صفحه 9 از 15 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 81 تا 90 , از مجموع 150
Like Tree95تشکر

موضوع: Fuji S200EXR نسل جدید S100FS

كاربر آشنا vizor آواتار ها
    تشکر کرده
    15

این چند روزه توی شرایط مختلف ، s200 رو تست کردم .
    همونطور که گفتم کیفیت لنزش از جهت دادن تصویر دقیق و بدون خطای اپتیکی و ابیراهی رنگی ، بسیار خوبه
    اما ...
    اما کیفیت عکسها از جهت داشتن جزییات قابل قبول ، مأیوسم کرد ! ... خیلی مأیوس !
    حیف شد ! دوربین به این عظمت که آدم از نیگاه کردنش وحشت می کنه ، کیفیت عکسهاش اینقدر ناجور باشه !
    میتونم بگم عکسهاش با عکسهای گوشی نوکیا 6500 اسلاید که سه مگاپیکسل و داری لنز کارل زایسه ، قابل مقایسه اس !!!! ... ( البته فقط از جهت داشتن جزییات )
    تنظیمات دستی نوردهی و کنترل سرعت شاتر و اندازه دیافش خیلی خوبه ! عکسهای بسیار بسیار زیبایی در شب باهاش گرفتم . البته این رو به کارکرد بسیار خوب در ایزوهای بالا اضافه کنید .
    ضمنا کوتاهترین فاصله ماکروش هم صفر سانتی متره !! یعنی اونقدر میتونی به سوژه نزدیک بشی که نور بره !

تشکر کرده
    15

یه مسئله ! :
    وقتی با واید ترین حالت عکس می گیرم ، تصویر از جهت شارپ بودن در سطح پایینتری هست نسبت به زمانی که زوم بیشتری می کنم .
    یعنی در شرایط یکسان و با کادربندی یکسان از یک سوژه ، اون عکسی که با فاصله کانونی مثلا 30 گرفتم خیلی تارتر از عکسیه که از سوژه دور شدم و با مثلا فاصله کانونی 200 گرفتم . دومی شارپ تره !
    دلیل خاصی داره ؟

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

نقل قول نوشته اصلی توسط vizor نمایش پست ها
    یه مسئله ! :
    وقتی با واید ترین حالت عکس می گیرم ، تصویر از جهت شارپ بودن در سطح پایینتری هست نسبت به زمانی که زوم بیشتری می کنم .
    یعنی در شرایط یکسان و با کادربندی یکسان از یک سوژه ، اون عکسی که با فاصله کانونی مثلا 30 گرفتم خیلی تارتر از عکسیه که از سوژه دور شدم و با مثلا فاصله کانونی 200 گرفتم . دومی شارپ تره !
    دلیل خاصی داره ؟
    همینطوره و این ایراد تنها از دوربین شما نیست. از مشکلات نوری در انتهای وایدِ لنزهای زوم میتوان به اثر vignetting ( گوشه های تیره تصویر) و اعوجاج ( destoortion ) اشاره کرد.
    شارپنس نیز میتواند در بازترین دیافراگم، کمتر از دیافهای بسته تر باشد.

از آزمون و خطا به این نتیجه رسیدم که فوجی S100fs خودم، در 35mm f4 فوق العاده بهتر از 28mm با هر دیافی عمل میکند. شما هم این موارد رو واسه دوربینتون پیدا کنید.
    danesh تشکر می‌کند.
    FD master

تشکر کرده
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط شاهین اکبری نمایش پست ها
    همینطوره و این ایراد تنها از دوربین شما نیست. از مشکلات نوری در انتهای وایدِ لنزهای زوم میتوان به اثر vignetting ( گوشه های تیره تصویر) و اعوجاج ( destoortion ) اشاره کرد.
    شارپنس نیز میتواند در بازترین دیافراگم، کمتر از دیافهای بسته تر باشد.

از آزمون و خطا به این نتیجه رسیدم که فوجی S100fs خودم، در 35mm f4 فوق العاده بهتر از 28mm با هر دیافی عمل میکند. شما هم این موارد رو واسه دوربینتون پیدا کنید.
    ممنونم شاهین جان !
    خیلی کمکم کردی !
    همین که آینه چشم آبی ات تر شد / به هر کویر که کردی نگاه ، بندر شد ! _____________// ....................... Canon - PowerShot G7 - FUJIFILM S200EXR

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

دوستانی که این دوربینو دارن ، با وزنش مشکلی ندارن ؟
    من میخوام این زیبای خفته رو بگیرم [البته واسه شروع بیشتر ازین هم پول ندارم :(] وزنش یکم نگهم میداره :(

اگر فیلم برداری واسم مهم نباشه ، شما hs10 رو پیشنهاد میدین یا s200 ?

تشکر کرده
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط sar-1369 نمایش پست ها
    من میخوام این زیبای خفته رو بگیرم [البته واسه شروع بیشتر ازین هم پول ندارم :(] وزنش یکم نگهم میداره :(

ابداً وزنش آزار دهنده نیست . اتفاقاً جثه بزرگ و وزن نسبتا زیادش به قرار گرفتن توی دست کمک میکنه چون یه جورایی خودش گرانیگاه خودش میشه !
    اما در مورد مقایسه hs10 و S200 فاکتورهای متعددی هست . به فرومهای مربوط مراجعه کنید و خودتان تفاوتها رو پیگیری کنید و قضاوت کنید .
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=11435
    همین که آینه چشم آبی ات تر شد / به هر کویر که کردی نگاه ، بندر شد ! _____________// ....................... Canon - PowerShot G7 - FUJIFILM S200EXR

تشکر کرده
    4538

نقل قول نوشته اصلی توسط sar-1369 نمایش پست ها

خروجی ای که s200 به شما میده hs10 قادر نیست به انجامش ... مد EXR هم قابلیتهای خوبی در s200 میده.

ابداً وزنش آزار دهنده نیست . اتفاقاً جثه بزرگ و وزن نسبتا زیادش به قرار گرفتن توی دست کمک میکنه چون یه جورایی خودش گرانیگاه خودش میشه !
    نظر بنده هم همینه.
    FD master

كاربر آشنا rasoul_cold آواتار ها
    تشکر کرده
    31

دوستان يك مشكلي كه من با s200 دارم در فوكوس دستي اين دوربين هست ... وقتي كه در فوكوس اوتو هست كه كل سوژه ها به وضوح ديده ميشن مثل اينكه دياف كاملا بازه و فوكوس در بينهايت هستش ... يه همچين چيزي ... مثلا من ميخوام بين سه سوژه كه به فاصله نيم متر از هم هستن عكس بگيرم و جسم آخري يا وسطي فوكوس داشته باشن و بقيه تار بيافتن ... در فوكوس دستي كه وقتي فوكوس ميكنين همه اجسام يا تار ميشن يا كاملا صاف ميافتن ... البته حالتهاي فوكوس رو هم عوض ميكنم مثلا نقطه ايي ميكنم ولي بازم فرقي نميكنه ...
    از دوستان اگه كسي توضيح كاملي براي استفاده از فوكوس دستي يا اتومات دوربين دارن ممنون ميشم راهنماييم كنن .... ممنون
    به جهتي بگريز که بادها خالي از عطر اويند

تشکر کرده
    4538

امیدوارم انتظاری را که از dslr ها با اون سنسور بزرگ و لنزهای قدرتمند دارید ، از این بنده خدا s200 در ایجاد عمق میدان کوتاه نداشته باشید.

اما برای اطمینان کار بنده پیشنهاد میکنم تست خود را اینگونه انجام دهید: 3 جسم کوچک انتخاب کنید و در فواصل 4 و 12 و 30 سانتی متری دوربین قرار دهید و با بازترین دیاف ممکن هر بار روی یکی از آنها فوکوس کنید ( چه فوکوس اتو ، چه دستی ) ضمنا فراموش نکنید 3 مد نرمال ماکرو و سوپر ماکرو را به اقتضا تغییر دهید.

اگر موفق بودید ، معلوم میشود ایراد تست قبلی شما یا از نور ناکافی بوده ( عدم توان AF ) یا انتظارتان ،عمق میدانی بیش از حد توان دوربین بوده.
    rasoul_cold تشکر می‌کند.
    FD master

تشکر کرده
    4538

با توجه به اخبار سایت فوجی فیلم، دوربین s200EXR هم dis.c شد و دیگر تولید نمیشه. نمیدونم فوجی قراره مدل جایگزینی معرفی کنه یا سرنوشت این سری هم شد مثل f828 و f717 سونی.
    vahidmir2000 تشکر می‌کند.
    FD master

صفحه 9 از 15 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... آخرینآخرین