صفحه 7 از 16 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 70 , از مجموع 157
Like Tree540تشکر

موضوع: Fujifilm X-Pro1

كاربر فعال M.Khalili آواتار ها
    تشکر کرده
    1340

درود
    دو روز پیش در نمایشگاهی در کوالالامپور فرصت دست گرفتن دوربین پیش اومد و یک ساعتی باهاش کار کردم... چیزی که واضحه اینه که در نگاه اول جوری دلبری میکنه که میخوای هر جور شده یکی داشته
    باشی... بسیار خوش دسته و حس خاصی به آدم میده ...
    2012-04-15-043.jpg

2012-04-15-044.jpg

2012-04-15-045.jpg

2012-04-15-046.jpg
    سوای طراحی و کیفیت ساخت عالی و با توجه به زمان محدود بیشتر عملکرد دوربین تو شرایط مختلف رو بررسی کردم و چیزی که از فوق العاده بودن دوربین کاسته فوکوس کند و پر سرو صدا و بعضا گیج دوربین بود(چند شات جالبی که میشد ثبت بشه به خاطر کندی فوکوس از دست رفت) که جز یک بررسی که بهش اشاره کرده بود(اینجا) مخصوصا در شرایط نور کم بقیه اشاره ای بهش نداشتن ! (البته شاید این دوربین دست من مشکل داشته باشه...) ولی در بقیه موارد مخصوصا منو ها و تعویض منظره یاب خیلی سریع و خوب بود.

ولی مشکل فوکوس برای دوربینی که برای عکاسی خیابانی و مشابه کاربرد داره ضعف بدی محسوب میشه و البته اشاره هم بکنم به قیمت 2500 دلاری با لنز 35 م.م(در مالزی ...ایران رو نمیدونم)

پ.ن. حیف که اجازه قرار دادن مموری کارد رو ندادن وگرنه چند نمونه هم قرار میدادم
    nmroshan، Amir Mohebi، Daruosha و 18 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد خلیلی

Cameras Don't take pictures......People do

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

در اکثر بررسی‌ها به مساله فوکوس این دوربین اشاره شده است. فوکوس کند در شرایط نوری نامناسب. این مساله در مورد دوربین جالبی مانند Nex7 هم دیده می‌شود.
    اما نکته مهمی که وجود دارد این است که در یک بررسی اشاره شده بود که وقتی شما با فوکوس یک SLR عادت دارید و به یکباره این دوربینها را در دست می‌گیرید، این مشکل خیلی حاد به نظر می‌آید. اما پس از مدتی کار، یک فوکوس قابل قبول برای شما خواهد بود.

شاید هم باید منتظر بمانیم تا Canon یک Mirrorless بی‌عیب معرفی کند.
    Amir Mohebi، Nader Kohansal، ME و 23 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Bijan.DSLR نمایش پست ها
    برای من این دوربین هم میره کنار m9 ,چون نسبت قیمت به کارایی هیچ کدام رو نمیتونم درک کنم. البته این ظاهر retro هم در نچسب بودن این دوربین برای من بی تاثیر نیست .درک میکنم که برای عکاسان کمی قدیمی تر میتونه نوستالژیک باشه ولی برای نسل جدید مطمئن نیستم آن هم با این قیمت ها
    آیا بغییر از عکاسی خیابانی و یا غیر حرفه ای (شخصی) کاربرد دیگری برای این گونه دوربین ها میشه متصور بود ؟ (البته برای عکاسی خیابانی هم شاید فقط برای کسانی که دستشون به m9 نمیرسه میتونه راه حل باشه )
    شاید حق با شما باشد . m9 کمی الکی گران ولی در عین حال منحصر به فرد است . قبلا ها ازم میپرسیدن اپل چیه که حد اقل دو برابر گران تر از رقبا قیمت داره و به هیچ دردی نمی خوره!! و تمام پولتو میدی بالاش؟! خوب قدر زر زرگر شناسد....... . لنز های بسیار بسیار گران . مثلا 50mm f1.4 ۴۰۰۰ دلار قیمت دارد! و یا 50mm f.95 تا ۱۵۰۰۰ دلار هم قیمت داده اند!!
    ولی خوب طرفدارانش بدجوری قسم خورده اش هستند . و خوب صد البته بهترین سنسور تجاری را دارد و لنز های بینظیر . ولی بسیار گران . در ضمن طرف دیوانه نیست حداقل ۱۵۰۰۰ دلار دوربین و لنز بخرد تا در خیابان عکاسی کند ( مگه اینکه بسیار مایه دار باشد ) ولی جالب است که اکثریت عکاسان مدلینگ مطرح دنیا یکی از این دارند :)
    yaghoobi تشکر می‌کند.

كاربر فعال ehsan+ آواتار ها
    تشکر کرده
    1367

آداپتور تبدیل m-mount به x-mount  برای استفاده از لنزهای لایکا بر روی فوجی اینجا
    فایل پیوست 28207

عجب نویزی داره این x-pro1 اینجا
    کمی بیشتر از nex-7
    yaghoobi، persian.boy، hkhaghani و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    در مملکتی که امضا حتما باید خط خطی باشه و یا اشکال هندسی داشته باشه و نمیشه اسم و فامیلت رو با دست خط خودت به عنوان امضا بنویسی ،نمی دونم چه امضایی بذارم پس انگشت میزنم

تشکر کرده
    1367

ریویو سایت cameralabs برای فوجی X-PRO1 منتشر شد.

دارم به این دوربین علاقه مند میشم حیف که گرونه.

کراپ 100 درصد در ایزوهای مختلف در ریویو سایت engadget
    ویرایش توسط ehsan+ : Saturday 2 June 2012 در ساعت 22:16 دلیل: اضافه کردن لینک
    yaghoobi، Nima Sadigh، persian.boy و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    در مملکتی که امضا حتما باید خط خطی باشه و یا اشکال هندسی داشته باشه و نمیشه اسم و فامیلت رو با دست خط خودت به عنوان امضا بنویسی ،نمی دونم چه امضایی بذارم پس انگشت میزنم

تشکر کرده
    1367

مقایسه نویز در ایزوهای مختلف توسط kenrockwell و حضور x-pro1 در میان دوربینهای فول فریم کانن و نیکون و رقابت با آنها اینجا

البته تو سایت dp نویز xpro1 کمتر هست اینجا

برای دوربینی در این سایز به نظر من عالیه اگه مشکل خاصی تو امکانات و کارکرد دوربین نباشه انتخاب خوبی می تونه باشه.

لینکهای بالا فقط جهت نشان دادن نویز x-pro1 هست و قصد اینکه این دوربین از فول فریم ها بهتره را ندارم.

ریویو kenrockwell
    ویرایش توسط ehsan+ : Sunday 3 June 2012 در ساعت 20:25

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

برای این دوربین به نظرم قابل تحسینه . حیف که قیمت نجومی ای دارد وگرنه به نظرم در این رده یکی از بهترین هاست .
    ولی در کنار اون به نظرم مقایسه D800 در کنار بقیه دوربینها هم به نوبه خود جالب است که حتی در ایزوهای بالا هم همچنان خروجی مطلوب و قابل توجهی دارد.
    به نظرم به راستی این دوربین رو میشه یک غول به شمار آورد !
    yaghoobi، persian.boy، ehsan+ و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

البته این جناب kenrockwell ریویو بر اساس خروجی jpg داره و کلا اعتقادی به استفاده از فایل خام نداره.
    خروجی raw این دوربین هم بسیار غنی به نظر میرسه و یقینا کیفیت خروجی بسیار خوبی باید داشته باشه. اما به نظر من یک نقص داره که قابل تامل هست. اونم نبود لرزشگیر داخلی هست.

به نظر من, با وجود دوربین olympus om-d, کسی که یه دوربین خوب با ظاهری شکیل و کلاسیک می خواد و در عین حال کیفیت هم براش مهم هست, انتخاب ساده ای نداره.
    من اگر بخوام یکی از این دو دوربین رو انتخاب کنم, دوربین اولیمپوس رو ترجیح میدم. درسته که از لحاظ نویز ضعیف تر هست اما سیستم لرزشگیر اولیمپوس دست کم برای سوژه های ثابت این امکان رو ایجاد می کنه که ایزو پایین تری نیاز باشه.
    سیستم میکرو فور ثردز تنوع بیشتری از لنز های کوچک و سبک و ارزون داره که حسن بزرگی محسوب میشه.
    شاهین اکبری، ehsan+ و hkhaghani تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

تشکر کرده
    1367

نقل قول نوشته اصلی توسط jebrahim نمایش پست ها
    البته این جناب kenrockwell ریویو بر اساس خروجی jpg داره و کلا اعتقادی به استفاده از فایل خام نداره.
    خروجی raw این دوربین هم بسیار غنی به نظر میرسه و یقینا کیفیت خروجی بسیار خوبی باید داشته باشه. اما به نظر من یک نقص داره که قابل تامل هست. اونم نبود لرزشگیر داخلی هست.

به نظر من, با وجود دوربین olympus om-d, کسی که یه دوربین خوب با ظاهری شکیل و کلاسیک می خواد و در عین حال کیفیت هم براش مهم هست, انتخاب ساده ای نداره.
    من اگر بخوام یکی از این دو دوربین رو انتخاب کنم, دوربین اولیمپوس رو ترجیح میدم. درسته که از لحاظ نویز ضعیف تر هست اما سیستم لرزشگیر اولیمپوس دست کم برای سوژه های ثابت این امکان رو ایجاد می کنه که ایزو پایین تری نیاز باشه.
    سیستم میکرو فور ثردز تنوع بیشتری از لنز های کوچک و سبک و ارزون داره که حسن بزرگی محسوب میشه.
    نبود لرزشگیر روی بدنه که عیب نیست.مثل برندهای دیگه لرزشگیر به روی لنز منتقل میشه.
    در مورد تنوع لنز هم حق باشماست اما فوجی در اول راهه و سال دیگه لنز زوم هم به این جمع اضافه میشه.امکان استفاده از لنزهای لایکا هم برای این دوربین در نظر گرفته شده.

در کل به نظرم آینده خوبی در انتظار فوجی هست و در دوربینهای بعدی هم نواقص این دوربین رفع خواهد شد.
    jebrahim و hkhaghani تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan+ نمایش پست ها
    نبود لرزشگیر روی بدنه که عیب نیست.مثل برندهای دیگه لرزشگیر به روی لنز منتقل میشه.
    در مورد تنوع لنز هم حق باشماست اما فوجی در اول راهه و سال دیگه لنز زوم هم به این جمع اضافه میشه.امکان استفاده از لنزهای لایکا هم برای این دوربین در نظر گرفته شده.

در کل به نظرم آینده خوبی در انتظار فوجی هست و در دوربینهای بعدی هم نواقص این دوربین رفع خواهد شد.
    استفاده از لنز های لایکا ایده خیلی خوبی نیست. لنز های لایکا قیمت بسیار بالایی دارند. البته برای مصرف کننده ای که از این دوربین به عنوان یک کالای لوکس استفاده می کنه ممکنه این مساله هیچ اهمیتی نداشته باشه.
    استفاده لرزشگیر روی لنز اگر چه مزایایی داره اما یک عیب هم داره و اون اینه که هزینه لنز ها و همینطور وزن اونها رو زیاد می کنه. در صورتی که اگر سیستم لرزشگیر روی بدنه باشه شما یک بار این هزینه رو پرداخت خواهید کرد.
    در مورد لنز های زوم, باید منتظر موند و دید که فوجی فیلم چه برنامه ای داره. البته یک شایعاتی در مورد لنز هایی که فوجی فیلم قراره برای این رده معرفی کنه وجود داره اما در اینکه با چه قیمتی و در چه زمانی و با چه کیفیتی می خواد این لنز ها رو معرفی کنه هنوز ابهام هست.

یک نکته در انتخاب این رده از دوربین های, سبکی و راحتی استفاده از اون ها هست و در نتیجه لنز های پنکیک انتخاب های مناسبی برای این دوربین ها هستند. در حال حاضر تنها یک لنز پنکک برای سیستم فوجی وجود داره و لنز های زوم هم به احتمال زیاد ابعاد بزرگی خواهند داشت. تصور می کنم که ساخت لنز پنکک با سیستم لرزشگیر کار ساده ای نباشه و در نتیجه در استفاده از دوربین های فوجی فیلم باید بین کوچک بودن ترکیب لنز و دوربین یا استفاده از لنزی با قابلیت لرزشگیر یکی رو انتخاب کنیم. این در حالیه که در مورد دوربین اولیمپوس این محدودیت وجود نداره. در نتیجه فکر می کنم نبود لرزشگیر روی این بدنه واقعا مساله مهمی هست. ولی در مورد اس ال آر های بدون سیستم لرزشگیر باهاتون موافقم.

به هر شکل در جذابیت این دوربین فوجی فیلم تردیدی نیست. ظاهری بسیار زیبا با سنسوری عالی و عملکردی قابل قبول, احتمالا خیلی ها رو وسوسه خواهد کرد. شاید هم من فقط دارم خودم رو متقاعد می کنم که به جای این دوربین یه اولیمپوس om-d با ۳ تا لنز ۷.۵ , ۲۰ و ۴۵ میلیمتر بگیرم و قید فوجی فیلم رو بزنم. هر چند که سنسور فوجی فیلم چیز دیگریست!
    ویرایش توسط jebrahim : Monday 4 June 2012 در ساعت 13:57
    yaghoobi، ehsan+، hkhaghani و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

صفحه 7 از 16 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... آخرینآخرین