صفحه 19 از 74 نخستنخست ... 9 15 16 17 18 19 20 21 22 23 29 69 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 181 تا 190 , از مجموع 736
Like Tree1309تشکر

موضوع: Nikon D5100

كاربر آشنا M.Rasouli آواتار ها
    تشکر کرده
    290

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

بر روی دوربین D300 که هم میشد با رینگ دیافراگم این لنز ها کار کرد، و هم میشد مثل لنز های جدید از دوربین دیافراگم رو کنترل کرد ،
    و برای اینکه از درون دوربین بشود آنرا کنترل کرد بود که گفته شده حتما باید رینگ دیافراگم را روی 16 قرار داد

خوب این برای دوربینهایی بود که موتور فوکاس درون بدنه داشتند نه D5100 ! ، اما در نسل جدید که موتور فوکاس دیگر از درون بدنه ها حذف شده و به لنز ها منتقل شده است،
    و لنز هایی هم که طی دهه اخیر ساخته شده اند همگی از سری AF-S هستند ، دیگر چنین مواردی برای آنها مطرح نیست ، و برای دوربین D5100 باید از لنز های جدید استتفاده کنیم ، حال اگر به هر دلیل خواستید لنزی متعلق به 20 سال پیش رو روی این دوربین ببندید ، مشکلی نیست کار میکند اما اتوفوکاس نخواهید داشت و باید به صورت دستی فوکاس کنید.
    و این چنین نیست که اصلا عکاسی با آن ممکن نباشد.

دوستان لطفا طوری مطلب بنویسید که مفهموم اشتباه از آن برداشت نشود

موفق باشید

انوش
    با سلام خدمت اساتید محترم:

پیرو صحبت های دوست و استاد عزیزم ، انوش ، باید عرض کنم که در نسل جدید دروبین ها که موتور فکوس از دوربین به بدنه لنز منتقل شده است ، مزایای بیشتری نسبت یه معایب آن دارد:

1. در این دوربین ها چون موتور فکوس برداشته شده است انرژی کمتری برای فکوس کردن استفاده می شود در نتیجه می توان شات های بیشتری داشت.
    2. خرابی دوربین از لحاظ فنی کمتر است یعنی چون موتور به لنز انتقال پیدا کرده است ، در صورت خرابی موتو فکوس فقط کافی است لنز را عوض کرده و موقتا با یک لنز عکسی کرده تا لنز جدید تهیه شود در ضورتی که در صورت خرابی موتور فکوسی که درون بدنه دوبین باشد برای مدتی از عکاسی محروم می شویم یا برای عکاسی مجبور به گرفتن بدنه موقت می شویم که تقریبا غیر ممکن است ( چون کسی که بدنه دوربینش رو به ما قرض نمیده در صورتی ممکنه لنزش رو به ما بده ...! :دی)
    و... مواردی دیگر

از معایب آن هم که بار ها در انجمن ضحبت شده است ده دیگر نیازی به بیان مجدد باشد!

امید وارم توانسته باشم پست مفیدی برای انجمن ارسال کرده باشم.

موفق باشید

محسن رسولی
    data تشکر می‌کند.

كاربر فعال aliii آواتار ها
    تشکر کرده
    253

روی D7000 که نمیشه!و اگر اپرچر رینگ روی عددی غیر از بسته ترین دیافراگم باشه،دوربین خطا میده و شاتر عمل نمیکنه!
    (نمیدونم روی دوربینهای پیشرفته تر امکانی هست که بشه از این رینگ برای تنظیم دیافراگم استفاده کرد یا نه)
    d7000 تو این مورد رو سفید بیرون میاد این کار رو انجام میده به نظر من نیکون تو d5100 ی سنسور خوب گذاشته جاهای دیگه کم گذاشته

با d90 اینقدر احساس کمبود نمیکنه آدم (از نظر قیمت مقایسه میکنم نه کلاس دوربین )

برای استفاده از حلقه دیافراگم تو d7000

MENU->F CONTROLS->F6 CUSTOMIZE COMMAND DIALS->APERTURE SETTING->APERTURE RING

انتخاب میکنید
    data تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط AM-128 نمایش پست ها
    روي d90 ميشود از اين رينگ استفاده كرد؟

درود

همین حالا از جناب نیما کریمی عزیز که ترکیب D90+AF-D 50mm f1.8 را دارند پرسیدم ،
    ظاهرا روی D90 هم نمیشود که از رینگ دیافراگم موجود روی لنز استفاده کردو فقط باید از روی دوربین آنرا کنترل کرد.

نقل قول نوشته اصلی توسط saman1 نمایش پست ها
    دوستان میشه واسه این دوربین فلاش معرفی کنن؟این دوربین قابلیت کنترل فلاش رو داره TTL ؟ یا قابلیت فلاش بدون سیم؟

اگه امکانش هست درباره موارد فوق مقداری توضیح داده بشه
    ممنون

خوب ، همانطور که هم در مشخصات دوربین ذکر شده و در سایت هم صحبت شده ، دوربینd5100 سیستم CLS را ندارد( وایرلس فلاش با امکان TTL )
    و برای داشتن حالت وایرلس فلاش با این دوربین فقط باید از فلاش هایی که قابلیت SU4 دارند استفاده کنید ( مثل Sb900 , Sb800 , Sb700 ) و تنظیم قدرت فلاشها دستی و از روی خود فلاش ها باید انجام گیرد و حالات TTL وجود نخواهد داشت ( بگذریم که یک عکاس غالبا از حالات TTL برای تنظیم قدرت فلاشها استفاده نمیکند و ترجیح میدهد دستی کنترل کند )
    حال اگر فلاشهایی به جز سه مدل نام برده تهیه کردید ، مجبورید از تریگر فلاش استفاده کنید که در آن صورت هم امکان TTL فعال نخواهد بود در بخش فلاش به قدر کافی در مورد آن صحبت شده است.

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen_bu نمایش پست ها
    باید عرض کنم که در نسل جدید دروبین ها که موتور فکوس از دوربین به بدنه لنز منتقل شده است ، مزایای بیشتری نسبت یه معایب آن دارد:[/B]

خوب مزایایی که بر شمردید خیلی صادق نیست ، چون به هر حال برق مصرفی موتور فوکاس لنز هم از دوربین گرفته میشود ، و موتور فوکاس لنز ها هم پیش می اید که خراب شود
    اما من تا حالا نشنیده ام موتور فوکاس بدنه ای خراب شده بوده باشد. ( ماضی بعید )

در کل خودم شخصا انتقال موتور فوکاس از بدنه به لنز ها را دوست نداشتم ( چون به تعداد لنز هایتان باید پول موتور فوکاس بپردازید ، در حالی که در بدنه فقط یکی لازم بود!)
    اما در کل از حصن سرعت فوکاس بیشتر لنز های دارای موتور فوکاس و بی صدا بودن سیستم فوکاس آن نسبت به موتور فوکاس درون بدنه نمی شود گذشت.

موفق باشید

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Monday 19 September 2011 در ساعت 16:09

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

همین حالا از جناب نیما کریمی عزیز که ترکیب D90+AF-D 50mm f1.8 را دارند پرسیدم ،
    ظاهرا روی D90 هم نمیشود که از رینگ دیافراگم موجود روی لنز استفاده کردو فقط باید از روی دوربین آنرا کنترل کرد.
    سلام.

براي فيلمبرداري يا عكس گرفتن ؟

من در كنون و پاناسونيك در مد تقدم ديافراگم با خيال راحت فقط از رينگ ديافراگم لنزهاي آنالوگ استفاده ميكنم و تعجب كردم نيكون اين شرايط را دارد.

دليل اين مشكل، وجود موتور فوكوس در بدنه هاي نيكون است ؟
    Miri تشکر می‌کند.
    FD master

تشکر کرده
    253

دوست عزیز در دوربین هایی که قابلیت تنظیم سرعت شاتر دیافراگم و iso رو دارن مسیر تغییر به چه شکله؟ (منظورم اینه که باید عدد انتخاب کرد مثل زمان تنظیم سرعت شاتر در عکاسی یا مثل زوم غلطک یا رینگی رو چرخوند)

و اینکه زمانی که از یک محیط روشن تر به یک محیط تاریک تر وارد میشد ( نه خیلی تاریک به اندازه ای که در عکاسی مجبور به باز کردن دیافراگم یا کم کردن سرعت شاتر به اندازه 2 یا 3 استپ باشیم) چه مدت زمان طول میکشه تصویر واضح بشه ؟ (به ثانیه)

و در محیط هایی که نویز در تصویر ظاهر میشه میزان تاریکی چه اندازییه؟ (با فرض اینکه میخواهید عکس بگیرید چه عددی برای سرعت شاتر دیافراگم و iso انتخاب میکنین )

تغییر مثل حالت manual تو دوربین عکاسی هست تو d7000 میزان حساسیت و سرعت شاتر برای فیلم برداری قابل تنظیم هست تا جایکه من میدونم تو تمام مدلهای جدید کنون هم قابل تنظیم هست

کمتر از ۱ ثانیه ولی انگار که نور لامپ رو با دیمر کم یا زیاد کنید محسوس و غیر حرفه ای

سرعت شاتر زمان فیلم برداری کمتر از ۱/۳۰ نمیاد میتونید حساب کنید باز ترین حالت لنز کیت ۳.۵ با سرعت ۱/۳۰ iso چقدر باشه تا عکس با نور ایده ال

از نظر مد اتوماتیک دوربین باشه تو فیلم ممکنه هدفتون نشان دادن اتاق تاریک با سایه .... باشه d5100 خوشگل iso رو میبره رو ۵۰۰۰ با کلی نویز اتاق رو روشن میکنه براتون
    Ali Saeedi تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    253

نقل قول نوشته اصلی توسط شاهین اکبری نمایش پست ها
    سلام.

براي فيلمبرداري يا عكس گرفتن ؟

من در كنون و پاناسونيك در مد تقدم ديافراگم با خيال راحت فقط از رينگ ديافراگم لنزهاي آنالوگ استفاده ميكنم و تعجب كردم نيكون اين شرايط را دارد.

دليل اين مشكل، وجود موتور فوكوس در بدنه هاي نيكون است ؟
    سلام

هم حالت فیلم برداری و هم عکاسی مدل های کلاس پایین و متوسط بجز d7000 این امکان رو ندارند
    ربطی به موتور فوکوس ندارد

لابد یه قطعه ۱ دلاری خرجش بوده که این کار انجام بده گاهی هم بعضی امکانات روی کلاسی قرار نمیدهند که مشتری مجبور به خرید مدل بالاتر باشه تفاوت ها زیاد باشه
    مثل این تنظیم دستی فیلم برداری که تو d5100 وجود نداره که کاملا نرم افزاری باید باشه که من به جای نیکون بودم تو اولین نسخه firmware این امکان قرار میدادم
    شاهین اکبری تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

لابد یه قطعه ۱ دلاری خرجش بوده
    اصلا شايد چند دلاري هم هزينه كرده باشند كه رينگ ديافراگم كار نكند. اونقدر ساده با دوربينهاي 550D , 60D , GF1 اين رينگها كار ميكنند كه هرگز فكرش رو هم نميكردم يك دوربيني هم باشد كه ... دست همه تون درد نكنه اين موضوع رو مطرح كرديد.
    FD master

كاربر همراه S_Neyshaburi آواتار ها
    تشکر کرده
    1352

این تنظیم دستی فیلم برداری که تو d5100 وجود نداره که کاملا نرم افزاری باید باشه که من به جای نیکون بودم تو اولین نسخه firmware این امکان قرار میدادم
    دوستانی که این دوربین رو دارند به شرکت نیکون ایمیل بزنن و ناراحتی خودشون رو از نبود این قابلیت در این دوربین ابراز کنن و درخواست نسخه جدید نرم افزاری و اضافه شدن این قابلیت رو بکنن و حتما از بودن این قابلیت در دوربین های کنون و دیگر برند ها چند جمله ای به میون بیارن
    با توجه به تعداد اعضا این سایت و در صورت همکاری اعضا بعید نیست در نسخه های بعدی نرم افزار داخلی این قابلیت رو اضافه کنن

خیلی خوش بینم نه؟!

یا اینکه از یه هکر درخواست هک این مدل رو بکنیم مثل دوربین های نیمه حرفه ای که معمولا بعد حدود یه سال یه سری امکانات به این شکل براشون مهیا میشه
    Anoosh-Em و AM-128 تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    253

دوستانی که این دوربین رو دارند به شرکت نیکون ایمیل بزنن و ناراحتی خودشون رو از نبود این قابلیت در این دوربین ابراز کنن و درخواست نسخه جدید نرم افزاری و اضافه شدن این قابلیت رو بکنن و حتما از بودن این قابلیت در دوربین های کنون و دیگر برند ها چند جمله ای به میون بیارن
    با توجه به تعداد اعضا این سایت و در صورت همکاری اعضا بعید نیست در نسخه های بعدی نرم افزار داخلی این قابلیت رو اضافه کنن

خیلی خوش بینم نه؟!

یا اینکه از یه هکر درخواست هک این مدل رو بکنیم مثل دوربین های نیمه حرفه ای که معمولا بعد حدود یه سال یه سری امکانات به این شکل براشون مهیا میشه
    پیشنهاد خوبی هست من همون روز خرید این کار رو کردم

حتی تو قسمت ساپورت کامنت سایت نیکون به عنوان ضعف d5100 نسبت به رقبا نوشتم که تائید هم شد بر عکس شرکت ها سایت های ایرانی

(سایت رایان صبا مشخصات یک lcd اشتباه نوشته بود خود من داشتم به اشتباه خرید میکردم بعد که متوجه شدم زیر محصول مشخصات درست رو نوشتم ۴ بار کامنت من پاک شد ۲ ماه بعد مشخصات درست رو نوشتند !!)

كاربر همراه S_Neyshaburi آواتار ها
    تشکر کرده
    1352

نقل قول نوشته اصلی توسط aliii نمایش پست ها
    پیشنهاد خوبی هست من همون روز خرید این کار رو کردم
    حتی تو قسمت ساپورت کامنت سایت نیکون به عنوان ضعف d5100 نسبت به رقبا نوشتم که تائید هم شد بر عکس شرکت ها سایت های ایرانی
    !!)

فک میکنین شدنی باشه؟؟

لطفا آدرس و متن رو بزارین بقیه هم برن نظر بدن

صفحه 19 از 74 نخستنخست ... 9 15 16 17 18 19 20 21 22 23 29 69 ... آخرینآخرین