صفحه 36 از 74 نخستنخست ... 26 32 33 34 35 36 37 38 39 40 46 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 351 تا 360 , از مجموع 736
Like Tree1309تشکر

موضوع: Nikon D5100

كاربر همراه :hamid: آواتار ها
    تشکر کرده
    426

نقل قول نوشته اصلی توسط payman_sh نمایش پست ها
    فلاش زددن ربطی به سرعت سینک نداره
    میشه بگید دقیقا مربوط به چی میشه ؟

كاربر همراه payman_sh آواتار ها
    تشکر کرده
    2997

نقل قول نوشته اصلی توسط :hamid: نمایش پست ها
    میشه بگید دقیقا مربوط به چی میشه ؟
    فکر کنم منظور من رو متوجه نشدین
    این دوستمون گفتن سرعت شاتر دوربینشون زیر 1/200 نمیاد
    حرف شما در موردی صادقه که بخوان سرعت رو بالای این مقدار ببرن که خوب دیگه اگه فلاش پاپ آپ روشن باشه سرعت رو نمیشه بالاتر برد و اگه سرعت رو بالاتر ببرین دوربین شات نمیزنه(البته دوربین من خودش سرعت شاتر رو به 1/200 برمیگردونه!)
    برای سرعت زیر 1/200 که مشکل سینک وجود نداره تا بخاطر اون سرعت شاتر دوربین پائین تر نیاد!
    امیدوارم متوجه منظورم شده باشید
    سپاس
    Nikon D3100 +Nikkor 18-55

كاربر همراه AlirezaAkhlaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    2860

سلام. تا جایی که من متوجه شدم شرکت نیکون برای این دوربین گریپ نساخته. استفاده از گریپ هایی با مارک های دیگه رو این دوربین کار درستیه؟ منظورم اینه که ممکنه برای دوربین مشکل ایجاد بکنه؟ بهترین مارک ها چی هستن؟
    با تشکر.
    morteza khademy تشکر می‌کند.
    D810 -- 24-120 -- Tamron 15-30 -- Tamron 150-600 -- 20 f/2.8 -- 70-300 VR -- 35 f/1.8 -- Tamron 19-35
    علیرضا اخلاقی

كاربر آشنا smohammad.miri آواتار ها
    تشکر کرده
    230

نقل قول نوشته اصلی توسط AlirezaAkhlaghi نمایش پست ها
    سلام. تا جایی که من متوجه شدم شرکت نیکون برای این دوربین گریپ نساخته. استفاده از گریپ هایی با مارک های دیگه رو این دوربین کار درستیه؟ منظورم اینه که ممکنه برای دوربین مشکل ایجاد بکنه؟ بهترین مارک ها چی هستن؟
    با تشکر.
    درست متوجه شدید، ساخته نشده
    در مورد گریپ‌های مختلف بحث‌های بسیار ختلفی در تالارهای خارجی صورت گرفته،‌ جمع‌بندی من از اون بحث‌ها، اینه که همه اون گریپ‌ها شبیه به همند و همشون با سیم با دوربین متصل می‌شن. (به پورت سیمی که برای ریموت کنار دوربین قرار داده شده)
    همش بستگی به این داره که آیا شما حاضری همیشه یه سیم از بغل دوربینت آویزون باشه یا نه!
    لنز سنگین هم که نداری، گریپ برا چی می‌خوای؟
    morteza khademy و AlirezaAkhlaghi تشکر می‌کنند.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

اون سیم برای هنگام استفاده از دکمه شاتر دومه که در خود گریپ وجود داره . و برای عکاسی عمودی استفاده میشه . و اگر کسی نخواد از اون استفاده کنه ، پس نیازی هم به اون سیم نیست .
    در این حالت شما میتونید باتری رو داخل گریپ قرار دهید و بدون نیاز به سیم ، عکاسی کنید .
    همه گریپ ها متفرقه هستند . و ساخت شرکت های چینی . اما فکر نمیکنم این به معنای بی کیفیت بودن آنها باشه . چون برخی از اون شرکتها در زمینه تولید وسایل و تجهیزات دوربین ها ، سابقه مشخصی دارند و نسبتا شناخته شده هستند .
    برای تهیه این دسته گریپها من مارک زایکو رو توصیه میکنم . چون خودم هم مدتی است ازش استفاده کردم و خیلی هم خوبه و دوربین هم دچار مشکل نشده . برای مطالعه میتونید لینک زیر رو بررسی کنید :
    http://www.sears.com/shc/s/p_10153_1...=33-75890824-2
    اما مشکل اینجاست که این گریپ در ایران نیست . و باید از خارج تهیه کنید . و یا از دوبی سفارش بدید .
    مزایا :
    1-ارگونومی دوربین بسیار بهتر می شه و بسیار خوش دست تر خواهد شد .
    2- استفاده از باتری یدک .
    عیب :
    1- کیفیت ساخت به هر حال خیلی بالا نیست . اما با این حال محکمه .
    2- مشکل همون سیم در صورت نیاز به استفاده از دکمه شاتر دوم . ( که من تا حالا هرگز استفاده نکردم )
    morteza khademy، D.Daneshmand، sh.khani و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا smohammad.miri آواتار ها
    تشکر کرده
    230

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    اون سیم برای هنگام استفاده از دکمه شاتر دومه که در خود گریپ وجود داره . و برای عکاسی عمودی استفاده میشه . و اگر کسی نخواد از اون استفاده کنه ، پس نیازی هم به اون سیم نیست .
    در این حالت شما میتونید باتری رو داخل گریپ قرار دهید و بدون نیاز به سیم ، عکاسی کنید .
    همه گریپ ها متفرقه هستند . و ساخت شرکت های چینی . اما فکر نمیکنم این به معنای بی کیفیت بودن آنها باشه . چون برخی از اون شرکتها در زمینه تولید وسایل و تجهیزات دوربین ها ، سابقه مشخصی دارند و نسبتا شناخته شده هستند .
    برای تهیه این دسته گریپها من مارک زایکو رو توصیه میکنم . چون خودم هم مدتی است ازش استفاده کردم و خیلی هم خوبه و دوربین هم دچار مشکل نشده . برای مطالعه میتونید لینک زیر رو بررسی کنید :
    http://www.sears.com/shc/s/p_10153_1...=33-75890824-2
    اما مشکل اینجاست که این گریپ در ایران نیست . و باید از خارج تهیه کنید . و یا از دوبی سفارش بدید .
    مزایا :
    1-ارگونومی دوربین بسیار بهتر می شه و بسیار خوش دست تر خواهد شد .
    2- استفاده از باتری یدک .
    عیب :
    1- کیفیت ساخت به هر حال خیلی بالا نیست . اما با این حال محکمه .
    2- مشکل همون سیم در صورت نیاز به استفاده از دکمه شاتر دوم . ( که من تا حالا هرگز استفاده نکردم )
    اگر نخوای از دکمه شاتر دوم استفاده کنی پس دیگه به چه درد می‌خوره؟ تو حالت عمودی با باید دستو پیچ بدی تا عکسو بگیری!
    morteza khademy، AlirezaAkhlaghi و shahbazi تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    12880

اگر شما فقط برای گریپ به خاطر دکمه شاتر دوم استفاده میکنید حرفی نیست .
    اما من نظرم با شما موافق نیست . من همونطور که گفتم یکی برای افزایش ارگونومی دوربین از اون استفاده میکنم و همینطور برای افزایش طول عکاسی با استفاده از باتری یدک . اکثر کسانی که D5100 دارند عمده مشکل این دوربین را در کوچکی بدنه می دانند . با استفاده از این گریپ ها این مشکل نه تنها برطرف میشه بلکه بسیار هم دوربین خوش دست خواهد شد.
    پیچش دست هم تا الآن مشکلی برام ایجاد نکرده . چون تا الآن بدون اون هم باید همونطور دست رو بچرخونیم تا عکس عمودی بگیریم !
    فکر نمیکنم که هیچ کس به خاطر پیچش دست هاش عکس عمودی گرفتن رو کنار گذاشته باشه .
    morteza khademy، D.Daneshmand، sh.khani و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4244

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    اگر شما فقط برای گریپ به خاطر دکمه شاتر دوم استفاده میکنید حرفی نیست .
    اما من نظرم با شما موافق نیست . من همونطور که گفتم یکی برای افزایش ارگونومی دوربین از اون استفاده میکنم و همینطور برای افزایش طول عکاسی با استفاده از باتری یدک . اکثر کسانی که D5100 دارند عمده مشکل این دوربین را در کوچکی بدنه می دانند . با استفاده از این گریپ ها این مشکل نه تنها برطرف میشه بلکه بسیار هم دوربین خوش دست خواهد شد.
    پیچش دست هم تا الآن مشکلی برام ایجاد نکرده . چون تا الآن بدون اون هم باید همونطور دست رو بچرخونیم تا عکس عمودی بگیریم !
    فکر نمیکنم که هیچ کس به خاطر پیچش دست هاش عکس عمودی گرفتن رو کنار گذاشته باشه .
    درود
    كوروش عزيز
    بنده بابت توضيحات شما بسيار سپاسگزارم
    تا مدتي براي بنده همين موارد سوال بود.
    فقط مورد بعدي اين هست كه نميدونم بنده اشتباه ديدم يا خير يه سري گريپ به چشم بنده خورده بود كه باتري قلمي استفاده ميكرد البته شايد هم شام سنگين خورده بودم در خواب تحقيقات عكاسي انجام دادم.
    اين مورد رو شما احيانا نديديد؟
    لينك هم بنده متاسفانه موفق به باز كردنش نشدم اجازه دسترسي به بنده نميده.
    morteza khademy، sh.khani و AlirezaAkhlaghi تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

استفاده از دکمه شاتر دوم به عقیده من خیلی مهم است اگر نباشد و کار نکند که...
    تمام لذت استفاده از گریپ را همان دکمه میدانم.

تشکر کرده
    12880

نقل قول نوشته اصلی توسط batista_soheil نمایش پست ها
    استفاده از دکمه شاتر دوم به عقیده من خیلی مهم است اگر نباشد و کار نکند که...
    تمام لذت استفاده از گریپ را همان دکمه میدانم.
    سهیل جان ، استفاده از دکمه دوم مهم هست . من انکار نمیکنم . ولی اینجا انتخاب کردم بین اینکه دستم رو بچرخونم یا یک سیم رو به بدنه وصل کنم .
    و من چرخوندن دست رو انتخاب کردم ، چون به نظرم اون سیم یک کمی ضایع به نظر میرسه !!!
    ولی خب ، در صورت نیاز و ضرورت میشه ازش استفاده کرد .
    من در فرومهای خارجی خیلی راجع به این موضوعات تحقیق کردم . بسیاری راضی بودند . فقط یکی دو مورد در گریپ ساخت شرکت مایکی ، به ایجاد نقص در سیستم پاور دوربین در دراز مدت اشاره کردند که هم خیلی تکرار نشده بود و هم اینکه به هر حال ممکنه خود اون فرد هم دسته گلی به آب داده باشه . اگر این موارد زیاد بشه باید نگران بود .
    اما در این یکی دو ماهی که من استفاده کردم مشکلی نداشتم .
    البته میگم من از مارک ZEIKOS استفاده میکنم . چون به هر حال این شرکت درسته وسایل متفرقه تولید میکنه ، و چینی هم هست ، ولی به هر حال وسایل اش خیلی مورد استفاده قرار گرفته و فکر نمیکنم که دیگه جنس بنجل تولید کنه .
    از اون لینکی که دادم میتونید اطلاعات بیشتر رو به دست بیارید.
    اما همانطور که گفتم عمده مزیت این گریپ ، اینه که دوربین بسیار خوش دست میشه . و اصلن دست خسته نمیشه . بلکه تمام انگشتان در جای درستی قرار میگیرند و انگشت کوچک که در حالت معمول به زیر دوربین میره ، اینجا روی گریپ مینشیند و خیلی احساس بهتری در عکاسی به دست میده .

و دوست عزیز ، Danitondar گرامی .
    من در گریپ دوربین D7000 ام ، که فابریک و تولید خود نیکونه ، همین تبدیل استفاده از باتری قلمی هست و چند بار امتحان کردم و دوربین روشن نشد . حالا یا مشکل از باتری هام بوده ( که البته همگی قابل شارژ و از مارکهای معتبر هستند ) و یا اینکه مشکل جای دیگری است .
    راست اش برام خیلی مهم نبوده ولی این بار امتحان میکنم و نتیجه رو به شما خواهم گفت .
    در مورد لینک هم شاید فیلتر شده ، از چی چی شکن استفاده کنید ! من همین الان داخل اش رفتم و مشکلی نداشت .
    morteza khademy، D.Daneshmand، sh.khani و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 36 از 74 نخستنخست ... 26 32 33 34 35 36 37 38 39 40 46 ... آخرینآخرین