نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: ارزيابي شما از دوربين S3 IS در كلاس SLR-Like چيست؟

رأی دهندگان
104. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید
  • از هر لحاظ راضي هستم (عالي)

32 30.77%
  • نسبت به موارد مشابه و ماركهاي ديگر بهتر است (خوب)

54 51.92%
  • ماركهاي مشابه را ترجيح مي دهم (راضي نيستم)

18 17.31%
صفحه 27 از 42 نخستنخست ... 17 23 24 25 26 27 28 29 30 31 37 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 261 تا 270 , از مجموع 415
Like Tree103تشکر

موضوع: همه چيز درباره دوربين Canon S3 IS

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    15

پیش فرض پاسخ: همه چيز درباره دوربين Canon S3 IS

در دوربین اس تری آی اس مشکل فکوس به نظرم زیاد مطرح نیست و مشکلی در این رابطه نداره . فقط تنها مشکلی که این دوربین داره اینه که عمق میدان رو خوب نشون نمیده و باید از کنترل های دستی مثل مود M استفاده بشه . یه دکمه هم کنار لنز دوربین وجود داره به اسم MF . که اون میتونه فوکوس رو خیلی خوب ایجاد کنه بطور دستی و عمق میدان بده . اما در کل راه ساده اینه که دستتون رو روی شاتر تا نیمه فشار بدین وقتی اون مربع وسط سبز شد , شاتر رو تا ته فشار بدین . البته اینجا دقیق منظورتون رو نگفتین که میخواهین مثلن فوکوس رو قفل کنین یا چی ؟
    یه مشکل هم که با این دوربین زیاد اتفاق می افته اینه که مثلن میخواهین از یه منظره عکس بگیرین و وقتی فوکوس میکنین قسمتی که اسمون هست سفید میشه و قسمت پایین منظره تیره ! با این قفل فوکوس میشه این مشکل رو حل کرد تا حدی . به این صورت که نوک دوربین رو کمی به سمت پایین یا بالا " بسته به نیاز نورتون " بیارین و دکمه شاتر رو تا نیمه فشار بدین . وقتی سبز شد , به همون حالت نگه دارین دستتون رو و ول نکنین و بعد دوربین رو در موقعیتی که کادر بندی کردین قرار بدین و حالا دکمه رو تا ته فشار بدین . این باعث میشه که همه تصویر بطور یکسان نور داشته باشه . یه تکنیک خیلی موثره و عالیه !!!
    راه دیگه استفاده از MF هست که باید دستتون رو روی اون نگه دارین و همزمان با فلش های 4 جهت اصلی پشت دوربین شروع به بالا و پایین کردن بکنین . یه تصویر ذره بین مانند ظاهر میشه و اینقدر باید درجه رو بالا یا پایین ببرین تا تصویری که روش فوکوس کردین شفاف بشه یا برای دادن عمق میدان , ماتش کنین !!!!
    یه راه دیگه این هست که دکمه SET رو فشار بدین قبل از هر کار و مربع وسط سبز میشه . حالا با فلش ها این کادر رو میتونین حرکت بدین به جایی از تصویر که منظورتونه . و بعد دکمه رو تا نیمه فشار بدین و سبز که شد , تا ته و عکس بگیرین .
    اما دادن عمق میدان به عکس از راه دستی ! اس تری فقط دیافراگمش تا F8 هست و F2.7 . البته بستگی به شدت نور محیط هم داره که میتونه حداقلش تا F3.7 هم برسه . داخل مود M بشین و اگه میخواهین شی مورد نظرتون واضع دیده بشه و پشتش تار دیده بشه مقدار F رو کم کنید . در این صورت جسم واضع و پشت زمینه تار میشه .
    اما اگه بخواهین کل تصویر یک اندازه واضع بشه مقدار F رو بالا ببرین .
    این عمل یه سری محدودیت هم داره . وقتی مقدار F بالا میره سرعت شاتر کم میشه و در نتیجه وقتی که سوژه حرکت کنه , عکس تار میشه !! برای رفع این مشکل مقدار ایزو رو زیاد کنین و زیاد کردن ایزو باعث میشه سرعت شاتر رو بتونین بیشتر کنین و در این صورت اگه سوژه حرکت هم بکنه , دیگه تصویر تار نمیشه . مثل پلک زدن در عکس های دسته جمعی ! البته اینم در نظر بگیرین که در نور کم زیاد کردن ایزو نویز رو زیاد میکنه !!!!!

مثال میزنم : مثلن میخواهین از یه نفر عکس بگیرین توی کوه . بهتره که مقدار F رو کم کنین . این عمل باعث میشه اون شخص واضح بیافته و پشت زمینه یه حالت بلار پیدا کنه و هم عمق میدان داشته باشه و هم زیبا تر بشه . ولی اگه میخواهین کل نصویر واضع بیافته مثدار F رو بالا ببرین . البته مود P همیشه تصاویر رو واضح میندازه و برای عمق دادن باید از مودهای تنظیم دستی استفاده کنین و یا در همون مود P استفاده از دکمه MF کنار لنز دوربین .
    ========
    نمیدونم منظورتون از فوکوس اینها بود یا من درست توضیح دادم یا نه ؟ خودم که مبتدی هستم و اگه ایرادی تو این نوشته ها هست یا بی ربطه اساتید لطفن بگن تا اصلاح کنم و هم یاد بگیرم
    smaiwd و Queen تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

سلام

راستش محسن خان من که دقیقا" منظور شما رو نفهمیدم
    هر بار يكي از انواع فوكوس و با محوريت S3 IS رو توضيح بدن
    مقاله هم کاملا" ساده بیان شده , شاید نور سبز رنگ لامپ کمکی فوکوس در S3 IS و طرع عجیب وسط آن برای شما (مثل من )سوال شده ؟؟؟!!!
    .
    .
    .
    .
    یه مشکل هم که با این دوربین زیاد اتفاق می افته اینه که مثلن میخواهین از یه منظره عکس بگیرین و وقتی فوکوس میکنین قسمتی که اسمون هست سفید میشه و قسمت پایین منظره تیره ! با این قفل فوکوس میشه این مشکل رو حل کرد تا حدی . به این صورت که نوک دوربین رو کمی به سمت پایین یا بالا " بسته به نیاز نورتون " بیارین و دکمه شاتر رو تا نیمه فشار بدین . وقتی سبز شد , به همون حالت نگه دارین دستتون رو و ول نکنین و بعد دوربین رو در موقعیتی که کادر بندی کردین قرار بدین و حالا دکمه رو تا ته فشار بدین . این باعث میشه که همه تصویر بطور یکسان نور داشته باشه . یه تکنیک خیلی موثره و عالیه !!!
    البته اگر هر دو جسم در فاصله دور و تقریبا" برابر باشند (مثل کوه و آسمان) تا حدی با همین قفل فوکوس هم میشه این کار رو کرد, ولی در واقع راه حل این کار استفاده از قفل نورسنجی AEL است, مثلا" فرض کنید میخواهید از کسی که پشت به نور (آسمان) و در فاصله 3 متری از شما ایستاده عکس بگیرید, حالا اگر شما روی شخص فوکوس کنید یا روی آسمان, تفاوت از زمین است تا همان آسمان!!!!!!!! ::::

ولی اگر از قفل نور سنجی استفاده کنید و نورسنجی را بر روی آن شخص قفل کنید, صورت و جزئیات شخص واضح افتاده و در عوض آسمان پشت سر به صورت یک پس زمینه روشن (بدون هیچ جزییاتی) ثبت میشود و اگر هم بر روی آسمان نور سنجی راقفل کنید, آسمان و ابرهایش ...واضح افتاده و آن شخص بصورت یک شبح تیره در وسط عکس!!!
    smaiwd تشکر می‌کند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر همراه smaiwd آواتار ها
    تشکر کرده
    18

Exclamation پاسخ: همه چيز درباره دوربين Canon S3 IS

از توضيحات mashhadi vahid و sshhiiva ممنونم ، بخشي از جوابمو گرفتم اما در مورد AFL و AEL اگر اشتباه نكنم AFL همون حالتيه كه ما روي سوژه فوكوس و سپس در حالي كه دكمه Shutter را تا نيمه نگه داشتم منطقه فوكوس را به آرامي جابجا مي كنيم ! (اگر درست نيست اصلاح كنيد) ، اما اين AEL ديگه چيه و در S3 IS چطور كار مي كنه؟!

يك مورد ديگه اينكه حالت Auto Focus دوربين وقتي روي سوژه اي با رنگ يكنواخت (مثلا ديوار سفيد يكدست) فوكوس مي كنيم كار نمي كنه به عبارتي اون مستطيل وسط سبز نميشه و زرد رنگ ميشه، نميدونم مشكل چيه شايد به دليل اينه كه نورمادون قرمز خارج شده از دوربين كلا جذب سوژه ميشه و به دوربين منعكس نميشه ؟!
    M O H S E N
    Canon PowerShot S3 IS
    Canon SELPHY printer CP510

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    15

Afl = لاک فوکوس
    Ael = لاک نور سنجی
    قفل نور سنجی همونی هست که نوک دوربین رو بالا یا پایین نگه میداری و فوکوس رو قفل میکنی . دقت کرده باشی با بالا و پایین کردن دوربین نور اتوماتیک روشن و تاریک میشه . برای اینکه این اتفاق نیافته این کار رو میکنن . فوکوس هم که همون شفاف شدن سوژه در کادر هست دیگه !
    روی نقطه سفید هم دلیلش اینه که هیچ جسمی رو نمیتونه تشخیص بده و برای همین سبز نمیشه ! مثل این میمونه که جلوی فضای بینهایت یا نامرئی قرار گرفته باش :) . بهتره که جسمی غیر از دیوار و نزدیک به اونو روش فوکوس کنین و قفل کنین و بعد دوربین رو کادر بندی کنین .

تشکر کرده
    18

Question پاسخ: همه چيز درباره دوربين Canon S3 IS

پس از لحاظ عملكرد Afl و Ael هر دو يكي هستن؟! يعني با فشردن شاتر تا نيمه و نگه داشتن آن يا بر اساس نور و يا بر اساس سوژه فوكوس قفل ميشه.
    M O H S E N
    Canon PowerShot S3 IS

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط smaiwd نمایش پست ها
    پس از لحاظ عملكرد Afl و Ael هر دو يكي هستن؟! يعني با فشردن شاتر تا نيمه و نگه داشتن آن يا بر اساس نور و يا بر اساس سوژه فوكوس قفل ميشه.
    خیر.....

نورسنجی و فوكوس یكی است ؟::::

دوست عزیز..

یكی فوكوس را قفل میكند...یعنی اینكه مثلا بر روی سوژه ای كه در فاصله ی 5متری شما است فوكوس كرده و هر انچه در این محدوده است در فوكوس شما است . مورد كاربرد هم كه دیگر میدانید...

دیگری یعنی اینكه شما در یك شرایط نوری نورسنجی میكنید و بعد این نورسنجی را قفل كرده و شاید شما به سرعت شاتر بیشتر و یا كمتر و عمق میدان بیشتر و یا كمتر نیاز دارید با این روش شما با همان نورسنجی اما اف و سرعت شاتر را نغییر میدهید و همان شرایط نوری با سرعت شاتر و نورسنجی متفاوت راه خواهید داشت...

متوجه شدید ؟
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    8302

سلام

قویا" و شدیدا" تکذیب میکنم !!!!!
    درسته که با فشار دادن شاتر هم نورسنجی و هم فوکوس قفل میشود ...ولی در صورت نیاز به یکی از این دو هر کدام راه خود را دارند:

قفل فوکوس: به وسیله فشردن شاتر تا نیمه و همزمان فشردن دکمه MF
    قفل نورسنجی: با اختصاص دادن دکمه Shortcut (در منو) به آن و فشردن آن دکمه در زمان لازم

هر دوی این قفلها اگر در موقع خودش به درستی استفاده شود نتایج بسیار جالبی را به دنبال خواهند داشت!!!

علت اونکه روی دیوار یا مشابه اون مشکل فوکوس میکنه (به نقل از همون مقاله ای که لینک داده بودید) اینه که دوربین نمیتونه بین نقطه روبرویی و نقطه کناریش تمایزی قایل بشه!!!
    وحيد قديري راد

تشکر کرده
    18

Red face پاسخ: همه چيز درباره دوربين Canon S3 IS

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    خیر.....

نورسنجی و فوكوس یكی است ؟::::
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    سلام

قویا" و شدیدا" تکذیب میکنم !!!!!
    اوه ه ه ه .... عزيزان دل برادر من جملاتم رو سوالي پرسيدم، و همراه با علامت تعجب
    آقا وحید شما تقریبا داشتید جواب من رو میدادید اما خیلی خلاصش كردید، كاش با يه مثال مي گفتيد مخصوصا اون قضيه دكمه Shortcut رو. شرمنده شايد من خنگ بازي در اوردم ولي هنوز نبفهمم
    من كه از اولم گفته بودم Step by Step بگيد و با تكيه بر عملكرد S3 IS .... :(
    M O H S E N
    Canon PowerShot S3 IS

تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط smaiwd نمایش پست ها
    اوه ه ه ه .... عزيزان دل برادر من جملاتم رو سوالي پرسيدم، و همراه با علامت تعجب آقا وحید شما تقریبا داشتید جواب من رو میدادید اما خیلی خلاصش كردید، كاش با يه مثال مي گفتيد مخصوصا اون قضيه دكمه Shortcut رو. شرمنده شايد من خنگ بازي در اوردم ولي هنوز نبفهمم
    من كه از اولم گفته بودم Step by Step بگيد و با تكيه بر عملكرد S3 IS .... :(
    سلام

مواد لازم: :::big grin:::
    یک عدد S3 IS ....
    .
    .
    .
    توی همین تاپیک فکر کنم حداقل 3-2 بار گفتم, ولی بازهم چشم!

قفل نور سنجی AEL :

برای این به کار میرود که بتوانید نور محیط (عکس) را با توجه به نقطه ای غیر از مرکز عکس (یا بخش عمده عکس یا ..) تنظیم کنید.

در حالت ضبط REC به منوی ضبط رفته, گزینه یکی مانده به آخر... Set Shortcut button را انتخاب کنید, حالا شما میتوانید دکمه شورتکات را که با علامت S مشخص شده و یک لامپ آبی رنگ هم در خود دارد, به یکی از آن 10 عملکرد اختصاص دهید (که من آنرا به AEL اختصاص دادم).

حالا شما بسته به نوع نور سنجی که انتخاب کردید (نقطه ای, مرکزی, evaluative ) با فشار دادن دکمه شورتکات, دوربین نورسنجی را بر حسب همان صحنه ای که دکمه را فشار دادید قفل میکند و میزان دیافراگم و سرعت شاتر را نیز نشان میدهد و یک علامت * بزرگ در پایین و سمت چپ صفحه ظاهر میشود.
    حالا شما به هر سمتی که نشانه بروید و فوکوس کنید, فقط با همین دیافراگم و سرعت شاتر عکس میگیرد, ولی نقطه فوکوس (فاصله آن از دوربین) قابل تغییر است.
    بدیهی است با هر گونه دستکاری در پارامترهای اصلی, قفل فوکوس از بین رفته و علامت * نیز ناپدید میشود, کارهایی از قبیل بلند کردن فلاش, تغییر ایزو, تغییر مد عکاسی؛ تغییر زوم و .....

اگر در زمان فشار دادن دکمه شورتکات فلاش نیز بلند شده باشد!!!! برای یک لحظه فلاش هم روشن میشود تا بتواند نور محیط و شرایط را بسنجد.
    __________________________________________________ ___________________________________

کاربرد:

مهمترین کاربرد برای گرفتن عکسهای ضدنور است (عکسهایی که سوژه پشت به نور ایستاده ) در این حالت در هر حالت از نورسنجی که باشیم احتمال خطای دوربین زیاد است ( که محیط را روشن فرض کند => سرعت شاتر را بالا ببرد => سوژه تیره و پس زمینه نرمال بیفتد )

در این جا میشود به سوژه نزدیک شد, طوری که بیشتر کادر را بپوشاند , سپس نور سنجی را روی آن قفل کرده و به عقب بر میگردیم و تمام!!!
    حالا اگر همین عکس را با فلاش بگیریم که دیگر عالی میشود!!!
    .
    .
    یا در جایی که ما دو محیط با نورهای کاملا" متفاوت داریم, مثلا" در داخل منزل تاریک و در بیرون روشن است یا بالعکس و اینجا به کمک قفل نور سنجی میتوانیم قسمت مهم عکس را با دادن نور مناسب به آن مشخص کنیم. :)
    nmroshan، smaiwd و KIA تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

بله
    همینطوره . ولی لازم نیست حتما قفل نورسنجی رو به دکمه شورت کات نسبت داد تا بشه از اون استفاده کرد.
    من دکمه شورتکات رو به خود نور سنجی Light Metering ( نقطه ای , چند بخشی , تمرکز بیشتر روی مرکز ) قرار دادم

اصل کار اینه که برای قفل نورسنجی AEL , شاتر رو تا نیمه فشار بدید و در همون حال دکمه ISO رو فشار بدید , به این ترتیب نورسنجی اتوماتیک قفل شده و علامت * ظاهر میشه

اما اگر این کار برای شما سخته و یا از دکمه شورتکات برای کار دیگه ای استفاده نمیکنید , اونوقت میتونید دکمه شورت کات رو به این کار اختصاص بدید تا راحت تر بتونید از این مزیت بهره مند بشید

صفحه 27 از 42 نخستنخست ... 17 23 24 25 26 27 28 29 30 31 37 ... آخرینآخرین