صفحه 5 از 15 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 142
Like Tree226تشکر

موضوع: Nikon D5500

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

نقل قول نوشته اصلی توسط majidw980 نمایش پست ها
    درود
    دوستان بنده هم به جمع دارندگان این دوربین پیوستم چون قبلا با دوربین گوشی عکاسی میکردم و تمام تنظیمات دستی مهمش دمه دستم بود رو این دوربین انگار کردنم تو قوطی هم سخته برام کار کردن و سرعتم پایین و تنظیمات گنگ هستند برام
    من اصلا از حالت اتو تو دوربین خوشم نمیاد و همیشه تنظیمات دوربینو خودم باید انجام بدم منتهی الان وایت بالانسو از حالت اتو رو حالت دستی که میذارم رو عدد ۳۷۰۰ کلوین ثابت هست و نمیدونم باید از کجا برم تغییرش بده تا به اون نتیجه دلخواهم برسم
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
    سلام
    مبارکتون باشه امیدوارم لذتشو ببرید
    مطالعه دفترچه راهنما خیلی کمک میکنه که با ابزارتون بیشتر آشنا بشید البته خرید کتابچه ی راهنما به زبان فارسی هم بهتون کمک میکنه هزینه زیادی هم نداره منتهی چون دوربین شما مدل جدید به حساب میاد هنوز دفترچه به زبان فارسی نداره اما میشه یکی دو مدل پایین تر رو یافت که 90 درصد کارتونو راه میندازه
    در مورد وایت بالانس محبت کنید وارد menu بشید ازونجا shooting menu و در نهایت white balance رو پیدا کنید و تغییرات دلخواه رو اعمال کنید
    M.Nouri و majidw980 تشکر می‌کنند.
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    73

درود
    دوستان يكم با فكوس كردن تو اين دستگاه مشكل دارم مخصوصا تو ويزور حتي اون چراغ سبز كه روشن ميشه تو ويزور بعد از گرفتن عكس بازم ميبينم عكس كمي تاره و فوكس تو مربعي كه تو ويزور تنظيم كردم نيست و جاي ديگه اي فوكس انجام شده البته رو حالت دستي و كمي عكس ماته
    اتوماتيك هم كه بعضي مواقع هرچي موقعيت تصوير و عوض ميكنم بازم رو اون شيعي كه خودش تشخيص ميده فكوس ميكنه نه اون چيزي كه من مد نظرم هست
    دماي رنگها هم رو حالت اتو يكم رو به زردي ميره رو حالت prz هم كه ميشه دستي ميذارم رو ٣٧٠٠ كلوين ثابته و نميتونم خودم تغييراتو اعمال كنن حتي اون قسمتي كه دوستمون بالا اشاره كردن هم رفتم ولي بازم چيزي براي تنظيم دماي رنگ در حين عكاسي نبود
    ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

احتمالا دوربین شما بک یا فرانت فوکوس دارد. و چون رده‌ی دوربین شما قابلیت اصلاح آن را ندارد، آنرا به تعمیرگاه مرکزی ببرید تا آنها نسبت به اصلاح آن اقدام‌کنند و مشکل برطرف خواهد‌شد.
    کتابچه‌ی دوربین خود‌را هم مطالعه‌کنید، کتابچه‌ی فارسی دوربین ۵۰۰۰ هم موجوده که بسیاری از موارد یکسانند.
    آنجا شرایط تغییر وضعیت فوکوس و تعیین تعداد و نوع نقاط فوکوس را مطالعه‌کنید.
    majidw980، siosha و Amin.Zallaghi تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

درود
    دوستان يكم با فكوس كردن تو اين دستگاه مشكل دارم مخصوصا تو ويزور حتي اون چراغ سبز كه روشن ميشه تو ويزور بعد از گرفتن عكس بازم ميبينم عكس كمي تاره و فوكس تو مربعي كه تو ويزور تنظيم كردم نيست و جاي ديگه اي فوكس انجام شده البته رو حالت دستي و كمي عكس ماته
    اتوماتيك هم كه بعضي مواقع هرچي موقعيت تصوير و عوض ميكنم بازم رو اون شيعي كه خودش تشخيص ميده فكوس ميكنه نه اون چيزي كه من مد نظرم هست
    دماي رنگها هم رو حالت اتو يكم رو به زردي ميره رو حالت prz هم كه ميشه دستي ميذارم رو ٣٧٠٠ كلوين ثابته و نميتونم خودم تغييراتو اعمال كنن حتي اون قسمتي كه دوستمون بالا اشاره كردن هم رفتم ولي بازم چيزي براي تنظيم دماي رنگ در حين عكاسي نبود
    ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد
    بعید میدانم مشکل فنی داشته باشید برای اطمینان دوربین را روی میز ثابت بگذارید و روی یک سوژه ثابت فکوس کنید اگر باز هم مشکل داشتید باید به فکر خطای فنی باشید ولی بیشتر همان خطای کاربر مشکل اصلی است که راهکارها را عرض کردند
    M.Nouri و majidw980 تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    73

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    احتمالا دوربین شما بک یا فرانت فوکوس دارد. و چون رده‌ی دوربین شما قابلیت اصلاح آن را ندارد، آنرا به تعمیرگاه مرکزی ببرید تا آنها نسبت به اصلاح آن اقدام‌کنند و مشکل برطرف خواهد‌شد.
    کتابچه‌ی دوربین خود‌را هم مطالعه‌کنید، کتابچه‌ی فارسی دوربین ۵۰۰۰ هم موجوده که بسیاری از موارد یکسانند.
    آنجا شرایط تغییر وضعیت فوکوس و تعیین تعداد و نوع نقاط فوکوس را مطالعه‌کنید.
    مرسي از جاب سريعتون
    در مورد دماي رنگها چطور ميتونم اونو تنظيم كنم تو گوشي اين قابليت وجود داره كه دماي رنگهارو به صورت دستي تنظيم كني اصلا تو اين دروبين همچين قابليتي وجود داره يا از حالات پيشفرض كارخونه فقط ميشه انتخاب كرد
    بازم تشكر

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

مرسي از جاب سريعتون
    در مورد دماي رنگها چطور ميتونم اونو تنظيم كنم تو گوشي اين قابليت وجود داره كه دماي رنگهارو به صورت دستي تنظيم كني اصلا تو اين دروبين همچين قابليتي وجود داره يا از حالات پيشفرض كارخونه فقط ميشه انتخاب كرد
    بازم تشكر
    How to Create White Balance Presets on Your Nikon D5500 - For Dummies
    M.Nouri، majidw980 و siosha تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

مرسي از جاب سريعتون
    بازم تشكر
    تا جایی که من میدانم بصورت عددی این امکان را ندارد و این کار در سری 7 در دسترس است البته چک نکردم ولی تنظیم رنگ این دوربین ها با الگو و دستی ممکن است که شیوه هم ارائه شد
    البته خود دوربین بخوبی معمولا بالانس می کند اگر و فقط اگر شرایط نوری استاندارد باشد
    majidw980 تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    73

درود
    بله اونطور که خودمم متوجه شدم تنظیم دستی دمای رنگها به اون شکل قابل دسترسی نیست گفتم شاید اشتباه میکنم مگه میشه حالا دستی وجود داشته باشه ولی قابل تنظیم نباشه حیف واقعا کمبودش بشدت حس میشه منم عکاس حرفه ای نیستم فقط برای عکس خانوادگی میخوام که به بهترین شکل ثبت کنم لحظاتمو
    بازم ممنون از همه دوستان بابت کمکهایی که میکنند و سرعت عمل فوق العادشون

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام این مدل برای فیلم برداری مناسبه ؟

كاربر فعال S Noora آواتار ها
    تشکر کرده
    1987

نقل قول نوشته اصلی توسط REZENOF نمایش پست ها
    سلام این مدل برای فیلم برداری مناسبه ؟
    فیلم برداری در چه حدی؟حرفه ای ؟آماتور؟خانوادگی؟فیلمسازی ؟مستند؟و...؟

صفحه 5 از 15 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... آخرینآخرین