نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: ارزيابي شما از دوربين S3 IS در كلاس SLR-Like چيست؟

رأی دهندگان
104. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید
  • از هر لحاظ راضي هستم (عالي)

32 30.77%
  • نسبت به موارد مشابه و ماركهاي ديگر بهتر است (خوب)

54 51.92%
  • ماركهاي مشابه را ترجيح مي دهم (راضي نيستم)

18 17.31%
صفحه 22 از 42 نخستنخست ... 12 18 19 20 21 22 23 24 25 26 32 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 211 تا 220 , از مجموع 415
Like Tree103تشکر

موضوع: همه چيز درباره دوربين Canon S3 IS

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

پیش فرض پاسخ: همه چيز درباره دوربين Canon S3 IS

چرا در حالت اسپورت؟
    تو حالت ورزشی مقدار ایزو روی
    High Iso
    تنظیم میشه که به خاطر سرعت زیادی که در این حالت لازمه طبیعیه . اما خصیصه
    high iso
    اگر لزومی برای استفاده نباشه موجب زیاد شدن نویز میشه
    اگه آسمان آفتابی باشه بهتره از این حالت استفاده نکنید
    حالت ورزشی معمولا برای عکس برداری پیاپی با فوکوس اتوماتیک استفاده میشه
    نه فقط با این دوربین بلکه با تمام دوربین هایی که تنظیم دستی دارند سعی کنید که به طور دستی به شرایط ایده آل خودتون برسید
    در شرایط آفتابی در تنظیم دستی به خوبی میتونید ایزو رو روی هشتاد یذارید و میزان سرعت شاتر و دیافراگم رو مطابق شرایط نوری و فاصله سوژه تنظیم کنید و عکسی بدون نویز بدست بیارید حتی در حالت
    p
    هم میتونید مقدار ایزو رو روی هشتاد بذارید و از داخل ماشین عکس قابل قبولی بگیرید

====

اگه نور یکنواخت و کافی باشه لازم به استفاده زیاد از جبران نوری نیست
    سعی کنید بیشتر از حالت واید دوربین در محیط بسته استفاده کنید یعنی از زوم استفاده نکنید
    میتونید در قسمت
    TV
    شخصا مقدار سرعت شاتر رو تنظیم کنید و بر اساس اون مقدار ایزو رو کنترل کنید تا به روشنایی و سرعت قابل قبول برسید
    تو عکس های خانوادگی چون قبل از عکس گرفتن با گفتن یک دو سه ... به جمعیت هشدار میدید و اونها هم موقع عکس گرفتن معمولا بی حرکت میشن بنابراین میتونید از سرعت های پائین مثل یک چهارم ثانیه هم استفاده کنید . لرزه گیر هم به خوبی عمل میکنه
    تو عکاسی در محیط بسته چه برای دوربین دیجیتال و چه برای دوربین آنالوگ اگر نخواید از فلاش استفاده کنید مجبورید نور کافی رو تامین کنید
    حالت زیر رو امتحان کنید
    SCN( Indoor )- تنظیم وایت بالانس
    البته در این حالت مقدار ایزو روی
    Auto iso
    تنظیم میشه و اگه نور کافی موجود نباشه مقدار نویز بالا میره اما معمولا سرعت شاتر به حد قابل قبولی میرسه

كاربر جديد don_vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    0

رفتم سراغ تاپيك فرمت RAW. واقعاً اين كارها رو با همين S3 فسقلي ميشه كرد؟!!!
    يا للعجب...
    وحيد ناظمي
    http://www.akkasee.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=4213&dateline=1180090  454
Your Current Signature Picture

تشکر کرده
    0

دلباز جان. ممنون از محبتت. به نظر تو الان اين Plugin ها رو نصب كنم، يا يك كم باهاش كار كنم و اول قلق هاش رو ياد بگيرم؟
    وحيد ناظمي
    http://www.akkasee.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=4213&dateline=1180090  454

تشکر کرده
    0

شانس ما رو داشته باش.
    لينك test1-pre12-s3is-100a-55.zip كار نميكنه:(
    وحيد ناظمي

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    1927

تو صفحه آخر لینک جدید موجوده
    دفترچه راهنمای دوربین رو با دقت بخون

تشکر کرده
    0

پلاگين* با موفقيت نصب شد.
    من تا با S3iS عكاسي ديجيتال رو كامل ياد نگيرم، سراغ SLR نميرم.
    خوشحالم دوستان خوبي مثل شما پيدا كردم.
    وحيد ناظمي

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

سلام

نقل قول نوشته اصلی توسط don_vahid نمایش پست ها
    چرا عكاسي توي شب اينقدر بده با اين دوربين؟
    بله متاسفانه چندان خوب نيست, به دليل نويز در ايزوهاي بالاتر از 200 مجبور ميشي يا با ايزوي کمتر عکس بگيري و طولاني شدن زمان باز بودن شاتر را به جان بخري ( که خود مستلزم استفاده از 3پايه و ايجاد اشکال در عکاسي از افراد و اجسام متحرک ميشود) و يا اينکه با ايزوي بالاتر و نويز بيشتر عکس بگيري و بعدا" رو کامپيوتر بهترش کني!!

البته مد P هم براي عکاسي در شب چندان جالب نيست و معمولا" زمانهاي زيادي براي شاتر ميدهد (مثلا" در موقع يک عکس دسته جمعي در بيرون= 1 ثانيه!!) که در اين مدت هر اتفاقي ميتواند بيفتد ( حتي اگر خود دوربين هم رو 3پايه باشد و تکان نخورد, خيلي سخت است که به همه بگيم: لطفا" براي 1 ثانيه نفس نکشيد و پلک هم نزنيد) استفاده از مد تقدم شاتر Tv کمي نتايج بهتري ميدهد.

نقل قول نوشته اصلی توسط don_vahid نمایش پست ها
    1: خيلي خوشحالم كه يه وحيد ديگه هم s3 داره و اينقدر هم با معرفته. مشكل اينه كه من اصلاً عكاسي ديجيتال بلد نيستم و اين S3iS هم قوز بالا قوز شده. فعلا پول SLR ندارم. چطوري جزييات اين دوربين رو ياد بگيرم؟
    من هم خيلي از اين بابت خوشحالم و هم از اينکه بر خلاف بسياري از دوستان, بلافاصله امضاتو کامل کردي ( اسم خودت و دوربينت!!)
    راستش به نظر من چون شما با آنالوگ کار کردي و اصول رو بلدي, زحمتي که بايد بکشي, خيلي کمتر از چيزيه که امثال من بايد بکشند ( تا مثلا" مفاهيمي مثل ديافراگم, عمق ميدان, سرعت شاتر و ...برامون جا بيفته)
    تنها چيزي هم که ميتونم بهت معرفي کنم, در درجه اول راهنماي خود دوربينه (که دوستان در صفحات قبلي لينکشو گذاشتند) و مطالعه چند باره آن از اهم واجبات است , بعد مقالات ارزنده اي که در اين سايت وجود دارد و واقعآ آموزنده و جالب است ( http://www.akkasee.com/digitalcamera/paperslist.php )
    بعد از اينها, مطالب متنوعي که در مباحث بين دوستان در تاپيکهاي مختلف رد و بدل ميشود.
    و در آخر تکرار عکسبرداري, که به قول اعراب (که ميخوام سر به تنشون نباشه :biggrin: البته منظورم اعراب خارجي اند ) : الدرس حرفُ, والتمرين الفُ ( يعني درس يک مرتبه, و تمرين هزار بار) , تمرين و آزمون و خطا يکي از بهترين راههاي يادگيري و تثبيت آن در حافظه است.
    موفق باشي. ;)
    __________________________________________________ _____________________________________
    پینوشت: متاسفانه بنده خیلی دیر مطالب جناب دلباز رو دیدم, وگرنه در حضور ایشان ما چه کاره بیدیم؟!!
    ولی گفتم شاید چیزهایی که من تف دادم هم به درد خورد!!
    .
    .
    .
    راستی, حالا که صحبتش شد, در محیط بسته و با وجود فلاش, وایت بالانس را باید روی " فلاش" بذاریم یا نور محیط (مثلا" مهتابی یا هالوژن) ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!
    .
    .
    .
    .
    در ضمن, دلباز عزیز : دوربین جدید مبارک!!! ....... با اومدنش عبارت" Canon Powershot S3 IS and I Love It " را از توی امضاتون حذف کردی!!! :( (نو که میاد به بازار..........)
    ویرایش توسط Mashhadi Vahid : Friday 25 May 2007 در ساعت 23:44
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

تشکر کرده
    0

خُب... حالا دوربين من ساعت داره و نشانگر باتري و يه عالمه چيز ديگه.
    حالا مشكل اينجاست كه من اصلاً نميدونم اين فرمت RAW چي هست و چه خاصيتي داره...
    ممكنه بهم مرجع معرفي كنيد تا دربارش بخونم؟
    وحيد ناظمي

كاربر همراه EHSAN2 آواتار ها
    تشکر کرده
    722

If you see the action you missed it.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    1927

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    در ضمن, دلباز عزیز : دوربین جدید مبارک!!! ....... با اومدنش عبارت" Canon Powershot S3 IS and I Love It " را از توی امضاتون حذف کردی!!! :( (نو که میاد به بازار..........)
    اینجوریا هم نیست هنوزم دوربین S3 IS بهترین انتخابه منه . انتخابی که هیچوقت ازش پشیمون نیستم و مطمئنم پشیمونم نخواهم شد
    دوربین اخیر هم دوربین جدیدی نیست حدود یکی دوسال پیش با قیمتی بسیار بالا برای داداشم گرفتیم که این سری که رفتم دیدم داره اونجا خاک میخوره . این شد که برش داشتم و آوردمش.
    این دوربین سونی هنوز هم قیمتش بسیار بالاست شاید از بعضی مدل های دی اس ال آر هم گرونتر باشه . اتفاقا خیلی هم قشنگ و حرفه ایه ولی من هرچی باهاش عکس گرفتم و هرچی باهاش ور رفتم دیدم همون S3 خودمون به صد تا از اینا می ارزه . این دوربین سنسورش دو سوم اینچه یعنی شاید دو ونیم برابر سنسور دوربین ما و عکس هاش هم هشت مگا پیکسله . اما امان از نویز زیاد دوربین . تازه متوجه شدم که اندازه بزگتر سنسور اصلا نمیتونه تضمین کننده نویز کمتر باشه وگفتن اینکه فلان دوربین سنسور بزگتر داره و نویزش کمتره فقط از روی بی تجربگیه
    چندتا قابلیت خوب داره مثل عکس برداری با فرمت ها راو و تیف و یا دکمه های بیشتر رو بدنه دوربین و بدنه لنز و همچنین به جای اینکه ال سی دی بچرخه خود لنز تا حدود صد درجه به سمت بالا و پائین میچرخه که خیلی آدم رو ذوق مرگ میکنه. ال سی دیش از دوربین ما کوچیکتره اما کیفیت پیکسلش بهتره اما یه ویوفایندری داره که اند کیفیته و حتی تصویرش از ال سی دیش هم تمیز تر و شفاف تره زومش هم هفت ایکسه قابلیت نصب فلاش خارجی هم داره
    اما چه فایده که عکس هاش کیفیت مطلوبی ندارن و تو زوم بالا هم همون عیب همیشگی آلترا زوم ها یعنی آشفتگی رنگ در لبه ها رو داره که خیلی هم شدیده حالا به همه اینها باید نویز رو هم اضافه کرد . البته اینو بگم که کیفیت رنگش کمی از دوربین S3 بهتره و همونطور که تو دفترچش نوشته از مدیریت رنگ RGBE به جای RGB استفاده میکنه
    هر چند فکر میکنم تو خونه ما هم همچنان خاک بخوره اما من هرچی فکر میکنم نمیدونم چرا اینقدر گرونه اون موقع فکر کنم حدود نهصد تومن شد الان هم حدودای هفتصد یا هفتصدو پنجاست

صفحه 22 از 42 نخستنخست ... 12 18 19 20 21 22 23 24 25 26 32 ... آخرینآخرین