صفحه 3 از 12 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 115
Like Tree5تشکر

موضوع: Nikon D50

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

وقتی بحث قیمت میشه، نروید به سادگی دو دوربین را مقایسه کنید و بگید که این از اون یکی ارزانتر است. بلکه به دو مساله توجه کنید
    1- نسبت قیمت به امکانات( و کیفیت و....) یعنی به ازا پولی که میدهید چه بدست میارید.
    2- قیمت کاذب موجود در ایران( یا بعلت تازه وارد بودن دوربین یا علل دیگر)

بنظر من نیکون دی 50 باید با قیمتی کمتر عرضه شود که بتوان انرا بجای 350 دی انتخاب کرد.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

در خصوص قیمت تو ایران باید دو سه هفته دیگه صبر کرد چون هم تصویر یاد هم نیکونگرش گفتن تا دو سه هفته دیگه میارن اما بعید به نظر می رسه زیر 800 هزار تومان باشه که به قول دوستان قیمت بالایی هستش.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

يكي از مشكلات رفتن به سمت پلتفرم كانون در ايران (برخلاف تمام دنيا) ، مشكلات آتي خريد لنزها و لوازم جانبي آن است كه به علت سياست نمايندگي اين كمپاني، با قيمت بسيار نسنجيده اي عرضه ميشوند. چه كسي از شما دوست دارد لنز 200 دلاري 105-28 f3.5-4.5 را به قيمت 330-350 هزار تومان بخرد؟
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

Question

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir A
    يكي از مشكلات رفتن به سمت پلتفرم كانون در ايران (برخلاف تمام دنيا) ، مشكلات آتي خريد لنزها و لوازم جانبي آن است كه به علت سياست نمايندگي اين كمپاني، با قيمت بسيار نسنجيده اي عرضه ميشوند. چه كسي از شما دوست دارد لنز 200 دلاري 105-28 f3.5-4.5 را به قيمت 330-350 هزار تومان بخرد؟
    البته من تو فرومها ديدم كه يكي از برتري هاي كنون در دنيا براي لنزهاي ارزونترش در قياس با نيكون هست.
    آيا لنزهاي نيكون با قيمت متناسب با قيمت اون در دنيا در بازار ايران موجود هست؟؟ آيا لنزهايي كه قابليت رقابت با كيفيت لنزهاي سري ال كنون داشته باشند داره؟
    [MORTEZA BEDRAM]
    [canon kiss digital N]
    [canon 18-55] -- [sigma 17-70]

http://www.photo.net/photos/bedram

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

مرتضي جان ، دونمايندگي نيكون با توجه به رقابتي كه با هم دارند، تصوير معقول تري از قيمت دلاري را به نمايش ميگذارند. البته اگر دقت كرده بودي - كه طبق معمول نكردي - گفتم توي ايران اين قضيه برقرار است. من خودم با توجه به عدم دسترسي به بازار اون ور ، نيكون را انتخاب كردم، و الا اول تصميم به خريد كانون داشتم.

جذابيت كانون (البته باز هم نه توي ايران) در لنزهاي متوسط و نيمه حرفه اي آن است كه براي آماتور هايي مثل من مزيت محسوب ميشوند، مثل سه لنز L f4.0 كه هركدام در نوع خود با قيمت عالي (البته نه در ايران) عرضه ميشوند.

در ضمن مرتضي جان ، در مورد كيفيت لنز هاي حرفه اي نيكون سوالي داري؟ تعصبي ندارم (چون به نظر من داشتن يك دوربين يا هر وسيله ديگه نبايد باعث ايجاد سر سپردگي دست و پا گير بشه) اما درسته نيكون بي نوا از قافله عرضه دوربين هاي جديد با اون سرعتي كه كانون جلو ميره عقب مونده، اما راجع به كيفيت لنز هاي حرفه ايش، حتي كانون دوست هاي حرفه اي هم كوچكترين بحثي ندارند. شما حتي اگر اين موضوع رو راجع به مينولتا هم مطرح كني من متعجب ميشوم.

راستش دوست ندارم جواب اين پست هاي بسيار ناپخته را بدهم ، اما چون اين فورم را خيلي ها ميخوانند ، ميبايست توضيح داده شود.

از آرش عزيز ميخواهم توضيحات مبسوطي در رابطه با لنزهاي نيكون بدهند تا بدانيم به پاي همتايان ديگرشان ميرسند؟
    ویرایش توسط Amir Mohebi : Wednesday 12 October 2005 در ساعت 19:02
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر بسیار فعال Pooriya_Online آواتار ها
    تشکر کرده
    183

با قيمت لنزها كاملا موافقم ولي خودم از اين مدل نيكون زياد خوشم نمياد نميدونم براي چي ولي همه نيكونها رو دوست دارم جز اين. به خصوص D2x رو...

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

در مورد دی 50 نیکون...
    اول که خبرهایی در مورد این دوربین میخوندم....(اصلا قبل از اینکه تصویری در مورد این دوربین بیاد...... شایعات و بعد که دوربین بیرون اومد...) فکر میکردم نیکون حالش واقعا خوب نیست! بجای اینکه دی 200 بسازه اومده یه دوربین درپیت ساخته که معلوم نیست به درد کی بخوره!
    اما بعد که دقیق شدم دیدم نه! نیکون دست روی خوب جایی گذاشته...
    دی 50 امکانات خیلی خوبی داره... دوربین خوبی هم هست.... قیمت بسیار مناسبی هم داره...(البته با آقای روشن کاملا موافقم، در ایران هنوز گرونه.... گمانم سریعا به 700 هزارتومان نزدیک خواهد شد...) و بسیار ارزش فکر کردن خواهد داشت....

اقای شهبازی فرمودند:
    تصاویر D70 دارای دینامیک رنج بیشتری است و رنگها در بیرون دروبین دارای قابلیت ادیت بیشتری است، ولی تفاوتها آنقدرها محسوس نیست
    من این جدول رو دیدم در مورد داینامیک رنج:
    Dynamic Range (in f-stops) vs Image Quality
    (At camera's minimum ISO)
    Camera Model Allowed noise, f-stops
    (Image quality level)
    1.0
    (Low) 0.5
    (Medium) 0.25
    (Med-High) 0.1
    (High)
    Fujifilm S3 Pro
    (Via Adobe Camera Raw 2) 12.1 11.7 10.7 9.0
    Fujifilm S3 Pro -- 9.9 9.4 7.94
    Nikon D50 10.7 9.93 8.70 7.36
    Canon EOS 20D 10.3 9.66 8.85 7.29
    Canon Digital Rebel XT 10.3 9.51 8.61 7.11
    Olympus EVOLT 10.8 9.26 8.48 7.07
    Canon Digital Rebel 10.1 9.11 8.47 6.97
    Pentax *istDs 10.2 10 8.87 6.9
    Nikon D2x -- 8.93 7.75 6.43
    Nikon D70S 9.84 8.69 7.46 5.85
    Nikon D70 9.81 8.76 7.58 5.84

اگه جدول خوب رویت نمیشه از این آدرس:
    http://www.imaging-resource.com/PRODS/S3/S3PA13.HTM

جدول رو ببینید... دی پنجاه از D2x و D70 و حتی از همه رده دوربین های کنون داینامیک رنج بهتری داره و بعد از S3pro فوجی قرار میگیره....
    اگر منبع دیگه ای در اختیار دارین خوبه که در جریان باشیم... چون خیلی اوقات گمان میکنم داینامیک رنج خیلی از نویز میتونه مهم تر باشه!

از آرش عزيز ميخواهم توضيحات مبسوطي در رابطه با لنزهاي نيكون بدهند تا بدانيم به پاي همتايان ديگرشان ميرسند؟
    من در جایگاهی نیستم که بخوام توضیحات دقیقی در مورد مساله ای ظرافت لنز بدم... اما این حرف همیشه در فروم های حرفه ای بوده... و حتی در فروم های عشق کنون ها که لنزهای نیکون چیز دیگریست! حالا ما که نداشتیم 10 تا لنز کنون و نیکون! که تست کنیم... گمان میکنم بیشترش شایعه و تبلیغات باشه... + اینکه نیکون در این زمینه پیشکسوت میباشد!

اما نکته ای که من میدونم؟ اینه که لنزهای نیکون اصولا سبک تر و کوچک تر هستن... طراحی خاص لنزهای نیکون که وزن کمتری دارن... و سایز کوچک تر به نظر من برای زانو و کمر میتونه بسیار مهم باشه! .... نمونه؟ از لنز نرمال بگیرین تا 70-200 یا 80-400 نیکون با 100-400 کنون و .... اصولا این شکلیه قصه!
    که سری لنزهای G نیکون با بدنه پلاستیک و بسیار سبک و مقاومت مناسب جذابیتهای فوق العاده ای داره....

درمورد قیمت لنزها؟
    اصولا اینجوری نیست که لنزهای نیکون گرانتر باشه... خیلی اوقات این قصه بر عکس هست...
    مثلا 70-200 ّ2.8 VR نیکون از کنون ارزون تره!
    مثل!
    یا خیلی از لنزهای زوم نیمه حرفه ای؟
    یا در رده لنزهای معمولی؟ چون موتور فوکوس دوربین های نیکون در بدنه قرار داره باعث کاهش هزینه ساخت لنزها میشه....

اما در مورد 70-200 F4 کنون که چشم خیلی ها رو گرفته ؟ گمانم قیمتش حدود 600 دلار باشه.... نیکون یه لنز نازنین داره به نام 80-200 با F2.8 که البته چون VR نداره قیمتش حدود 800 دلاره! خوب! اگه هردوش نیکون باشه! عمرا F4 بخرم!

در نهایت... ما اصولا در طول زندگی ماکزیمم 8 عدد لنز نیمه حرفه ای میخریم!(مخصوصا دوستانی که نیازشون و وسعت جیبشون در اندازه 350 دی و دی 50 باشه احتمالا بسیار کمتر) دنیا دو روزه! ارزش این حرفا رو نداره! دوربین ها رو دست بگیرین .... ببنین کدوم رو بیشتر دوست دارین! مارک نیکون! ارم کنون... رنگ بدنه! وزن! باید بپسندین!فقط حرف از نویز زدن مثل اینه که بگیم عروس مدرکش چیه؟ نمرش چنده ؟ بابا اصلا دوسش داری؟ میپسندی؟
    ببخشین کمی غیر تکنیکال شد!
    Simaei تشکر می‌کند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر بسیار فعال Pooriya_Online آواتار ها
    تشکر کرده
    183

ببخشین کمی غیر تکنیکال شد!

زياد هم غير تكنيكال نبود. ولي كلا غير تكنيكال صحبت كردن هم براي آدم راحتره هم اطرافيان كم هوش (خودم) بهتر ميگيرن.
    ممنون...

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

یه مشکلی که دوربینهای canon دارن ( و خیلی هم قابل توجهه ) اینه که سرعت سینک فلاششون خیلی خوب نیست ... مثلا برای 350D و 20D حداکثر تا سرعت 200/1 جواب میده و این مسئله برای اونهایی که کار آتلیه ای انجام میدن ممکنه خیلی خوب نباشه ولی دوربینهای Nikon و مثلا D70 قابلیت سینک شدن با فلاش رو تا سرعت 1/1200 دارن !!!!! و این خیلی خوبه !
    حامد رضاپور
    Nikon Coolpix 5400
    http://www.hamed-rezapour.deviantart.com

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

با حرفهای آرش کاملا موافقم من خودم رو بکشم نهایت 2 تا لنز بگیرم برای دوران زندگیم هم کافیه که هیچ از سرم زیاده D50 رو هم انتخاب کردم چون از بدنه اون خوشم میاد و چون دیسک کمر دارم وزن هم برام خیلی مهمه بیشترین استفاده دوربین هم بخاطر اینه که خدا داره دوتا پسر بهم میده و میخوام تمام دوران رشدشون رو عکس بگیرم، حالا دوربینی می خوام که بتونم یک سری عکس پرتره درحد ابتدایی بگیرم و هم دوربینی باشه که بعدا بچه ها الفبای عکاسی رو با یه Slr یاد بگیرن و هم خانومم بتونه به راحتی با هاش عکس بگیره و هم کمترین پول رو برای همه اینا بدم
    از مثال آرش هم کلی حال کردم (در مورد عروس خانوم و مدرکش)

مسئله ای که این مدت متوجهش شدم اینه که نمی دونم چرا بحث بین نیکون و کنون به خصومت منتهی میشه حالا بیاین فکر کنید سه چهارتا شرکت دیگه مثل اینا پیدابشن و تو ایران نمایندگی راه بندازن ببینید چقدر به نفع مشتری میشه و دیگه آفومارو نیکونگرشو تصویر یاد باید ناز مشتری رو بخرن ای کاش المپوس و کونیکا مینولتا و کداک و ... هم مثل کنون و نیکون کارکنن
    ویرایش توسط babakdin543 : Thursday 13 October 2005 در ساعت 12:28
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

صفحه 3 از 12 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 ... آخرینآخرین