صفحه 7 از 38 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 70 , از مجموع 373
Like Tree483تشکر

موضوع: Canon PowerShot SX10 IS

كاربر جديد soheil522 آواتار ها
    تشکر کرده
    1

پیش فرض پاسخ: Canon SX10 IS

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavian نمایش پست ها
    -==========================================-
    سلام دوست من
    تبريك مي گم مباركت باشه ...
    آقا اول اينكه از كدام فروشگاه گرفتي؟ آدرس بده لطفا ... چون من هم مي خواهم همين روزها بگيرم ..
    دوم اينكه در حالت Auto مي فرمائيد كه عكس هايش خوب و شارپ هستند يا M ؟؟؟؟؟
    يك سوال ديگر اينكه روي لنز SX10 نوشته شده 5 ميلي متر - 28 ميلي متر ... يعني چي؟؟
    متشكرم
    سلام و ممنون از تبریکت!
    من دوربینو از فروشگاه کنون شماره 1 (بلوار کشاورز یه مقدار قبل از ولیعصر) گرفتم! اگه شما هم میخوای این دوربینو بخری بهت پیشاپیش تبریک میگم!

نقل قول نوشته اصلی توسط rezafh نمایش پست ها
    سلام
    در حالت Auto و عکاسی با فلاش در شب ، چون دوربین سعی بر استفاده از سرعت شاتر بیشتری رو داره به همین دلیل عکسها کمی تیره میشوند و وایت بالانس کمی به هم میخورد (خود دوربین سرعت شاتر رو معمولا 1/60 ثانیه انتخاب میکنه ) اما وقتی ر حالت M عکاسی میکنید میتونید سرعت شاتر رو مثلا تا 1/15 ثانیه کم کنید تا عکس حاصل نور بهتر و طبیعی تری داشته باشه .( در ایزو و دیافراگم ثابت )

از دوستان معذرت می خوام منظورمو اصلاً درست بیان نکردم! منظورم از حالت M و auto حالت فوکوس( AF و MF) بود!
    mf که میتونه عکسای فوق العاده ای بگیره!
    مشکل من با AF که هنوزم نمیدونم این مشکل کلیه یا ماله من اینجوریه!
    تو محیطای نیمه روشن (نه لزوماً تاریک) وقتی میخوام با یه زوم متوسط از یه چیزی که خیلی هم نزدیک دوربین نیست(مثلاً تو 5-6 متری) عکس بگیرم نمیتونه خوب روش فوکوس کنه! اما اگه بخوام همون عکس رو با MF بگیرم میشه فوکوس خیلی بهتری کرد!
    بازم از دوستایی که این دوربینو دارن میخوام AF رو تو حالتای مختلف چک کنن و خبرشو زودتر بدن تا اگه مشکل از ماله منه زودتر برم دنبال عوض کردنش!
    ممنون!

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil522 نمایش پست ها
    از دوستان معذرت می خوام منظورمو اصلاً درست بیان نکردم! منظورم از حالت M و auto حالت فوکوس( AF و MF) بود!
    mf که میتونه عکسای فوق العاده ای بگیره!
    مشکل من با AF که هنوزم نمیدونم این مشکل کلیه یا ماله من اینجوریه!
    تو محیطای نیمه روشن (نه لزوماً تاریک) وقتی میخوام با یه زوم متوسط از یه چیزی که خیلی هم نزدیک دوربین نیست(مثلاً تو 5-6 متری) عکس بگیرم نمیتونه خوب روش فوکوس کنه! اما اگه بخوام همون عکس رو با MF بگیرم میشه فوکوس خیلی بهتری کرد!
    بازم از دوستایی که این دوربینو دارن میخوام AF رو تو حالتای مختلف چک کنن و خبرشو زودتر بدن تا اگه مشکل از ماله منه زودتر برم دنبال عوض کردنش!
    ممنون!
    سلام

چه حالتي را براي نقاط فوكوس انتخاب كرده ايد؟
    اگر مركزي و يك نقطه اي باشد مشكلي نبايد باشد.

و ديگر اينكه در نور كم يا مواقعي كه دوربين در فوكوس كردن دچار مشكل ميشود، سعي كنيد روي نقطه اي در نزديكي سوژه اصلي فوكوس كنيد (با فاصله برابر نسبت به دوربين) و سپس با نگه داشتن شاتر كادر را ببنديد و عكس بگيريد (قفل فوكوس)
    اين نقطه كمكي بهتر است يك لبه پركنتراست باشد! (منظور لبه يك جسم است)
    salman، rezafh و R.Asgari تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر همراه partow آواتار ها
    تشکر کرده
    3722

شايد يه كم باور كردنش سخت باشه آهونگار قيمت رو زده 400/000 تومان!

کد:
    http://www.ahoonegar.ir/details.aspx?type=camera&code=141
    مهدی پرتو
    Canon 50D / 18-55 / 55-250

كاربر فعال artara74 آواتار ها
    تشکر کرده
    1113

آره. تنها مشكلي كه داره تو حالت M خيلي بد فوكوس مي كنه. من كه ديگه فقط فوكوس دستي مي كنم. اما حالت Auto اتو فوكوسش مشكلي نداره
    عليرضا تارا

كاربر همراه Kavian آواتار ها
    تشکر کرده
    80

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    سلام

چه حالتي را براي نقاط فوكوس انتخاب كرده ايد؟
    اگر مركزي و يك نقطه اي باشد مشكلي نبايد باشد.

و ديگر اينكه در نور كم يا مواقعي كه دوربين در فوكوس كردن دچار مشكل ميشود، سعي كنيد روي نقطه اي در نزديكي سوژه اصلي فوكوس كنيد (با فاصله برابر نسبت به دوربين) و سپس با نگه داشتن شاتر كادر را ببنديد و عكس بگيريد (قفل فوكوس)
    اين نقطه كمكي بهتر است يك لبه پركنتراست باشد! (منظور لبه يك جسم است)
    -==================================================-
    با سلام خدمت دوستان خصوصا آقا وحید
    اتفاقا قصد داشتم این مورد فوکوس مرکزی و یک نقطه ای را بپرسم که این ریپلای را دیدم و البته خوشحال شدم ..
    وحید جان ممکنه کمی راجع به فوکوس برایمان توضیح بدهید ... مرکزی بدین معنی است که فوکوس بدون توجه به چیزی فقط به سوژه وسط کادر توجه دارد و روی آن فوکوس می کند با هر مقدار فاصله ای که داشته باشد که اطراف آن را نادیده می گیرد؟؟؟ و فوکوس نقطه ای هم به معنی فوکوس روی یک نقطه خاص از سوژه ای در کادر؟؟ این موارد یعنی نقطه ای و مرکزی در حالت AF هستند دیگر درست است؟؟ یعنی با MF این امکانات را نداریم؟
    متشکر می شوم پاسخ دهید
    سوال دیگر اینکه گزینه های continues , continues AF , continues LV به چه معنی هستند و چه کاربردی دارند؟؟
    با تشکر مجدد
    R.Asgari تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    80

نقل قول نوشته اصلی توسط rezafh نمایش پست ها
    سلام
    در حالت Auto و عکاسی با فلاش در شب ، چون دوربین سعی بر استفاده از سرعت شاتر بیشتری رو داره به همین دلیل عکسها کمی تیره میشوند و وایت بالانس کمی به هم میخورد (خود دوربین سرعت شاتر رو معمولا 1/60 ثانیه انتخاب میکنه ) اما وقتی ر حالت M عکاسی میکنید میتونید سرعت شاتر رو مثلا تا 1/15 ثانیه کم کنید تا عکس حاصل نور بهتر و طبیعی تری داشته باشه .( در ایزو و دیافراگم ثابت )

5 میلیمتر همون فاصله کانونی لنز روی این دوربین هست که با توجه به اندازه سنسور به دست میاد
    برای اینکه یک معیار برای سنجش و مقایسه داشته باشیم ، این فاصله کانونی رو برای سنسور دوربینهای فول فریم محاسبه میکنند که برای این لنز میشه 28 میلیمتر روی فول فریم
    مثلا لنز این دوربین در انتهای بازه ی زومش میشه 100 میلیمتر که به عبارتی میشه 560 میلیمتر روی فول فریم

پی نوشت : البته جناب کاویان ، در مورد همه ی این مطالب قبلا در فروم بحث شده ولی متاسفانه مثل اینکه شما علاقه ای به مطالعه ندارید
    موفق باشید
    -===========================================-
    دوست من سلام
    اینگونه نفرمائید که دلخور می شوم!! بنده به شدت به این مباحث علاقه دارم و تک تک نامه های دوستان را به دقت مطالعه می کنم و موارد مهم را یادداشت برداری می کنم .. اگر می بینید زیاد سوال می کنم همین شدت علاقه ام به عکاسی را نشان می دهد و بالاخره روزی فرا می رسد که من جواب بسیاری از دوستان تازه وارد و آماتور را خواهم داد اما نه با قیافه گرفتن و ادعا و پرفسور نشان دادن خودم! البته جسارت نشود منظورم ابدا شما نبودید ... این اواخر ریپلای بسیاری از دوستان به پرسش های آماتور بنده از سر نگاه عاقل اندر سفیه می باشد که بسیار جای تاسف دارد ...
    در هر صورت از پاسخ شما متشکرم و باید به عرض برسانم من کل این تاپیک و بسیاری دیگر را مطالعه کرده ام و چنین مواردی را ندیده ام که پرسش می کنم! شما بفرمائید قبلا کجا بحث شده من بروم و کامل مطالعه کنم!!
    با تشکر مجدد
    کاویان
    R.Asgari تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    80

پیش فرض Metering Mode

با عرض احترام خدمت سروران گرامی
    در سایت pbase مشغول بررسی عکس های SX10 بودم و در EXIF آنها به موردی برخوردم که برای بسیار جای سوال داشت اگر دوستان محبت کنند و پاسخ بدهند متشکر می شوم ...
    Metering Mode: Matrix (5
    که ممکنه منظورش ماتریکس 5 نقطه ای بوده باشد ...
    با تشکر از دوستانی که با فروتنی پاسخ می گویند!

تشکر کرده
    80

نقل قول نوشته اصلی توسط skala نمایش پست ها
    شايد يه كم باور كردنش سخت باشه آهونگار قيمت رو زده 400/000 تومان!

کد:
    http://www.ahoonegar.ir/details.aspx?type=camera&code=141
    -=========================-
    با سلام
    امروز زنگ زدم آهونگار .... اول گفت 410 وقتی گفتم توی سایت زدید 400 کمی من و مون! کرد و گفت خب هرچی توی سایت زده شده همان است حتما این قیمت را بچه ها جدیدا زده اند!!!
    و ضمنا این قیمت بدون بیمه محاسبه شده! یعنی اگر بیمه هم بخواهید 2 درصد اضافه می شود ...
    ولی در کل نورنگار به مراتب بهتر از آهونگار است ... من با چند تن از عکاسان و آتلیه داران که صحبت می کردم این اواخر همه بچه های نورنگار (برادران فروغی) را می شناختند ولی بچه های آهونگار و امثالهم را خیر!
    ضمنا بیمه سامان نورنگار واقعا عملکرد خوبی دارد و کسی را بی خودی نمی پیچاند و عیب بی خودی نمی گذارد که از زیربارش در برود! من این را عینا و به شخصه دیده ام به مراتب و بارها! حالا کجا و کی بماند ....
    با احترام
    کاویان
    partow تشکر می‌کند.

كاربر همراه rezafh آواتار ها
    تشکر کرده
    3513

Smile پاسخ: Canon SX10 IS

سلام

-===========================================-
    دوست من سلام
    اینگونه نفرمائید که دلخور می شوم!! بنده به شدت به این مباحث علاقه دارم و تک تک نامه های دوستان را به دقت مطالعه می کنم و موارد مهم را یادداشت برداری می کنم .. اگر می بینید زیاد سوال می کنم همین شدت علاقه ام به عکاسی را نشان می دهد و بالاخره روزی فرا می رسد که من جواب بسیاری از دوستان تازه وارد و آماتور را خواهم داد اما نه با قیافه گرفتن و ادعا و پرفسور نشان دادن خودم! البته جسارت نشود منظورم ابدا شما نبودید ... این اواخر ریپلای بسیاری از دوستان به پرسش های آماتور بنده از سر نگاه عاقل اندر سفیه می باشد که بسیار جای تاسف دارد ...
    در هر صورت از پاسخ شما متشکرم و باید به عرض برسانم من کل این تاپیک و بسیاری دیگر را مطالعه کرده ام و چنین مواردی را ندیده ام که پرسش می کنم! شما بفرمائید قبلا کجا بحث شده من بروم و کامل مطالعه کنم!!
    با تشکر مجدد
    کاویان
    اول اینکه ببخشید اگه من بد گفتم (البته واقعا منظور بدی نداشتم شاید شما بد برداشت کردین )
    دوم اینکه نگاه عاقل اندر سفیه به هیچ وجه وجود ندارد بلکه مساله اینه که اعضای فروم هرچی میگن مقالات فروم رو مطالعه کنید و سوالات ابتدایی نپرسید ، شما باز ادامه میدید
    سوم هم اینکه هیچ کسی ادای پروفسور ها رو در نیاورده و قیافه نگرفته فقط مساله همون مساله ی مورد دومه که گفتم

با سلام خدمت دوستان خصوصا آقا وحید
    اتفاقا قصد داشتم این مورد فوکوس مرکزی و یک نقطه ای را بپرسم که این ریپلای را دیدم و البته خوشحال شدم ..
    وحید جان ممکنه کمی راجع به فوکوس برایمان توضیح بدهید ... مرکزی بدین معنی است که فوکوس بدون توجه به چیزی فقط به سوژه وسط کادر توجه دارد و روی آن فوکوس می کند با هر مقدار فاصله ای که داشته باشد که اطراف آن را نادیده می گیرد؟؟؟ و فوکوس نقطه ای هم به معنی فوکوس روی یک نقطه خاص از سوژه ای در کادر؟؟ این موارد یعنی نقطه ای و مرکزی در حالت AF هستند دیگر درست است؟؟ یعنی با MF این امکانات را نداریم؟
    متشکر می شوم پاسخ دهید
    سوال دیگر اینکه گزینه های continues , continues AF , continues LV به چه معنی هستند و چه کاربردی دارند؟؟
    با تشکر مجدد

خواستم توضیح بدم ، که ...
    گفتم بهتره اینجا رو ببینید
    کد:
    http://www.akkasee.com/articles/007336
    برای دسترسی به مقالات دیگر میتونید از پایین مقاله روی قبلی و بعدی کلیک کنید و مقالات دیگر رو بخونید
    فکر کنم بهتر باشه مقالات رو بخونید (همه ی مقالات )
    این هم فهرست تمام مقالات سایت عکاسی :
    کد:
    http://www.akkasee.com/digitalcamera/paperslist.php
    (اگر این صفحه درست نشون داده نشد ، باید Encoding رو روی UTF8 قرار بدین که در IE در منوی راست کلیک قرار داره )

و یک خواهش : لطفا به جای اینکه چند پست بزنید ، از نقل قول ترکیبی استفاده کنید
    موفق باشید
    Kaveh Ghobadi، Kavian و R.Asgari تشکر می‌کنند.
    Nikon D5000 | 18-200mm VR II | 50mm F1.8G | SB-900

كاربر همراه partow آواتار ها
    تشکر کرده
    3722

-=========================-
    با سلام
    امروز زنگ زدم آهونگار .... اول گفت 410 وقتی گفتم توی سایت زدید 400 کمی من و مون! کرد و گفت خب هرچی توی سایت زده شده همان است حتما این قیمت را بچه ها جدیدا زده اند!!!
    و ضمنا این قیمت بدون بیمه محاسبه شده! یعنی اگر بیمه هم بخواهید 2 درصد اضافه می شود ...
    ولی در کل نورنگار به مراتب بهتر از آهونگار است ... من با چند تن از عکاسان و آتلیه داران که صحبت می کردم این اواخر همه بچه های نورنگار (برادران فروغی) را می شناختند ولی بچه های آهونگار و امثالهم را خیر!
    ضمنا بیمه سامان نورنگار واقعا عملکرد خوبی دارد و کسی را بی خودی نمی پیچاند و عیب بی خودی نمی گذارد که از زیربارش در برود! من این را عینا و به شخصه دیده ام به مراتب و بارها! حالا کجا و کی بماند ....
    با احترام
    کاویان

جناب كاويان حق با شماست شركتي كه شما فرموديد از شركتي كه من قيمت دادم معتبر تر است ولي خوب من منظورم سيل نزولي قيمت بود....
    من بنا بر شغلم (فروش قطعات رايانه) به گارانتي ها چندان اطمينان ندارم همين طور بيمه ها .
    با حترام
    مهدی پرتو
    Canon 50D / 18-55 / 55-250

صفحه 7 از 38 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 ... آخرینآخرین