صفحه 11 از 16 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 101 تا 110 , از مجموع 157
Like Tree540تشکر

موضوع: Fujifilm X-Pro1

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

سلام
    چند فایل خام از این دوربین را که دارای مناطقی با جزئیات فراوان بود دانلود کردم
    در پروسس فایل خام رفتاری شبیه X10 داشت. یعنی مشکل اصلی در همان الگوریتم‌هایی است که می‌خواهد جزئیات عکس را آشکار نماید.
    در این مورد نیز بهتر است که مقدار شارپ سازی را روی پیش‌فرض خود ۲۵ و مقدار Masking را ۱۰۰ قرار دهید. در برخی فایلها هم بهتر است شارپ سازی را صفر بگذارید.
    کمی برای بهبود جزئیات می‌توان از clarity استفاده کرد.
    همین نمونه‌هایی که شما در پست قبلی قرار دادید، با این روش پروسس کردم.
    نکته مهم این است که در برخی عکسهای مثالهای شما، جزئیات عکس بیشتر در حاشیه عکس قرار دارد که خودبخود بخاطر لنز، مشکل افت جزئیات دارد و در این موارد حتی کمی زیاده روی در هر نوع شارپ سازی، عکس را دچار آثار مصنوعی می‌کند. همچنین آن عکس دیوار آجری هم برای این بررسی مناسب نیست و در واقع باعث حس کاذبی از آرتی فکت می‌شود بدون آنکه واقعا چنین مساله ای باشد.
    به هر حال از لینکها دانلود زیر می‌توان فایلهای خام را دریافت کرد و بررسی نمود:

http://s3.amazonaws.com/movies.dprev...-DR200-RAF.zip
    http://s3.amazonaws.com/movies.dprev...-DR100-RAF.zip
    http://s3.amazonaws.com/movies.dprev...-DR400-RAF.zip
    http://img.photographyblog.com/revie..._x_pro1_27.raf
    http://img.photographyblog.com/revie..._x_pro1_08.raf

نمونه ای از خروجی RAW در بزرگنمایی ۱۰۰ :
    DSCF9766-final.jpg

هنوز به خروجی JPEG از لحاظ جزئیات در بزرگنمایی ۱۰۰ درصد نمی‌رسد اما با پروسس مناسب می‌توان از آن حالت آبرنگی شدن پیشگیری کرد. تفاوتهای باقی مانده در میزان جزئیات بدست آمده در بزرگنمایی ۱۰۰ درصد است.
    فایلهای Fuji چموش هستند اما می‌توان حتی با موتور ACR/Lr خروجی‌های قابل قبولی تهیه کرد.
    sepand تشکر می‌کند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر فعال Bijan.DSLR آواتار ها
    تشکر کرده
    940

ممنونم از فرصتی که قرار دادید.

در مورد نمونه هایی که من قرار دادم ( که نمونه های DPReview بودند) بنظر خودم زیاده روی نشده بود (منظور اینست که فشار زیادی به فایل خام اعمال نشده بود که از تحمل یک فایل خام به دور باشد) و نتیجه همانطور شد که مشاهده کردید.
    در واقع آن حالت آبرنگی در ذات تصویر خام باز شده در ACR وجود دارد و قابل مشاهده است حال ما 2 انتخاب داریم یا اینکه آن را با عدم capture sharpening و تنظیمات دیگر مخفی کنیم (که در اکثر مواقع در خلاف جهت زیبایی بصری تصویر است) و یا اینکه مثل یک فایل خام معمولی به پردازش آن بپردازیم که قطعا خیلی زود ماهیت آبرنگی آن مشخص میشود.

به هر حال هیچ محصولی گل بی عیب نیست و هر کدام مشکل خاص خود را بهمراه خواهند داشت و خریدار باید ببیند میتواند با مشکلات آنها کنار بیاید یا خیر.

تشکر کرده
    940

در ادامه صحبت های قبلی من یک امتحان دیگری هم کردم که نتیجه را تا حدی بهبود داد
    مشاهده بفرمایید : before/ after

هر دو فایل دقیقا از یک پریست ACR استفاده کردند ولی تفاوت در این است که یکی فقط توسط ACR انجام شده و دیگری ابتدا توسط SilkyPix به Tiff 16 bit تبدیل شده و سپس در ACR ویرایش شده
    نتیجه تا حدی بهبود داشته ولی این فرآیند وقت گیر است
    1-باز کردن فایل در Silkypix
    2-Convert به Tiff 16 bit (حدود 90 مگابایت )
    3-باز کردن فایل tiff در ACR و ...

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

این دو کراپ را ببینید:
    DSCF3114-jpegCrop.jpg

DSCF3070Asilkycrop.jpg

اولی مربوط به خروجی JPEG دوربین و دومی بعد از پروسس با Silkypix که خودم تهیه کرده‌ام.

آن طور که دیده می‌شود اینها هم بدون مشکل نیستند. اگر این‌گونه باشد، احتمالا مشکل اصلی در خورد الگوریتم‌های Detail Resolving سنسور است. البته این مشکل همیشه دیده نمی شود. در برخی مناطق که جزئیات زیاد و تکراری و احتمالا با رنگ‌های خاص دارند، این مشکل واضح‌تر می‌شود.

در این موارد مشکلات خروجی ACR نیز بیشتر است:
    DSCF3070ARAWCrop.jpg
    ویرایش توسط nmroshan : Friday 14 September 2012 در ساعت 11:49
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

تشکر کرده
    940

من چند روز پیش این نمونه jpg/raw که زحمت کشیدید قرار دادید رو گرفتم و دیدم ولی شک داشتم به خودم , گفتم شاید اینقدر چشمم به این حالت ماتی نگاه کرده من اشتباه میکنم !
    ولی خب دیگه شما که فرمودید موضوع مشخص شد.
    باز هم متشکر بابت فرصتی که گذاشتید.

كاربر همراه sepand آواتار ها
    تشکر کرده
    40

خوب بلاخره اپدیت جدید امد و باید تست شود که ایا واقعا در سیستم فکوس گیج دوربین تغییر داده شده یا خیر
    البته در اپدیت ۲ گفته شده که تغیراتی در سیستم فکوس دستی نیز داده شده.

این تغییراتی هستش که تو سایت دیپیرویو نوشته شده

1. Improvement of Auto Focus Performance

Auto focusing speed has become much faster under a various shooting condition such as dark scenes, bright scenes and so on.
    The shortest focusing distance without switching to macro mode has become shorter.

2. Improvement of Manual Focus Performance

The speed of images coming into focus when turning the focus ring has become faster.
    When adjusting the focus with the EVF or the LCD, displaying live view with the minimum depth of field in full aperture has made it easier to focus on subjects.
    In addition to the focus checking with the 10-time magnification function, the checking with "3-time" magnification function has been added.

3. Improvement of Writing and Processing Speed

Writing speed to a memory card has become faster with the maximum speed doubled.
    Note: The speed may vary depending on card type and sizes of images.
    The waiting time of viewing image after shooting has become shorter.
    An image will be displayed approx. one second after pressing the playback button.

4. Other improvements

The ISO setting of "Auto (6400)" has been added.
    When EVF or OVF is used, the indicator lamp will turn off because the lamp comes to just in front of your right eye if you see the finder with your left eye.
    When shooting in low light situation, a recorded image will look like more natural atmosphere you saw.

لینک دانلود اپدیت جدید هم در زیر موجود هستش:

http://www.fujifilm.com/support/digi...mware/x/xpro1/

من خودم نسب کردم و تست سطحی که گرفتم چیز محسوسی ندیدم ولی در اتوفکوس یه مقدار بهتر شده داستان.
    باز موقع کار معلوم میشه ایرادات که اگر به چیزی برخورد کردم مینویسم
    Amin Zarif، شاهین اکبری و ehsan+ تشکر می‌کنند.
    Canon EF 24-70mm f/2.8 L Canon EOS 7D Canon EF 70-200mm f/2.8 L IS USMCanon EF 100-400mm f/4.5-5.6 L IS USMCanon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM Canon EF 50mm f/1.4
    www.sepantra.com

كاربر فعال ehsan+ آواتار ها
    تشکر کرده
    1367

بی صبرانه منتظر نتایج سایت dxo در مورد سنسور این دوربین هستم اما انگار قرار نیست این اتفاق بیافته.
    دوربین دی600 نیکون هنوز وارد بازار نشده نتایجش رو گذاشتن نمیدونم کی فرصت کردن تست کنن(هر چند قبول دارم دی600 فول فریم هست و مشتاقان بیشتری داره).

از این تعجب میکنم که دوربین های کامپکت مثل x10 تست میشن اما سنسور جدید این دوربین که علاوه بر نویز کم اثر مویره رو هم خنثی میکنه هنوز تست نشده.

فکر کنم تستش کردن بعد دیدن امتیازش از 100 رد میشه و مجبورن استانداردشون رو عوض کنن و امتیازبندی جدید بزارن بعد گفتن صرف نمیکنه حالا این یکی رو بیخیال میشیم
    شاهین اکبری، Viper و hkhaghani تشکر می‌کنند.
    در مملکتی که امضا حتما باید خط خطی باشه و یا اشکال هندسی داشته باشه و نمیشه اسم و فامیلت رو با دست خط خودت به عنوان امضا بنویسی ،نمی دونم چه امضایی بذارم پس انگشت میزنم

كاربر همراه sepand آواتار ها
    تشکر کرده
    40

نوشته احسان پلاس باعث شد یه تجربیه خیلی خوبی رو از این دوربین بنویسم!

من از اولین هفته که دوربین 7D کانون ریلیز شد با این دوربین کار کردم و واقعا از سرعتش و دقتش نهایت استفاده رو میکردم و لذت میبردم. البته که 7D دوربینی نیست که بشه با XPro-1مقایسه بشه و اشاره ای بود به سرعت و دقت 7D ، از موضوع دور نشویم در مورد Xpro-1 این دوربین به قدری کیفیت بالا داره و بقدری تصویر لذت بخشی رو در خورجیش داره که واقعا من رو به این وا دشته که صبور باشم!‌ و با ارامش کامل کار کنم و کیفیت بی مانندی برام داشته ، البته نکته مهم اینکه فقط در جایی که احتایج به سرعت عمل بالا نداشته باشیم.
    yaghoobi، شاهین اکبری، lamagra و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon EF 24-70mm f/2.8 L Canon EOS 7D Canon EF 70-200mm f/2.8 L IS USMCanon EF 100-400mm f/4.5-5.6 L IS USMCanon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM Canon EF 50mm f/1.4
    www.sepantra.com

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

فکر کنم تستش کردن بعد دیدن امتیازش از 100 رد میشه و مجبورن استانداردشون رو عوض کنن و امتیازبندی جدید بزارن بعد گفتن صرف نمیکنه حالا این یکی رو بیخیال میشیم
    مدتی‌ست من هم تو همين فكرم ، من هم فكر ميكنم امتياز نويز اين دوربين يك شوكي به جدول ميده كه منتشرش نميكنند ! در مورد المپوس OM-D هم نميدونم چرا هيچ كاري نميكنند.

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

دوست عزيز آقای sepand مطالبتون در رابطه با X-PRO1 ميتونه خيلي مفيد باشه لطفا ادامه بديد.

دوستاني كه دوربين و دو لنز رو در اختيار دارند يا از عملكرد سيستم به طور كامل آگاهند ، اگر فرصت كرديد توضيحي كامل ( در حد شير فهم ) بدهيد وقتي لنز رو عوض ميكنيد چه اتفاقي در مد اپتيكال ويزور ميافته ؟ آيا فقط كادر سفيد رنگ بزرگ و كوچك ميشود يا تصوير در فايندر كلا عوض ميشود؟ ( چيزي كه در عكس‌های لينك زير كمي گنگ است )

وقتي فوكوس به درستي روي يك شيئ صورت نگرفته فايندر اپتيك چگونه اين خطا رو نشون ميده ؟ با تار ديده شدن جسم ؟

سوالاتي در مورد نحوه عملكرد فايندر اين دوربين در مد اپتيكال در ذهنم است كه هنوز پاسخي براي آن نيست . اين لينك هم مفيد بود اما پاسخ سوالات من رو در بر نداشت و توضيحاتش - مخصوصا عكسها - براي كسي كه دوربين رو در اختيار نداره چندان مفهوم نبود.

وجود فايندر اپتيك tunnel فيكس بر روي يك دوربين بدون آينه با قابليت تعويض لنز موضوعي عجيب است و نياز به توضيح بيشتري دارد. X-PRO1 تنها دوربين ديجيتال جهان با اين قابليت است. ( چند مدل لايكا هم وضعيتي مشابه با فايندر Optical از نوع rangefinder دارند كه عينا همين سوالات در مورد اونها هم مطرحه )

به احتمال زياد فايندر اپتيكال اين دوربين نميداند با لنزهاي ديگر برندها چكار كند و اينكه اگر فوجي يك لنز 800mm بسازد اين فايندر اپتيك ميتونه ساپورتش كنه ؟ اگر يك لنز fisheye بسازد چه ؟ ( فكر نميكنم )

يك ويدئو هم در اين لينك است كه من نميتونم بازش كنم و احتمالا پاسخ بعضي از اين سوالات درش هست :

کد:
    http://www.dpreview.com/articles/7230565274/fujifilm-shows-off-zoom-lens-on-x-pro1-and-denies-xf-lenses-allow-full-frame
    ویرایش توسط شاهین اکبری : Monday 24 September 2012 در ساعت 08:31

صفحه 11 از 16 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... آخرینآخرین