صفحه 66 از 125 نخستنخست ... 16 56 62 63 64 65 66 67 68 69 70 76 116 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 651 تا 660 , از مجموع 1250
Like Tree2420تشکر

موضوع: Nikon D7100

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط Shoterisland نمایش پست ها
    دوستان شارج کردن باتری این دوربین چظور باشه که طول عمرش زیاد شود ؟
    درود،

اگه باتریتون رو جدیدا خریداری کرده اید برای چند بار اول به طور کامل دشارژ 0% و بعد یکسره تا 100% شارژ کنید و همین روند رو چند بار هر وقت که شارژتون 0 شد تکرار کنید و از شارژ کردن باتری زمانی که شارژ دارد خودداری کنید که این روش تاثیر بسزایی در افزایش طول عمر باتری دارد.

ضمنا اگه قصد استفاده طولانی مدت از دوربین رو ندارید مثلا یک ماه، حتما باتریشو در بیارید و توجه کنید که شارژ باتری در این حالت اگه بین 50 تا 75% باشه بهتره.

موفق باشید.
    rezaAlishahi تشکر می‌کند.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

خیر !
    این داستانها فقط برای گوشی‌های موبایل نیست ...!
    بلکه برای همه انواع باتری‌های لیتیوم یونی یکسان است ...
    باتری‌های لیتیوم یونی ، به حرارت بسیار حساس‌تر هستند و هنگام شارژ باتری گرم می‌شود و هر چه بیشتر زمان شارژ طول بکشد ، باعث کاهش طول عمر باتری می‌شود ...
    ضمن اینکه صفر کردن میزان شارژ باتری اصلن در این نوع باتری‌ها توصیه نمی‌شود ...

برای مطالعه بیشتر :
    با روش‌های افزایش عمر باتری‌های لیتیوم-یونی و نحوه‌ی شارژ کردن صحیح وسایل همراه آشنا شویم - زومیت
    hosseinhmj و rezaAlishahi تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    خیر !
    این داستانها فقط برای گوشی‌های موبایل نیست ...!
    بلکه برای همه انواع باتری‌های لیتیوم یونی یکسان است ...
    باتری‌های لیتیوم یونی ، به حرارت بسیار حساس‌تر هستند و هنگام شارژ باتری گرم می‌شود و هر چه بیشتر زمان شارژ طول بکشد ، باعث کاهش طول عمر باتری می‌شود ...
    ضمن اینکه صفر کردن میزان شارژ باتری اصلن در این نوع باتری‌ها توصیه نمی‌شود ...

برای مطالعه بیشتر :
    با روش‌های افزایش عمر باتری‌های لیتیوم-یونی و نحوه‌ی شارژ کردن صحیح وسایل همراه آشنا شویم - زومیت
    خوب فکر میکنم باید توضیح بیشتری بدهم. از نظر فنی تفاوتی بین باطری موبایل و باطری دوربین نیست اما در عمل داستان متفاوت است.
    عمر مفید یک باطری بین 200 تا 300 سیکل شارژ و دشارژ کامل است تا به توان 50درصد برسد. فرض کنید شما هفته ای یک بار باطری دوربین را شارژ کنید با این حساب حدود 5 سال طول میکشد تا توان باطری شما به 50% اولیه برسد! تازه در ان شرایط اگر دوربین شما 800 شات میزده میشود 400 شات که رقم خوبیست. اگر هم بعد از 5سال هنوز دوربین را نگهداشته باشید میتوانید باطری دیگر بخرید تا 5 سال بعد! اما برای موبایل این 200 تا 300 سیکل برای بعضی از کاربران زیر یکسال اتفاق میافتد! حالا فرض کنید گوشی شما همین اچ تی سی وان که لینک دادید باشد در عمل امکان تعویض باطری هم ندارید (حتی توسط تعمیرگاه)!

بهمین دلیل است که گفتم این داستانهای برای دوربین خیلی معنا دار نیست که بخواهید همیشه درصد شارژ را بشمارید. حتی برای گوشیهای موبایل با قابلیت تعویض باطری هم بشخصه ترجیح میدهم سالی یکبار باطری را تعویض کنم تا نگران نگهداری آن باشم.
    lamborgini444 تشکر می‌کند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر آشنا vahidameri آواتار ها
    تشکر کرده
    91

سلام.
    دوستان میشه یه توضیح اجمالی در رابطه با کارکرد دکمه BKT و دکمه مترینگ اگه اشتباه نکنم ( دکمه کنار ضبط فیلم) بفرمایید.
    سپاس

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

دکمه BKT برای براکتینگ‌ه… با نگه داشتن این دکمه و چرخوندن چرخ های جلو و عقب میتونید تعداد و فاصله (استاپ نوری) بین شات ها رو تعیین کنید.
    با نگه داشتن دکمه مترینگ و چرخوندن چرخ عقب میشه روش نورسنجی نورسنج داخلی دوربین رو تغییر داد.
    پ.ن: برای اطلاعات بیشتر در مورد مفاهیم بالا می‌تونید به دانشنامه سایت مراجعه کنید.
    vahidameri و Castlevania تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    69

سلام دوستان عزیز
    این دوربین رو درنظر گرفتم بخرم اگه لطف کرده به این سوالام جواب بدید ممنون میشم
    ۱.در حالت لایو ویو نمیشه اف رو تغییر داد؟
    ۲.به دلیل زندگی در شهرستان و عدم دسترسی به نمایندگی به دلیل اینکه تجربه ای ندارم میتونم خودم گرد غبار سنسور رو با ابزار ساده پاک کنم یا نیازمند تجربه و مهارت و ابزار خاصی هست؟دوستانی که مواجه با مشکل غبار در سنسور شدن هر چند وقت این مشکل پیدا میشه
    ۳.در دوربین های صفحه لمسی با لمس قسمتی در لایو ویو فوکوس به اون نقطه صورت میگیره در این دوربین به چه صورتی هست؟
    ۴.کسی از عزیزان با اداپتور وای فای نیکون با این دوربین کار کرده؟میتونه با 70d کنون از این لحاظ رقابت کنه.
    نه کانن داشتم نه نیکون اما یه حس عجیبی منو به سمت d7100 سوق میده ولی منطقم میگه به سمت امکانات جدیدتر و بدون مشکل(منظورم گرفتن گرد و غبار)برم.ببخشید سرتون رو به درد آوردم
    ارادتمند شما میلاد

كاربر همراه
    تشکر کرده
    903

نقل قول نوشته اصلی توسط milad_6060 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    این دوربین رو درنظر گرفتم بخرم اگه لطف کرده به این سوالام جواب بدید ممنون میشم
    ۱.در حالت لایو ویو نمیشه اف رو تغییر داد؟
    ۲.به دلیل زندگی در شهرستان و عدم دسترسی به نمایندگی به دلیل اینکه تجربه ای ندارم میتونم خودم گرد غبار سنسور رو با ابزار ساده پاک کنم یا نیازمند تجربه و مهارت و ابزار خاصی هست؟دوستانی که مواجه با مشکل غبار در سنسور شدن هر چند وقت این مشکل پیدا میشه
    ۳.در دوربین های صفحه لمسی با لمس قسمتی در لایو ویو فوکوس به اون نقطه صورت میگیره در این دوربین به چه صورتی هست؟
    ۴.کسی از عزیزان با اداپتور وای فای نیکون با این دوربین کار کرده؟میتونه با 70d کنون از این لحاظ رقابت کنه.
    نه کانن داشتم نه نیکون اما یه حس عجیبی منو به سمت d7100 سوق میده ولی منطقم میگه به سمت امکانات جدیدتر و بدون مشکل(منظورم گرفتن گرد و غبار)برم.ببخشید سرتون رو به درد آوردم
    ارادتمند شما میلاد
    سلام دوست عزیز
    1-من که نتونستم تغییر بدم باید قبل از رفتن به مدلایوویو تغییراتو انجام بدید
    2-در مورد این مساله اصا نگران نباشید من تا الان هیچ مشکلی با گرد وغبار سنسور نداشتم به عبارت دیگه برخی دوستان از کاه کوه ساختن همه سنسورها گرد وغبار میگیرن حالا شاید این دوربین یکم مستعد تر باشه در ضمن تمیز کردنش با یه دمنده هوا به راحتی انجام میشه.
    3-دوست عزیز با جهت ها نقطه فوکوس قابل تغییره و کار خیلی راحتیه
    4-با اداپتور کار نکردم و نیازی هم بهش نمیبینم.
    در کل اصا نگرانی وجود نداره و در خرید خود شک نکنید.
    موفق باشید اقا میلاد
    ata_m3 و doki تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    91

نقل قول نوشته اصلی توسط tahers96i نمایش پست ها
    1-من که نتونستم تغییر بدم باید قبل از رفتن به مدلایوویو تغییراتو انجام بدید
    پس چرا من می تونم؟؟؟
    tahers96i تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    903

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidameri نمایش پست ها
    پس چرا من می تونم؟؟؟
    دوست عزیز اگه رو مد فیلمبرداری هم میتونین اینکارو انجام بدین ممنون میشم منو راهنمایی کنین.
    تو جواب اقا میلاد چون سوالاتشون بیشتر در مورد فیلمبرداری بود من فرض بر مد فیلمبرداری گذاشتم.
    موفق باشید
    *nvidia*، vahidameri و doki تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    91

من توی سوالشون چیزی راجب به فیلم برداری ندیدم و فکر کردم منظورشون عکاسیه.
    اگر اینطور بوده که بنده اشتباه کردم و عذر خواهی می کنم.
    در مد فیلمبرداری هم که چیزی مشاهده نکردم.
    بازم پوزش می طلبم
    *nvidia* و tahers96i تشکر می‌کنند.

صفحه 66 از 125 نخستنخست ... 16 56 62 63 64 65 66 67 68 69 70 76 116 ... آخرینآخرین