nikon D300 - 16-85 VR - AF-S 70-300 VR - flash Sigma 500 DG super- Micro trekker - Slik400

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

اقای عبدالهی .نکاتی که گفتید برای من مبتدی بسیار مفید بود.شاید من که 99 درصد عکسهایم معمولی و خانوادگی است شاید از یک دوربین کامپکت بهتر نتیجه میگرفتم.از اینها گذشته نظر دوستان در مورد این لکه های سیاه چیست؟فکر نمیکنید مروبوط به پشت لنز باشد.طرفی که روی بدنه دوربین بسته میشود؟

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

سناريو جالب و عبرت برانگيزي است، بخصوص براي كسانيكه ميخواهند به سمت دنياي ديجيتال بروند:
    1- بدون آشنايي پايه با مشخصات و تفاوتهاي دوربينهاي ديجيتال با آنالوگ اقدام به خريد شده است.
    2- بدون آشنايي با انواع دوربينهاي ديجيتال اقدام به خريد شده است.
    3- با اصول پايه عكاسي ديجيتال آشنايي وجود ندارد.
    4- با مفهومي بنام پست پروسس اشنايي وجود ندارد.

نتيجه و برآيند همه اين موارد = صدور حكم ( دوربين 350دي تفاوتي با ياشيكا ام اف 30 هزار توماني ندارد) كه البته اگر با دوربين 350دي چنين برخورد شود واقعا ممكن است نتيجه اي غير از اين هم نداشته باشد.

دوست عزيز، اگر عكسهايي كه با همين دوربين و همين لنز گرفته شده است، ببينيد، خودتان حكم فوق را رد ميكنيد.

مشكلات مختلفي در عكسهاي شما وجود دارد كه باعث نااميدي شما شده است. مشكلاتي نظير اشكال در فوكوس/ حركت دوربين موقع عكاسي/ زمان نامناسب براي عكاسي/ عدم اشنايي با ويرايش/ و....

توصيه من اين است: اطلاعات خودتان را با مطالعه افزايش دهيد. منوال دوربين را كامل و دقيق بخوانيد + اصول عكاس ديجيتال را فرا بگيريد.
    مطمئن باشيد كه پس از چندي خود شما عكسهاي زيبايتان را در همين فروم به قضاوت نگاه ديگران خواهيد گذاشت و ديگر احساس پشيماني نخواهيد كرد.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین