صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 25

موضوع: Fuji S3Pro

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

Question Fuji S3Pro

با سلام من قبلا یک D100 داشتم و به تازگی یک s3pro خریدم اما عکسهای پرتره نسبت به دوربین نیکن کمی قرمز میباشد از دوستانی که دوربین فوجی یا اس 3 دارند خواهشمندم راهنمایی کنند تامشکل قرمزی عکس کمترشور
    باتشکر

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

پیش فرض پاسخ: s3pro

من S3 Pro ندارم. اما به نظر می رسه White Balance تنظیم نیست. امتحان کنید با افزایش دمای رنگ مشکل حل می شه؟؟ (دوربین ها معمولا در نور لامپ های فلور سنت خوب عمل نمی کنند. )

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

آیا با لنز مشابه و در شرایط مشابه این مسئله را دارید؟
    باید توجه داشت که هر دوربینی ستینگ بهینه خودش را دارد که میتواند با دوربین دیگر کاملا متفاوت باشد.
    شاید با تغییر وایت بالانس این مشکل به راحتی حل شود. من در بسیاری از موارد از ستینگ زیر برای عکاسی با دی 70 استفاده می کنم.
    WB: Auto -2
    Color Mode: Adobe RGB II
    Hue: -3
    Sharpenning: Medium High
    Saturation: Enhanced
    Tone Comp: Medium High

در بعضی موارد و نور کمتر از جبران نوردهی مثبت هم استفاده می کنم.
    منظورم این است که این تنظیمات بسته به شرایط عکاسی و تجهیزات مورد استفاده فرق میکند.
    ان چیزی که شما میفرمایید به این معناست که تنظیم پیش فرض یا دیفالت این دو دوربین متفاوتند.
    راستی در مورد S3Pro بیشتر برای ما بنویسید فکر میکنم دوربین جذابی باشد به خصوص با کاهش قیمت یک سال گذشته.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط persian نمایش پست ها
    باید توجه داشت که هر دوربینی ستینگ بهینه خودش را دارد که میتواند با دوربین دیگر کاملا متفاوت باشد.
    شاید با تغییر وایت بالانس این مشکل به راحتی حل شود. من در بسیاری از موارد از ستینگ زیر برای عکاسی با دی 70 استفاده می کنم.

منظورم این است که این تنظیمات بسته به شرایط عکاسی و تجهیزات مورد استفاده فرق میکند.
    ان چیزی که شما میفرمایید به این معناست که تنظیم پیش فرض یا دیفالت این دو دوربین متفاوتند.
    راستی در مورد S3Pro بیشتر برای ما بنویسید فکر میکنم دوربین جذابی باشد به خصوص با کاهش قیمت یک سال گذشته.
    با سلام ممنونم از اینکه پاسخ دادید فوجی دوربین بدی نیست ولی قسمت واید بالانس ابشن های کمتر نسبت به نکیون دارولی در روز بهتر از نیکون تفکیک رنگ داره ذرهمین قسمت مانند دوربین های فیلم برداری حرفه ای با یک کاغذسفید در نورهای مختلف بالانس میشور ولی پرتره دی 100 چیز دیگریست باز اگر سوالی باشه حتما در حد اطلاعاتم پاسخ خواهم داد باز هم متشکرم

كاربر همراه
    تشکر کرده
    251

نقل قول نوشته اصلی توسط hajkhayam نمایش پست ها
    با سلام ممنونم از اینکه پاسخ دادید فوجی دوربین بدی نیست ولی قسمت واید بالانس ابشن های کمتر نسبت به نکیون دارولی در روز بهتر از نیکون تفکیک رنگ داره ذرهمین قسمت مانند دوربین های فیلم برداری حرفه ای با یک کاغذسفید در نورهای مختلف بالانس میشور ولی پرتره دی 100 چیز دیگریست باز اگر سوالی باشه حتما در حد اطلاعاتم پاسخ خواهم داد باز هم متشکرم
    پیشنهاد میکنم یه جوری با آقای عاشوری نیا تماس بگیرید، ایشون تا همین چند وقت پیش اس 2 فوجی داشتن.
    Hamed Khoramyar
    My Gear: D300 + Nikkor(s) 10.5mm / 10-24 / 17-55 / 70-200 / TC 1.7 / SB800 / MF3a + 50 F1.4 D

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

s2pro خیلی با دی 70 متفاوت نیست ولی s3pro موجود جالبی است.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

آقاي حاج خيام، D100 دوربين بسيار خوبي است و از لحاظ پروسس jpg يكي از تميز ترين و بي آرتيفكت ترين دوربين هاي دنياست.

اما s3 pro از خدايان استوديو محسوب ميشود و قابل ايراد گرفتن نيست. فقط در صورتيكه حوصله كنيم و عدم تسلط خودمون رو به دوربين جديد و پردازش ها به پاي دوربين نگذاريم.

شما اگر در مورد وايت بالانس مشكلي داريد، با فرمت RAW بگيريد، در نرم افزارهاي مبدل raw وايت بالانس كاملا بصورت پيوسته قابل تنظيم است و ديگر هيچ مشكلي نخواهيد داشت.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

مقایسه S2pro با D70 رو اصلا منصفانه نمیدونم...
    نه اینکه این خوب باشد و اون بد یا هرچیزی... کاملا متفاوت دیدم این دوربین ها رو.... چه از لحاظ بدنه و چه از لحاظ سنسور و پروسس تصویر....
    حداقل فکر کنید دوربین های کانن و نیکون رو مقایسه میکنید..(حداقل کمی بیشتر تفاوت دارن!)

در مورد S3 هم که تفاوتهاش با همه بیشتر هست!

حالا در مورد S3 pro...
    شما غیر از اینکه آقای محبی گفتند ... میتوانید Raw عکاسی کنید...
    در حالت عکاسی JPG به چند نکته مهم باید توجه کنید.
    1- وایت بالانس(که میتوانید درمواقع لزوم از وایت بالانس دستی استفاده کنید.)
    2- در دوربین S3 مدهای خاصی هست برای شبیه سازی نگاتیو های مختلف و حالت های مختلف رنگی... (کنتراست و داینامیک رنج و بافت رنگها.... همه تغییر میکند... ممکن است اشکال در اینجور جاها نهفته باشد.)
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    مقایسه S2pro با D70 رو اصلا منصفانه نمیدونم...
    نه اینکه این خوب باشد و اون بد یا هرچیزی... کاملا متفاوت دیدم این دوربین ها رو.... چه از لحاظ بدنه و چه از لحاظ سنسور و پروسس تصویر....
    حداقل فکر کنید دوربین های کانن و نیکون رو مقایسه میکنید..(حداقل کمی بیشتر تفاوت دارن!)

در مورد S3 هم که تفاوتهاش با همه بیشتر هست!

حالا در مورد S3 pro...
    شما غیر از اینکه آقای محبی گفتند ... میتوانید Raw عکاسی کنید...
    در حالت عکاسی JPG به چند نکته مهم باید توجه کنید.
    1- وایت بالانس(که میتوانید درمواقع لزوم از وایت بالانس دستی استفاده کنید.)
    2- در دوربین S3 مدهای خاصی هست برای شبیه سازی نگاتیو های مختلف و حالت های مختلف رنگی... (کنتراست و داینامیک رنج و بافت رنگها.... همه تغییر میکند... ممکن است اشکال در اینجور جاها نهفته باشد.)
    با سالم و تشکر ازهمه دوستان که پاسخ مرادادند
    مشکل همان واید بالانس است با توجه به کلیه راهنمایی ها اگر دستی همان استفاده از کاغذ سفید است
    استفاده کردم ولی نشد اگر جوردیگریست که بلد نیستم لطفا راهنمایی بفرمایید باز هم از تمام دوستان که
    زحمت کشیدن وپاسخ دادند تشکر مینمایم فرمت راو raw با این دوریین خیلی سنگین است بالای 12میلیون
    پیکسل ار لحاظ کار با کامپیوتر بازو بسته کردن چند عکس حداقل یکی دوساعت وقت میگیره و به نظر من اول باید
    عکس دلخواه را گرفت و بعد با نرم افزار مشکلات ان را برطرف نمود بازهم ممنونم

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط persian نمایش پست ها

بالنز مشابه و در شرایط نوری یکسان امتحان نمودم ولی مشکلی حل نگردید لازم میدانم که بگویم s3proقابل مقایسه با دوربین نیکون D2x میباشد من قبل از خرید دفتر راهنما و نوع عکسها را مقایسه نمودم اکثر ستینگهای نیکون را داشت
    منهای ابشن های تبلیعی گفته های من را دفتر ترجمه شده نیکون D2x در سایت nikon.co.irموجود است امانیکون در تمام انواع ان در قسمت واید بالانس از فوجی سرتر است اما منهای موضوع اخیر 85 نا 90 درصد از نظر سخت افزار
    هردو دوربین مشابه هستند غیراز سرعت شاتر که نیکون دوبرابر است 8000 بقیه مثل هم ولی از نظر قیمت تقریبا s3 یک سوم قیمت نیکون میباشد با از پاسخ شماو وقت گذاشتن شما ممنونم .

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین