صفحه 56 از 125 نخستنخست ... 6 46 52 53 54 55 56 57 58 59 60 66 106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 551 تا 560 , از مجموع 1250
Like Tree2420تشکر

موضوع: Nikon D7100

كاربر همراه
    تشکر کرده
    903

دوستان شرمنده که سوالات ابتدایی میپرسم چون 4سال کانن داشتم و هفته پیش به نیکون کوچ کردم
    سوال:ایا این اطلاعاتی که بعد از خاموش کردن دوربین روی صفحه نمایش دوم دوربین نشون میده (تعداد عکس هایی که میشه گرفت و اسلاید های کارت sd)عادیه چون تو کانن همچین چیزی نبود خاموش میکردی دیگه همه چی خاموش بود.
    ppl94 تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    30

نقل قول نوشته اصلی توسط tahers96i نمایش پست ها
    دوستان شرمنده که سوالات ابتدایی میپرسم چون 4سال کانن داشتم و هفته پیش به نیکون کوچ کردم
    سوال:ایا این اطلاعاتی که بعد از خاموش کردن دوربین روی صفحه نمایش دوم دوربین نشون میده (تعداد عکس هایی که میشه گرفت و اسلاید های کارت sd)عادیه چون تو کانن همچین چیزی نبود خاموش میکردی دیگه همه چی خاموش بود.
    عادیه دوست عزیز
    nautilus_214 و tahers96i تشکر می‌کنند.

كاربر همراه rezaAlishahi آواتار ها
    تشکر کرده
    439

ممنون دوست عزیز منم فک میکنم فیلمبرداری باعث این امر باشه
    چون وقتی فقط عکاسی میکنم تا 860تا هم تونستم با یه شارژ عکس بگیرم
    البته ١٠ دقيقه فيلم برداري زمان زيادي براي تخليه باطري نيست.
    در بعضي جاها اشاره شده است كه روشن بودن VR لنز بر روي بعضي لنزها چيزي به اندازي فلش دوربين مصرف باطري را افزايش مي دهد.
    نكته بعدي اگر دوربين را تازه تهيه كرده ايد، باطري هاي ليتيومي بعد از چند بار تخليه و شارژ به حداكثر كارايي خود مي رسند.
    در نهايت اصالت باطري را هم چك كنيد. البته چون اشاره كرديد حدود ٨٠٠ شات هم داشتيد، بعيد است فروشنده بي انصافي كرده باشد.
    من هنوز هيچ فيلم برداري با بادي ٧١٠٠ نكرده ام و در اين باره نمي توانم اظهار نظر كنم ولي اگر قرار باشد با ١٠-٢٠ دقيقه فيلم برداري باطري خالي شود، يك نقطه ضعف مي باشد. البته در جستجويي كه همين الان كردم هيچ اشاره اي به تخليه باطري در هنگام فيلم برداري نشده است و فكر كنم عامل ديگري بوده است..

كاربر همراه
    تشکر کرده
    903

دوستان الان تو منوی دوربین بخش باتری چک کردم که با باتری پر امروز 28 تا عکس گرفتم که باعث شده 4درصد باتریم استفاده بشه با این حساب اگه پیش بره من میتونم 672 تا هم عکس بگیرم که احساس میکنم یه مشکلی هست چون با این دوربین باید 920تا عکس بشه گرفت و اینکه باتری تا الان 4بار شارژ شده .
    دوستان اکه راهکاری برای شناسایی باتری از نظر اصل یا تقلبی بودن دارن ممنون میشم راهنماییم کنن من تو نت چیزی نتونستن پیدا کنم.
    doki و ppl94 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    903

نقل قول نوشته اصلی توسط rezaAlishahi نمایش پست ها
    البته ١٠ دقيقه فيلم برداري زمان زيادي براي تخليه باطري نيست.
    در بعضي جاها اشاره شده است كه روشن بودن VR لنز بر روي بعضي لنزها چيزي به اندازي فلش دوربين مصرف باطري را افزايش مي دهد.
    نكته بعدي اگر دوربين را تازه تهيه كرده ايد، باطري هاي ليتيومي بعد از چند بار تخليه و شارژ به حداكثر كارايي خود مي رسند.
    در نهايت اصالت باطري را هم چك كنيد. البته چون اشاره كرديد حدود ٨٠٠ شات هم داشتيد، بعيد است فروشنده بي انصافي كرده باشد.
    من هنوز هيچ فيلم برداري با بادي ٧١٠٠ نكرده ام و در اين باره نمي توانم اظهار نظر كنم ولي اگر قرار باشد با ١٠-٢٠ دقيقه فيلم برداري باطري خالي شود، يك نقطه ضعف مي باشد. البته در جستجويي كه همين الان كردم هيچ اشاره اي به تخليه باطري در هنگام فيلم برداري نشده است و فكر كنم عامل ديگري بوده است..
    ممنون در مورد 800تا شات باید بگم که بصورت پیاپی بود رو مد ch بوده
    ممنون میشم راهنمایی کنین تا اصالت باتری و شناسایی کنم البته باتری فقط چهار بار شارز شده.
    doki و ppl94 تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

ممنون در مورد 800تا شات باید بگم که بصورت پیاپی بود رو مد ch بوده
    ممنون میشم راهنمایی کنین تا اصالت باتری و شناسایی کنم البته باتری فقط چهار بار شارز شده.
    دوست گرامی باتری شما EN-EL15 هست که در شرایط استاندارد باید بتونید 920 تا شات بزنید که همیشه کمتر ازاین مقدار هست. فیلمبرداری روش درستی برای تست تعداد کارکرد باتری نیست و حتما باید عکس بگیرید اون هم در شرایط نزدیک به استاندارد نه در هوای بسیار گرم و نه در هوای بسیار سرد، سرعت شاتر معمول و نه long exposure و ...

همون طور که دوستان فرمودند باتری های لیتیوم-یونی با چند بار شارژ و دشارژ به ماکزیمم کارایی میرسند. پیشنهاد میکنم که همیشه باتری رو تا اخر تموم کنید یعنی درصد باقی مانده 0% باشه. بعد به طور یک سره اقدام به شارژ تا 100% کنید که زمانی حدود 2ساعت و نیم طول خواهد کشید. همیشه برای اینکه بخوایید عمر باتریتون افزایش پیدا کنه کاملا دشارژ و سپس شارژ کامل کنید و سعی کنید حدالامکان در مواقعی که شارژ دوربین نصفه هست خودداری کنید.

با توجه به اینکه تونستید تا 850 تا بگیرید نتیجه گیری میشه که فیلمبرداری باتری رو زیاد مصرف می کنه. خود من هم با دوربین d7000 همین تعداد میتونم عکاسی کنم که بسته به شرایط، بالا پایین داره. به نظر رفتار باتریتون عادی هست اما باز هم جهت مطمئن شدن از شما میخوام تا شماره سریال باتریتون رو در اینجا قرار بدید.
    tahers96i تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    903

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    دوست گرامی باتری شما EN-EL15 هست که در شرایط استاندارد باید بتونید 920 تا شات بزنید که همیشه کمتر ازاین مقدار هست. فیلمبرداری روش درستی برای تست تعداد کارکرد باتری نیست و حتما باید عکس بگیرید اون هم در شرایط نزدیک به استاندارد نه در هوای بسیار گرم و نه در هوای بسیار سرد، سرعت شاتر معمول و نه long exposure و ...

همون طور که دوستان فرمودند باتری های لیتیوم-یونی با چند بار شارژ و دشارژ به ماکزیمم کارایی میرسند. پیشنهاد میکنم که همیشه باتری رو تا اخر تموم کنید یعنی درصد باقی مانده 0% باشه. بعد به طور یک سره اقدام به شارژ تا 100% کنید که زمانی حدود 2ساعت و نیم طول خواهد کشید. همیشه برای اینکه بخوایید عمر باتریتون افزایش پیدا کنه کاملا دشارژ و سپس شارژ کامل کنید و سعی کنید حدالامکان در مواقعی که شارژ دوربین نصفه هست خودداری کنید.

با توجه به اینکه تونستید تا 850 تا بگیرید نتیجه گیری میشه که فیلمبرداری باتری رو زیاد مصرف می کنه. خود من هم با دوربین d7000 همین تعداد میتونم عکاسی کنم که بسته به شرایط، بالا پایین داره. به نظر رفتار باتریتون عادی هست اما باز هم جهت مطمئن شدن از شما میخوام تا شماره سریال باتریتون رو در اینجا قرار بدید.
    ممنون از توضیحات کاملتون
    یه سوال داشتم وقتی cipa اعلام میکنه یه دوربین باید 920تا شات بزنه ایا فقط میزان مصرف باتری در هر شات و در نظر میگیرن یا نمایش عکس هم پس از شات و همراهش در نظر میگیرن.
    امر فرموده بودین شماره سریال:
    IMAG0271.JPG
    ppl94 تشکر می‌کند.

كاربر همراه Shafy آواتار ها
    تشکر کرده
    414

با سلام
    دوستان یه ابهامی برام پیش اومده ممنون میشم راهنماییم کنید
    من با یه بار شارژ کردن باطریd7100 : تقریبا 300تا عکس jpgگرفتم و 5 دقیقه ای هم فیلمبرداری 1920*1080 60iداشتم و دو سه دقیقه ای هم تو منوی دوربین گشت زدم
    باتری دوربین خالی شد
    ایا این عادیه
    دوست من
    نباید عادی باشه
    چون من با یک بار شارژ کردن حدود 8 گیگ عکس گرفتم، 20 دقیقه فیلم، تازه نشانگر باطری نصف رو نشون داد!
    tahers96i تشکر می‌کند.
    شفیع فیروزبخش
    Nikon D7100 - SONY ALPHA 100
    گالری
    (می میرم، تا ایران بماند) «بایندر»

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

درود

حالا ورای مشکل دوستمون در مورد رفتار با باتری دوربین توصیه شده اولین بار حتما 8 ساعت آنرا در شارژ بگذارید مهم نیست فول شده باشد صرفا اولین بار فقط ( البته اگر این کار را انجام نداده اید هنوز هم میتوانید انجام دهید. ( البته گفته اند که این برای بارتری های فلان و بهمان بوده و برای باتری فلان مدلی دیگر لازم نیست ، اما ضرری ندارد هیچگاه)

بعدا اینکه در کتابچه دوربین های نیکون توصیه شده باتری دوربین رو کاملا خالی نکنید، قبلا از اینکه زیر 30% برسد آنرا شارژ کنید، و اگر زودتر دوربین نیاز شد ،دلیلی هم ندارد حتما بگذارید تا به شارژ 100% برسد ، میتوانید آنرا بردارید.

ضمنا یکسری کارها شارژ دوربین را بیشتر مصرف میکند:

- گشت و گذار در منو ها
    - استفاده از فلاش
    - Live View
    - فیلم برداری
    - لرزش گیر لنز، البته لرزش گیر بعضی لنز ها خیلی بیشتر از بقیه ، نظیر 70-200
    - مدت زمان باقی ماند در حالت نور سنجی بعد از اینکه دستمان را از روی دکمه شاتر برداشتیم، که از منو قابل تنظیم است.
    - مقدار زمان روشن ماندن صفحه نمایش ، که از منو قابل تنظیم است
    - مقدار روشنایی صفحه نمایش

شاید موارد دیگری هم باشد اما 5 تای اول سهم بسیار بیشتری دارند

با تمام اینها این باتری شاهکار است با هر بار شارژ بسته به نوع مصرف یک روز کامل رو میشود عکاسی کرد
    حتی در مورد من با هربار شارژ دوبار عکاسی میرفتم.

ضمنا تصاویر باتری اصلی در گوگل فراوان است میتوانید آنرا چک کنید

پی نوشت: در تصویر باتری دوستمون ظاهرا باتری که اصل هست
    پاینده باشید
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Monday 20 October 2014 در ساعت 09:45
    ehssanehs، omid mohebbi، viva_utopia و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Shafy آواتار ها
    تشکر کرده
    414

حالا ورای مشکل دوستمون در مورد رفتار با باتری دوربین توصیه شده اولین بار حتما 8 ساعت آنرا در شارژ بگذارید مهم نیست فول شده باشد
    این بحث در خیلی از انجمن ها مطرح شده و می شه، جدا از بحث نوع باطری های نسل جدید، شارژر های دوربین های جدید، منظور از جدید شارژر های یکی دو سال اخیر نیست، شاید حدود 10 سال اخیر، شارژر اتومات هستن، یعنی وقتی شارژ باطری کامل شد، به صورت خودکار قطع می شه، حالا فرقی نداره 2 ساعت تو برق باشه یا 22 ساعت، بعد از کامل شدن شارژ دیگه جریان برقی در مدار وجود نداره. اینکه می گن برای اولین بار فلان مقدار ساعت حتما در شارژ باشد، خیلی علمی نیست.

عمر باطری های نسل جدید، با تعداد دفعات شارژ مشخص می شه، یعنی هر باطری برای مثال در طول عمر خودش می تونه 10000 بار شارژ بشه، حالا فرقی نداره باطری در چه وضعیتی باشه، این تعداد دفعات شارژ به خصوص در دوربین های اس ال آر از جانب شرکت سازنده خیلی بهش توجه شده، یعنی واقعا طوری طراحیش کردن که به تعداد دفعات خاصی شارژ بشه و بعد از اون دوربین دیگه باطری رو قبول نمی کنه و پیغام خطا میده، مواردی هم که عمر باطری رو بیشتر می کنه البته منظور از بیشتر شدن عمر باطری، افزایش تعداد دفعات شارژ نیست، بلکه منظور مقدار نگهداری شارژ هست یا همون تعداد شات با هر بار شارژ که یکیش همین نکته ایه که آقا انوش فرمودن، خالی نشدن کامل، یا اگر می خواید باطری رو برای مدت طولانی استفاده نکنید، به هیچ عنوان 100% شارژ یا 0% نگهداری نکنید، خیلی می تونه به باطری آسیب برسونه، 50% یا 30% نگهداری کنید.
    باطری باید هر چند وقت کالیبره بشه، که این زمان معمولا هر 4-5 ماه یک بار هست، برای کالیبره کردن: باطری رو به طور کامل تخلیه کنید، یعنی حتی بعد از پیغام خالی شدن باطری دوباره تلاش کنید از باطری استفاده کنید تا تمام بار الکتریکی باطری تخلیه بشه، کامل 0%
    بعد بدون قطعی یا نوساز برق، باطری دوباره 100% شارژ کنید.
    ویرایش توسط Shafy : Monday 20 October 2014 در ساعت 10:15
    Anoosh-Em، kiavash و tahers96i تشکر می‌کنند.
    شفیع فیروزبخش
    Nikon D7100 - SONY ALPHA 100
    گالری
    (می میرم، تا ایران بماند) «بایندر»

صفحه 56 از 125 نخستنخست ... 6 46 52 53 54 55 56 57 58 59 60 66 106 ... آخرینآخرین