صفحه 31 از 38 نخستنخست ... 21 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 301 تا 310 , از مجموع 377
Like Tree674تشکر

موضوع: Canon EOS 450D/ Digital Rebel XSi

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

پیش فرض پاسخ: Canon EOS 450D/Digital Rebel XSi

گزینه مورد نظر فعال هست و در مد های اتوماتیک فعال هست
    gioumtell تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض کار کردن با دی 450

کار کردن با دی 450 واسه من که تازه میخوام بخرمش سخته؟نیاز به کلاس رفتن داره؟

كاربر همراه Ali Talebi آواتار ها
    تشکر کرده
    2397

پیش فرض پاسخ: کار کردن با دی 450

نقل قول نوشته اصلی توسط arrow نمایش پست ها
    اگر اصلا با هيچ دوربين با قابليت تنظيمات دستي كار نكرديد، بهتر است از SLR Like (مثلا SX20IS) شروع كنيد.
    ولي اگراصرار داريد يك DSLR (مثل 450D) بخريد، به نظرمن مي توانيد با صبر و حوصله زياد ، كار با اين دوربين را شروع كنيد. البته براي كار كردن با اين دوربين ، نياز به فراگيري مفاهيم و الفباي عكاسي داريد. كلاس هاي آموزش عكاسي، خيلي هم خوب است و شخصا توصيه مي كنم. ولي اگر واقعا پشتكار و صبر داريد،‌ لزومي به كلاس رفتن هم نيست و با مطالعه مقالات فراوان همين سايت و پي گيري مباحث فروم هم مي توانيد مفاهيم را بياموزيد و در دوربينتان به كار بگيريد.

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

به عنوان یک تجربه شخصی ...

من هم قبل از این که این دوربین رو بخرم, با دوربین های کامپکت عکاسی می کردم. و اوایلش برام خیلی سخت بود و همه چیز جای سوال ...
    اما واقعا این سایت اونقدر مطالب ارزشمند و اساتید دلسوز داره که خیلی سریع تونستم تا حدی که گلیم خودم رو از آب بکشم , چیزهای زیادی راجع به دوربین و عکس و عکاسی یاد بگیرم. اما اینم بگم که واقعا وقت میذاشتم. روزی 3 4 یا 5 ساعت تایپیک ها و مقالات رو شخم می زدم. خیلیاشون رو از اول خوندم. دفترچه دوربین و چند تا کتاب, فیلم آموزشی 450 دی و ...

به نظر من اگر تصمیمتون برای عکاسی جدی هستش, SLR بخرید. با یه مقدار همت می تونید از پسش بر بیاید.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2083

من هم با نظر دوستان موافقم و اینو هم اضافه کنم که به نظر من انتخاب slr گزینه بسیار خوبیست حتی اگه کسی تازه بخواد عکاسی رو شروع کنه و بسیار به عکاسی علاقمند باشه و هیچ شناختی هم از دوربین نداشته باشه باز هم من بهش slr رو پیشنهاد میکنم. آخه واسه اونی که دوست داره یاد بگیره هیچ ناممکنی وجود نداره و خوب کم کم تمام قابلیتپ های دوربینشو فرا میگیره حالا چه دوربین حرفه ای باشه و چه نیمه حرفه ای.
    به نظر من دوربین های کامپکت (شامل نیمه حرفه ای ها) فقط برای افرادی خوب هستن که فقط می خوان لحظات زندگیشونو ثبت کنن و به عکاسی به دید یه علاقه نگاه نمیکنن.
    اینو هم بگم که خود من هم عکاسی رو با دوربین حرفه ای (تازه از نوع نگاتیوی) آموختم. نمیگم که ساده است نه بلکه بسیار دشوار است ولی شیرین.
    یه تجربه: موقع سویچ به دیجیتال با چند کامپکت شروع کردم و حدود یک ماه قبل هم نیمه حرفه ای خریدم (چون فکر میکردم نیازهامو جبران مینه و خب بهتره قبل از slr دیجیتال اینو داشته باشم) و حالا پشیمونم چونکیفیت عکسها و تنظیمات نسبتا پیچیده و صد البته محدودش منو راضی نکرده است.
    ببخشید که خیلی طولانی شد..
    gioumtell تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    32

سلام
    من بعد از كلي كلنجار رفتن با اين دوربين هنوز نتونستم يه عكس شفاف بگيرم هم با مد فوكوس اتوماتيك و هم با مد فوكوس دستي
    آخرش هم انداختم گردن عيوب انكساري چشمهاي خودم
    دوستان يه هم فكري با من داشته باشيد :
    1- من براي عكاسي از آكواريومم مشكل دارم يعني نميتونم شفافيت دلخواه رو بگيرم نميدونم چرا ولي هر چي ترفند زدم جواب نداد
    به نظر خودم زوم بالا بعلاوه ضخامت شيشه يا پلكسي گلاس به همراه جنس آب در اين موضوع دخيل هستند
    عكسها به شفافيت دلخواه نميرسن
    البته من با G7 و قاب زير آب عكاسي كردم خيلي بهتر شده بود ولي اينجا جواب نميده مقايسه هم كه ممكن نيست چون نور عمق 6 متري دريا با نور آكواريوم متفاوته و من فلاش روي G7 نداشتم
    يه راهنمائي براي عكاسي از آكواريوم بهم بديد به انضمام اين كه اگه فكر ميكنيد مشكل دارم يادم بديد و اگر هم فكر ميكنيد دوربين مشكل داره باز هم راهنمائي كنيد

2- يه لنز مناسب بهم معرفي كنيد كه به جاي لنز فابريكش ببندم فقط دلم ميخواد يه لنزي باشه كه تقريبا جوابگوي همه نيازها باشه و لازم به تعويض مداوم نباشه مثلا من يه جا 300-17 ديدم يا البته از نوعي كه به درد ما فقرا نميخوره ( 500-5 به قيمت بالاي 15000 دلار ) حالا يه پيشنهاد لطف كنيد

3- من هر كاري ميكنم سرعت شاتر در دوربين زماني كه فلاش فعال ميشه از 1/200 بالاتر نميره و اين براي زماني كه دارم تو محيط بيرون عكس ميگيرم خيلي دردسره اينم طبيعيه يا مشكل داره ؟

ممنون ببخشيد زياد شد
    gioumtell تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

نقل قول نوشته اصلی توسط k_zangeneh نمایش پست ها
    سلام
    من بعد از كلي كلنجار رفتن با اين دوربين هنوز نتونستم يه عكس شفاف بگيرم هم با مد فوكوس اتوماتيك و هم با مد فوكوس دستي
    آخرش هم انداختم گردن عيوب انكساري چشمهاي خودم
    دوستان يه هم فكري با من داشته باشيد :
    1- من براي عكاسي از آكواريومم مشكل دارم يعني نميتونم شفافيت دلخواه رو بگيرم نميدونم چرا ولي هر چي ترفند زدم جواب نداد
    به نظر خودم زوم بالا بعلاوه ضخامت شيشه يا پلكسي گلاس به همراه جنس آب در اين موضوع دخيل هستند
    عكسها به شفافيت دلخواه نميرسن
    البته من با G7 و قاب زير آب عكاسي كردم خيلي بهتر شده بود ولي اينجا جواب نميده مقايسه هم كه ممكن نيست چون نور عمق 6 متري دريا با نور آكواريوم متفاوته و من فلاش روي G7 نداشتم
    يه راهنمائي براي عكاسي از آكواريوم بهم بديد به انضمام اين كه اگه فكر ميكنيد مشكل دارم يادم بديد و اگر هم فكر ميكنيد دوربين مشكل داره باز هم راهنمائي كنيد

2- يه لنز مناسب بهم معرفي كنيد كه به جاي لنز فابريكش ببندم فقط دلم ميخواد يه لنزي باشه كه تقريبا جوابگوي همه نيازها باشه و لازم به تعويض مداوم نباشه مثلا من يه جا 300-17 ديدم يا البته از نوعي كه به درد ما فقرا نميخوره ( 500-5 به قيمت بالاي 15000 دلار ) حالا يه پيشنهاد لطف كنيد

3- من هر كاري ميكنم سرعت شاتر در دوربين زماني كه فلاش فعال ميشه از 1/200 بالاتر نميره و اين براي زماني كه دارم تو محيط بيرون عكس ميگيرم خيلي دردسره اينم طبيعيه يا مشكل داره ؟

ممنون ببخشيد زياد شد

با سلام عکاسی از اکواریم با توجه به انعکاس نور از روی شیشه اکواریوم مشکلات خاص خودش را دارد و راههای مخصوص به این نوع عکاسی

لنز 17-300 و 5-500 را کجا دیدید ؟!! فکر کنم ابعاد این لنز ها اندازه خونه ما باشه

فلاش سر خود دوربین حداکثر تا 1/200 می تواند سینک کند
    برای استفاده از سرعت های بالا نیاز به فاش های اکسترنال می باشد
    gioumtell، Afshin.Prt و k_zangeneh تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    32

يه جا توي يه كاتالوگ ديدم اين لنزها رو نوشته بود
    عكاسي از آكواريوم بيشتر از مشكل اعكاس مشكل اعوجاج تصوير داره مخصوصا توي آكواريومهاي پلكسي گلاس
    اين آكواريوم ها به خاطر ضخامت بالا نميذارن فوكوس دقيقي داشته باشم مخصوصا وقتي كه زوم ميكنم
    البته به نظر من اين لنز روي 450 هم چيز زياد جالبي نيست

كاربر همراه mdei آواتار ها
    تشکر کرده
    165

دوستان سلام. بالاخره حقیر هم با کلی کش و قوس و دنبال کردن مطالب فرومها و سایتها و ... به خیل مشتاقان 450dپیوستم. سه روز پیش با گارانتی 15 ماهه و بیمه و ... دراومد 650
    خلاصه ما رو تنها نذارید که بدجوری آماتوریم
    Amir Abdolpanah و Ali Talebi تشکر می‌کنند.

كاربر جديد MEGA WAVE آواتار ها
    تشکر کرده
    1

پیش فرض Canon EOS 450D

سلام

بسلامتی پست اولم اینجا هست

دوست جانها اول یه توضیح راجع به اینکه چرا میخوام Canon EOS 450D رو بخرم میدم بعد شما منو راهنمایی کنید .

گرافیست هستم و توی زمینه ارتباط تصویری ( تصویر سازی دو بعدی ) فعالیت دارم.

عکاسی جزو لاینفک حرفه ی من هستش .

چون تصویر سازی فقط شامل طراحی و ایده پردازی با دست نمیشه و بدون عکاسی همیشه یه پای ماجرا میلنگه.

الان با توجه به نیاز گذشته ام Canon Power shot G9 دارم و تا حدودی کارم رو راه میندازه .

اما هرچی میگذره بیشتر به عکاسی حرفه ای علاقه مند تر میشم .

من کلاً میخوام نزدیک 700 یا 750 هزینه کنم .

گشتم و بهترین موردی که خودم پیدا کردم 450 دی بود ، البته 1000 هم کیس مناسبی بود و من فقط چند تا تفاوت با 450 توش پیدا کردم.
    یکی نوع چینش نقاط کانونی و تعداد اونا بود

یکی مقدار مگا پیکسلشون بود ( 12 و 10 - که این زیاد مهم نیست )

و اندازه صفحه نمایش دوربین

میخوام منو راهنمایی کنید که با این مقدار هزینه کردن کیس مناسب تری هم هست که بتونم بگیرم ؟ و در مورد اینکه لنز کیت رو نیاز هست عوض کنم یا نه ؟

توضیح اینکه من پرتره و indoor بیشتر عکاسی میکنم. ( عکاسی از اشیاء ) و عکاسی outdoor هم انجام میدم.

مرسی که کمکم میکنید

شاد زی

صفحه 31 از 38 نخستنخست ... 21 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... آخرینآخرین