صفحه 7 از 27 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 70 , از مجموع 265
Like Tree272تشکر

موضوع: Canon PowerShot SX1 IS

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

پیش فرض پاسخ: CANON SX1 IS

چون فرمودید در عکاسی جدی هستید و اهل مطالعه، پیشنهاد خرید SLR دادم. اگر SLR-like بخرید، ممکن است شما را راضی نکند و بعد از مدتی بخواهید به SLR آپگرید کنید.
    لنز کیت نیازی به لینک ندارد. دوربینهای فوق با یک لنز در جعبه دوربین ( در این مورد، 18-55) عرضه می‌شوند که می‌تواند تا مدتها نیاز شما را برآورده کند. در آینده اگر نیاز داشتید می‌توانید لنز‌های دیگری نیز بخرید.

SX1 هم دوربین خوبی است اما این قیمت اولیه آن به طور کاذبی بالا است.
    Arash و 1Fathi تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    80

جسارتاً، بنده به نظرم رسید جناب فتحی قصد خرید یک دوربین دارند که کمی بیشتر از دوربین موبایل به کار بیاید و زمانی که سوژه ای رو دیدند از آن فیلم یا عکسی بگیرند که از دوربین موبایل کیفیت بهتری داشته باشد و همیشه اون رو همراه داشته باشند و بتوانند از زوم اپتیکال استفاده کنند و اینکه بتوانند در شرایط نوری خوب نیز عکس های با کیفیتی داشته باشند.

در این حالت شاید داشتن مود فیلمبرداری و داشتن زوم بالای اپتیکال خیلی مورد استفاده است که اگر بخواهند چنین امکاناتی رو با یک دوربین DSLR داشته باشند هزینه بالایی می طلبد.

چند سوال از جناب فتحی، آیا این اولین دوربین دیجیتال جنابعالی است؟ و اینکه آیا ممکن است بعدا بتوانید برای تهیه لنز و تجهیزات جانبی هزینه کنید؟
    1Fathi تشکر می‌کند.

كاربر جديد 1Fathi آواتار ها
    تشکر کرده
    21

پیش فرض پاسخ: چطور می‌توانم مطمئن بشوم این دوربین برای من مناسب است یا نه؟ ( بحث درباره sx1 )

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    چون فرمودید در عکاسی جدی هستید و اهل مطالعه، پیشنهاد خرید SLR دادم. اگر SLR-like بخرید، ممکن است شما را راضی نکند و بعد از مدتی بخواهید به SLR آپگرید کنید.

SX1 هم دوربین خوبی است اما این قیمت اولیه آن به طور کاذبی بالا است.
    قضیه این است که من هم از همین می‌ترسم که به مشکل بخورم. برای من با این شرایط تهیه همین دوربین هم مشکل است و بعدا ( حداقل 2 سال ) باید آپگرید را از فکرم بیرون کنم.

یک چیزی هم هست این است که من یک دوربین 20 دی دست دوم ( اما تمیز ) شاید بتونم تهیه کنم. هر چند قطعی نیست اما به نظر شما ارزش داره با مالکش صحبت کنم یا بهتره به همون 450 دی یا 1000 دی فکر کنم؟ فکر کنم لنز کیت هم نداشته باشه

در مورد این که فرمودید اس ایکس وان قیمت کاذبی داره ( حدودا 650 و با متعلقاتش تا 700 ) به نظر شما یک خورده صبر کردن ارزش نداره؟

بعد بحث فیلمبرداریش هم هست که با هم درباره‌اش صحبت می‌کنیم سوالهایم بیشتر از کوپنم شد

تشکر کرده
    21

پیش فرض پاسخ: پاسخ: چطور می‌توانم مطمئن بشوم این دوربین برای من مناسب است یا نه؟ CANON SX1 IS

نقل قول نوشته اصلی توسط hesamsh نمایش پست ها
    جسارتاً، بنده به نظرم رسید جناب فتحی قصد خرید یک دوربین دارند که کمی بیشتر از دوربین موبایل به کار بیاید و زمانی که سوژه ای رو دیدند از آن فیلم یا عکسی بگیرند که از دوربین موبایل کیفیت بهتری داشته باشد و همیشه اون رو همراه داشته باشند و بتوانند از زوم اپتیکال استفاده کنند و اینکه بتوانند در شرایط نوری خوب نیز عکس های با کیفیتی داشته باشند.

در این حالت شاید داشتن مود فیلمبرداری و داشتن زوم بالای اپتیکال خیلی مورد استفاده است که اگر بخواهند چنین امکاناتی رو با یک دوربین DSLR داشته باشند هزینه بالایی می طلبد.

چند سوال از جناب فتحی، آیا این اولین دوربین دیجیتال جنابعالی است؟ و اینکه آیا ممکن است بعدا بتوانید برای تهیه لنز و تجهیزات جانبی هزینه کنید؟
    در مورد فیلمبرداری باید عرض کنم خیلی مهم است برایم. فکر کنم بحث مفصلی رو باید شروع کنیم چون فیلم فول اچ دی که توسط اس ایکس وان بود رو دانلود کردم ولی در سیستمم نشون داده نمیشه ( فکر کنم لینک دانلودش اینه به حجم 40 مگ )

در مورد زوم اگر هم برایم مهم نبود حالا دیگه با دیدن این ویدئو در بهت و حیرتم ( یک نمونه دیگر و یک نمونه دیگر )

در مورد این که پرسیدید اولین دوربینم است باید بگم تقریبا اولین چیزیه که میشه بهش گفت دوربین! بقیه کلا دوربین آنالوگ درست و حسابی هم نبودند که متعلق به سالهای قبل از میلاد مسیح بودند.

در مورد لنز و تجهیزات جانبی شک دارم. دستم به شدت بسته است و هر چی در میارم خرج خودم و ماشین میشه و پدرم هم ابدا کمکی در این زمینه نمی‌کنه ( یعنی رویم نمیشه! )

چون فکر میکنم از ماه بعد زیاد پشت ماشین بشینم دوربین رو بعید نمی‌دونم عین یک موبایل بتونم با خودم همراه کنم

كاربر همراه unforgiven آواتار ها
    تشکر کرده
    2691

پیش فرض پاسخ: چطور می‌توانم مطمئن بشوم این دوربین برای من مناسب است یا نه؟ CANON SX1 IS

نقل قول نوشته اصلی توسط 1Fathi نمایش پست ها
    در مورد فیلمبرداری باید عرض کنم خیلی مهم است برایم. فکر کنم بحث مفصلی رو باید شروع کنیم چون فیلم فول اچ دی که توسط اس ایکس وان بود رو دانلود کردم ولی در سیستمم نشون داده نمیشه ( فکر کنم لینک دانلودش اینه به حجم 40 مگ )

در مورد زوم اگر هم برایم مهم نبود حالا دیگه با دیدن این ویدئو در بهت و حیرتم ( یک نمونه دیگر و یک نمونه دیگر )

در مورد این که پرسیدید اولین دوربینم است باید بگم تقریبا اولین چیزیه که میشه بهش گفت دوربین! بقیه کلا دوربین آنالوگ درست و حسابی هم نبودند که متعلق به سالهای قبل از میلاد مسیح بودند.

در مورد لنز و تجهیزات جانبی شک دارم. دستم به شدت بسته است و هر چی در میارم خرج خودم و ماشین میشه و پدرم هم ابدا کمکی در این زمینه نمی‌کنه ( یعنی رویم نمیشه! )

چون فکر میکنم از ماه بعد زیاد پشت ماشین بشینم دوربین رو بعید نمی‌دونم عین یک موبایل بتونم با خودم همراه کنم
    سلام دوست عزيز
    در مورد فيلمبرداري اين قبيل دوربينها يك نكته اي را در نظر بگيريد كه براي پخش و مشاهده نهايت خروجي آن نياز به تلويزون و مانيتورهاي HD ساپورت و بوسيله كابلهاي HDMI يا COMPONET مي باشد . بنده در مواردي به اين موضوع برخوردم كه افرادي بدليل نداشتن چنين امكاناتي عملا نتوانسته اند از خروجي اين قبيل دوربينها بهره اي ببرند.مواردي مانند رزولوشن پايين مانيتور و مشخصات سيستمي ضعيف مي توانند پخش چنين فرمتهايي را با مشكل روبرو سازد.
    در مورد لينك ويديو كه فرموديد پخش نمي شود پسوند فيلم mov است . پيشنهاد مي كنم براي پخش آن از نرم افزار Quick Time استفاده كنيد.
    1Fathi تشکر می‌کند.
    حمید رضا مهجوری

Lumix DMC-FZ28 + EOS 50D + EFS 10-18 STM +EF100mm macro 2.8

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    54

پیش فرض پاسخ: چطور می‌توانم مطمئن بشوم این دوربین برای من مناسب است یا نه؟ CANON SX1 IS

ببخشید مورد دیگری هم که من سوال دارم این هست که محدودیت فیلم برداری دارند این نوع دوربینهائی که با کیفیت HD فیلم میگیرند . منظورم فیلم برداری یکپارچه هست ؟
    جائی یکی از دوستانی که FZ28 داشت ، گفته بودند که چیزی حدود 2-3 دقیقه فیلم گرفته میشه و بعد از اون فیلم براری قطع میشه و دوباره باید از سر گرفته بشه ...
    این خاصیت دوبینهای HD هست و یا اینکه کلا دوربینهای عکاسی اینگونه فیلم برداری میکنند ؟

تشکر کرده
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط unforgiven نمایش پست ها
    سلام دوست عزيز
    در مورد فيلمبرداري اين قبيل دوربينها يك نكته اي را در نظر بگيريد كه براي پخش و مشاهده نهايت خروجي آن نياز به تلويزون و مانيتورهاي HD ساپورت و بوسيله كابلهاي HDMI يا COMPONET مي باشد . بنده در مواردي به اين موضوع برخوردم كه افرادي بدليل نداشتن چنين امكاناتي عملا نتوانسته اند از خروجي اين قبيل دوربينها بهره اي ببرند.مواردي مانند رزولوشن پايين مانيتور و مشخصات سيستمي ضعيف مي توانند پخش چنين فرمتهايي را با مشكل روبرو سازد.
    در مورد لينك ويديو كه فرموديد پخش نمي شود پسوند فيلم mov است . پيشنهاد مي كنم براي پخش آن از نرم افزار Quick Time استفاده كنيد.
    در مورد این که فرمودید اجرا نمی‌شود منظورم این نبود که کلا اجرا نمی‌شود. منظورم این بود که به خاطر مشخصات پایین سیستم قادر به دیدن خروجی نیستم. تلوزیون و مانیتورم هیچ کدام فول اچ دی نیستند و برای همین در نگاه اول از نظر کیفیت برایم خیلی فرق چندانی ندارد اما خوب در باطن فرق هست : - )

من کلا ویدیو‌های mov را با vlc اجرا می‌کردم { دانلود }. متاسفانه در وی‌ال‌سی به شدت تصویر دچار مشکل می‌شه
    unforgiven و ali-h تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    21

پیش فرض یک سوال مهم که فکر می‌کنم به درد خیلی‌ها بخورد

اگر نتوانیم ( به علت امکانات پایین چون نداشتن سیستم قوی یا صفحه‌نمایش هایی با قابلیت پشتیبانی از Full HD ) از خروجی اس ایکس وان استفاده کنم با توجه به این که خروجی اس ایکس تن هم خیلی قابل قبول است { دانلود با حجم 14 مگ تقریبا } آن وقت با توجه به صحبت‌های انجام شده در باره وضوح پایین‌تر اس ایکس وان و این که دوستان قبلا فرمودند لنز CMOS در این دوربین خیلی بر CCD‌ برتری ندارد به نظرم اضافه پرداخت کمی توجیح خودش رو از دست می‌ده. از اساتید میشه خواهش کنم یک نظری در این باره بدهند؟

دانلود یک ویدیو گرفته شده توسط sx1 با حجم 40 مگ
    دانلود همان ویدئو گرفته شده توسط sx10 با حجم 14 مگ

این دو کامنت رو هم از دلباز عزیز ببینید
    http://www.akkasee.com/forum/showpos...6&postcount=43
    http://www.akkasee.com/forum/showpos...5&postcount=40
    ali-h تشکر می‌کند.

كاربر همراه unforgiven آواتار ها
    تشکر کرده
    2691

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad-a نمایش پست ها
    ببخشید مورد دیگری هم که من سوال دارم این هست که محدودیت فیلم برداری دارند این نوع دوربینهائی که با کیفیت HD فیلم میگیرند . منظورم فیلم برداری یکپارچه هست ؟
    جائی یکی از دوستانی که FZ28 داشت ، گفته بودند که چیزی حدود 2-3 دقیقه فیلم گرفته میشه و بعد از اون فیلم براری قطع میشه و دوباره باید از سر گرفته بشه ...
    این خاصیت دوبینهای HD هست و یا اینکه کلا دوربینهای عکاسی اینگونه فیلم برداری میکنند ؟
    FZ28 در مود HD تا ظرفيت 2 گيگابايت معادل 8 تا 11دقيقه (بستگي به شرايط نوري )فيلمبرداري مي كند . اين مقدار زمان ضبط در مدهاي ديگر افزايش پيدا مي كند.
    در مورد دوربين فوجي s2000 هم كه با مود HD فيلم مي گيرد اين محدوديت زماني وجود دارد اما به خاطر اينكه فيلمها فشرده تر ضبط مي شود مدت زمان فيلمبرداري افزايش پيدا مي كند. دوربين هاي فيلمبرداري HD چنين محدوديت هاي ندارند.
    حمید رضا مهجوری

Lumix DMC-FZ28 + EOS 50D + EFS 10-18 STM +EF100mm macro 2.8

كاربر همراه rezafh آواتار ها
    تشکر کرده
    3513

رویوی این دوربین هم در DPreview منتشر شد :

کد:
    http://www.dpreview.com/reviews/canonsx1is/

اما چیزی که تو ذوق میزنه باز هم نویز زیاده که شاید بر خلاف تصورات حتی نویزش از SX10 هم بیشتره !

(با توجه به حضور HX1 سونی در این تست میشه گفت که رویو ی این دوربین هم تو راهه)
    nar355، Mashhadi Vahid، Amir Tavakoli و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Nikon D5000 | 18-200mm VR II | 50mm F1.8G | SB-900

صفحه 7 از 27 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 ... آخرینآخرین