صفحه 3 از 3 نخستنخست 1 2 3
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 25 , از مجموع 25

موضوع: Fuji S3Pro

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

پیش فرض پاسخ: s3pro

اما قصدم تعریف و تمجید از دوربینم نیست ولی باید بگویم فوچی جدید دارای12 میلیون پیکسل موثر است نه مانند
    دوربین های قدیمی ان که بطور مثال 6میلیون بود قابل افزایش تا دوبرابر غیراز سنسور سرعت بدی هم نداره
    در رنج 6 میلیون 5 فرم در ثانیه و اصل بودن زاپن ان . و فوجی این دوربین را با 12 میلیون پیکسل موثر رقیب نیکون قرار داد که من با توجه به قیمت واصل بودن ان عرض کردم اما همانطور که جنابعالی فرمودید نیکون dx2چیز دیگریست
    خصوصا در قسمت واید بالانس که من مشکل دارم
    دوست عزیز
    شخصا علاقه خاصی به دوربین های فوجی دارم.
    همین الان هم شدیدا نیاز به بدنه دوم دیجیتال دارم... که دارم تحمل میکنم که بتوانم S5pro فوجی بخرم!

اما چند نکته کوچولو...
    چیزهایی که در مورد بدنه و مکانیک و نورسنجی D2x و فوجی گفتم همه سر جاش
    حالا بحث سنسور:
    دوربین های قدیمی ان که بطور مثال 6میلیون بود قابل افزایش تا دوبرابر غیراز سنسور سرعت بدی هم نداره
    در رنج 6 میلیون 5 فرم در ثانیه و اصل بودن زاپن ان . و فوجی این دوربین را با 12 میلیون پیکسل موثر رقیب نیکون قرار داد
    باید ببینیم 12 میلیون پیکسل موثر در چه چیزی؟
    بطور ساده باید گفت استانداردی که در همه سنسور ها وجود دارد از لحاظ پیکسل موثر و اعداد و ارقام رو نمیشه به فوجی نسبت داد.
    یعنی اگر نیکون 12 مگاپیکسل موثر دارد فوجی هنوز 6 مگاپیکسل موثر در رزولوشن دارد و 6 مگاپیکسل دیگر موثر در داینامیک رنج دوربین است
    حالا یه چیز دیگه هم اینجا وجود داره!
    شکل پیکسلهای فوجی و پروسس خاصی که داره؟ باعث میشه... تصویری که از سنسور S3 پرو در میاد رو بشه چیزی بین 8 تا 10 مگاپیکسل براورد کرد!(بین تست کنندگان اختلاف وجود داره...)
    خلاصه اینکه فوجی دنیای مخصوص خودش رو داره...و خریدار دوربین باید بدونه برای چه چیزی اون رو میخره....
    که مهمترینش شاید عکاسی پرتره و یا عکاسی طبیعت باشه...
    فوجی رو میشه یکی از کم نویز ترین دوربین ها دونست(کماکان منتظر S5 هستم تا ببینم چه شاهکاری ارائه میده)
    فوجی داینامیک رنج بی نظیری داره (مخصوصا در حالت عکاسی raw)
    میتونید چیزهایی رو ثبت کنید که هیچ دوربین دیگه ای قادر به ثبت اون نیست. و اشکال جایی بوجود میاد که شما از 3 پایه استفاده نمیکنید و یا سوژه شما موجودی زندست! فوجی میتونه انتخاب خوبی باشه
    فوجی انتخاب بسیاری از عکاسان پرتره و عروسی در دنیاست.... و خود کمپانی هم با علم به این قضیه روی دوربین های جدید کار میکنه... مثلا در S5 امکان شناسایی صورت وجود داره.... که مثلا عکسی میگیرید و روی کلیدی کلیک میکنید و دونه دونه صورت های داخل عکس برای شما زوم میشود تا ببینید کسی پلک نزده؟ صورت ها فوکوس بوده و ....
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    دوست عزیز
    شخصا علاقه خاصی به دوربین های فوجی دارم.
    همین الان هم شدیدا نیاز به بدنه دوم دیجیتال دارم... که دارم تحمل میکنم که بتوانم S5pro فوجی بخرم!

اما چند نکته کوچولو...
    چیزهایی که در مورد بدنه و مکانیک و نورسنجی D2x و فوجی گفتم همه سر جاش
    حالا بحث سنسور:

باید ببینیم 12 میلیون پیکسل موثر در چه چیزی؟
    بطور ساده باید گفت استانداردی که در همه سنسور ها وجود دارد از لحاظ پیکسل موثر و اعداد و ارقام رو نمیشه به فوجی نسبت داد.
    یعنی اگر نیکون 12 مگاپیکسل موثر دارد فوجی هنوز 6 مگاپیکسل موثر در رزولوشن دارد و 6 مگاپیکسل دیگر موثر در داینامیک رنج دوربین است
    حالا یه چیز دیگه هم اینجا وجود داره!
    شکل پیکسلهای فوجی و پروسس خاصی که داره؟ باعث میشه... تصویری که از سنسور S3 پرو در میاد رو بشه چیزی بین 8 تا 10 مگاپیکسل براورد کرد!(بین تست کنندگان اختلاف وجود داره...)
    خلاصه اینکه فوجی دنیای مخصوص خودش رو داره...و خریدار دوربین باید بدونه برای چه چیزی اون رو میخره....
    که مهمترینش شاید عکاسی پرتره و یا عکاسی طبیعت باشه...
    فوجی رو میشه یکی از کم نویز ترین دوربین ها دونست(کماکان منتظر S5 هستم تا ببینم چه شاهکاری ارائه میده)
    فوجی داینامیک رنج بی نظیری داره (مخصوصا در حالت عکاسی raw)
    میتونید چیزهایی رو ثبت کنید که هیچ دوربین دیگه ای قادر به ثبت اون نیست. و اشکال جایی بوجود میاد که شما از 3 پایه استفاده نمیکنید و یا سوژه شما موجودی زندست! فوجی میتونه انتخاب خوبی باشه
    فوجی انتخاب بسیاری از عکاسان پرتره و عروسی در دنیاست.... و خود کمپانی هم با علم به این قضیه روی دوربین های جدید کار میکنه... مثلا در S5 امکان شناسایی صورت وجود داره.... که مثلا عکسی میگیرید و روی کلیدی کلیک میکنید و دونه دونه صورت های داخل عکس برای شما زوم میشود تا ببینید کسی پلک نزده؟ صورت ها فوکوس بوده و ....
    'ارش جان سلام
    مثل اينكه مطالب شما نيمه برايم امده نميدانم ار اطلاعا شما هم من استفاده كردم هم مثل اينكه اين بحث براي ديگران نيز جالب است اما اگر تمام امده مشكل رنگ را توضيح ندادي خواهشمندم درصورت وقت داشتن قسمت
    و امارنگ را كامل بفرماييد با تشكر خيام

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط hajkhayam نمایش پست ها
    امیر عزیز باسلام
    من به دوست قبلی جناب اقای فیروز ابادی عرض کردم فر مت rawاین دوربین با نرم افزارهای نیکون سازگارنیست فقط با اخرین ورزن فتوشاپ
    باز میشود که قبول دارم مثل شما روی ان مسلط نیستم باز از راهنمایی شما ممنونم

دوست عزیز مطلبی که شما فرمودید چندان دور از ذهن نیست! و به هر حال بنده مطلبی در باره کار با نرم افزار های نیکون عرض نکردم.
    محمد امین فیروزآبادی
    Mohammad Amin Firuzabadi
    http://www.maf.ir
    آخرین بروز رسانی 1385/1/27
    http://www.irandeserts.com

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط maf.ir نمایش پست ها
    دوست عزیز مطلبی که شما فرمودید چندان دور از ذهن نیست! و به هر حال بنده مطلبی در باره کار با نرم افزار های نیکون عرض نکردم.
    .

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

درباره ی مگاپیکسل در تاپیک اون به نتایج جالبی رسیدیم . و معلوم شد 6 مگا با 8و 10 و 12 و یا بیشتر فرق آنچنان خارق العاده ای با هم ندارند.و آرش جان عزیز به راحتی این مسئله رو با بیان زیباشون تفهیم کردن.
    معذرت ميخوام اما اين جوري هم قضيه از آن طرف ...
    قيد ... فرق آنچنان خارقالعاده ... با امانت گرفتن بخشي از صحبت آرش خان مي شود گفت بله اگر مثل اکثر مردم قصد آلبوم با عکس هاي 18*20 باشد شايد تفاوتي ديده نشود ... اما برداشت نهايي اين بحث ...
    فکر ميکنم که 6 با 8 و خصوصا 10 و اصولا 12 آنهم با ضريب 1e6 خيلي فرق ميکند و خيلي بيشتر هم ميتواند فرق کند!
    چرا ... به همان دليل که نگاه کيلويي به پيکسل فريبنده است ... کيفيت، ارتباط متقابل و مديريت اين جمعيت يکسلها عواملي است که اگر درست درک شده و در حسگر شناسايي شوند آنوقت 6 با 6 هم ميتوان فرق خارقالعاده داشته باشد که در طيف صنعت مصرفي امروز هم اين امر وجود دارد، نمونه همين سنسور s3 در مقايسه با مثلا سنسور d620!

فوچی جدید دارای12 میلیون پیکسل موثر است
    در اين مورد بحث نسبتا مفصلي پس از وعده ورود s5* داشتيم ...
    به صورت مختصر ... پيکسل موثر يعني آن المان حسگر ميتواند به تنهايي يک جز مستقل تشکيل دهنده تصوير باشد و لااقل در مورد المان هاي کوچکتر حسگرهاي فوجي نميتوان چنين ادعايي کرد و از اين روي آن را به همراه برادر بزرگتر جزو يک پيکسل به حساب مياورند ... بقيه داستان را آرش خان به خوبي نقل کردند

ما هم به نوبه خود دعا ميکنيم زودتر اين امر محقق شود ... آنوقت پيش بيني نتيجه رقابت اين دو از الان براي من جالب خواهد بود، شايد پيش بيني اوليه اين باشد که 18-200 براي d200 ميماند و 50مم به آن يکي ميرسد
    ویرایش توسط bf  : Tuesday 21 November 2006 در ساعت 09:35

صفحه 3 از 3 نخستنخست 1 2 3