صفحه 81 از 125 نخستنخست ... 31 71 77 78 79 80 81 82 83 84 85 91 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 801 تا 810 , از مجموع 1250
Like Tree2420تشکر

موضوع: Nikon D7100

كاربر فعال Jalal Parsa آواتار ها
    تشکر کرده
    3214

نقل قول نوشته اصلی توسط engalisaraf نمایش پست ها
    كيفيت صفحه نمايش نوت بوك ها 90% پايينه حتي مني كه يه مك بوك دارم و يه acer 1080p و صفحه نمايش هر دو كاملاً FULLHD ايه باز هم در مقايسه با LCD ها LED ها و صفحه نمايش هاي ديگه ! باز هم ضعف در مانيتور هاي نوت بوك كاملاً مشهوده .

ايراد از نوت بوك هاست ! حتي در مانيتور هاي DESKTOP كيفيت رنگ ها و عكس ها بالاتره .
    دوست عزیز بنطر من مشکل از کالیبره نبودن صفحه نمایش لپ تاپ هستش با کالیبره کردن صفحه نمایش لپ تاپ مشکل حل میشه
    علت اصلیش هم صرفه جویی در مصرف برق در لپتاپ ها هست که بصورت پیشفرض از شدت رنگ و ... کم میکنن که با کالیبره کردن مشکل حل میشه.
    من خودم یه عکس با دوربین گرفتم و عکس و بصورت همزمان در لپ تاپ و دوربین به نمایش گذاشتم و لپ تاپ از رو صفحه نمایش دوربین کالیبره کردم شاید روش درستی نباشه
    ولی بعد از چند چاپ عکس متوجه شدم که نتایج دوربین و لپ تاپ و عکس چاپ شده تقریبا یکسان بود و مشکل من برطرف شد و به هماهنگی خوبی رسیدم.
    doki و Mahdi.A.Tabar تشکر می‌کنند.
    جلال پارسا
    instagram

كاربر جديد engalisaraf آواتار ها
    تشکر کرده
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط JPL1 نمایش پست ها
    دوست عزیز فکر میکنم وقتی دوربین رو مد p باشه اتومات عمل میکنه و وقتی شما گردونه ها رو میچرخونین حالت pبا توجه به تغییرات جدید محاسبات اتومات جدیدی ارایه میده
    که در اینصورت *p رو نشون میده یعنی شما مد pرو سفارشی کردین.
    نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    درود،

دوست عزیز تو این حالت دوربین خودش بر حسب سرعت شاتر و دیافراگم ترکیبهای مختلفی رو انتخاب می کنه.

مرسی ، همیشه واسم سوال بود این *p چیه که موقع عکاسی رو مد program میاد چیه ! مرسی ...

كاربر جديد engalisaraf آواتار ها
    تشکر کرده
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط JPL1 نمایش پست ها
    دوست عزیز بنطر من مشکل از کالیبره نبودن صفحه نمایش لپ تاپ هستش با کالیبره کردن صفحه نمایش لپ تاپ مشکل حل میشه
    علت اصلیش هم صرفه جویی در مصرف برق در لپتاپ ها هست که بصورت پیشفرض از شدت رنگ و ... کم میکنن که با کالیبره کردن مشکل حل میشه.
    من خودم یه عکس با دوربین گرفتم و عکس و بصورت همزمان در لپ تاپ و دوربین به نمایش گذاشتم و لپ تاپ از رو صفحه نمایش دوربین کالیبره کردم شاید روش درستی نباشه
    ولی بعد از چند چاپ عکس متوجه شدم که نتایج دوربین و لپ تاپ و عکس چاپ شده تقریبا یکسان بود و مشکل من برطرف شد و به هماهنگی خوبی رسیدم.

اونی که تو ویندوزه رو پیدا کردم ! اما خیلی فرق نمیکنه ! ایا تنظیمات پیشفرضی هست که رنگ ها رو برامون گرم تر کنه ؟

تشکر کرده
    3214

نقل قول نوشته اصلی توسط engalisaraf نمایش پست ها
    اونی که تو ویندوزه رو پیدا کردم ! اما خیلی فرق نمیکنه ! ایا تنظیمات پیشفرضی هست که رنگ ها رو برامون گرم تر کنه ؟
    با تنطیمات کارت گرافیک اقدام کنید.
    من خودم با intel hd graphics control panel تو بخش display اول تو basic رنگ ها رو با ترکیب شدت قرمز و ابی و سبز تنظیم کردم
    و بعد تو بخش advanced میزان hue و saturation و تنظیم کردم.
    doki و engalisaraf تشکر می‌کنند.
    جلال پارسا
    instagram

vahidshah
    Guest

من امروز عکاسی خبری انجم میدادم و یجاههایی شدیدا سرعت فوکوس برام مهم شد اول به نکته خبری میگم بعد سوال!!

اول اینکه سرعت فوکوس 18-200 نیکون خیلی سرعت رو پایین اورده البته از قبل مبدونستم ولی امروز برام مهم شد و 18-105 باز ازاین بهتربود

سوال هم درباره نقاط فوکوس .میخاستم حالت فوکوس رو از اتو معمولی51نقطه به حالت اتو ای که حدود 20یا9تا!!نقطه مرکز فعالن و مربع تشکیل میدن تغییر لدم/که تغییر دادم اما هی بعد از تغییر فقط نقطه مرکزی رو نشون میداد و انگارکه فقط وسط انتخابه .انگارتنظیم انجام شد اما دخیره نشد/
    اون حالت دقیقا با چه مراحلی فعال میشه دقیقا اسمش چیه مثلا لازمه رو یکی از حالات AFA یا AFS یا AFC باشه که انجام شه یا قبلا از تنظیمات ریز و کلی گزینه ای فعال بشه؟

درباره تنظیمات ریز گفتم یچیزی هم مخض اطلاع بگم دوستان اگه امتحان نکردن امتحان کنن من از اون تنظیمات دایال هارو واسه کاربرد بیشت رتقسیم کردم .و قبلا واسه تغییر ایزو مجبور بودم دگمه ایزو رو بگیرم و دایال رو تکون بدم الان دایال جلویی مستقیما ایزو رو افزایش یا کاهش میده و خیلی سریعتر میشه و همچنین موقع دیدن عکسها با چرخوندن دایال پشتی عکسها عوض میشن و اجباری به استفاده از کلید 4جهته نیست

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidshah نمایش پست ها
    سوال هم درباره نقاط فوکوس .میخاستم حالت فوکوس رو از اتو معمولی51نقطه به حالت اتو ای که حدود 20یا9تا!!نقطه مرکز فعالن و مربع تشکیل میدن تغییر لدم/که تغییر دادم اما هی بعد از تغییر فقط نقطه مرکزی رو نشون میداد و انگارکه فقط وسط انتخابه .انگارتنظیم انجام شد اما دخیره نشد/
    دکمه اینفو را فشار دهید تا منوی ال سی دی اصلی روشن شود ، سپس دکمه وسطی قفل AF/M کنار بدنه و لنز را فشاردهید و ابتدا با دایال پشتی ، حالت AF-A یا AF-C را انتخاب کنید ، آنگاه در همان حالت با چرخش دایال جلویی ، می‌توانید تعداد نقاط را انتخاب کنید . در این دو حالت نقطه مرکزی فوکوس روشن می شود هنگام فوکوس کردن ولی همه نقاط عمل انتخاب شده میکنند ...
    اما اگر در حالت فوکوس اتوماتیک ، همه نقاط را در حالت اتو انتخاب کنید ( نوشته AUTO بالای نقاط در ال سی دی نوشته می شود ) ، آنگاه فقط نقاطی در هر بخشی که فوکوس کنند ، روشن می شوند ...
    vahidshah و kiavash تشکر می‌کنند.

كاربر همراه hosseinhmj آواتار ها
    تشکر کرده
    4122

سوال از دوستان عزیز :
    اینکه برای نورسنجی نقطه ای و یا ماتریسی کدام منطقه در ویزور محاسبه میشود؟ آیا نقطه نورسنجی روی همان نقطه فوکوس انجام میشود و با جابه جایی نقطه فوکوس محل نورسنجی نیز تغییر می کند یا خیر ؟ برای نورسنجی نقطه ای کدام نقطه را باید مد نظر قرار دهیم؟

تشکر کرده
    3214

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinhmj نمایش پست ها
    سوال از دوستان عزیز :
    اینکه برای نورسنجی نقطه ای و یا ماتریسی کدام منطقه در ویزور محاسبه میشود؟ آیا نقطه نورسنجی روی همان نقطه فوکوس انجام میشود و با جابه جایی نقطه فوکوس محل نورسنجی نیز تغییر می کند یا خیر ؟ برای نورسنجی نقطه ای کدام نقطه را باید مد نظر قرار دهیم؟
    تا اونجایی که من اطلاع دارم :
    تو ماتریسی کل کادر در نظر گرفته میشه و ارتباطی با نقاط فوکوس نداره
    و در نقطه ای رو نقاطی که فوکوس انجام شده نور سنجی انجام میشه و با تغییر نقطه فوکوس نور سنجی هم تغییر میکنه
    یه مد دیگه هم بود که الان اسمش یادم رفت تو اونم بیشتر رو مرکز کادر نور سنجی انجام میشه.
    به هر حال برای نورسنجی نقطه ای باید دوربینو رو اون مد تنظیم کنید
    hosseinhmj و doki تشکر می‌کنند.
    جلال پارسا
    instagram

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

برای نورسنجی نقطه‌ای ، نقطه مرکزی به قطر 3.5 م م ، محاسبه می‌شود ،
    در نورسنجی ماتریسی ، دوربین نور ناحیه وسیعی از کادر را سنجیده و سپس معدل‌گیری می‌کند ،
    در حالت مرکز گرا ، دوربین همه نواحی را نورخوانی کرده ولی تمرکز بیشتری بر مرکز کادر دارد ...
    و این‌ها ربطی به نقاط فوکوس ندارد...
    hosseinhmj تشکر می‌کند.

كاربر همراه hosseinhmj آواتار ها
    تشکر کرده
    4122

با تشکر از شما ، پس بهترین روش برای نورسنجی نقطه ای اینه که وسط کادر را بسوی نقطه مورد نظر قرار دهیم و هرچه نورسنج دوربین گفت با توجه به میزان درصد خاکستری محل مورد نظر نوردهی کنیم ، درست گفتم؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    برای نورسنجی نقطه‌ای ، نقطه مرکزی به قطر 3.5 م م ، محاسبه می‌شود ،
    در نورسنجی ماتریسی ، دوربین نور ناحیه وسیعی از کادر را سنجیده و سپس معدل‌گیری می‌کند ،
    در حالت مرکز گرا ، دوربین همه نواحی را نورخوانی کرده ولی تمرکز بیشتری بر مرکز کادر دارد ...
    و این‌ها ربطی به نقاط فوکوس ندارد...

صفحه 81 از 125 نخستنخست ... 31 71 77 78 79 80 81 82 83 84 85 91 ... آخرینآخرین