صفحه 7 از 19 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 70 , از مجموع 186
Like Tree756تشکر

موضوع: Nikon D850

كاربر همراه HM6699 آواتار ها
    تشکر کرده
    339

مهم خروجی دوربین است، حالا سنسور ساخت سونی باشه یا نیکون و یا پارس خزر!!! چه فرقی میکنه؟
    اگر خیلی برای دوستان برند سنسور اهمیت داره، منتظر بمانید دوربین وارد بازار بشه و برادران اجنبی! دوربین را teardown کنند تا مشخص بشه سنسور ساخت چه شرکتی است.
    تمام!
    « حامد محمدی »
    اینستاگرام

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi نمایش پست ها
    این مصحبه dpreview هم با یکی از عکاسهایی که این دوربین دو هفته دستش بوده جالبه:

Doing some testing in an alley with a bodybuilder, we shot portraits at ISO 5000 and they held up! It was really eye opening to see what we could do with that camera, and how well it was reading light and processing it. Every time I would try to push the camera to its limits, it kind of pushed me back. It’s a really fun situation to be in because up to this point in my career, I’ve made a habit of pushing my gear (cameras, lenses, lights) to their limits; this camera changed the equation for me because instead of me pushing it, the camera was pushing
    me
    We spent 2 weeks running around like crazy shooting whatever we wanted and having a blast

https://www.dpreview.com/articles/26...ing-experience
    خب البته تااین حد غلو کردن از یک سفیر نیکون انتظار میرود و نمیتواند قابل استناد باشد.
    این تبلیغات , تنها میتواند توانایی های مورد انتظار محصول باشد که البته در بررسی های رسمی اینده مشخص میگردد.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

سلام دوستان عزیزم .
    بعد از معرفی این دوربین در فضای مجازی غوغایی برپا شد . وفتی سایتای خارجی رو چک می‌کردم بازخوردها خیلی عالی بود . ب نظرم این دوربین میتونه یه سروگردن از رقیب کنونی خودش یعنی 5D mark IV یهتر عمل کنه . هم به خاطر مشخصات ، هم به خاطر قیمت . برای همین در این باره مقاله‌ای رو توی سایت خودم نوشتم . اونجا مشخصات دوربین رو بررسی کردم.
    ویرایش توسط M.Mobin : Sunday 27 August 2017 در ساعت 20:46 دلیل: حذف لینک
    ARASH II، arefjoon، Amirhoseingh و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال ARASH II آواتار ها
    تشکر کرده
    1259

نقل قول نوشته اصلی توسط HM6699 نمایش پست ها
    مهم خروجی دوربین است، حالا سنسور ساخت سونی باشه یا نیکون و یا پارس خزر!!! چه فرقی میکنه؟
    اگر خیلی برای دوستان برند سنسور اهمیت داره، منتظر بمانید دوربین وارد بازار بشه و برادران اجنبی! دوربین را teardown کنند تا مشخص بشه سنسور ساخت چه شرکتی است.
    تمام!
    اتفاقا خیلی خیلی مهم هست , واقعا با اومدن d850 سطح تکنولوژی توی دوربینها یه پله بالا میره و از قرار معلوم کانن برعکس همیشه از این بازی داره عقب میوفته و خیلی از کاننی ها که تعدادشون روز به روز داره زیاد میشه رو به فکر تغییر برند میندازه .
    سنسور اصلی ترین جرء یه بادی هست که اگه مشخص بشه که نیکون به همچین قدرتی دست پیدا کرده (که با این قیمت )سنسور D850 رو خودش تولید کرده باشه , مسلما عکاس های زیادی رو به سمت خودش میکشونه ولی اگه مشخص بشه که از تکنولوژی سونی استفاده میکنه و بعد 6 ماه سونی یه دوربین ارائه بده که یه پله بالا تز از D850 باشه اون موقع خیلی از کاننی ها ترجیح میدن لنزهای با ارزش مانت کانن را نگاه دارن و با یه کانورتور 250 دلاری از بادی های سونی استفاده کنن و در آینده پل باز گشت به کانن رو خراب نکرده باشن.

خواهشا جبهه گیری بی مورد نکنید که چه فرقی میکنه سنسور را کی ساخته ,شاید برای یه نیکونی که ازش استفاده میکنه فرقی نگنه ولی برای کسی که بخواهد از امروز وارد تجهیزات نیکون بشه یه امتیاز خیلی بزرگ هست که این سنسور ساخت نیکون باشه .
    بی صبرانه منتظرم که مشخص بشه .
    M.Mobin، kiavash، mohsen.sh و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش زمانی
    5DII A7RII

تشکر کرده
    1259

نقل قول نوشته اصلی توسط rezasaad نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیزم .
    بعد از معرفی این دوربین در فضای مجازی غوغایی برپا شد . وفتی سایتای خارجی رو چک می‌کردم بازخوردها خیلی عالی بود . ب نظرم این دوربین میتونه یه سروگردن از رقیب کنونی خودش یعنی 5D mark IV یهتر عمل کنه . هم به خاطر مشخصات ، هم به خاطر قیمت . برای همین در این باره مقاله‌ای رو توی سایت خودم نوشتم . اونجا مشخصات دوربین رو بررسی کردم.
    ممنون از معرقی مقالتون ولی چند مورد را متوجه نمیشم
    اول اون کادر قرمز که نوشتید:
    " برای اولین بار در دنیا ، نیکون از فناوری BSI CMOS در یک دوربین فول‌فریم استفاده کرده . "

دو سال میشه که سونی توی فول فریماش استفاده میکنه
    https://www.dpreview.com/articles/89...si-cmos-sensor

که البته از سال 2008 اخبارش رو از سونی میشنیدم
    و اینکه نوشتید :
    "همچنین قیمت این دوربین ۳۳۰۰ دلار تعیین شده . بنابراین در این زمینه هم پیروز میدانه . چرا که با اختلاف ۱۰۰۰ دلاری نسبت به رقیب کنونی خودش یعنی کنون ۵D mark IV ارزون تر هست"

که قیمت مارک 4 زمان معرفی 3499 بوده که 1000 دلار اختلاف نداره

سایت خوبی دارید اگه نکته های که گفتم صحیح بود اصلاح کنید
    با تشکر
    ویرایش توسط M.Mobin : Sunday 27 August 2017 در ساعت 20:43 دلیل: حذف لینک
    yaghoobi، DELL، kiavash و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش زمانی
    5DII A7RII

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط ARASH II نمایش پست ها
    اتفاقا خیلی خیلی مهم هست , واقعا با اومدن d850 سطح تکنولوژی توی دوربینها یه پله بالا میره و از قرار معلوم کانن برعکس همیشه از این بازی داره عقب میوفته و خیلی از کاننی ها که تعدادشون روز به روز داره زیاد میشه رو به فکر تغییر برند میندازه .
    سنسور اصلی ترین جرء یه بادی هست که اگه مشخص بشه که نیکون به همچین قدرتی دست پیدا کرده (که با این قیمت )سنسور D850 رو خودش تولید کرده باشه , مسلما عکاس های زیادی رو به سمت خودش میکشونه ولی اگه مشخص بشه که از تکنولوژی سونی استفاده میکنه و بعد 6 ماه سونی یه دوربین ارائه بده که یه پله بالا تز از D850 باشه اون موقع خیلی از کاننی ها ترجیح میدن لنزهای با ارزش مانت کانن را نگاه دارن و با یه کانورتور 250 دلاری از بادی های سونی استفاده کنن و در آینده پل باز گشت به کانن رو خراب نکرده باشن.

خواهشا جبهه گیری بی مورد نکنید که چه فرقی میکنه سنسور را کی ساخته ,شاید برای یه نیکونی که ازش استفاده میکنه فرقی نگنه ولی برای کسی که بخواهد از امروز وارد تجهیزات نیکون بشه یه امتیاز خیلی بزرگ هست که این سنسور ساخت نیکون باشه .
    بی صبرانه منتظرم که مشخص بشه .
    من متوجه پیشرفت یک پله ای دوربینها با ورود این دوربین نشدم. از نظر سنسور بعید می دانم تفاوت پله ای(یا به قول انگلیسیها انقلابی یا revolutionary) نسبت به دوربین های چند سال پیش داشته باشد. فرض می کنیم دو سوم استاپ هم در نویز در ایزو های بالا پیشرفت داشته باشد. تغییر شگرفی در عکاسی یک عکاس ایجاد می شود؟ جسارتا واضح تر در مورد پیشرفتهای این دوربین صحبت بفرمایید.

در مورد سنسورهای سونی که معمولا ۶ ماه بعد از ارایه دوربینهای نیکون ارایه می شود هم متاسفانه تغییر بزرگی نسبت به سنسور به کار رفته در نیکون ندیده ایم. و در صورت وجود تفاوت هم این تفاوت در حدی نیست که در تصمیم گیری یک کاربر حرفه ای اثر بگذارد. مسئله اصلی لنزها هستند. و با بالا رفتن مگاپیکسل ها انتخاب لنز دشوارتر هم شده است.
    فرمول انتخاب بدنه و سپس تفکر در مورد لنز به نظر من آماتور گونه است و مناسب کسی هست که فقط از کیت لنز دوربین استفاده می کند. در لول دوربین های ۳-۴ هزار دلاری بعید می دانم مشتریان صرفا از کیت لنز استفاده کنند.
    M.Mobin، obsidiyan، amir.komeily و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

تشکر کرده
    1259

نقل قول نوشته اصلی توسط Nima Sadigh نمایش پست ها
    من متوجه پیشرفت یک پله ای دوربینها با ورود این دوربین نشدم. از نظر سنسور بعید می دانم تفاوت پله ای(یا به قول انگلیسیها انقلابی یا revolutionary) نسبت به دوربین های چند سال پیش داشته باشد. فرض می کنیم دو سوم استاپ هم در نویز در ایزو های بالا پیشرفت داشته باشد. تغییر شگرفی در عکاسی یک عکاس ایجاد می شود؟ جسارتا واضح تر در مورد پیشرفتهای این دوربین صحبت بفرمایید.

در مورد سنسورهای سونی که معمولا ۶ ماه بعد از ارایه دوربینهای نیکون ارایه می شود هم متاسفانه تغییر بزرگی نسبت به سنسور به کار رفته در نیکون ندیده ایم. و در صورت وجود تفاوت هم این تفاوت در حدی نیست که در تصمیم گیری یک کاربر حرفه ای اثر بگذارد. مسئله اصلی لنزها هستند. و با بالا رفتن مگاپیکسل ها انتخاب لنز دشوارتر هم شده است.
    فرمول انتخاب بدنه و سپس تفکر در مورد لنز به نظر من آماتور گونه است و مناسب کسی هست که فقط از کیت لنز دوربین استفاده می کند. در لول دوربین های ۳-۴ هزار دلاری بعید می دانم مشتریان صرفا از کیت لنز استفاده کنند.
    شما مشخصات D850 رو بخونید میبینید که هر جیزی که یه عکاس بخواهد توی اکثر ژانر ها رو پوشش میده (حتی تا حدودی ژانر اسپرت ) نمیدونم پله ها رو چند سانتی حساب میکنید ولی دو سوم استاپ توی نویز که خیلی پیشرفت بزرگی حساب میشه (خیلی بزرگ)
    در مورد تغییر بزرگ تو بادی های سونی , با معرفی A9 توقع من را برای بادی های آیندش رو خیلی بالا برده . بی صبرانه منتظر A7R III هستم .

در مورد انتخاب بدنه و استفاده از لنز کیت متوجه منظورتون نمیشم من 11 تا لنز دارم ولی از 24-105 بیشتز از باقی لنزام استفاده میکنم , چه دلیل داره که فقط آماتور ها از لنز کیت استفاده کنن؟
    M.Nouri، kiavash، obsidiyan و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش زمانی
    5DII A7RII

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط ARASH II نمایش پست ها
    شما مشخصات D850 رو بخونید میبینید که هر جیزی که یه عکاس بخواهد توی اکثر ژانر ها رو پوشش میده (حتی تا حدودی ژانر اسپرت ) نمیدونم پله ها رو چند سانتی حساب میکنید ولی دو سوم استاپ توی نویز که خیلی پیشرفت بزرگی حساب میشه (خیلی بزرگ)
    در مورد تغییر بزرگ تو بادی های سونی , با معرفی A9 توقع من را برای بادی های آیندش رو خیلی بالا برده . بی صبرانه منتظر A7R III هستم .

در مورد انتخاب بدنه و استفاده از لنز کیت متوجه منظورتون نمیشم من 11 تا لنز دارم ولی از 24-105 بیشتز از باقی لنزام استفاده میکنم , چه دلیل داره که فقط آماتور ها از لنز کیت استفاده کنن؟
    راستش را بخواهید من در a9 هم پیشرفت چندانی ندیدم. هیجانی که در زمان معرفی لنزی مثل سیگما 14mm f/1.8 یا نیکون 105mm f/1.4 داشتم قابل مقایسه با زمانی که بدنه ها یعد از چند سال با پیشرفتهای جزیی معرفی می گردند نیست.
    بیشتر بدنه ها خروجی عکس تقریبا مشابهی دارند.... اختلافشان جزیی است.
    پیشرفت یک پله ای در عکاسی می تواند با استفاده از فاصله کانونی های خاص مثل ۱۱-۲۴ یا لنزهای تیلت شیفت و ... اتفاق بیفتد. به نظر من تجربه کردن لنزهای خاص خیلی ارزنده تر از خرج کردن برای ارتقای بدنه است.

البته ناگفته نماند قابلیت focus shift برایم خیلی جالب هست که منتظر دیدن نمونه های آن هستم.

و در انتها:‌ من نگفتم آماتورها از کیت لنز استفاده می کنند. تازه کارها فقط در فکر کیت لنز هستند و لنزهای دیگر آن برند را بررسی نمی کنند.
    obsidiyan، Majix و Amirhoseingh تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر همراه
    تشکر کرده
    131

سنسور D850 به یقین ساخت سونی است نیکون هم ادعایی در ساخت این سنسور ندارد گفته مسولان نیکون طراحی کامل این سنسور توسط خود نیکون است نه ساخت آن. منبع سایت Nikonrumor مصاحبه سایت imaging-resource با مسولان شرکت نیکون است که متن آن به شکل زیر است:

While Nikon contracts with a silicon foundry to actually manufacture the chips, Nikon confirmed that the D850's sensor is entirely their own design, vs. an off-the-shelf unit from a sensor manufacturer

Nikon D850 Review: Hands-On Preview

همانطور که می‌بینید بر ساخت سنسور توسط یک شرکت دیگر تاکید شده است طراحی سنسور با ساخت عملی آن فرق دارد. نیکون برای ساخت این سنسور از تکنولوژیهای اختصاصی شرکت سونی همراه با تکنولوژیهای انحصاری خودش استفاده کرده است.این هم موضوع جدیدی نیست نیکون قبل از این هم در اکثر مدلهای رده بالا (مثل D810 و D500 و D5 ) از این روش بهره برده است و هر بار هم بر طراحی سنسور توسط خودش تاکید کرده است (کافی است به مصاحبه های پس از معرفی D500 و D5 رجوع کنید). این یک سنسور اختصاصی است و شما این سنسور را در محصول شرکت دیگری نمی‌بینید ولی این به معنی این نیست که کس دیگری قادر به طراحی چنین سنسوری نیست (سونی یک سال قبل A99II را یا مشخصاتی بسیار شبیه به این سنسور تولید کرده است).

ولی در نهایت این قضیه اهمیت چندانی ندارد مهم این است که شرکت نیکون کم فروشی نکرده است و بدنه ای تقریبا ایده‌آل را با قیمت رقابتی روانه بازار کرده ‌است که باعث پیشرفت کل صنعت دوربینهای عکاسی خواهد شد و شرکتهای دیگر را مجبور خواهد کرد برای دور نماندن از دور رقابت بدنه‌های بهتر را با قیمتی کمتر روانه بازار کنند.

در مورد رفتار نویزی این دوربین هم طبق بررسی های اولیه به عمل آمده بر روی فایلهای خام در ایزوهای بالا نسبت به D810 پیشرفت دارد (ولی نه به اندازه یک استاپ) و در ایزوهای پایین دینامیک رنج تقریبا ذر حد D810 می باشد (البته ایزو 64 تست نشده است) که با توجه به افزایش رزولوشون و سرعت خروجی سنسور نسبت به D810 پیشرفت قابل توجهی حساب می‌شود و باید به مهندسین سونی و نیکون برای طراحی و ساخت این سنسور تبریک گفت.

ارادتمند
    ARASH II، Mehrdad-PL، کوروش و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط vtn54 نمایش پست ها
    سنسور D850 به یقین ساخت سونی است نیکون هم ادعایی در ساخت این سنسور ندارد گفته مسولان نیکون طراحی کامل این سنسور توسط خود نیکون است نه ساخت آن. منبع سایت Nikonrumor مصاحبه سایت imaging-resource با مسولان شرکت نیکون است که متن آن به شکل زیر است:

Nikon D850 Review: Hands-On Preview

همانطور که می‌بینید بر ساخت سنسور توسط یک شرکت دیگر تاکید شده است طراحی سنسور با ساخت عملی آن فرق دارد. نیکون برای ساخت این سنسور از تکنولوژیهای اختصاصی شرکت سونی همراه با تکنولوژیهای انحصاری خودش استفاده کرده است.این هم موضوع جدیدی نیست نیکون قبل از این هم در اکثر مدلهای رده بالا (مثل D810 و D500 و D5 ) از این روش بهره برده است و هر بار هم بر طراحی سنسور توسط خودش تاکید کرده است (کافی است به مصاحبه های پس از معرفی D500 و D5 رجوع کنید). این یک سنسور اختصاصی است و شما این سنسور را در محصول شرکت دیگری نمی‌بینید ولی این به معنی این نیست که کس دیگری قادر به طراحی چنین سنسوری نیست (سونی یک سال قبل A99II را یا مشخصاتی بسیار شبیه به این سنسور تولید کرده است).

ولی در نهایت این قضیه اهمیت چندانی ندارد مهم این است که شرکت نیکون کم فروشی نکرده است و بدنه ای تقریبا ایده‌آل را با قیمت رقابتی روانه بازار کرده ‌است که باعث پیشرفت کل صنعت دوربینهای عکاسی خواهد شد و شرکتهای دیگر را مجبور خواهد کرد برای دور نماندن از دور رقابت بدنه‌های بهتر را با قیمتی کمتر روانه بازار کنند.

در مورد رفتار نویزی این دوربین هم طبق بررسی های اولیه به عمل آمده بر روی فایلهای خام در ایزوهای بالا نسبت به D810 پیشرفت دارد (ولی نه به اندازه یک استاپ) و در ایزوهای پایین دینامیک رنج تقریبا ذر حد D810 می باشد (البته ایزو 64 تست نشده است) که با توجه به افزایش رزولوشون و سرعت خروجی سنسور نسبت به D810 پیشرفت قابل توجهی حساب می‌شود و باید به مهندسین سونی و نیکون برای طراحی و ساخت این سنسور تبریک گفت.

ارادتمند
    ای بابا ای بابا...
    برادرجمله اول پستتان رو بخوانید! نیکون ادعایی ندارد وسنسور۸۵۰ یقینن ساخت سونی است ولی طراحی نیکون است!!!
    برادرجان ساخت سنسورچه ارتباطی به طراحی دارد اخه؟!! اهم ساخت یک محصول طراحی ست. مگرکوالکام پردازنده میسازد؟! مگر رتینای اپل را اپل میسازد؟ مگر گوگل پیکسل توسط گوگل ساخته میشود؟مگر دوربین ایفون را اپل میسازد؟!! و....
    اینکه نیکون سنسوری راطراحی کندومثلا سونی بسازد(به فرض که ساخته باشد!)، معنی ساخته شدن توسط سونی میدهد؟ چرااینقداین موضوع مهم شده که باید اثبات شود؟ مهم نیست ولی دلیلی برقاطی کردن مسائل هم وجودندارد.
    دوست دارم لینکی ازسایت نیکون ببینم مبنی بر ساخت یاطراحی دوربینهای قبلی.
    obsidiyan و Majix تشکر می‌کنند.

صفحه 7 از 19 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 ... آخرینآخرین