صفحه 4 از 4 نخستنخست 1 2 3 4
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 39 , از مجموع 39

موضوع: عکاسی با canon350d

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

پیش فرض پاسخ: عکاسی با canon350d

همانطور که دوستان میبینند نقاط فوکوس در نرم افزار zoom browser ex نشان داده شده و دقیقا همان نقطه که دوربین فوکوس بوده تاره.البته بعید میدونم فوکوس دوربین اشکال داشته باشه.چون عکسهایی هم داشتهام که کاملا وضوح داشته.اما عکسهایی از این دست هم تعدادشون کم نبوده.فکر میکنم یه لمی داره که من هنوز به اون مسلط نشدهام. میخواهم بدانم کسانیکه این دوربین را دارند همچین مشکلی داشته اند یا نه؟
    به نظرم روی اتوماتیک بیشتر این وضع پیش میآید
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده

كاربر آشنا farzad_d آواتار ها
    تشکر کرده
    0

دوست عزيز در مواردي مانند اين عكس بهتر است يكي از نقاط فوكوس را انتخاب كني تا دوربين راحتتر و دقيتر فوكوس كند
    يا اينكه فوكوس دستي را انتخاب نماييد
    فرزاد دارستان
    harabel
    350D KIT

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

یعنی روی p بگذارم؟ ولی وقتی یه نقطه فوکوس بوده باید تصویرش هم واضح باشه.شما همچین مشکی داشته اید؟

كاربر همراه vargha آواتار ها
    تشکر کرده
    161

سلام دوست عزیز.
    به این عکس که ضمیمه هستش توجه کنید. بنده هم این دوربین را آکبند گرفتم. بعد از یکی دو هفته میدیدم چند تا لکه تو عکسها هستش. یک سری از عکسهارو مجبور شدم با فوتوشاپ ترمیم کنم. ولی نکته ای که بود این بود که این لکه ها از قسمت داخلی لنز بود که به خاطر جدا کردن لنز از دوربین بوجود امده بود، بعد هم با یک تمیز کردن مشکل حل شد. امیدوارم مشکل شما هم حل شده باشه.
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    • نوع فایل: jpg Test.jpg‏ (63.3 کیلو بایت, 81 بازدید)

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط rehnan
    همانطور که دوستان میبینند نقاط فوکوس در نرم افزار zoom browser ex نشان داده شده و دقیقا همان نقطه که دوربین فوکوس بوده تاره.البته بعید میدونم فوکوس دوربین اشکال داشته باشه.چون عکسهایی هم داشتهام که کاملا وضوح داشته.اما عکسهایی از این دست هم تعدادشون کم نبوده.فکر میکنم یه لمی داره که من هنوز به اون مسلط نشدهام. میخواهم بدانم کسانیکه این دوربین را دارند همچین مشکلی داشته اند یا نه؟
    به نظرم روی اتوماتیک بیشتر این وضع پیش میآید
    دوست عزیز مشکل شما رو آقای شهبازی گفتند.به نظر میاد اول فوکوس کردید بعد کادر بندی.یا چیزی شبیه این.
    محمد امین فیروزآبادی
    Mohammad Amin Firuzabadi
    http://www.maf.ir
    آخرین بروز رسانی 1385/1/27
    http://www.irandeserts.com

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

در لنزهای با ارزش من بارها به مسئله باگ در فکوس 55-18 اشاره کرده ام.....
    بله.بارها برای بنده چنین مشکلی با این لنز بوجود آمده......حتی با سیگما 70-24 هم چنین مشکلی را داشتم و بیشتر از 55-18 هم بوده....
    به لنزهای با ارزش مراجعه کنید..................
    مسعود قدیری

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

این لنز های با ارزش اگر مطلبی در اینترنت است ادرسش چیه؟در ضمن جایی هست لنز کرایه بدهند.آقای شهبازی نوشته بودید اگر امکانش هست در گارگاه عکاسی شرکت کنم. محل برگزاری این کارگاهها کجاست ؟باز هم برگزار میشه؟

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

كارگاهها پنجشنبه آخر هر ماه برگزار ميشه و در اينجا اطلاعات مكان و زمانش را مي توانيد پيگيري كنيد:
    http://akkasee.com/forum/forumdisplay.php?f=35

مساله باگ محتمل است، ولي يك نكته را مد نظر داشته باشيد، وقتي دوربين چند نقطه فوكوس را نشان مي دهد به اين معني نيست كه تمام اين نقاط دقيقا در فوكوس قرار دارند، بلكه دوربين سعي مي كند ميانگيني از فوكوس بين اين نقاط را انتخاب نمايد. همانطور كه درعكس شما پيداست، نقاط فوكوس در يك فاطله از دوربين نيستند و امكان ندارد لنز بتواند بر روي تمام آنها فوكوس باشد.
    بهترين حالت اين است كه از حالت فوكوس تك نقطه اي استفاده نماييد و خودتان سوژه مورد نظر براي فوكوس را انتخاب نماييد (با نشانه رفتن سوژه و قرار دادن او در روي نقطه مركزي يا نقطه فوكوس) سپس ضمن نگه داشتن شاتر تا نيمه، كادر بندي نماييد و عكس بگيريد.
    ضمن اينكه در عكسهايي كه سرعت و عجله اي نيست، مي توانيد با دقت بسيار بيشتر از دوربين، از فوكوس دستي استفاده كنيد. من فكر نمي كنم مشكلي در بين باشد. فقط بايد بيشتر با دوربينتان دوست شويد.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

البته جناب شهبازی مسئله باگ در لنز من محتمل نیست....لنز 55-18 و سیگما 70-24 من در روی فکوس تک نقطه ای هم مشکل داره(البته در مورد سیگما...باید بگم قبل از فروش).
    البته این مسئله همیشگی نیست و شاید در هر0 5 عکس یک بار اینطور بشه.
    مسعود قدیری

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1 2 3 4