صفحه 8 از 27 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 18 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 71 تا 80 , از مجموع 267
Like Tree444تشکر

موضوع: Nikon D3

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

پیش فرض پاسخ: Nikon D3.Full Frame

بابك جان درست می فرمایید بدیهیست كه فول فریم رو با Dx نمیشه مقایسه كرد. من هم اصلا با قاطعیت صحبت نكردم. سئوال كردم تا برام مطلب روشن بشه. منظور من این بود كه انتظار می رفت تفاوت بیشتری بین اولین فول فریم نیكون با جدیدترین دوربین كراپ 1.5 وجود داشته باشه.
    كلا اگر بخواهیم اینطور مقایسه كنیم كه باید در خصوص 40D و 5D هم همينو بگيم
    5D كه مربوط به دو سال پیشه. ولی اگر همین مقایسه رو بین 40D و 1Ds MarkIII بكنیم، كاملا تفاوت یك فول فریم رو احساس می كنیم: 21 مگاپیكسل در مقابل 10 مگاپیكسل، Dual DigicIII در 1Ds، فوكوس 45 نقطه ای در مقابل 9 نقطه ای، نورسنجی بهتر در فول فریم، viewfinder 100% در مقابل 95% و ... و البته تفاوت قیمت 6800 دلاری.
    من فكر می كنم بعضی (فقط بعضی) از user های نیكون كه منتظر یك فول فریم بودند با وجود D300 شاید دچار تردید بشوند. شاید من اشتباه می كنم ولی فكر می كنم نیكون با معرفی دو دوربین بطور همزمان كمی عجله كرد. حداقل از لحاظ روانشانسی بازار D300 رو می گذاشت برای سال آینده میلادی و برای تیر خلاص.
    شكی نیست كه از همین الان خیلیها برای سفارش فول فریم اقدام كردند، ولی اگر همزمان D300 معرفی نمیشد شاید تعدادشون بیشتر میشد.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

ME
    ME آنلاین نیست
    كاربر فعال ME آواتار ها
    تشکر کرده
    4114

سلام
    من می خواستم نكته ای رو بگم كه اگر كنون نسخه بعدی 5D رو وارد بازار كنه كه مسلما یك فول فریم با مشخصات خوب بدنه و سرعت عكاسی خواهد بود:
    مثلا 16 میلیون پیكسل سنسور با 6 تا 8 فریم در ثانیه عكاسی و بدنه نیمه حرفه ایی با شرایط بسیار خوب مانند سایز LCD و محافظ های رطوبتی و .... و از همه مهمتر یك قیمتی بین 2000 تا 2500 دلار

اونوقت بازار كساییكه تصمیم دارن خوب خرج كنند و برای اولین بار هم فول فریم داشته باشن ( یا حتی برای اولین بار dslr ) را در دست میگیره

چون اولا ارزون ترین فول فریم ( همراه مشخصات خوب و استاندارد دوربینهای روز) خواهد بود

و دوما مشتریهای D300 رو تو دردسر می اندازه چون قیمت نزدیكی خواهند داشت و اونها رو برای خرید یك فول فریم ارزون وسوسه خواهند شد --- مگر اینكه نیكون سریع باز یك دوربین فول فریم با بدنه D300 بده بیرون
    amirsooki و Deniro تشکر می‌کنند.
    محمد امدادی

كاربر ويژه rezakh آواتار ها
    تشکر کرده
    2259

اطلاعات اسپای شده توسط خودم از زیر دست آرش

عکس سمپل d3 در ایزوی 3200 البته شایدم فیک باشه
    کد PHP:
    http://forums.dpreview.com/forums/readflat.asp?forum=1032&thread=24564526 

كاربر همراه amir33000 آواتار ها
    تشکر کرده
    0

متاسفانه ضعف نيكون وابستگي به سنسور ساخت سونيه يعني بايد سونی سنسور بسازه تا اون بتونه دوربين بسازه .
    و اما در خصوص عرضه چيزي در كلاس 5 دي از طرف نيكون ) فعلا بعيد ميدونم . اما در رده 1ds mIII یعنی مگا پیكسل بالا قطعا این نیاز حس میشه و قطعا در صورتی كه سونی چنین سنسورس بسازه نیكون دوربینشو عرضه میكنه .
    Canon 5D MKII
    /canon350D/Lens:Canon= 24-105L-IS/135mm2.8 SF/70-200F4-L-IS /16-35-L-F2.8II/15mmFishEYE2.8EX/
    Flash Canon580EXII Speedlite

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

نقل قول نوشته اصلی توسط amir33000 نمایش پست ها
    متاسفانه ضعف نيكون وابستگي به سنسور ساخت سونيه يعني بايد سونی سنسور بسازه تا اون بتونه دوربين بسازه .
    و اما در خصوص عرضه چيزي در كلاس 5 دي از طرف نيكون ) فعلا بعيد ميدونم . اما در رده 1ds mIII یعنی مگا پیكسل بالا قطعا این نیاز حس میشه و قطعا در صورتی كه سونی چنین سنسورس بسازه نیكون دوربینشو عرضه میكنه .
    البته تو این دو مدل آخر هیچ جا اشاره ای به سونی تو ساخت سنسورشون نشده شاید نیكون دیگه نیازی به سونی برای تهیه سنسور نداشته باشه چون در خصوص طراحی و ساخت سنسور شركت های تخصصی زیادی وجود دارن
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

تشکر کرده
    1522

نقل قول نوشته اصلی توسط kholeno نمایش پست ها
    بابك جان درست می فرمایید بدیهیست كه فول فریم رو با Dx نمیشه مقایسه كرد. من هم اصلا با قاطعیت صحبت نكردم. سئوال كردم تا برام مطلب روشن بشه. منظور من این بود كه انتظار می رفت تفاوت بیشتری بین اولین فول فریم نیكون با جدیدترین دوربین كراپ 1.5 وجود داشته باشه.
    .
    منظورم از بكاربردن لغت قاطعیت شما نبودید كلی گفتم اگر ناراحتی و كدورتی پیش اومده عذر می خوام

من فكر می كنم بعضی (فقط بعضی) از user های نیكون كه منتظر یك فول فریم بودند با وجود D300 شاید دچار تردید بشوند. شاید من اشتباه می كنم ولی فكر می كنم نیكون با معرفی دو دوربین بطور همزمان كمی عجله كرد. حداقل از لحاظ روانشانسی بازار D300 رو می گذاشت برای سال آینده میلادی و برای تیر خلاص.
    .
    اتفاقا برعكس شما من فكر میكنم بسیار عالی عمل كرده به چه دلیل؟؟؟
    الان همه اشتهای دیدن یه رقیب برای دوربین كلاس 5D رو از طرف نيكون دارن و اين كار رو نيكون با بر انگيختن احساسات و جلب نظر افراد به خوبي داره انجام ميده يعني داره حالت انتظار رو بوجود مياره. اين نوع بازار يابي روي جنبه هاي رواني مشتري ها كار ميكنه و شركت هاي بزرگ روي اين نوع بازار يابي زياد كار ميكنن
    نيكون با اينكار گپ خودش تو دو رده بيشتر به چشم اورده و همه رو منتظر گذاشته تا دوربين خودش رو تو اين دو رده ارائه بده تو ژانويه 2008 شاهد رقابت خيلي خوبي خواهيم بود.

اگر دقت كنيد شركت ها دارن مدلهاشون رو تو رده هاي نظير هم رو ميكنن پس انتظار نداشته باشيد نيكون رقيب 40D رو سال آينده معرفي كنه با اين كار تو اين رده خيلي عقب ميموند اما حالا كجاست؟ رو كاغذ كه جلوه بايد نتايج رو ديد بعد قضاوت كلي كردو بخاطر همين بعضي افراد كه بين اين دو مدل مردد هستن مجبورن صبر كنن در غير اينصورت انتخابي بهتر از 40D اصلا براشون وجود نداشت
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

منظورم از بكاربردن لغت قاطعیت شما نبودید كلی گفتم اگر ناراحتی و كدورتی پیش اومده عذر می خوام

چه كدورتی دوست عزیز.
    البته ظاهرا سنسور D300 متعلق به سونیه. اما D3 مشخص نیست.
    ولی به هر حال من هم فكر می كنم دوربین بعدی نیكون یك فول فریم باشه. حالا یا چیزی در رده 5D یا 1Ds یا هر دو. شاید یه سورپریز هم برای فوتوكینای سال بعد داشته باشه. در رده نیمه حرفه ای فعلا با وجود D200 , D300 وضعیت خوبی داره. اینكه هنوز مشخص نیست كه سنسورفول فریم مال كیه هم جالبه. ظاهرا نه ساخت سونیه نه نیكون.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

تشکر کرده
    1522

البته ظاهرا سنسور D300 متعلق به سونیه. اما D3 مشخص نیست.
    .
    بله ظاهرا چون فقط فیل اسكی این مورد رو نوشته و هیچ سایت دیگری اشاره ای به این موضوع نكرده پس زیاد قطعیت نداره. ظاهرا فیل بد جوری از دعوت نبودنش تو جلسه معارفه این دوربینها ناراحته به هر حال این هم از هزینه های شیطنت بازیه دیگه
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر همراه Farshad.M آواتار ها
    تشکر کرده
    85

باز هم به افتخار دی 3 :::big grin:::

well.. it looks better than a 1DsII ,for now. Less chroma artifacts, more grain-like noise than "digital", good
    sharpness and well controlled shadow noise. In a word it does look better than my 1DsII. But I'm way more interested on 100 to 800 ISO, and raws as a matter of fact.
    This D3 looks better and better, day after day.

و باز هم ... حتما" تا ته بخونید!
    You're funny. You can't accept the fact that the days of High ISO reign for Canon are OVER. No more discussion..

I used to steer everyone towards the 5D whenever they wanted clean High ISO and high pixel quantity.

I now have to take that back. I almost bought a 5D and a 70-200 Canon in order to shoot natural light at indoor or outdoor evening HS football, Basketball etc. My D2Xs is just horrible above ISO 800.

Well, Nikon has made me eat my own words. I never would have imagined a revolution. I always expected modest inprovements, but never this kind of astonishin performance.

I mean, let me put it this way, Nikon just trounced Canon. They wiped the floor clean with Canon.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط Farshad.M نمایش پست ها
    باز هم به افتخار دی 3 :::big grin:::

و باز هم ... حتما" تا ته بخونید!

.
    سلام

فرشاد جان مثل اینه كه یكی اونور آب بیاد تو فوروم خودشون به كل كل های ماها مثلن تو تاپیك مقایسه ی 40 دی و دی 300 استناد كنه :biggrin:
    towfigh و Amateur تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

صفحه 8 از 27 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 18 ... آخرینآخرین