نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: ارزيابي شما از دوربين S3 IS در كلاس SLR-Like چيست؟

رأی دهندگان
104. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید
  • از هر لحاظ راضي هستم (عالي)

32 30.77%
  • نسبت به موارد مشابه و ماركهاي ديگر بهتر است (خوب)

54 51.92%
  • ماركهاي مشابه را ترجيح مي دهم (راضي نيستم)

18 17.31%
صفحه 19 از 42 نخستنخست ... 9 15 16 17 18 19 20 21 22 23 29 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 181 تا 190 , از مجموع 415
Like Tree103تشکر

موضوع: همه چيز درباره دوربين Canon S3 IS

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

پیش فرض پاسخ: همه چيز درباره دوربين Canon S3 IS

سلام به همه و مخصوصا" به جناب دلباز !
    نصب شد و چقدر هم راحت نصب شد!!! به قدری جوگیر شدم که EOS-1D Mark III رو هم به مبارزه میطلبم!! :biggrin:
    فقط منوهای جدید خیلی پیچیده است و برای مغز من سنگینند!! عکسها بطور همزمان روی JPEG و CRW ذخیره میشوند که اولیها حجم طبیعی حدود 2.5 تا 3 مگابایت و CRW ها حدود 7.5 مگابایت اند ( کم نیست؟!! :confused: )

از جناب ( خانم یا آقای) دلباز هم فوق العاده تشکر میکنم که راهنمایی هاشون واقعا" کامل بود و هنوز هم منتظر ادامه راهنماییها و نظراتشون هستم.
    .
    .
    .
    .
    بابا Canon-S5 IS و OLYMPUS-SP-550 کیلویی چنده؟!!:biggrin:
    ویرایش توسط Mashhadi Vahid : Friday 11 May 2007 در ساعت 03:06
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

تشکر کرده
    8302

سلام
    S3-IS داران عزیز میتوانند برای قراردادن لوگوی دوربین خود آن را از اینجا!!! دانلود کرده و در قسمت تنظیمات شخصی => امضا=> آن را وارد کنند. ;)
    وحيد قديري راد

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام

من هم از امروز به جمع دارندگان پيوستم.از همه دوستاني كه در اين انتخاب مرا راهنمايي كردند سپاسگزارم.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    10

سلام من تازه تو اين فروم عضو شدم ميخواستم ببينم من الان s3is بخرم بهتره يا صبر كنم s5is بياد ؟
    Nikon D90 + Nikkor 18-105 + Sigma 10-20 + Sigma 70 Macro

Canon PowerShot S5 IS

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

سلام....

bagher جان اول اینکه ، من درست دیدم ؟ در امضا شما که S5 IS وجود داشت ، هرجند محال است شما در حال حاضر این دوربین را در اختیار داشته باشید. هم به دلیل سوالتان و هم به دیلی اینکه هنوز وارد بازار نشده است....

اما جواب سوال شما....

اگر قصد خرید کنون را دارید باید عرض کنم که اگر S5 IS با قیمت مناسب ( تقریبا هم قیمت با S3 IS و یا کمی بالاتر ) وارد بازار شد بدون شک S5 IS را انتخاب کنید . چون دوربین جدید تر با پروسس بهتر و امکانات بیشتر (البته نه زیاد )
    است ، اما اگر تفاوت قیمت زیاد بود به نظرم همان S3 IS را تهیه کنید.چراکه تفاوت فاحشی با نسخه ی جدید ندارد و نیاز های شما را برطرف خواهد کرد.

مار ها و ندل های دیگری هم وجود دارند، البته اگر قصد خرید کنون را دارید بهترین مدل را انتخاب کرده اید .
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    8302

سلام

مژده : دوربين S3 IS قابليت سازگاري با کارتهاي SD-HC را نيز دارد!!!
    در مشخصات فني اين دوربين اسمي از SD-HC برده نشده و فقط SD و MMC به عنوان مموري قابل استفاده ذکر شدند, در صورتي که براي S5 IS اين نوع کارت (SD-HC) هم مجاز شمرده شده!! به همين دليل هم من نگران بودم که نکنه اين دوربين SD-HC رو قبول نکنه و در آينده به مشکل بخوريم که ديروز با تست يک SD-HC 4GB مارک GREENHOUSE روي دوربين اين نگراني هم بر طرف شد!! (با بالاترين کيفيت و رزولوشن فکر ميکنم 1490 عکس ميگرفت!!)
    وحيد قديري راد

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh_ghobadi نمایش پست ها
    سلام....

bagher جان اول اینکه ، من درست دیدم ؟ در امضا شما که S5 IS وجود داشت ، هرجند محال است شما در حال حاضر این دوربین را در اختیار داشته باشید. هم به دلیل سوالتان و هم به دیلی اینکه هنوز وارد بازار نشده است....

اما جواب سوال شما....

اگر قصد خرید کنون را دارید باید عرض کنم که اگر S5 IS با قیمت مناسب ( تقریبا هم قیمت با S3 IS و یا کمی بالاتر ) وارد بازار شد بدون شک S5 IS را انتخاب کنید . چون دوربین جدید تر با پروسس بهتر و امکانات بیشتر (البته نه زیاد )
    است ، اما اگر تفاوت قیمت زیاد بود به نظرم همان S3 IS را تهیه کنید.چراکه تفاوت فاحشی با نسخه ی جدید ندارد و نیاز های شما را برطرف خواهد کرد.

مار ها و ندل های دیگری هم وجود دارند، البته اگر قصد خرید کنون را دارید بهترین مدل را انتخاب کرده اید .

با تشكر ميخواستم ببينم اينكه s5is , دوربين 8mp هست مي ارزه مثلا 50 هزار تومن بيشتر بده ( بعلاوه امكانات ديكر )
    Nikon D90 + Nikkor 18-105 + Sigma 10-20 + Sigma 70 Macro

Canon PowerShot S5 IS

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

سلام....

با تشكر ميخواستم ببينم اينكه s5is , دوربين 8mp هست مي ارزه مثلا 50 هزار تومن بيشتر بده ( بعلاوه امكانات ديكر )
    دوست عزیز کاش جواب این سوال رو دوستان دیگری میدادند........ چرا؟

چون بنده به شدت مخالف سر سخت و دو آتشه ی افزایش مگاپیکسل و عدم وجود تفاوت 6 با 8 یا 8 با 10 و یا 10 با 12 هستم...

به نظرم من چه 6 مگاپیکسل چه 10 مگاپیکسل هر دو کار شما رو راه میاندازد ( با بهترین کیفیت ) (البته نظر شخصی است ) زیاد در گیر مگاپیکسل نشوید ، بیماری بس مهلکی است و کشنده .تفاوت در مگاپیکسل یعنی 3 مگا و 12 مگاپیکسل یا 6 با 18 برای 2 یا 3 یا 4 مگاپیکسل زیاد خودتان را اذیت نکنید ( به نظر من البته ).

درباره ی امکانات بیشتر والله به نظرم کنون یکمی کم کاری کرده و در لیست امکانات چیز شاخصی دیده نمیشود و غیر از مگاپیکسل و پروسس بهتر و نصب فلاش خارجی

به نظرم اگر اختلاف تا 70 تومان بود قابل ارزش است اما بیشتر نه ارزش ندارد.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه
    تشکر کرده
    3

همونطوری که دوست خوبم آقای کاوه قبادی گفتند تعداد مگا پیکسل ها ملاک خوبی برای مقایسه دوربین ها با هم نیست مخصوصا اینجا که تفاوت فقط دو مگا پیکسله
    تفاوت اندازه 6 مگا پیکسل با 8 مگا پیکسل چون در مساحت بدست اومده اونقدر کمه که اگه ببینید خندتون میگیره
    . شاید بعضی از دوستان به این حرف من دید خوبی نداشته باشند ولی اگه ملاک شما برای اندازه بزرگتر فقط ابعاد بزرگتر چاپ باشه که در این صورت برنامه های زیادی یافت میشن که عکس شما رو با کیفیتی عالی چند برابر میکنند تا در چاپ مشکلی نداشته باشید . هر چند شما اگه یک کاربر عادی هستید هیچ وقت به چاپی بزرگتر از 20 در 30نیاز پیدا نمیکنید در حالی که همون
    S3 IS
    نیاز شما رو بدون تغییر اندازه تا 40 در 30 جواب میده

اما از لحاظ کیفیت باید منتظر بود و عکس های گرفته شده با این دوربین رو مشاهده کرد
    تقریبا تمام دوربین هایی که در رده
    Ultra Zoom
    قرار میگیند در انتهای زوم دارای آشفتگی رنگ در لبه ها هستند و هر چه مقدار این تغییر رنگ کمتر باشه میشه گفت لنز دقیق تر عمل کرده
    این تغییر رنگ لبه ها حتی در لنز های گران قیمتی که در دوربین های
    D-SLR
    قرار میگیرند هم وجود داره
    و یکی از دلایلی که مجبورید از فرمت
    RAW
    استفاده کنید برای حذف این مورد است که به اختصار به اون
    Chromatic Aberration
    میگن

باید دید که در این مورد دوربین جدید چگونه عمل کرده که خودم ندیده میگم که باید بسیار خوب باشه چرا که در
    S3 IS
    کیفیت لنز واقعا بالاتر از رقباش بود و به غیر از این دوربین در تمام عکس هایی که از دوربین های رقیب برداشته شده بود این تغییر رنگ در لبه ها وجود داشت حتی در دوربین جدید المپوس با اون همه زوم عالی هنوز هم کیفیت عکس تعریف چندانی نداره و در رده ای پائین تر از
    S3 IS
    قرار میگیره که یکی از دلایلیش همین میتونه باشه

قابلیت نصب فلاش خارجی گزینه ایه که تنها اگر نیاز داشته باشید به کار شما میاد چرا که فلاش های خارجی که احتمالا برای این دوربین پیشنهاد میشه بسیار گران قیمتند

فکر میکنم دوربین جدید با قیمت رسمی و اولیه 500 دلار قراره معرفی بشه که البته بعدا پائین میاد ولی این رو هم در نظر بگیرید که با ورود دوربین جدید احتمالا دوربین قدیمی هم مقداری افت قیمت خواهد داشت پس فکر میکنم که اختلاف قیمت بسیار بالا باشه
    به هر حال باید منتظر بود و مخصوصا کیفیت عکس ها رو با هم مقایسه کرد چرا که هدف از تمام امکاناتی که روی دوربین ها میذارن رسیدن به کیفیت بالاتره و در این مورد برای تصمیم گیری زوده
    نظر من اینه که فعلا منتظر باشید تا دوربین جدید بیاد تا بشه روی عکس هاش نظر داد اونوقت اگه واقعا به اختلاف قیمتش می ارزید میتونید دوربین جدید رو انتخاب کنید و در غیر این صورت همین دوربین
    S3 IS
    رو با قیمتی پائین تر میتونید تهیه کنید که در هر دو صورت برد باشماست
    خیلی هم خودتونو درگیر مگا پیکسل نکنید فکر میکنم دو سه روز پیش بود که تو راه که میومدم دوربینای 12 مگاپیکسل با مارک فکر کنم
    Pacific
    دیدم به قیمت صد و پنجاه هزار تومن

یه نکته رو هم بگم که اگه قصد ورود به دنیای عکاسی دیجیتال رو دارید باید به فکر آموزش چگونگی ویرایش عکس هم باشید .به نظر من این خیلی مهمتر از مگاپیکسل بیشتره . بسیاری از عکس هایی که به عنوان عکس های طبیعت در مسابقات برنده میشن حاصل ویرایش های زیاد روی عکسه و صرف اینکه اون عکس با چه دوربینی برداشته شده نباید شما رو گول بزنه
    شما چه از موبایل برای عکس برداری استفاده کنید و چه از دوربین های سفارشی هسلبلید باید رنگ و نور و کنتراست و وضوح رو تغییر بدید تا کیفیت واقعی خودشو نشون بده

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

من هم خریدم

صفحه 19 از 42 نخستنخست ... 9 15 16 17 18 19 20 21 22 23 29 ... آخرینآخرین