صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 25

موضوع: Fuji S3Pro

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض پاسخ: s3pro

نقل قول نوشته اصلی توسط persian نمایش پست ها
    آیا با لنز مشابه و در شرایط مشابه این مسئله را دارید؟
    باید توجه داشت که هر دوربینی ستینگ بهینه خودش را دارد که میتواند با دوربین دیگر کاملا متفاوت باشد.
    شاید با تغییر وایت بالانس این مشکل به راحتی حل شود. من در بسیاری از موارد از ستینگ زیر برای عکاسی با دی 70 استفاده می کنم.
    WB: Auto -2
    Color Mode: Adobe RGB II
    Hue: -3
    Sharpenning: Medium High
    Saturation: Enhanced
    Tone Comp: Medium High

در بعضی موارد و نور کمتر از جبران نوردهی مثبت هم استفاده می کنم.
    منظورم این است که این تنظیمات بسته به شرایط عکاسی و تجهیزات مورد استفاده فرق میکند.
    ان چیزی که شما میفرمایید به این معناست که تنظیم پیش فرض یا دیفالت این دو دوربین متفاوتند.
    راستی در مورد S3Pro بیشتر برای ما بنویسید فکر میکنم دوربین جذابی باشد به خصوص با کاهش قیمت یک سال گذشته.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    مقایسه S2pro با D70 رو اصلا منصفانه نمیدونم...
    نه اینکه این خوب باشد و اون بد یا هرچیزی... کاملا متفاوت دیدم این دوربین ها رو.... چه از لحاظ بدنه و چه از لحاظ سنسور و پروسس تصویر....
    حداقل فکر کنید دوربین های کانن و نیکون رو مقایسه میکنید..(حداقل کمی بیشتر تفاوت دارن!)

در مورد S3 هم که تفاوتهاش با همه بیشتر هست!

حالا در مورد S3 pro...
    شما غیر از اینکه آقای محبی گفتند ... میتوانید Raw عکاسی کنید...
    در حالت عکاسی JPG به چند نکته مهم باید توجه کنید.
    1- وایت بالانس(که میتوانید درمواقع لزوم از وایت بالانس دستی استفاده کنید.)
    2- در دوربین S3 مدهای خاصی هست برای شبیه سازی نگاتیو های مختلف و حالت های مختلف رنگی... (کنتراست و داینامیک رنج و بافت رنگها.... همه تغییر میکند... ممکن است اشکال در اینجور جاها نهفته باشد.)
    با سلام جناب اقای عاشوری من زمان خرید بیشتر این دوربین رابا نیکون dx2 مقایسه نمودم وبخاطر تشابه سخت افزاری زیادی که داشت و باتوجه به قیمت ان که ثلث نیکون بود خریدم به دوستان دیگر نیز گفتم در سایت nikon.co.ir ترجمه دفتر راهنمای نیکون فوق الذکر است مشکل همان طور که جنابعالی فرمودید درقسمت واید بالانس است که
    اگر منطور شما دستی تنظیم کردن ان با کاغذ سفید است که مشکل حل نشد البته تاحدودی کمتر شد ولی حل نگردید اما درقسمت شبیه سازی نگاتیوها وقتی شما روی f1یاf2میگذارید دوربین امکان فعالیت را از شما میگیردو اتوماتیک عمل میکند که باز هم نشد اما اگر جنابعالی ستینگ خاصی و یا حرکت خاصی مد نظرتان است بفرمایید
    قبلا از پاسخ شما تشکر میکنم و همچنین از پاسخی که ارسال نمودید

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

اما منهای موضوع اخیر 85 نا 90 درصد از نظر سخت افزار
    هردو دوربین مشابه هستند غیراز سرعت شاتر که نیکون دوبرابر است 8000 بقیه مثل هم ولی از نظر قیمت تقریبا s3 یک سوم قیمت نیکون میباشد با از پاسخ شماو وقت گذاشتن شما ممنونم .
    با سلام جناب اقای عاشوری من زمان خرید بیشتر این دوربین رابا نیکون dx2 مقایسه نمودم وبخاطر تشابه سخت افزاری زیادی که داشت و باتوجه به قیمت ان که ثلث نیکون بود خریدم به دوستان دیگر نیز گفتم در سایت nikon.co.ir ترجمه دفتر راهنمای نیکون فوق الذکر است مشکل همان طور که جنابعالی فرمودید درقسمت واید بالانس است که
    اگر منطور شما دستی تنظیم کردن ان با کاغذ سفید است که مشکل حل نشد البته تاحدودی کمتر شد ولی حل نگردید اما درقسمت شبیه سازی نگاتیوها وقتی شما روی f1یاf2میگذارید دوربین امکان فعالیت را از شما میگیردو اتوماتیک عمل میکند که باز هم نشد اما اگر جنابعالی ستینگ خاصی و یا حرکت خاصی مد نظرتان است بفرمایید
    قبلا از پاسخ شما تشکر میکنم و همچنین از پاسخی که ارسال نمودید
    ابتدا در مورد سخت افزار S3pro فوجی و D2x نیکون....
    مقایسه این دو دوربین یه جور شوخی خواهد بود... یعنی اگر فوجی ثلث D2x قیمت داره... شاید بیش از ثلث با اون دوربین اختلاف داره.

یعنی اگر سخت افزار دوربین رو چند بخش کنید:
    سیستم شاتر مکانیکی S3pro مثل D100 و دی 70 میمونه....(تازه دی هفتاد شاتر الکترونیکی بسیار جذابی داره که میتونه با سرعت بالا با فلاش سینک بشه) و کلا تفاوت خاصی با اونها نداره...
    سیستم شاتر D2X بهترین شاتر نیکون هست... که غیر از سرعت بالا طول عمر بسیار زیادی داره...
    سیستم نورسنجی - چشمی هم همینطور ... تفاوت خاصی بین S3pro و دی 70 و دی 100 نیست...
    سیستم فوکوس هم همچنین!
    یعنی همه این دوربین ها بر پایه دوربین نگاتیو F80 نیکون ساخته شدن... و تقریبا از همون تکنولوژی استفاده میکنن....
    با این تفاوت که Fuji S3pro شاتر عمودی و گریپ هم داره...

اما D2x در همه این زمینه ها از آخرین تکنولوژی نیکون بهره برده... چشمی بزرگ و روشن. نورسنجی بسیار دقیق . فوکوس بسیار سریع(حتی بدون لنزهای AFS)

در بخش دیجیتال هم درست که فوجی سنسور جذاب و با کیفیتی مخصوصا در زمینه داینامیک رنج داره.. ولی D2x شارپی بسیار بالاتری نسبت به فوجی داره به علت وجود 12 مگاپیکسل موثر در تصویر...
    در نهایت میشه سرعت عکاسی پی در پی و پروسس بسیار سریع عکسها در D2x رو هم اضافه کرد....
    یعنی D2X به هیچ وجه دوربین گرانی نیست.... و تفاوتهای چشمگیری نسبت به S3pro داره... هرچند که ممکنه به کار شما نیاد...
    یعنی اگر بخوام بطور کلی نتیجه گیری کنم... در S3 و D2x یک پیچ مشترک هم وجود ندارد!

اما در مورد بحث رنگ!
    اصلا نفرمودید که در چه جایی با این وضعیت روبرو هستید ؟ در آتلیه؟ یا بطور کلی؟
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط hajkhayam نمایش پست ها
    فرمت راو raw با این دوریین خیلی سنگین است بالای 12میلیون
    پیکسل ار لحاظ کار با کامپیوتر بازو بسته کردن چند عکس حداقل یکی دوساعت وقت میگیره و به نظر من اول باید
    عکس دلخواه را گرفت و بعد با نرم افزار مشکلات ان را برطرف نمود بازهم ممنونم
    دوست عزیز فکر نمی کنم گرفتن عکس با jpg و بعدا اصلاح اون ساده تر از کار کردن با فایل های raw باشه! مخصوصا که مشکل وایت بالانس هم دارید. اگر از امکانات و مزیت های فایل های raw مطلع نیستید پیشنهاد می کنم در این زمینه مطالعه کنید.
    محمد امین فیروزآبادی
    Mohammad Amin Firuzabadi
    http://www.maf.ir
    آخرین بروز رسانی 1385/1/27
    http://www.irandeserts.com

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

جناب حاج خيام، من با كامپيوتر ماقبل خود كه دايناسوري بيش نبود، راحت فايلهاي raw مربوط به s2pro را باز ميكردم، شايد رم كمي داريد.
    دوست عزيز و گرامي، اگر raw بگيريد در دراز مدت اينقدر به آن مسلط ميشويد كه از پروسس jpeg برايتان راحت تر ميشود، مضاف بر اين كه امكان پوشش اشتباهات پيش آمده در نوردهي در آن بسيار بيشتر است. از همه مهمتر اين كه پروسس هاي انجام شده مخرب نيستند و تونال ديستريبيوشن شما را بهم نميريزند. خلاصه، وقتي در آتليه كار ميكنيد و از مردم پول ميگيريد، كمي وقت و حوصله و نگاه تخصصي بيشتر، پاسخ به اعتماد مشتريان محسوب ميشود.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

با جرات میگم هفت هشت ماهی هست که اصلا یک عدد عکسjpg هم نگرفتم. با استفاده از نیکون کپچر به سرعت تنظیمات مورد علاقه ام را انجام میدهم و فایلها راازraw به jpgبر میگردانم.
    امکانات عکاسی باraw کم نظیر است.
    نیکون کپچر هم برای کار بر روی این فایلها عالی است.
    اگر به عکاسی باraw عادت کنید تنظیم دوربینتان را هیچ وقت به jpgبر نمی گردانید.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط maf.ir نمایش پست ها
    دوست عزیز فکر نمی کنم گرفتن عکس با jpg و بعدا اصلاح اون ساده تر از کار کردن با فایل های raw باشه! مخصوصا که مشکل وایت بالانس هم دارید. اگر از امکانات و مزیت های فایل های raw مطلع نیستید پیشنهاد می کنم در این زمینه مطالعه کنید.
    باسلام و خسته نباشید
    فرمت این دوربین با نیکون فرق میکنه و نرم افزارهای نیکون سازگار با این فرمیت نیست فقط اخرین ورزن فتوشاپ این فرمت را باز میکنه از اظهار نظر شما متشکرم حتما بیشتر کار خواهم کرد

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir A نمایش پست ها
    جناب حاج خيام، من با كامپيوتر ماقبل خود كه دايناسوري بيش نبود، راحت فايلهاي raw مربوط به s2pro را باز ميكردم، شايد رم كمي داريد.
    دوست عزيز و گرامي، اگر raw بگيريد در دراز مدت اينقدر به آن مسلط ميشويد كه از پروسس jpeg برايتان راحت تر ميشود، مضاف بر اين كه امكان پوشش اشتباهات پيش آمده در نوردهي در آن بسيار بيشتر است. از همه مهمتر اين كه پروسس هاي انجام شده مخرب نيستند و تونال ديستريبيوشن شما را بهم نميريزند. خلاصه، وقتي در آتليه كار ميكنيد و از مردم پول ميگيريد، كمي وقت و حوصله و نگاه تخصصي بيشتر، پاسخ به اعتماد مشتريان محسوب ميشود.
    امیر عزیز باسلام
    من به دوست قبلی جناب اقای فیروز ابادی عرض کردم فر مت rawاین دوربین با نرم افزارهای نیکون سازگارنیست فقط با اخرین ورزن فتوشاپ
    باز میشود که قبول دارم مثل شما روی ان مسلط نیستم باز از راهنمایی شما ممنونم

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط persian نمایش پست ها
    با جرات میگم هفت هشت ماهی هست که اصلا یک عدد عکسjpg هم نگرفتم. با استفاده از نیکون کپچر به سرعت تنظیمات مورد علاقه ام را انجام میدهم و فایلها راازraw به jpgبر میگردانم.
    امکانات عکاسی باraw کم نظیر است.
    نیکون کپچر هم برای کار بر روی این فایلها عالی است.
    اگر به عکاسی باraw عادت کنید تنظیم دوربینتان را هیچ وقت به jpgبر نمی گردانید.
    علی اقا باسلام
    من هم بعلت کارکردن با نرم افزارهای نیکون بعلت داشتن دی 100 خیلی به فتوشا پ مسلط نیستم البته شما میدانید فتوشاپ دنیایی است ولی فرمت این دوربین با نرم افزارهای نیکون سازگارنیست حداقل فرمت raw را نرم افزارهای نیکون باز نمیکنه از پاسخ شما خیلی ممنونم

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    ابتدا در مورد سخت افزار S3pro فوجی و D2x نیکون....
    مقایسه این دو دوربین یه جور شوخی خواهد بود... یعنی اگر فوجی ثلث D2x قیمت داره... شاید بیش از ثلث با اون دوربین اختلاف داره.

یعنی اگر سخت افزار دوربین رو چند بخش کنید:
    سیستم شاتر مکانیکی S3pro مثل D100 و دی 70 میمونه....(تازه دی هفتاد شاتر الکترونیکی بسیار جذابی داره که میتونه با سرعت بالا با فلاش سینک بشه) و کلا تفاوت خاصی با اونها نداره...
    سیستم شاتر D2X بهترین شاتر نیکون هست... که غیر از سرعت بالا طول عمر بسیار زیادی داره...
    سیستم نورسنجی - چشمی هم همینطور ... تفاوت خاصی بین S3pro و دی 70 و دی 100 نیست...
    سیستم فوکوس هم همچنین!
    یعنی همه این دوربین ها بر پایه دوربین نگاتیو F80 نیکون ساخته شدن... و تقریبا از همون تکنولوژی استفاده میکنن....
    با این تفاوت که Fuji S3pro شاتر عمودی و گریپ هم داره...

اما D2x در همه این زمینه ها از آخرین تکنولوژی نیکون بهره برده... چشمی بزرگ و روشن. نورسنجی بسیار دقیق . فوکوس بسیار سریع(حتی بدون لنزهای AFS)

در بخش دیجیتال هم درست که فوجی سنسور جذاب و با کیفیتی مخصوصا در زمینه داینامیک رنج داره.. ولی D2x شارپی بسیار بالاتری نسبت به فوجی داره به علت وجود 12 مگاپیکسل موثر در تصویر...
    در نهایت میشه سرعت عکاسی پی در پی و پروسس بسیار سریع عکسها در D2x رو هم اضافه کرد....
    یعنی D2X به هیچ وجه دوربین گرانی نیست.... و تفاوتهای چشمگیری نسبت به S3pro داره... هرچند که ممکنه به کار شما نیاد...
    یعنی اگر بخوام بطور کلی نتیجه گیری کنم... در S3 و D2x یک پیچ مشترک هم وجود ندارد!

اما در مورد بحث رنگ!
    اصلا نفرمودید که در چه جایی با این وضعیت روبرو هستید ؟ در آتلیه؟ یا بطور کلی؟
    با سلام و عرض خسته نباشید

بطور کلی این مشکل وجود داره یعنی بعد از گرفتن هر عکس در قسمت هیستوگرام دوربین درصد رنگ را بطور مثال به صورت زیر نشان میدهد ابی 50 درصد سبز 50 درصد قرمز 70 درصد البته نمود ان در فضای بسته بیشتر است
    از وقتی که صرف کردید و توضیحات مبسوط شما متشکرم
    اما قصدم تعریف و تمجید از دوربینم نیست ولی باید بگویم فوچی جدید دارای12 میلیون پیکسل موثر است نه مانند
    دوربین های قدیمی ان که بطور مثال 6میلیون بود قابل افزایش تا دوبرابر غیراز سنسور سرعت بدی هم نداره
    در رنج 6 میلیون 5 فرم در ثانیه و اصل بودن زاپن ان . و فوجی این دوربین را با 12 میلیون پیکسل موثر رقیب نیکون قرار داد که من با توجه به قیمت واصل بودن ان عرض کردم اما همانطور که جنابعالی فرمودید نیکون dx2چیز دیگریست
    خصوصا در قسمت واید بالانس که من مشکل دارم

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

سلام....

پارازیت:

بنده نه اصلا صاحب نظرم ، نه سر در میارم ، نه در در حد این حرفام که بخوام درباره ی این چیزا حرف بزنم.

اما به جهت شفاف سازی :

نکته دوم
    نیکون هنوز داره D2HS تولید میکنه و میفروشه!
    این دوربین 4 مگاپیکسل داره... و کلی هم مشتری حرفه ای!
    درست ! درست!
    4 مگاپیکسل در زمانه ای که امروز نوامبر سال 2006 میلادی است کم به نظر میاد... اما بحث همون خرید تخصصی و مصرف تخصصی است.
    به عنوان مثال:
    من خودم دی 200 خریدم که 10 مگاپیکسل هست! اما اگر D2h و یا مثلا D3h با همین قیمت فعلی (حدود 2 تا 2.2 میلیون تومان) 6 مگاپیکسل بود لحظه ای در خرید اون تردید نمیکردم و D200 رو فراموش میکردم.
    البته میگم همه اینها مربوط به استفاده و نیاز افراد داره...
    مهم این است که شناخت خوبی نسبت به نیاز خودمون داشته باشیم و شناخت خوبی نسبت به دوربین(که فقط مگاپیکسل نیست.)

درباره ی مگاپیکسل در تاپیک اون به نتایج جالبی رسیدیم . و معلوم شد 6 مگا با 8و 10 و 12 و یا بیشتر فرق آنچنان خارق العاده ای با هم ندارند.و آرش جان عزیز به راحتی این مسئله رو با بیان زیباشون تفهیم کردن.

درباره ی اصل بودن و نبودن این دوربین یا دوربین های دیگه هم باز هم آرش جان(که باید بنده همیشه ایشون رو مرجع کنم) در یم تاپیک فرمودند.....

اصل یعنی چی؟!
    بی خیال این اصل شین لطفا! حداقل بگین ژاپنی! نه دیگه اصل و تقلبی!

یه چیز قدیمی هم براتون گیر آوردم بد نیست ببینین . آرش از همون اول چشمش دنبال دی 200 بوده ها !!!!!!

اینکه بدنه دوربین های حرفه ای فوجی رو نیکون میسازه ؟ اصولا ضعف این دوربین ها نیست بلکه نکته بسیار مثبتی هست که بدنه و شاتر ساخت یکی از قدیمی ترین و حرفه ای ترین دوربین سازهاست... و نه مثلا سیگما...
    و اینکه شما از لنزهای دهنه نیکون استفاده میکنید هم نکته مثبت دیگه ای برای این سری دوربین هاست....
    اشکالی که مثلا در ایران برای خرید المپوس مینولتا و یا پنتاکس داریم نبودن لنزها و یا خرید دوربین بعدی و ....
    شما با خرید فوجی S2 یا S3 دوربینی از خانواده نیکون میخرید... هنگام فروش و یا خرید لنز و یا خرید دوربین دوم میتونید از نیکون و یا فوجی دوربین بخرید و این حق انتخاب خیلی زیادی به شما میده....
    یاد آوری میکنم که فوجی کارخانه جات بسیار بزرگی برای ساخت لنز داره به نام فوجینون که لنزهای دوربین های کوچک دیحیتال فوجی ساخت این کمپانی هست و لنزهای بسیار خوبی داره... و یا دوربین های قطع متوسط فوجی که در ایران خیلی کم هستن و جزو حرفه ای ترین دوربین های عکاسی نگاتیوی به شمار میان ...
    و یا لنزهای دوربین های فیلمبرداری حرفه ای سینمایی و تلویزیونی رو تولید میکنه....(دوربین های سینما و یا دوربین های تلویزیونی فیلیپس رو اگه دیده باشین لنزهاشون فوجینون هستن...)
    اما بازار دوربین های SLR بازار خاصی هست که اشتراک لنزهای فوجی با نیکون امتیاز بسیار مثبتی برای هر دو کمپانی و خریدار محسوب میشه....

این از تاریخچه!

حالا چرا من S2 خریدم؟ زمانی که من S2 میخریدم خبری از 300d و این حرفا که نبود... دوربین های DSLR بین 1.4 تا 2 ملیون S2Pro فوجی و دی 100 نیکون و 10دی کنون بودن....
    که تستهایی که من دیدم بهترین کیفیت مال S2pro فوجی بود.... بعد 10d کنون و آخر دی 100 نیکون....
    اما تفاوتها خیلی جزئی بود مخصوصا بین دی 100 نیکون و 10 دی ... ولی S2pro یه سروگردن به نظر من بالاتر بود... قیمتش هم حدود 200 هزارتومان گرانتر.... دوربین قبلی که داشتم فوجی بود... s2pro باطری قلمی میخورد..(باطری های لیتیوم کنون و نیکون هرکدوم 90 هزارتومان بود!) و خلاصه همانطور که گفتم دوربینی از خانواده نیکون خریداری میکردم که برای خرید لنز و یا فروش دوربین مشکلی حس نمیکردم.... این دوربین رو خریدم....
    حالا شما ؟

اگر تا 2 ملیون بخواهید خرید کنید دوتا دوربین میتونه انتخاب شما باشه canon 20d با قیمت 1.4 ملیون حدودا... گریپ گمانم حدود 200 یا 300 هزارتومان(درست میگم؟)
    فوجی S3 pro حدود 1.8 ملیون و گریپ هم داره....

نکات مهم که به نظر من میرسه....
    1- میخواهید دوربینی از خانواده نیکون داشته باشین یا کنون؟
    2-10دی کنون یه دوربین سریع برای عکاسی پی در پی و فوجی یه دوربین کند اما با داینامیک رنج گسترده و استثنایی
    10d کنون دوربین خوبیه و نیاز به توضیح خاصی نداره....
    اما S3 فوجی دوربینی استثنایی برای عکاسی طبیعت و یا عکاسی پرتره محسوب میشه (به گمان من!)
    عکسهایی از این دوربین دیدم که اصولا با دوبل اکسپوز و فتوشاپ کاری هم نمیشه اونها رو بدست آورد....
    و دیگه اینکه مثل بقیه DSLR های فوجی نویز خیلی کمی در ایزوهای بالا داره....
    بزرگترین اشکالش هم حجم بسیار زیاد فایلهای Raw و کند بودن دوربینه....(سرعت عکاسی در ثانیه و بافر کوچک برای عکاسی متوالی....البته ورژن جدیدی از این دوربین در ژاپن اومده که بافرش دوبرابر شده!) که این کند بودن دوربین برای خیلی ها شاید مهم نباشه! چون شاید نخوان عکاسی خبری یا ورزشی بکنن...

چرا این چند وقت S3pro نخریدم؟
    چون هر روز منتظر D200 نیکون بودم! تا بیاد! بتونم حساب کتاب کنم که دوربین جدیدی که میخوام بخرم کدوم باشه؟!

آرش جان امیدوارم تو بحث شما نپریده باشم و پر رویی نکرده باشم .
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین