صفحه 16 از 64 نخستنخست ... 6 12 13 14 15 16 17 18 19 20 26 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 151 تا 160 , از مجموع 638
Like Tree1691تشکر

موضوع: Nikon D300

كاربر همراه Amin Zarif آواتار ها
    تشکر کرده
    6314

پیش فرض پاسخ: Nikon D300

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    والا مشکل نیکون الان اینه که تنها لنز pc که تولید میشه PC Micro-Nikkor 85mm f/2.8D است.
    حالا این لنز به کار کدوم معمار میاد من نمی‌دونم! (این رنج اصولا به کار عکاسان صنعتی و عکاسی مکرو میاد)
    یقینا برای استفاده از تیلت شیفت ها دوربینهای لارژ و احیانا چند نمونه مدیوم قابلیت بهتری دارند.
    اگر کسی نیاز به چنین چیزی داره؟ تا جایی که یادم میاد کانن لنز واید تیلت شیفت داره که روی 5d قابلیتهای بسیاری برای اهالی معمار خواهد داشت.
    (رضا خلیلی لینک یه لنز واید تیلت شیفت نیکون رو هم برام فرستاده بود... ولی الان در سایت نیکون چنین چیزی نیست... و معنیش اینه که تولیدش متوقف شده و اصولا در ایران پیدا شدنی نیست.)
    و برای اینکه از بحث فوکوس اسکرین هم خیلی خارج نشیم؟ گمان می‌کنم فوکوس اسکرین d300 قابل تعویض باشه...! صفحه های فوکوسش که تولید شد حتما لینکش رو در فروم میگذارم... ولی استفادش اصولا همونیه که گفتم...(تستها و نمونه‌های بسیاری از لنزهای زایس و دوربینهای نیکون دیدم... گویا استفاده این سیستم خیلی بالا رفته... ولی تاحالا در ایران کسی رو ندیدم که مثلا روی d200 یا d2x لنز زایس استفاده کنه...و یا بطور حرفه‌ای و عمومی از لنزهای فوکوس دستی استفاده کنه، بطوری که نیاز به تعویض صفحه فوکوس داشته باشه... البته صفحه فوکوسهای d2x ‌و دی ۲۰۰ هست و لینکش رو هم در فروم در بخش لنزهای زایس دادم....)
    اصولا نمی دونم این لنزها چقدر به كار میان،اما به هر حال تولید میشن،به قول شما واسه كارهایی كه tilt و shift لازم میشه،large و medium فرمت ها ،كارایی فوق العاده بیشتری دارند.درسته كه كانن 3 لنز 24mm،45mm،و90mm كنترل پرسپكتیو داره،اما فكر نمی كنم مشكلی واسه نیكون محسوب بشه.

از نظر قابل تعویض بودن صفحه فوكوس d300 هم نگفتم غیر ممكنه،اما اینطور كه پیداست،توسط عكاس و بدون ابزار قابل تعویض نیست،واگرنه ،با باز كردن دوربین قابل تعویض است.

لنز های زایس با دهنه f نیكون هم به نظر من بیشتر واسه بدنه هایی مثل sinar و... كه از این نوع دهنه لنز استفاده میكنن،تولید میشه،تا dslr های نیكون.
    امین ظریف مهدیزاده

كاربر همراه mahyar آواتار ها
    تشکر کرده
    1183

با سلام

جناب ظریف من کارائی این صفحه فکوس قابل تعویض رو در دوربین دیجیتال نمی دونم
    می خواستم بدونم برای شما چه کارائی داره ؟
    شما تا بحال صفحه فکوس دوربین خودتون رو عوض کردید ؟
    قابل تعویض نبودن اون یک ایراد به حساب مییاد البته توسط خود عکاس؟
    من تا بحال چیز زیادی میان عکاسهاو فروشنده ها و بحثهای سایت نشنیدم و نخوندم ظاهرا خیلی مهمه که اینهمه بحث در موردش میشه !!

كاربر همراه بهرنگ آواتار ها
    تشکر کرده
    606

با سلام خدمت اساتید محترم نیکونی وبقیه دوستان می خواستم بگم این دوربینو کی میتونیم بخریم در ایران و حدود قیمت در ایران چقدر بیشتر خواهد بود. وایا لنزی خوب برای این بدنه معرفی شده یعنی چیزی شبیه لنز کیت یا باید به نسبت محدوده کاری خریدار خودش از لنزهای جدید وقبلی ارائه شده استفاده کند؟
    ویرایش توسط بهرنگ : Wednesday 10 October 2007 در ساعت 20:52

بهرنگ پاشایی
    Canon EOS 7D\BG-E7 Battrey Grip\Canon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM\Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS USM\MANFROTTO MN190X PROB+MN322RC2

كاربر همراه بهرنگ آواتار ها
    تشکر کرده
    606

این هم نمونه عکس نیکون D300 در نهایت ISO
    http://galleries.daveeinsel.com/d300test
    ویرایش توسط بهرنگ : Wednesday 10 October 2007 در ساعت 20:57

بهرنگ پاشایی
    Canon EOS 7D\BG-E7 Battrey Grip\Canon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM\Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS USM\MANFROTTO MN190X PROB+MN322RC2

كاربر همراه Amin Zarif آواتار ها
    تشکر کرده
    6314

نقل قول نوشته اصلی توسط mahyar نمایش پست ها
    با سلام

جناب ظریف من کارائی این صفحه فکوس قابل تعویض رو در دوربین دیجیتال نمی دونم
    می خواستم بدونم برای شما چه کارائی داره ؟
    شما تا بحال صفحه فکوس دوربین خودتون رو عوض کردید ؟
    قابل تعویض نبودن اون یک ایراد به حساب مییاد البته توسط خود عکاس؟
    من تا بحال چیز زیادی میان عکاسهاو فروشنده ها و بحثهای سایت نشنیدم و نخوندم ظاهرا خیلی مهمه که اینهمه بحث در موردش میشه !!
    می بخشید كه كمی دیر پاسخ میدم
    صفحه فوكوس(fucus screen)،یك صفحه مات و بخشی از منظره یاب در دوربینهای تك لنزی انعكاسی (slr:single lens reflex)است،كه تصویر ایجاد شده توسط لنز،برای مشاهده وتنظیمات،روی آن تشكیل می شود.
    عمده ترین كاربرد آن در تنظیم فاصله بخصوص در حالت تنظیم دستی است،با توجه به شكلهای مختلفی كه دارد برای كارهای مختلف وسلیقه های مختلف(از نظر راحتی تشخیص تنظیم بودن فاصله)،انواع مختلف آن ،مورد استفاده قرار می گیرند.
    همچنین مشخص كننده نواحی نورسنجی(معدل گیری مركزی،نقطه ای و..)هم هستند.
    انواع خاص آن برای كار بردهای خاص مثل فوتو میكرو گرافی(photo micrography)،عكاسی صنعتی ومعماری،ماكرو فوتو گرافی(macro photography)و... مورد استفاده قرار می گیرند.
    در دوربینهایdslr جدید سعی شده با استفاده از صفحه فوكوس استاندارد دوربین بیشتر این خواسته ها تامین شود،ضمن اینكه وجود صفحه نمایش lcd و قابلیت live view (در دی 300)،كمك بزرگی به این نیازهاست.
    این مورد تا به حال برای من كاربردی نداشته و مهم هم نبوده.
    در زیر چند نمونه از صفحه فوكوسهای نیكون f6 رو می بینید:
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    امین ظریف مهدیزاده

كاربر همراه
    تشکر کرده
    251

Red face پاسخ: Nikon D300

اگه کسی بخواد، میتونه الان دی 300 رو از سایت نیکون در سوئد به مبلغ تقریبی 2.300.000 تومان بخره!! :)

کد:
    http://nikonstore.se/Product/ProductList.aspx?s=66512
    با توجه به شناختی که من از بازار سوئد و ایران دارم، این جواهر باید حدود 1.800.000 در تهران به زودی قابل خرید باشه، و میشه امیدوار بود قیمت تا بهار آینده تا 1500-1600 پایین بیاد.
    towfigh و بهرنگ تشکر می‌کنند.
    Hamed Khoramyar
    My Gear: D300 + Nikkor(s) 10.5mm / 10-24 / 17-55 / 70-200 / TC 1.7 / SB800 / MF3a + 50 F1.4 D

كاربر ويژه rezakh آواتار ها
    تشکر کرده
    2259

بنده هم بلطف پروردگار این موجود عجیب رو از نزدیک دیدم .البته در نمایندگی دفتری نیکن دبی که اصلا به شخص جنس نمیفروخت

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

با ورود دی300 به بازار میتوان انتظار پایین امدن قیمت دی200 را هم داشت.
    باید دید ایا نیکون نسخه ساده شده دی300 را در قالب یک بدنه غیر حرفه ای ارائه میدهد یا خیر چیزی مانند نسبت دی200 و دی80
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر همراه Ali Shadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1424

D300 غوغا کرد من هم خیلی منتظر D90 هستم، دوربینی که امکان استفاده از این سنسور رو بروی بدنه ای ارزان قیمت ممکن کنه. ::::

WWW.GOGNUS.COM علی شادی
    Gear List: Nikon D90 + 18-105vR + 50 1.4D + Sigma 10-20 + Manfrotto 190XPROB + 322RC2 & Panasonic FZ5

كاربر فعال asa_59a آواتار ها
    تشکر کرده
    23

نقل قول نوشته اصلی توسط alishadi نمایش پست ها
    D300 غوغا کرد من هم خیلی منتظر D90 هستم، دوربینی که امکان استفاده از این سنسور رو بروی بدنه ای ارزان قیمت ممکن کنه. ::::
    100% با شما موافقم حالا باید منتظر بمونیم ببینیم نیکون چیکار می کنه
    خیلی وقت بود که منتظر دوربین نیکون با سنسور سی موس بودم امیدوارم که دی 90 یا هر دوربینی که جایگزین دی 80 میشه از نظر نویز چندان با این عزیز دوست داشتنی تفاوتی نداشته باشه
    فعلا که چاره ای جز انتظار نداریم.....
    افشين ساسانيان
    Panasonic Lumix DMC FZ5

صفحه 16 از 64 نخستنخست ... 6 12 13 14 15 16 17 18 19 20 26 ... آخرینآخرین