صفحه 2 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 78
Like Tree348تشکر

موضوع: Nikon z7

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

نقل قول نوشته اصلی توسط peacekeeper نمایش پست ها
    به نظر میرسه لنزها با وجود اینکه بزرگتر و گرانتر از لنزهای مانت F هستند از اپتیک بهتری هم برخوردار هستند(البته بر مبنای MTF).

[

درود

اتفاقا لنز های مانت Z در مقایسه با مانت F از قیمت کمتری هم برخوردارند به غیر از 50mm لنزهای دیگری هم معرفی شده اند خصوصا قیمت زمان معرفی با قیمت لنزهای چند سال قبل که به قیمت رسیده اند تفاوت دارد 50mm های مانت نیکون لنز های صرفا اقتصادی بودند اونقدر اقتصادی که حتی لنزهای سیگما هم از آن گرانتر بودن! اون رو ملاک قرار ندهید

اتفاقا بزرگتر شدن مانت بستر و مجال داشتن نور بیشتر دیافراگم بازتر و اپتیک بهتر رو با وزن کمتر و سایز کوچکتر و قیمت کمتر ایجاد میکنه

مانت کوچکتر و محدودیتی که ایجاد میکنه باعث میشه سایز بالا بره وزن زیاد بشه و در نهایت هم ، هزینه ساخت. اینها کاملا به هم مرتبط هستند.

برای اینکه آفتاپیک نشه ، نقاط فوکاس و پراکندگی اونها در دوربین z7 :

23322.jpg

پاینده باشید
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Sunday 26 August 2018 در ساعت 11:43
    yaghoobi، mOhSeN.Gh، a.g g.a و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705
    yaghoobi، mOhSeN.Gh، a.g g.a و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

درود
    نمیدونم چراحس میکنم سونی دردهه اینده یکی از دوبرندبرتر دنیای عکاسی ویا برترین ان خواهدبود!
    اگه کنون هم با طراحی بدی مثل نیکون، فول فریمش رو معرفی کنه کارسونی راحتترمیشه. نیکون بیش ازحدداره به لنزها وفن هاش اعتمادمیکنه وکنون اگه این اعتمادمضحک روتکرارکنه براش گرون تموم میشه! طراحی موضوعی ست که اپل بااون همه ی بزرگ ترها رو شکست داد.دسته کم گرفتنی نیست.اگه نتونه طراحی درستی ارائه بده احتمالا ماننددنیای موبایل دردهه اینده عکاسی حرفه از دنیای کنون-نیکون تبدیل به سونی و غیره میشود. من بادیدن z7که یه جورایی به این فک کردم که اگه بخام به نیکون وفادار بمونم چطوره همان وزنd800رو تحمل کنم!
    47amir و MEHRDAD.D تشکر می‌کنند.

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    درود
    نمیدونم چراحس میکنم سونی دردهه اینده یکی از دوبرندبرتر دنیای عکاسی ویا برترین ان خواهدبود!
    اگه کنون هم با طراحی بدی مثل نیکون، فول فریمش رو معرفی کنه کارسونی راحتترمیشه. نیکون بیش ازحدداره به لنزها وفن هاش اعتمادمیکنه وکنون اگه این اعتمادمضحک روتکرارکنه براش گرون تموم میشه! طراحی موضوعی ست که اپل بااون همه ی بزرگ ترها رو شکست داد.دسته کم گرفتنی نیست.اگه نتونه طراحی درستی ارائه بده احتمالا ماننددنیای موبایل دردهه اینده عکاسی حرفه از دنیای کنون-نیکون تبدیل به سونی و غیره میشود. من بادیدن z7که یه جورایی به این فک کردم که اگه بخام به نیکون وفادار بمونم چطوره همان وزنd800رو تحمل کنم!
    a7vsz7.jpg
    d800vsz7.jpg
    Nima Sadigh، a.g g.a و obsidiyan تشکر می‌کنند.
    "If Your pictures aren't good enough, you're not close enough"
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

كاربر آشنا sahneh32 آواتار ها
    تشکر کرده
    158

مانت Z به دو دلیل عمده بر مانت E برتری داره
    اولا نیکون اشتباه سونی در مورد قطر مانت تکرار نکرد و اندازه ای رو انتخاب کرد که در طراحی لنز محدودیتی ایجاد نکنه(این محدودیت رو سونی هیچ وقت نمی تونه جبران کنه حتی تا 2021).

لطفا کمی بیشتر توضیح بدید من متوجه نشدم الان کدام محدودیت در ماونت E وجود دارد ، چه لنز نمی تواند برای آن تولید شود یا تولید نشده؟؟ ، تقریبا برای هر نوع عکاسی با هر نوع عدد f و هر فاصله ای در این ماونت لنز تولید شده هم توسط سونی هم توسط دیگر شرکت ها !

ثانیا آداپتوری طراحی کرد که مانت Z رو با اکثر لنزهای مانت F (که در مجموع چندین برابر لنزهای مانت E هستند) هماهنگ میکنه.
    مگر سونی توانست با کمک آداپتور لنز و دوربین بفروشد ؟ دو سال وقت تلف کردند چهار نوع آداپتور LA-EA تولید کردند ، سرانجام فهمیدند تا لنز تولید نکنند از فروش خبری نیست ، آمار فروش از وقتی بهتر شد که روی لنز های خودشان حساب کردند وگرنه A-mount هم کم لنز نداشت که روی آداپتور قرار بگیرد.

اینکه مانت E استاندارد بازه و هیچ مشکلی برای آداپتورها ایجاد نمیکنه هم یه شوخی بیشتر نیست.
    من چنین چیزی نگفتم ! منظور لنز های هستند که بدون آداپتور روی بدنه قرار میگیرند لنزی هم که از تامرون اسم بردم از همین سری بود و نیازی به اداپتور ندارد.

جالبه که اگه کانن هم این رویه رو پیش بگیره دردسر سونی چندین برابر خواهد شد.
    کنون صد در صد به این سمت میاد و رقابت جذاب تر میشه ، ماه April مدیر کنون در جواب کنجی تاناکا که گفته تا یک سال دیگر هر دو شرکت کنون و نیکون بدون آینه با سنسور فول فریم تولید میکنند از این حرف بعنوان یک ایده خوب استقبال کرد این مصاحبه در DP منتشر شده است.
    mOhSeN.Gh و obsidiyan تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

درود
    می خواستم نظری در مورد اینکه طراحی دوربین ها هم مگر خوب و بد دارند بنویسم که جرقه ای در ذهنم خورد و یاد نیکون DF افتادم و حال و هوا و حسی که از طراحی اش میشه گرفت.
    البته به نظر می آید خوشدستی و هندلینگ سری Z نیکون خیلی عالی باشد.

yaghoobi، kiavash، 47amir و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر همراه davood آواتار ها
    تشکر کرده
    2943

درود

سلام
    راستش من فکر میکنم بحث طراحی رو یکم باید آزادتر بهش نگاه کنیم چون سلیقه ها متفاوته
    خود من هرچقدر بیشتر نگاه میکنم درجه زیبایی نیکون Z در مقابل سونی a7r بالا تر میره و نیکون رو صدها بار زیباتر و خوشدست تر میبینم
    مضحک خوندن اعتماد کمپانی به برتری لنزهاش وقتی همه اساتید میدونند اهمیت لنز خیلی بیشتره از بادی و البته مضحک خوندن اعتماد کمپانی به کسانی که دارند واسه محصولاتش هزینه میکنند به نظر کمی بی انصافی میاد

a7vsz7.jpg
    ashkan 78، mOhSeN.Gh، kiavash و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط davood نمایش پست ها
    سلام
    راستش من فکر میکنم بحث طراحی رو یکم باید آزادتر بهش نگاه کنیم چون سلیقه ها متفاوته
    خود من هرچقدر بیشتر نگاه میکنم درجه زیبایی نیکون Z در مقابل سونی a7r بالا تر میره و نیکون رو صدها بار زیباتر و خوشدست تر میبینم
    مضحک خوندن اعتماد کمپانی به برتری لنزهاش وقتی همه اساتید میدونند اهمیت لنز خیلی بیشتره از بادی و البته مضحک خوندن اعتماد کمپانی به کسانی که دارند واسه محصولاتش هزینه میکنند به نظر کمی بی انصافی میاد

a7vsz7.jpg
    راستش البته درباره بدنه دیشب شاید کمی زیاده روی کردم چون این دوربین پرچمدار نیکون هست وشخصا کمی انتظاربیشتری داشتم،چیزی در مثلا شمایل df یا m10 وSLلایکا یاx100 وx-h1فوجی وغیره..ضمن اینکه دراین شمایل تنها امکان رنگ سیاه هست ورنگهای دیگر دراین سبک بد ازاب در می ایند! (تنها نسخه معادلD5 در مانتzازاین دوربین جایگاه بالاتری خواهدداشت که بحث عرضه اش دراینده نزدیک هست).امابه هرحال خوب حالا درعوض جای دکمه هاودیال مناسبتره نسبت به فرضا سونی.ولی لنزهاش واقعانازیباست.حس متریال بدروتوی عکس القامیکنه.شایدبعضی بگن شماوسیله روواسه عکاسی میخای یادکور؟! اما خوب این جمله درباره همه لوازمی که میگیریم صادقه. به هرحال به قول شما موضوع تاحدزیادی سلیقه ایست و اصلا جای بحثی نداشت واشتباه ازبنده بود.وقتتون رو گرفتم، عذرمیخام.
    ویرایش توسط kiavash : Monday 27 August 2018 در ساعت 18:23
    Nima Sadigh، mOhSeN.Gh، obsidiyan و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Soheil Qoddusi آواتار ها
    تشکر کرده
    1639

Screen Shot 2018-08-27 at 5.08.25 PM.png

قیمتها (در مقام مقایسه) بالاست...(صرف نظر از ارزش پول ملی!)
    yaghoobi، Nima Sadigh، a.g g.a و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    6D | Canon 35 f2 IS | Canon 70-200 f2.8 IS II | Canon 100 f2.8 macro

كاربر همراه davood آواتار ها
    تشکر کرده
    2943

راستش البته درباره بدنه دیشب شاید کمی زیاده روی کردم چون این دوربین پرچمدار نیکون هست وشخصا کمی انتظاربیشتری داشتم،چیزی در مثلا شمایل df یا m10 وSLلایکا یاx100 وx-h1فوجی وغیره..ضمن اینکه دراین شمایل تنها امکان رنگ سیاه هست ورنگهای دیگر دراین سبک بد ازاب در می ایند! (تنها نسخه معادلD5 در مانتzازاین دوربین جایگاه بالاتری خواهدداشت که بحث عرضه اش دراینده نزدیک هست).امابه هرحال خوب حالا درعوض جای دکمه هاودیال مناسبتره نسبت به فرضا سونی.ولی لنزهاش واقعانازیباست.حس متریال بدروتوی عکس القامیکنه.شایدبعضی بگن شماوسیله روواسه عکاسی میخای یادکور؟! اما خوب این جمله درباره همه لوازمی که میگیریم صادقه. به هرحال به قول شما موضوع تاحدزیادی سلیقه ایست و اصلا جای بحثی نداشت واشتباه ازبنده بود.وقتتون رو گرفتم، عذرمیخام.

سلام
    شما بزرگوارید دوست عزیز
    من شخصا همیشه از نظرات و اطلاعات شما و البته همه اعضاء فروم خیلی استفاده کردم و جا داره همینجا یه تشکر ویژه بکنم ، از شما و از همه دوستانی که توی این مدت با صرف وقت و بذل توجه ، دانش و مهارت منو توی عکاسی ارتقاء دادند.
    kiavash و amir.komeily تشکر می‌کنند.

صفحه 2 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین