صفحه 2 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 35
Like Tree11تشکر

موضوع: Canon Tx1 تاپيك جامع

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض پاسخ: Canon Tx1 تاپيك جامع

این نامه یکی از دارنده این دوربین است به کانون ژاپن درباره فیلم HD این دوربین :
    Dear Tim,

Thank you very much for your prompt and kind reply!
    “We do not monitor information contained on third party web sites.”
    OK, you can check the issue yourself:

video-test1.bmp is a screen of my TX1-video of 1280x720 pixel. It looks quite soft:
    http://yfang.com/download/video-test1.bmp

After reducing the size of video-test1.bmp down to 848x480 pixel, you will get a sharper picture video-test2.bmp:
    http://yfang.com/download/video-test2.bmp

After resizing of video-test2.bmp up to 1280x720 pixel again, you will have an oversampled picture video-test12.bmp:
    http://yfang.com/download/video-test12.bmp

You will see exactly the same (soft) picture as the original from TX1. This is a proof that TX1 doesn’t really produce a HD-video of 1280x720 pixel which should show more details like the 1280x720 pixel video of Panasonic Lumix DMC-LX2 (but only 15 fps).

It doesn’t surprise me very much that one cannot get a real HD-video with a camera in this price class. What bothers me most is that the faked HD-videos take more than doubled memory space as need (848x480=407040 pixel vs. 1280x720=921600 pixel).
    I’d like to hear an explanation from Canon (Japan) for such a behavior.

Best regards,
    Yang

اینم جوابیه کانون:

-----Original Message-----
    From: Canon Support - PowerShot [mailtos@cits.canon.com]
    Sent: Dienstag, 5. Juni 2007 06:29
    To: Yang Fang
    Subject: Re: Response from Canon - Digital Camera (KMM7340343V17711L0KM)

Dear Yang Fang:

Thank you for your inquiry. We value you as a Canon customer and
    appreciate the opportunity to assist you. I am sorry to hear that you
    were not able to duplicate the resolution on your PowerShot TX1.

The movie mode on the camera supports 1280 x 720 resolution. These are
    specifications directly from Canon. We do not monitor information
    contained on third party web sites. I apologize for any inconvenience
    this issue has caused you. Your comments regarding this issue are noted
    and will be passed along to the appropriate party.

Thank you for taking the time to write.

We hope this information is helpful to you. Please let us know if we
    can be of any further assistance with your PowerShot TX1.

Thank you for choosing Canon.

Sincerely,

Tim
    Technical Support Representative

Original Message Follows:
    -------------------------
    Email Support Form Message
    Product Type: PowerShot TX1
    INQUIRY:

Dear Sirs,
    It turned out that your new camera PowerShot TX1 doesn't really have the
    resolution of 1280x720 pixel as announced, but no more than 848x480
    pixel. It is just a waste of space to save big oversampled video files:
    http://forums.dpreview.com/forums/re...ssage=23434255
    http://forums.dpreview.com/forums/re...ssage=23467721
    Could you please give me an explanation for doing so?
    Your sincerely,
    Yang Fang

نظر Dpreview دقیقا در تایید حرف این آقاست .
    farhad44 تشکر می‌کند.

كاربر جديد pinky آواتار ها
    تشکر کرده
    5

سلام:biggrin:
    راستش من عکس و عکاسی رو دوست دارم اما نه در حد حرفه ای و بیشتر برای مصارف خوانوادگی و واقعا هم انگار این دوربین برای ماها ساخته شده بود اما خوب به قول دی پی ریویو این اولین تجربه ی کنن در ساخت 'hybrid' stills/video camera بود و یه معایبی هم داشت به هر حال من دوست دارم این تاپیک و بحث در باره ی این دوربین دو باره داغ بشه (بخاطر این میگم چون این تاپیک رفته جزو تاپیک هی بدون ارسال جدید) اما خوب بیشتر کاربران سایت کار حرفه ای و نیمه حرفه ای انجام میدهند و زیاد راجع به این دوربین ها بحث نمیکنند اما به هر حال سعی ام رو میکنم.
    ویرایش توسط pinky : Tuesday 31 July 2007 در ساعت 09:14

تشکر کرده
    5

این مشخصات این دوربینه به نقل از دی پی ریویو كه البته قطعا اساتید میدونند

عمومي

مدل : Canon PowerShot TX1

فرمت : Compact

نام هاي ديگر : --
    اعلام شده در : PMA 2007

حداكثر اندازه عكس : 2304× 3072
    قابليت فيلمبرداري : 480 × 640، 240 × 320، 720×1280 ء 30فریم در ثانیه
    بزرگنمايي اپتيكال : 10برابر

حسگر

نوع : CCD

***** رنگي : RGB

پيكسل هاي موثر : 1/7 مگاپيكسل
    كل پيكسل ها : 1/7 مگاپیکسل
    نسبت عكس : 4 به 3و 16به9
    سازنده : کانن
    اندازه : 1 به 2.5/1 اینچ

لنز

حداقل فاصله كانوني : 39میلی متر
    حداكثر فاصله كانوني : 390میلی متر
    بزرگنمايي ديجيتال : 4 برابر
    ميزان ديافراگم : F3.5 – F5.6

لرزش گير : بله
    ضريب فاصله كانوني : --
    اتصال لنز : خیر

فوكوس

فوكوس اتوماتيك : 9 نقطه AiAF + تشخیص چهره
    فوكوس دستي : خیر
    حداقل فاصله فوكوس (ماكرو) :اعلام نشده

فلاش

فلاش روي بدنه : بله
    عدد راهنماي فلاش : --
    وضعيت هاي فلاش : اتوماتیک،خاموش، روشن
    قابليت نصب فلاش خارجي : --

نور

حداقل سرعت شاتر : 15 ثانیه
    حداكثر سرعت شاتر : 2500/1 ثانیه
    جبران نوردهي : از 2-EV تا 2EV

نور سنجي : سنجشی، مرکزگرا میانگین، نقطه ای

تنظيمات

تقدم ديافراگم :خیر
    تقدم شاتر : خیر
    تنظيم تراز سفيدي : 5 حالت ء حالت دستی و حالت اتوماتیک
    تنظيم حساسيت : اتوماتیک، 80، 100، 200، 400، 800 و 1600

منظره ياب/مانيتور

اندازه مانيتور : 8/1 اینچ
    تعداد پيكسل : 115000
    منظره ياب : ندارد

ذخيره سازي

كارت هاي پشتيباني شده : SD, SDHC, MMC

حافظه داخلي/همراه :
    فرمت عكس : JPEG, DPOF

اطلاعات همراه عكس : EXIF 2.2

درجات كيفيت عكس :
    اندازه هاي كوچكتر عكس : 1728× 3072، 1536× 2048، 1200 × 1600، 480 × 640

امكانات

عكسبرداري پياپي : تقریبا 2/2 فریم در ثانیه
    كنترل از راه دور : --
    قابليت نصب سه پايه : بله
    تايمر اتوماتيك : 2 یا 10 ثانیه
    خروجي ويديو : بله
    اتصال USB : بله
    اتصال 1394 : خیر
    نوع باتري : لیتیوم- یون NB-4L

نوع شارژر : آداپتور انتخابی
    ساير :

وسايل همراه

كابل هاي همراه : A/V, USB

نرم افزارهاي همراه : Digital Camera Solution CD-ROM

بند : بله
    باتري : بله
    شارژر : بله
    ساير :

مشخصات فيزيكی

ابعاد : 29× 60× 89میلی متر
    وزن : 220 گرم
    ویرایش توسط pinky : Tuesday 31 July 2007 در ساعت 07:57

تشکر کرده
    5

این متن نقد و برسی ی این دوربین از قول سایت Digikala می باشد

دوربين کانن پاورشات TX1 جديدترين مدل سال 2007 کانن مي باشد که نه تنها زيبا و شکيل است، بلکه به عنوان يک دوربين هيبريدي عکاسي و فيلمبرداري به کاربر امکان مي دهد از قابليت فيلمبرداري HDTV (با رزولوشن 720×1280 پيکسل)، زوم 10 برابر و سنسور 7.1 مگاپيکسلي بهره مند شود.
    در نگاه اول مدل 7.1 مگاپيکسلي پاورشات TX1 کانن دوربين بسيار آشنايي به نظر مي رسد که در اندازه جيبي ساخته شده است، بدنه آن از فولاد ضد زنگ مي باشد و به تکنولوژي هاي برتر عکاسي مجهز است که تعجب کاربر را بر مي انگيزد. به طور کلي مي توان گفت که با اين دوربين به راحتي مي توان از لحظات با ارزش يک مسابقه فوتبال يا حتي شادي هاي خانوادگي عکس هاي خوبي تهيه کرد. اندازه کوچکي دارد و به راحتي در جيب يا کيف حمل مي شود و آن قدر جمع و جور است که حتي مي توانيد با آن سفر کنيد.
    نکته ديگري که مي توان به آن اشاره کرد اين است که چگونه اين همه قابليت در يک دوربين کوچک جمع شده است؟ مدل کانن پاورشات TX1 تنها با فشار دادن دکمه پاور، روشن مي شود و اينجاست که قابليت هاي دوربين خودش را نشان مي دهد. بدنه آن از فولاد ضد زنگ ساخته شده است و داراي زوم اپتيکال 10 برابر است. صفحه نمايش آن نيز داراي زاويه ديد متغير با 115000 پيکسل مي باشد به طوري که مي توانيد اين دوربين را به عنوان يک دوربين ديجيتال مناسب فيلمبرداري نيز به کار بگيريد.

يوايچي ايشي زوکا (Yuichi Ishizuka)، نائب رييس ارشد ومدير کل بخش مصرف کنندگان شرکت کانن در آمريکا مي گويد: «کاربران هدف دوربين ديجيتال پاورشات TX1 را بيشتر کساني تشکيل مي دهند که مي خواهند هنگام عکاسي و فيلمبرداري با قابليت ها و تکنولوژي بهينه دوربين هاي بسيار جمع و جور، قدرتمند مجهز به قابليت هاي فيلمبرداريHD کار کنند. کاربري اين دوربين بسيار ساده است و علاوه بر ايجاد فيلم هاي HD خوب، عکس هايي با رزولوشن خوبي را ارائه مي کند.» او ادامه مي دهد: «دوربين قدرتمند ديجيتال پاورشات TX1 کانن را مي توان تکامل در نوآوري در تفکر و بينش شرکت کانن دانست که از بهترين قابليت ها و مشخصه هاي عکاسي و فيلمبرداري بهره برده است که البته، با آنچه هميشه عرضه شده است فرق مي کند.» TX1 به عنوان يک دوربين ديجيتال با فرمت (High Definition)، نسبت 16:9 و عرض 720 پيکسل ارائه شده است و اين قابليت را دارد تا تنها با فشار دادن يک دکمه به مود فيلمبرداري تغيير وضعيت دهد. همچنين، به کاربر امکان مي دهد تصاوير و فيلم هاي ضبط شده خود را با کيفيت خوبي بر روي صفحه تلويزيون تماشا کند. اين کار با استفاده از خروجي ويديويي دوربين صورت مي پذيرد.

لرزشگير اپتيکال تصوير

دوربين ديجيتال کانن پاورشات TX1 با لنز زوم اپتيکال 10 برابر (معادل 390- 39 ميلي متر) به قابليت هاي ديگري مانند لرزشگير اپتيکال تصوير (OIS) مجهز است که به کاربر کمک مي کند تا از ميزان محوشدگي تصوير که بر اثر لرزش دوربين و در تنظيمات حداکثر زوم يا هنگام نوردهي هاي طولاني مدت به وجود مي آيد کم کند. سيستم هاي برتر الکترونيکي IS به راحتي و با استفاده از نرم افزار مربوط، از تاثيرات حرکت دوربين کم مي کنند. سيستم OIS با تغيير تنظيمات لنز اين حرکت ناخواسته را جبران مي کند و عکاسي يا فيلمبرداري با کيفيت بهتر و مطلوب تري را حتي در شرايط کم نور يا زماني که دوربين را تنها با يک دست گرفته ايد موجب مي شود.

DIGIC III پردازشگر DIGIC III کانن، تکنولوژي جديدي است که در دوربين جديد پاورشات کانن ديده مي شود و مي توان آن را قابليت برتري در ميان دوربين هاي ديجيتال دانست. به کمک اين قابليت عملکرد دوربين افزايش يافته است. از اين ميان مي توان به روشن شدن بسيار سريع دوربين، قابليت فوکوس اتوماتيک و زمان هاي کوتاه شاتر اشاره کرد که کيفيت و قدرت بيشتري به دوربين مي بخشد. در عين حال، عمر باتري آن نيز افزايش يافته است.

تکنولوژي تشخيص چهره

با قابليت جديد تشخيص چهره AF/AE/FE، دوربين مي تواند چهره افراد را تشخيص دهد، بر روي آنها قفل کند يا حتي آنها را رديابي نمايد. الگوريتم تشخيص چهره به طور اتوماتيک صورت ها را تشخيص و انتخاب مي کند. اين کار بر اساس تکنولوژي Analysis/iSAPS کانن انجام مي شود. به اين ترتيب، فوکوس، نوردهي و فلاش تا بهترين حد ممکن بهبود مي يابد. دوربين ديجيتال کانن پاورشات TX1 در مقايسه با دوربين هاي قبلي کانن که به تکنولوژي تشخيص چهره مجهز هستند داراي پيشرفت هاي بيشتر و البته، بهتري است که در هر دو حالت عکاسي و فيلمبرداري علاوه بر تشخيص چهره سوژه از فواصل دور، به تنظيمات بهتر فلاش براي نوردهي نيز مجهز مي باشد.
    اگر با تکنولوژي تشخيص چهره کار کرده باشيد، مي بينيد که مشخصه رفع قرمزي چشم به تشخيص و رفع اين مشکل در مود پخش مجدد تصاوير کمک مي کند. به کمک اين دوربين مي توان تصاوير را به صورت دستي و هنگام پخش در مود پخش مجدد نيز اصلاح کرد. از آن جايي که بيشتر عکس ها به پردازش هاي سخت و دشوار نياز ندارند، مشخصه جديد رفع قرمزي چشم خود دوربين مي تواند گزينه بسيار ايده آلي باشد.

و... حرکت!
    دوربين ديجيتال کانن پاورشات TX1 قابليت آن را دارد تا هنگام ضبط، تصاويري به کيفيت فيلم هاي هاليوودي تهيه کند که علاوه بر صداي استريو، به صورت KHz44 نيز ضبط شوند. در واقع، به کاربر اين امکان داده شده است تا با استفاده از زوم اپتيکال 10 برابر و لرزشگير دوربين به بهترين نتيجه ممکن فيلم و عکس دوربين هاي ديجيتال دست يابد. همچنين، با برخورداري از قابليت ضبط فيلم هاي 720 پيکسلي با فرمت HD، سرعت 30 فريم در ثانيه و وضوح بالا، اين دوربين قادر است تا با رزولوشن بالاي VGA (480×640 پيکسل) و سرعت 30 فريم در ثانيه (با نسبت 4:3) و قابليت انتخاب سرعت هاي 30 يا 60 فريم در ثانيه و در تنظيمات 240×320 پيکسلي QVGA کار کند.

ماتريس هاي ايزو

به عنوان يکي ديگر از مزيت هاي ناشي از افزودن پردازشگر تصوير DIGIC III مي توان به قابليت عکاسي در حساسيت هاي مختلف ايزو از 80 گرفته تا 1600 اشاره کرد. دوربين پاورشات TX1 کانن اين امکان را به کاربر مي دهد تا با سرعت هاي سريع تر شاتر کار کند. در عين حال، از ميزان تاثيرات ناشي از لرزش دوربين کم کرده و عکس هايي با ميزان محو شدگي کمتري ايجاد شود. ديگر آنکه دوربين کانن TX1به قابليت تغيير اتوماتيک ايزو مجهز است که تنها با فشار دادن يک دکمه در دسترس کاربر قرار مي گيرد. قابليت فوق اين امکان را دارد تا ميزان حساسيت ايزو را حداکثر تا ايزوي 800 بالا ببرد.

مودهاي مختلف دوربين

دوربين ديجيتال کانن TX1 داراي 14 مود عکاسي از پيش تنظيم شده مي باشد که به کاربر امکان مي دهد در شرايط مختلف عکاسي کار کند. از اين ميان مي توان به مودهاي اتوماتيک، راهنماي دوربين، مود سوپر ماکرو براي نماي نزديک، شدت رنگ، تغيير رنگ، راهنماي برش عکس ها و در کنار هم قرار دادن آن، فيلمبرداري (از جمله HD) و چندين مود عکاسي ويژه ديگر مانند پرتره، عکاسي فوري درشب، عکاسي در فضاي بسته، عکاسي از شاخ و برگ، برف، ساحل و آکواريم اشاره کرد.
    مدل ديجيتال کانن پاورشات TX1 دوربيني است که با داشتن يک CCD 7.1 مگاپيکسلي و تجهيز آن به MovieSnap به کاربر امکان مي دهد تا عکس ها و فيلم هايي با رزولوشن بسيار بالا تهيه کند. به اين ترتيب، تصاوير و خاطرات ضبط شده به صورت فريم هاي تصويري، آلبوم و حتي نامه هاي الکترونيکي به اشتراک گذاشته شده حفظ مي شوند.
    طراحي دوربين ديجيتال TX1 به گونه اي است که مي توان با زاويه ديد عريض و صفحه نمايش با زاويه ديد متغير کار کرد. ميزان شفافيت اين صفحه نمايش از تنظيمات 15 سطحي تشکيل مي شود که نمايش تصاوير را در همه نوع شرايط نوري مختلف فراهم مي آورد. بر روي اين صفحه نمايش پوشش چندلايه اي قرار دارد که از صفحه نمايش دوربين در برابر غبار و اثر انگشت محافظت مي کند.
    ویرایش توسط pinky : Tuesday 31 July 2007 در ساعت 07:55
    Ali Shaterian تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    5

خوب در واقع آقای فرهاد44 توی همین تاپیك نقاط ضعف و قوت این دوربین رو به نقل از دی پی ریویو بر شمرده اند با اجازه ی ایشان من گفتم دوباره این نقاط رو بگذارم البته در كنار هم تا بررسی شون آسان تر بشه

(این جمله هایی که فونت کوچیکتری داره و تو پرانتزه نظر ها و سوال های شخصیه خوده منه)

نقاط ضعف

- طراحي عمودي و در نتيجه ارگونومي و هندلينگ بد اون رو مورد انتقاد قرار داده و گفته دست گرفتن دوربين براي گرفتن عكس هاي عمودي خيلي سخته

-از وايد 39 اون اظهار نارضايتي كرده
    (من نمیدونم واید 39 چیه اگر کسی اطلاعات کاملی داره به من هم بگه)

- از نويز بالا در ايزوي 400 به بالا شكايت كرده و ايزوي 800 و 1600 اون رو بلا استفاده تشخيص داده
    (ایزو میدونم چیه دیگه چرا اینجوری نگاه میکنی)
    (این كاملا درسته چون من حد اقل 30 تا نمنونه عکس از این دوربینو دیدم با مشخصاتی از جمله همین ایزو البته نمیدونم بلااستفاده درسته یا نه ولی تو ایزوی 800 نویز زیاده و توی 1600 خیلی زیاده)

- فوكوس رو در انتهاي تله مگر در نور خيلي بالا با ايراد فراوان ارزيابي كرده
    (فوکوس میدونم چیه ولی تله مگر رو نمیدونم لطفا به من هم بگین)

- نزديكترين فاصله ي فوكوس 50 سانتيمتر رو نا اميد كننده خونده

- فايل هاي تصويري خيلي بزرگند و احتياج به كارت هاي حافظه ي خيلي بزرگ ( از نظر حجم اطلاعات) داره
    (آخ آخ اینو راست گفته خداییش من یه دو سه تا نمونه فیلم ازش دیدم مثلا 90 ثانیه فیلم اچ دی 396 مگابایت حجمش بود)

- فيلم اندازه ي 1280 در 720 خيلي سافته و شباهتي با HِDTV واقعي نداره
    (خوب این رو من جاهای دیگه هم شنیدم راست هم هست چون نمونه ی فیلم رو خودم دیدم ولی به نظر من از فیلم وی جی ای باید بهتر باشه من شخصا خیلی دلم سوخت که فیلم اینطوری بود اما فکر کنم توقع فیلم اچ دی واقعی هم یه کم زیاده من وقتی دنبال دوربین میگشتم با فیلم وی جی ای مشکلی نداشتم فقط مشکلم زوم بود چون اکثر دوربین ها (دوربین های عکاسی دیجیتال) زومشون کم بود یا تو ویدیو زوم نداشت و مثلا زوم اپتیکال 4 ایکس دوربین کنن ایکسس 950 ای اس فقط برای عکس هستش و تو ویدیو فقط زوم دیجیتال داره و این اصلا به درد نمیخوره و نمیشه رو فیلم حساب کرد به هر حال من از اینکه فیلم HD واقعی نبود خیلی ناراحت شدم ولی از یه طرفم احتمال زیاد از فیلم وی جی ای باید بهتر باشه و در واقع حتی اگه بر فرض بدترم باشه که بعیده تهه تهش میشه فیلمه وی جی ای به علاوه 10 ایکس زوم اپتیکال که خود این زوم امتیازه بزگیه همین الان اکثر دوربین های فیلم برداریه هندی کم 10 ایکس زوم اپتیکال بیشتر ندارند البته اشتباه نشه من اصلا نمیخوام این دوربین رو با دوربین های فیلمبرداری هندی کم مقایسه کنم چون دوربین هندی کم یا هر دوربینه فیلمبرداریه دیگه اختصاصا برای این کار ساخته شده اما خوب این دوربین برای انجام فیلم برداری و عکاسی در کنار هم طراحی و ساخته شده و البته نه برای کسانی که می خواهند کار حرفه ای انجام دهند دقیقا همانند گفته ی خود يوايچي ايشي زوکا (Yuichi Ishizuka)، نائب رييس ارشد ومدير کل بخش مصرف کنندگان شرکت کانن در آمریکا که میگه: "به طور کلي مي توان گفت که با اين دوربين به راحتي مي توان از لحظات با ارزش يک مسابقه فوتبال يا حتي شادي هاي خانوادگي عکس هاي خوبي تهيه کرد. اندازه کوچکي دارد و به راحتي در جيب يا کيف حمل مي شود و آن قدر جمع و جور است که حتي مي توانيد با آن سفر کنيد." و البته من خودم دوباره تکرار میکنم که و کسانی که نمیخوان کار حرفهای انجام بدند)

- فيلم هاي گرفته شده در نور كم خيلي نويزي هستند

-ال سی دی اون با توجه به قطع رايج اين روز ها خيلي كوچكه (1.8 اينچ)
    (ای بابا!!! گیر داده ها!!)

- فلاش ضعيفه و زمان شارژ مجدد طولانيه

- عمر باتري خيلي كمه و در اون سست و نا پايداره

اینم نقاط قوت (هورااااااااااااااااااااا �اا )

- رزولوشن خوب و شارپنس گوشه به گوشه در ستينگ هاي مختلف
    (ها اینا یعنی چی آقا یکی بگه شارپنس چیه؟)

- كيفيت تصوير عالي در ايزو هاي پايين
    (دوباره میگم كه این هم كاملا درسته چون حد اقل 30 تا نمنونه عکس از این دوربینو دیدم البته با مشخصاتی از جمله همین ایزو و واقعا عکسهایی که تو ایزوهای 400 و پایین تر میگیره عالیه)

- ابعاد بسيار جمع و جور و كيفيت ساخت خيلي بالا

- زوم اپتيكال خيلي بالا ي 10 ایکس ( معادل 39-390 ) كه در دوربيني به اين ابعاد فوق العاده است

- ارائه ي اطلاعات مناسب روي ال سی دس ( از جمله سرعت شاتر، ديافراگم، ايزو و ... )

- لرزه گير كارا

- سرعت عمل بالا

- نورسنجي قابل اعتماد، رنگ هاي خوب و وايت بالانس خوب در اكثر موقعيت ها

- وجود دكمه ي تنظيم ايزوي مستقل و امكان تعريف شورت کاتها توسط كاربر

- امكانات بسيار خوب و عالي

- به حداقل رسيدن حاشيه هاي ارغواني

- امكان فيلمبرداري اچ دی تی وی (با نقايصي البته)

- فيلمبرداري روان و تميز با امكان زوم و صداي استريو (با نقايصي البته)

- دكمه ي جداگانه براي تصوير برداري.يعني احتياج به تغيير مود براي فيلمبرداري نيست

-ال سی دی چرخان

- بالانس مناسب نويز و رنگ در استفاده از ان آر در ايزوهاي بالا (با نواقصي البته)

- مود سوپر مكرو
    ویرایش توسط pinky : Tuesday 31 July 2007 در ساعت 09:02

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

Exclamation پاسخ: Canon Tx1 تاپيك جامع

سلام

-از وايد 39 اون اظهار نارضايتي كرده
    (من نمیدونم واید 39 چیه اگر کسی اطلاعات کاملی داره به من هم بگه)
    واید به بازترین كادری كه میتوانید با دوربین بگیرید, میگویند.
    مثلا" دوربین من واید 35 دارد, هر چقدر این عدد كوچكتر باشد, با ایستادن در یك نقطه ثابت, اشیای بیشتری در عكس جا میشود و نیازی به عقب رفتن نیست (البته اگر دیواری, پرتگاهی!!! ...اجازه عقب رفتن بدهد!! :::big grin::: )
    حالا اگر دوربین من واید 28 داشته باشد, در چنین مواقعی بسیار بهتر است ( یا مثلا" برای عكاسی از منظره یا اماكن تاریخی و ...)
    ولی واید 39 اصلا" جالب نیست و شاید بشه گفت " اصلا" واید نیست" !!!
    بعضی از دوربینها در نهایت زوم (تله) در فوكوس كردن دچار مشكل میشوند (نمونش دوربین خودم) و در نور كم داخل منزل بعضی اوقات اصلا" نمیتواند روی یك نقطه خاص فوكوس كند!!

- نزديكترين فاصله ي فوكوس 50 سانتيمتر رو نا اميد كننده خونده
    البته فكر كنم ماكروی این دوربین 2 سانتیمتر باشد و آن 50 سانت مربوط به حالت نرمال و بدون استفاده از مد ماكرو باشد.

- فيلم اندازه ي 1280 در 720 خيلي سافته و شباهتي با HِDTV واقعي نداره
    تهه تهش میشه فیلمه وی جی ای به علاوه 10 ایکس زوم اپتیکال که خود این زوم امتیازه بزگیه همین الان اکثر دوربین های فیلم برداریه هندی کم 10 ایکس زوم اپتیکال بیشتر ندارند
    راستش در دوربینهای فیلمبرداری كه زوم 10 حداقل است و زومهای 20 و 25 و 33 فراوانند!!!

-ال سی دی اون با توجه به قطع رايج اين روز ها خيلي كوچكه (1.8 اينچ)
    (ای بابا!!! گیر داده ها!!)
    اتفاقا" با توجه به اینكه این دوربین برای كاربران مبتدی یا استفاده روزمره ساخته شده, اندازه LCD خیلی مهم است, من خیلی وقتها از ال سی دی 2 اینچ دوربینم عذاب میكشم و دیدن یك ال سی دی "2.5 كلی كیف دارد!! :)

- رزولوشن خوب و شارپنس گوشه به گوشه در ستينگ هاي مختلف
    (ها اینا یعنی چی آقا یکی بگه شارپنس چیه؟)
    شارپنس یعنی وضوح تصویر و توانایی نمایش جزییات بیشتر.

در كل این دوربین با همه معایبش و مزایایش, مشتریهای خاص خودش را دارد (حالا در ایران كمتر) و احتمال اینكه كانن این سری را توسعه دهد و نواقصش را در مدلهای بعدی رفع كند زیاد است.
    Kaveh Ghobadi، nar355 و pinky تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

تشکر کرده
    5

نقل قول:
    تله هم نهایت زوم است (بر عكس واید)
    بعضی از دوربینها در نهایت زوم (تله) در فوكوس كردن دچار مشكل میشوند (نمونش دوربین خودم) و در نور كم داخل منزل بعضی اوقات اصلا" نمیتواند روی یك نقطه خاص فوكوس كند!!
    میگم این لنز های تبدیل تله رو هم میگی چیه ببینم همون زوم نمیشه؟ مثلا اگر برای دوربینت لنز تبدیل تله بخری مثل اینه كه زومه دوربینتو تقویت كرده باشی؟

اونوقت پس این تله و واید اصطلاح هستند دیگه؟ یعنی تو همه جای دنیا و توی همه ی دوربین ها همین معنی رو میدند؟
    یه چیزه دیگه این كه اصطلاح تله مال وقتیه كه زوم دوربین تا آخر باشه یا تله مگر؟ اكر تله غلطه پس اصطلاح تله مال كجاست؟

نقل قول:
    البته فكر كنم ماكروی این دوربین 2 سانتیمتر باشد و آن 50 سانت مربوط به حالت نرمال و بدون استفاده از مد ماكرو باشد.
    آقا یه سوال: این ماكرو گه همون نیست كه برای عكسبرداری از سوژه های نزدیكه؟ اونوقت حرفه ایه؟ یعنی باب كار حرفه ایهاست و برای كار های حرفه ای احتیاج میشه؟

نقل قول:
    راستش در دوربینهای فیلمبرداری كه زوم 10 حداقل است و زومهای 20 و 25 و 33 فراوانند!!!
    البته حرف شما كاملا درسته و زوم 10 حد اقل زومه اما من خودم هم گفتم كه اصلا نمی خوام این دوربین رو با دوربین های فیلبرداری مقایسه كنم اما یه چیزی این كه بزرگترین مشخصه این دوربین از نظر من زومشه و البته که وقتی توی سایت كنن محصولات رو بر اساس زوم مرتب میكنی این دوربین در رده ی سوم و بعد از اس 3 آی اس می ایسته و همچنین که در دوربین های هندیکم هم زوم 10 بسیار زیاد و رایجه حتی در سری جدید دوربین های هندی کم اچ دی سونی که خیلی جدید هستند و هنوز توی ایران نیومدند و حتی بعضی از مدل هاشون توی سایت خود سونی هم نیست همه از زوم 10 استفاده میکنند در هر صورت بازم قاطی نشه من قصد چلنج با هندی كم رو ندارم

(البته اصولا من نمیدونم چرا انقدر كرم زوم گرفتم و زوم كردم روی زوم این آخری ها دیگه میدیدم زوم زیر 6 هست اصلا دیگه وای نمیستادم ببینم دوربین چه ماركیه دیگه خدا به داد مگاپیكسل موثر و باتری لایف برسه:::big grin::: و البته شاید این بخاطر اینه كه من با فیلم(وی جی ای) دوربین هم كلی كار دارم و خوب فیلم بدون زوم اپتیکال هم که اصلا حال نمیده :::big grin:::)

نقل قول:
    اتفاقا" با توجه به اینكه این دوربین برای كاربران مبتدی یا استفاده روزمره ساخته شده, اندازه LCD خیلی مهم است,
    من خیلی وقتها از ال سی دی 2 اینچ دوربینم عذاب میكشم و دیدن یك ال سی دی "2.5 كلی كیف دارد!! :)
    آخ اقا قربونه دهنت من دنبال یكی میگشتم كه ازش همین رو بپرسم كه آقا اصلا ال سی دی مهمه یا نه اگه آره چقدر مهمه راست هم میگی منم فكر كنم هر روز كه هیچ هر ساعت با این دوربین كار داشته باشم
    حالا خدایش با ال سی دی 2 اینچ مشكل داری؟
    كیفیت ال سی دی چقدر مهمه مال شما چند پیكسلیه؟اذیت میكنه مثل سایز یا نه؟

نقل قول:
    در كل این دوربین با همه معایبش و مزایایش, مشتریهای خاص خودش را دارد (حالا در ایران كمتر) و احتمال اینكه كانن این سری را توسعه دهد و نواقصش را در مدلهای بعدی رفع كند زیاد است.
    درسته من حتی در مغازه هم كه میرم نمیدونم چرا كسی به این دوربین نگاهم نمیكنه افسرده شدم:( یه جا هم خوندم كه
    تی ایکس 2 در راه هست
    ویرایش توسط pinky : Wednesday 1 August 2007 در ساعت 05:55

تشکر کرده
    5

ایشون هم همون آقای تهفه ای هستند که این دوربین رو طراحی کردند آقای هاروکی اتا

خدا خیرت نده خوب این ال سی دی رو یه کم بزرگ تر میگرفتی چی میشد

ولی تشکر ویژه از بابت زوم بزار ماچت کنم اوا اینجا چرا شکلک ماچ نداره خوب بیا بایا دستی ماچت میکنم مااااااااااااچ:biggrin:
    ویرایش توسط pinky : Wednesday 1 August 2007 در ساعت 07:21

تشکر کرده
    5

امیدوارم دوستان من رو بخاطر سوالات زیاد و آماتور بودن ببخشند من 9 سوال داشتم که خیلی مخصوص این دوربین نیست اما به هر حال مربوط به دوربین عکاسی هستش و خوب چون سایت رو هم زیاد بلد نیستم همین جا میپرسم

1 - زوم stabilized با زوم AntiShake چه فرقی میکنه؟ مثلا:

یه دوربینی 10 ایکس زوم stabilized داره و یه دوربینه دیگه هم 10 ایکس AntiShake داره اینا اصلا چی هست فرق میکنه یا نه؟ مد دیگه ای هم وجود داره اگه داره چیه چه فرقی دارند اینا با هم؟

2 - منظور از محدوده ی دیافراگم چیه؟ مثلا:

توی فلان سایت نوشته

دوربین ایکس
    محدوده ی دیافراگم: F2.6 تا F5.5

دوربین وای
    محدوده ی دیافراگم: F3.5 تا F4.4

خوب من فکر می کنم این اعداد یه محدوده رو نشون میدن که از یه عدد شروع میشه و به یه عدد ختم میشه
    حالا نمیدونم که اگر عدد اول بزرگتر باشه بهتره یا کوچکتر و همچنین عدد دوم و یا اینکه فاصله بین این دو عدد هر چه بیشتر باشه بهتره یا کمتر و اصلا این اعداد چی هستند این محدوده کجاست؟

3 - در فاکتور های دو دوربین ایکس و وای آمده:

دوربین ایکس
    فوکوس در حالت ماکرو: 10 سانتيمتر

دوربین وای
    فوکوس در حالت ماکرو: 1 سانتيمتر

فوکوس میدونم چیه نه اصلا فوکوس رو هم از اول بگیند چیه و اینکه حالت ماکرو کجاست و یعنی چی؟
    حالا اگه فوکوس در حالت ماکرو کمتر باشه بهتره یا بیشتر؟

4 - فاصله یابی چیست مثلا:

دوربین ایکس
    فاصله یابی: سنجشي و مرکزي و متمرکز (میشه 2 حالت فاصله یابی)

دوربین وای
    فاصله یابی: چند نقطه اي و متمرکز بر متمرکز و ناحيه اي (میشه 3 حالت فاصله یابی)

آیا فقط تعداد حالات مهم است یعنی اگر دوربینی 5 حالت فاصله یابی داشت بهتر از اونی ه که 2 حالت داشته
    و یا این که خود حالت ملاک است و بعضی حالات کارامد تر و مناسب تر برای حرفه ای هاست و بعضی مناسب عکاسی های اماتور مثل عکاسیه خوانوادگیست و یا هردو و یا که من کلا قضیه رو اشتباه متوجه شدم

5 - ابعاد حسگر دو دوربین در زیر آمده:

دوربین ایکس
    ابعاد حسگر: 1 به 2.5

دوربین وای
    ابعاد حسگر: 1 به 1.8

خوب اینم یه نسبته حالا نسبتش کمتر باشه بهتره یا بیشتر رو شما باید بگیند
    والبته اگه یه توضیحه مختصری هم درباره ی فلسفش بدین ممنون میشم

6 - سرعت شاتر رو اصلا نمیدونم یعنی اصلا نمیدونم شاتر چی هست که سرعتش رو بدونم اگر کسی اطلاعاتی داره ممنون میشم به من هم بگه ولی اگر زحمتتون میشه و وقت و حوصله ندارین حداقل لطف کنین بگین کدوم یکی از دو حالت زیر بهتره؟

دوربین ایکس
    سرعت شاتر: 1500/1 تا 15 ثانيه

دوربین وای
    سرعت شاتر: 1000/1 تا 1 ثانيه

و یه چیزه دیگه این که سرعت شاتر یه دوربین حر فه ای چه قدره؟

7 - اگر ممکنه یه توضیحی در باره ی عکس برداری پی در پی بدین اصلا برام مفهوم نیست و باز در صورت نبود وقت و حوصله لطف کنین بگین کدوم یکی از دو حالت زیر بهتره؟

دوربین ایکس
    عكسبرداري پي در پي: با سرعت 2.1 فريم بر ثانيه و نا محدود

دوربین وای
    عكسبرداري پي در پي: با سرعت 2.2 فريم بر ثانيه و نا محدود

والبته این که در صورت محدود بودن چه اتفاقی میفته؟

8 - کدام یکی بهتره؟ در واقع ابهام این موضوع برای من حالت دستیه چون میدونم كه مثلا 9 حالت تنظیم وایت بالانس بهتر از 5 حالته اما نمی دونم كه حالت دستی چقدر مهمه؟

دوربین ایکس
    تنظيم سفيدي یا White Balance: هشت حالت

دوربین وای
    تنظيم سفيدي یا White Balance: شش حالت + حالت دستی

یه چیزه دیگه این كه گزینه تنظیمات شخصی یا Custom همون حالت دستیه یا فرق داره؟
    وآیا دوربینی هست كه حالت دستی نداشته باشه؟

و آخرین سوال

9 - كدوم نوع كارت حافظه بهتره ؟ آیا در سرعت با هم فرقی دارند؟

Memory Stick Duo /Pro Duo

SD/SDHC

من شنیدم كه مثلا:
    اگه در كاتالوگ دوربین Canon Powershot TX1 نوشته كه 4 گیگ مموری ساپورت میكنه 2 گیگ بیشتر براش مموری نخر چون با 4گیگ كند و چت میشه و اذیت میكنه آیا درسته؟ آیا این مشكل فقط در دوربینهای كنن و بخاطر استفاده از مموری هایSD/SDHC می باشد؟

و آیا این درسته كه:
    اگر در كاتالوگ دوربین Sony Cybershot DSC-T100 نوشته كه 8 گیگ مموری ساپورت میكنه براش 8 گیگ رو بگیر لصلا هم كند نمیشه و اذیت هم نمی كنه چون از مموری های Memory Stick Duo /Pro Duo استفاده میكنه؟

و یه كلام ایا مغوله ی كند شدن دوربین درسته یا نه و اصلا ربطی به نوع مموری داره یا نه واین دو نوع مموری اصلا چه فرقی با هم دارند؟

(البته این رو هم كه سونی فقط از Memory Stick Duo /Pro Duo و كنن فقط از SD/SDHC استفاده میكنه رو من از مغازه دار شنیدم اگر درست نیست لطفا بهم بگین)

تشکر کرده
    5

امیدوارم دوستان من رو بخاطر سوالات زیاد و آماتور بودن ببخشند من 9 سوال داشتم که خیلی مخصوص این دوربین نیست اما به هر حال مربوط به دوربین عکاسی هستش و خوب چون سایت رو هم زیاد بلد نیستم همین جا میپرسم

1 - زوم stabilized با زوم AntiShake چه فرقی میکنه؟ مثلا:

یه دوربینی 10 ایکس زوم stabilized داره و یه دوربینه دیگه هم 10 ایکس AntiShake داره اینا اصلا چی هست فرق میکنه یا نه؟ مد دیگه ای هم وجود داره اگه داره چیه چه فرقی دارند اینا با هم؟

2 - منظور از محدوده ی دیافراگم چیه؟ مثلا:

توی فلان سایت نوشته

دوربین ایکس
    محدوده ی دیافراگم: F2.6 تا F5.5

دوربین وای
    محدوده ی دیافراگم: F3.5 تا F4.4

خوب من فکر می کنم این اعداد یه محدوده رو نشون میدن که از یه عدد شروع میشه و به یه عدد ختم میشه
    حالا نمیدونم که اگر عدد اول بزرگتر باشه بهتره یا کوچکتر و همچنین عدد دوم و یا اینکه فاصله بین این دو عدد هر چه بیشتر باشه بهتره یا کمتر و اصلا این اعداد چی هستند این محدوده کجاست؟

3 - در فاکتور های دو دوربین ایکس و وای آمده:

دوربین ایکس
    فوکوس در حالت ماکرو: 10 سانتيمتر

دوربین وای
    فوکوس در حالت ماکرو: 1 سانتيمتر

فوکوس میدونم چیه نه اصلا فوکوس رو هم از اول بگیند چیه و اینکه حالت ماکرو کجاست و یعنی چی؟
    حالا اگه فوکوس در حالت ماکرو کمتر باشه بهتره یا بیشتر؟

4 - فاصله یابی چیست مثلا:

دوربین ایکس
    فاصله یابی: سنجشي و مرکزي و متمرکز (میشه 2 حالت فاصله یابی)

دوربین وای
    فاصله یابی: چند نقطه اي و متمرکز بر متمرکز و ناحيه اي (میشه 3 حالت فاصله یابی)

آیا فقط تعداد حالات مهم است یعنی اگر دوربینی 5 حالت فاصله یابی داشت بهتر از اونی ه که 2 حالت داشته
    و یا این که خود حالت ملاک است و بعضی حالات کارامد تر و مناسب تر برای حرفه ای هاست و بعضی مناسب عکاسی های اماتور مثل عکاسیه خوانوادگیست و یا هردو و یا که من کلا قضیه رو اشتباه متوجه شدم

5 - ابعاد حسگر دو دوربین در زیر آمده:

دوربین ایکس
    ابعاد حسگر: 1 به 2.5

دوربین وای
    ابعاد حسگر: 1 به 1.8

خوب اینم یه نسبته حالا نسبتش کمتر باشه بهتره یا بیشتر رو شما باید بگیند
    والبته اگه یه توضیحه مختصری هم درباره ی فلسفش بدین ممنون میشم

6 - سرعت شاتر رو اصلا نمیدونم یعنی اصلا نمیدونم شاتر چی هست که سرعتش رو بدونم اگر کسی اطلاعاتی داره ممنون میشم به من هم بگه ولی اگر زحمتتون میشه و وقت و حوصله ندارین حداقل لطف کنین بگین کدوم یکی از دو حالت زیر بهتره؟

دوربین ایکس
    سرعت شاتر: 1500/1 تا 15 ثانيه

دوربین وای
    سرعت شاتر: 1000/1 تا 1 ثانيه

و یه چیزه دیگه این که سرعت شاتر یه دوربین حر فه ای چه قدره؟

7 - اگر ممکنه یه توضیحی در باره ی عکس برداری پی در پی بدین اصلا برام مفهوم نیست و باز در صورت نبود وقت و حوصله لطف کنین بگین کدوم یکی از دو حالت زیر بهتره؟

دوربین ایکس
    عكسبرداري پي در پي: با سرعت 2.1 فريم بر ثانيه و نا محدود

دوربین وای
    عكسبرداري پي در پي: با سرعت 2.2 فريم بر ثانيه و نا محدود

والبته این که در صورت محدود بودن چه اتفاقی میفته؟

8 - کدام یکی بهتره؟ در واقع ابهام این موضوع برای من حالت دستیه چون میدونم كه مثلا 9 حالت تنظیم وایت بالانس بهتر از 5 حالته اما نمی دونم كه حالت دستی چقدر مهمه؟

دوربین ایکس
    تنظيم سفيدي یا White Balance: هشت حالت

دوربین وای
    تنظيم سفيدي یا White Balance: شش حالت + حالت دستی

یه چیزه دیگه این كه گزینه تنظیمات شخصی یا Custom همون حالت دستیه یا فرق داره؟
    وآیا دوربینی هست كه حالت دستی نداشته باشه؟

و آخرین سوال

9 - كدوم نوع كارت حافظه بهتره ؟ آیا در سرعت با هم فرقی دارند؟

Memory Stick Duo /Pro Duo

SD/SDHC

من شنیدم كه مثلا:
    اگه در كاتالوگ دوربین Canon Powershot TX1 نوشته كه 4 گیگ مموری ساپورت میكنه 2 گیگ بیشتر براش مموری نخر چون با 4گیگ كند و چت میشه و اذیت میكنه آیا درسته؟ آیا این مشكل فقط در دوربینهای كنن و بخاطر استفاده از مموری هایSD/SDHC می باشد؟

و آیا این درسته كه:
    اگر در كاتالوگ دوربین Sony Cybershot DSC-T100 نوشته كه 8 گیگ مموری ساپورت میكنه براش 8 گیگ رو بگیر لصلا هم كند نمیشه و اذیت هم نمی كنه چون از مموری های Memory Stick Duo /Pro Duo استفاده میكنه؟

و یه كلام ایا مغوله ی كند شدن دوربین درسته یا نه و اصلا ربطی به نوع مموری داره یا نه واین دو نوع مموری اصلا چه فرقی با هم دارند؟

(البته این رو هم كه سونی فقط از Memory Stick Duo /Pro Duo و كنن فقط از SD/SDHC استفاده میكنه رو من از مغازه دار شنیدم اگر درست نیست لطفا بهم بگین)

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین