صفحه 15 از 64 نخستنخست ... 5 11 12 13 14 15 16 17 18 19 25 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 141 تا 150 , از مجموع 638
Like Tree1691تشکر

موضوع: Nikon D300

كاربر همراه Amin Zarif آواتار ها
    تشکر کرده
    6314

پیش فرض پاسخ: Nikon D300

سلام خدمت تمام دوستان از آشنایی با شما خیلی خوشحالم,از مطالب این فوروم خیلی استفاده كردم.به نظر من بحث راجع به نویز d300 خیلی طولانی شده,بهتره راجع به زوایای دیگه این عزیز بیشتر صحبت بشه.از نظر كیفیت تصویر و نویز هم اگه عكساش در كنارعكسهای eos 40d ] مقایسه بشن فكر میكنم مفید تر باشه,هرچند كه خیلی سر تره!
    امین ظریف مهدیزاده

تشکر کرده
    6314

دوستان اساتید!
    مثل اینكه d3 خیلی جذاب تره،اما فراموش نكنید كه d300 برای خیلی از ما،قابل خرید تره!
    یه سوال از دوستان دارم،در مطلب مقایسه eos 40d ،d300 وalpha 700 ،ذكر شده بود كه صفحات فوكوس d300 قابل تعویض نیست 40d چند صفحه قابل تعویض داره،alpha 700 هم در نمایندگی ها قابل تعویض هست.این ویژگی تا به حال چقدر به درد دوستان خورده(غیر از عكاسی معماری)؟
    امین ظریف مهدیزاده

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

کجا نوشته بود صفحه فوکوس d300 قابل تعویض نیست؟
    کدام صفحه فوکوس بدرد عکاسی معماری می‌خوره؟

من تابحال کسی رو در اینجا ندیدم صفحه فوکوس Dslr ش رو عوض کرده باشه(در دوربینهای نگاتیوی خیلی زیاد دیدم... خودم هم چندید صفحه فوکوس برای Canon F1 دارم و با همشون کارکردم...)

به گمان من تعویض صفحه فوکوس فقط به کار کسانی میاد که می‌خوان خیلی حرفه‌ای و دقیق با لنزهای فوکوس دستی کار کنن... مثلا لنزهای زایس مونت نیکون...(که لینکهاش رو در فروم هم داده بودم.. کمپانی‌های هستند که برای D200 صفحه فوکوس دستی میسازن... احتمالا برای d300 هم خواهند ساخت)
    Amin Zarif تشکر می‌کند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

آرش جان یه كم مواظب باش.نكنه خدای ناكرده شما هم یه روزی ...........
    فرهاد حسيني

تشکر کرده
    4010

?
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    ?
    ترجیح دادم در PM توضیح بدم
    Arash تشکر می‌کند.
    فرهاد حسيني

تشکر کرده
    6314

کجا نوشته بود صفحه فوکوس d300 قابل تعویض نیست؟
    کدام صفحه فوکوس بدرد عکاسی معماری می‌خوره؟

من تابحال کسی رو در اینجا ندیدم صفحه فوکوس Dslr ش رو عوض کرده باشه(در دوربینهای نگاتیوی خیلی زیاد دیدم... خودم هم چندید صفحه فوکوس برای Canon F1 دارم و با همشون کارکردم...)

به گمان من تعویض صفحه فوکوس فقط به کار کسانی میاد که می‌خوان خیلی حرفه‌ای و دقیق با لنزهای فوکوس دستی کار کنن... مثلا لنزهای زایس مونت نیکون...(که لینکهاش رو در فروم هم داده بودم.. کمپانی‌های هستند که برای D200 صفحه فوکوس دستی میسازن... احتمالا برای d300 هم خواهند ساخت)
    با تشكر از شما اقای عاشوری نیا
    اون مطلب رو تو سایت popphoto،لینك زیر خونده بودم:
    http://www.popphoto.com/cameras/4625/the-class-of-2008-wired-and-wireless-world-page3.html
    تا جایی كه من میدونم،صفحه فوكوس هایی كه دارای خطوط افقی و عمودی هستند،مناسب عكاسی معماری و كار های كپی(بخصوص موقع استفاده از لنزهای tilt&shift،سری لنزهای pc nikkor) هستند،كه با استفاده از ویژگی on demand grid lines این نیاز در dslr های نیكون برطرف شده. واسه همین پرسیدم عدم قابلیت تعویض صفحه فوكوس چقدر مهمه.
    امین ظریف مهدیزاده

تشکر کرده
    4010

والا مشکل نیکون الان اینه که تنها لنز pc که تولید میشه PC Micro-Nikkor 85mm f/2.8D است.
    حالا این لنز به کار کدوم معمار میاد من نمی‌دونم! (این رنج اصولا به کار عکاسان صنعتی و عکاسی مکرو میاد)
    یقینا برای استفاده از تیلت شیفت ها دوربینهای لارژ و احیانا چند نمونه مدیوم قابلیت بهتری دارند.
    اگر کسی نیاز به چنین چیزی داره؟ تا جایی که یادم میاد کانن لنز واید تیلت شیفت داره که روی 5d قابلیتهای بسیاری برای اهالی معمار خواهد داشت.
    (رضا خلیلی لینک یه لنز واید تیلت شیفت نیکون رو هم برام فرستاده بود... ولی الان در سایت نیکون چنین چیزی نیست... و معنیش اینه که تولیدش متوقف شده و اصولا در ایران پیدا شدنی نیست.)
    و برای اینکه از بحث فوکوس اسکرین هم خیلی خارج نشیم؟ گمان می‌کنم فوکوس اسکرین d300 قابل تعویض باشه...! صفحه های فوکوسش که تولید شد حتما لینکش رو در فروم میگذارم... ولی استفادش اصولا همونیه که گفتم...(تستها و نمونه‌های بسیاری از لنزهای زایس و دوربینهای نیکون دیدم... گویا استفاده این سیستم خیلی بالا رفته... ولی تاحالا در ایران کسی رو ندیدم که مثلا روی d200 یا d2x لنز زایس استفاده کنه...و یا بطور حرفه‌ای و عمومی از لنزهای فوکوس دستی استفاده کنه، بطوری که نیاز به تعویض صفحه فوکوس داشته باشه... البته صفحه فوکوسهای d2x ‌و دی ۲۰۰ هست و لینکش رو هم در فروم در بخش لنزهای زایس دادم....)
    ویرایش توسط Arash : Saturday 6 October 2007 در ساعت 22:10
    rezakh و Amin Zarif تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر ويژه rezakh آواتار ها
    تشکر کرده
    2259

کلا برای نیکون ۳ جور لنز پرسپکتیو کنترل داریم 85 تولید میشه .۲ تا یه دیگر فقط با ثبت سفارش تولید میشه

۲۸ م.م

۳۵ م.م

۸۵ م م مکرو
    nmroshan و Amin Zarif تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    6314

والا مشکل نیکون الان اینه که تنها لنز pc که تولید میشه PC Micro-Nikkor 85mm f/2.8D است.
    حالا این لنز به کار کدوم معمار میاد من نمی‌دونم! (این رنج اصولا به کار عکاسان صنعتی و عکاسی مکرو میاد)
    یقینا برای استفاده از تیلت شیفت ها دوربینهای لارژ و احیانا چند نمونه مدیوم قابلیت بهتری دارند.
    اگر کسی نیاز به چنین چیزی داره؟ تا جایی که یادم میاد کانن لنز واید تیلت شیفت داره که روی 5d قابلیتهای بسیاری برای اهالی معمار خواهد داشت.
    (رضا خلیلی لینک یه لنز واید تیلت شیفت نیکون رو هم برام فرستاده بود... ولی الان در سایت نیکون چنین چیزی نیست... و معنیش اینه که تولیدش متوقف شده و اصولا در ایران پیدا شدنی نیست.)
    و برای اینکه از بحث فوکوس اسکرین هم خیلی خارج نشیم؟ گمان می‌کنم فوکوس اسکرین d300 قابل تعویض باشه...! صفحه های فوکوسش که تولید شد حتما لینکش رو در فروم میگذارم... ولی استفادش اصولا همونیه که گفتم...(تستها و نمونه‌های بسیاری از لنزهای زایس و دوربینهای نیکون دیدم... گویا استفاده این سیستم خیلی بالا رفته... ولی تاحالا در ایران کسی رو ندیدم که مثلا روی d200 یا d2x لنز زایس استفاده کنه...و یا بطور حرفه‌ای و عمومی از لنزهای فوکوس دستی استفاده کنه، بطوری که نیاز به تعویض صفحه فوکوس داشته باشه... البته صفحه فوکوسهای d2x ‌و دی ۲۰۰ هست و لینکش رو هم در فروم در بخش لنزهای زایس دادم....)
    اصولا نمی دونم این لنزها چقدر به كار میان،اما به هر حال تولید میشن،به قول شما واسه كارهایی كه tilt و shift لازم میشه،large و medium فرمت ها ،كارایی فوق العاده بیشتری دارند.درسته كه كانن 3 لنز 24mm،45mm،و90mm كنترل پرسپكتیو داره،اما فكر نمی كنم مشكلی واسه نیكون محسوب بشه.

از نظر قابل تعویض بودن صفحه فوكوس d300 هم نگفتم غیر ممكنه،اما اینطور كه پیداست،توسط عكاس و بدون ابزار قابل تعویض نیست،واگرنه ،با باز كردن دوربین قابل تعویض است.

لنز های زایس با دهنه f نیكون هم به نظر من بیشتر واسه بدنه هایی مثل shnar و... كه از این نوع دهنه لنز استفاده میكنن ، باشه،تا dslr های نیكون.
    امین ظریف مهدیزاده

صفحه 15 از 64 نخستنخست ... 5 11 12 13 14 15 16 17 18 19 25 ... آخرینآخرین