صفحه 3 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 56
Like Tree131تشکر

موضوع: Nikon D3000

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

پیش فرض پاسخ: Nikon D3000

نقل قول نوشته اصلی توسط k00shaa نمایش پست ها
    سلام به همگی...
    دوست من اخیرا یه لنز 18-135 نیکور برای دوربینش (D60) خریده.... اما میگه سیستم اتو فوکسش از کار افتاده...مگه میشه؟... به نظرتون مشکلش چیه؟ برای این دوربین و D3000 چه لنزی رو پیشنهاد میکنین؟ تو رینج قیمت 350 الی 400 تومن...... ممنون میشم اگه راهنماییم کنین
    سلام

اگر ایراد لنز با باز و بسته کردن آن و احیانا ً تمیز کردن کانکتورها بر طرف نشد, و اگر از انتخاب وضعیت اتوفوکوس روی لنز مطمئن هستید, احتمال دارد لنز شما هم یکی از نسخه های مشکل دار 135-18 باشد (خرابی موتور فوکوس در 135-18 کمی شایع است) که در این صورت باید برای تعمیر فرستاده شود.

برای خرید لنز هم تاپیک زیر را مطالعه کنید:

كدام لنز Walk Around براي دوربين هاي نيكون ؟

لنز 105-18 وی.آر هم یک لنز در همان محدوده قیمت و بسیار عالی است.
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=7690

سلام، خیلی ممنون بابت راهنماییتون.... مطالب زیر رو تو یکی از سایت ها در مورد این دوربین پیدا کردم...فکر نمیکنین علت این مشکل مربوط به همین موضوع باشه؟ منظورم اینه که AF-S and AF-I چیه؟ این لنزایی که شما معرفی کردین تو همین کلاس از لنزهاست؟ اگه براتون مقدور هست اسم کامل لنزارو برام بفرستین مثلا (Nikon 18-200mm f3.5-5.6G IF-ED AF-S VR DX). سایتی رو سراغ دارین که قیمت بروز این لنزا رو داشته باشه؟ ممنون بابت توجهتون
    خیر, لنز 135-18 یک لنز AF-S است و با D60 و D3000 هم سازگاری کامل دارد.

تاپیک زیر را هم مطالعه کنید:
    انواع لنز های نیکون و معنی علایم آن
    با کمی جستجو و احیانا ً مراجعه به سایت نیکون و دریافت بروشور لنزهای نیکور, میتوانید اسم و مشخصات کامل لنزها را داشته باشید, و با خواندن تاپیکهای آنها و رویوهای سایتهای معتبر, از کیفیت آنها نیز تا حدی آگاه شوید.

برای قیمت هم طبق قوانین فوروم معرفی سایتهای مورد نظر ممنوع است, اگر مایل بودید با پیام خصوصی عرض میکنم.

* اما کلا ً تا وقتی که نیازهایتان و مشخصات و کیفیت لنزها را به خوبی نشناخته اید, با همان لنز کیت عکاسی کنید تا بتوانید تصمیم بهتری بگیرید و خرید درستی داشته باشید.

:)
    nmroshan، Persian، A_Maddah و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

سلام به همگی...
    دوست من اخیرا یه لنز 18-135 نیکور برای دوربینش (D60) خریده.... اما میگه سیستم اتو فوکسش از کار افتاده...مگه میشه؟... به نظرتون مشکلش چیه؟ برای این دوربین و D3000 چه لنزی رو پیشنهاد میکنین؟ تو رینج قیمت 350 الی 400 تومن...... ممنون میشم اگه راهنماییم کنین
    سلام:

علاوه بر موارد اشاره شده توسط دوستان این دو لینک را هم یک بررسی داشته باشید.

Nikon 18-135mm f/3.5-5.6G IF-ED AF-S DX

لینک بعدی از همین پست 170 تا 179

Nikon D80

نمیدانم مشکل لنز دوست شما با مطالب این دو لینک یکی باشد یا خیر اما اگر خاطرم باشد این دوستمان نهایتا لنز را به تعمیرگاه فرستادند

موفق باشید
    k00shaa تشکر می‌کند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

خوب بالاخره ريويوي Dpreview هم منتشر شد :

کد:
    http://www.dpreview.com/reviews/nikond3000/
    جداي از بحث لايو ويو كه نبودش در D3000 در قياس با رقيبان يك كمبود محسوب مي شه اگر مقايسه ي اين دوربين را با Canon1000D و Sony Alpha 230 به دقت بخونيم مي شه نتيجه گرفت براي اونهايي كه مي خواهند اولين DSLR شون رو بخرند و نه تعلق خاطري به برند خاصي دارند و نه تجهيزاتي كه بخوان مورد استفاده قرار بدهند خريد Canon 1000D كاملا منطقي تره (مقايسه ي نويز هر سه دوربين و ساير قضايا رو بخونيد) به ويژه اينكه ظاهرا در بازار ايران حدود 80.000 تومان هم ارزونتره.
    A_Maddah، Austin.A، Navid7h و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر جديد k00shaa آواتار ها
    تشکر کرده
    13

سلام...
    من یه D3000 دارم .. میخواستم براش یه مموری 4GB بخرم... به نظرتون چه مارکی و با چه سرعتی بخرم؟ آیا مموری معمولی روش جواب میده ؟ آیا نیاز است که مموری پر سرعت بگیرم؟
    اگه حدود قیمتشم بگین ممنون میشم

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

سلام...
    من یه D3000 دارم .. میخواستم براش یه مموری 4GB بخرم... به نظرتون چه مارکی و با چه سرعتی بخرم؟ آیا مموری معمولی روش جواب میده ؟ آیا نیاز است که مموری پر سرعت بگیرم؟
    اگه حدود قیمتشم بگین ممنون میشم

سلام دوست عزیز

این تاپیک مربوط به موضوع مورد نظر شماست خواندن آن برای شما مفید خواهد بود:

http://www.akkasee.com/forum/showthr...?t=723&page=37

موفق باشید

انوش
    Persian و k00shaa تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

من نیکون دی 3000 دارم و کاملا ازش راضی هستم.فقط یه پیشنهاد بدم که هر چی واسه مموریش هزینه کنید ضرر نکردید چون واقعا کیفیت تصویر را به صورت محسوس بالا می بره.وجود لایو ویو واسه حرفه ای ها یه شوخی بیشتر نیست.دوربین عکاسی واسه عکاسی ساخته شده و نیازی به فیلم برداری نداره.یه کم به قضیه حرفه ای نگاه کنید.اگه می خواین یه دوربین بخرید که همه چی داشته باشه من به شما پیشنهاد میکنم برید یه موبایل ان 97 نوکیا بخرید هم موبایل هم دوربین هم فیلم میکیره هم ام پی تیری خلاصه اینکه واقعا به درد همه کارها می خوره
    openfarshid تشکر می‌کند.

كاربر همراه arash1988 آواتار ها
    تشکر کرده
    1119

نقل قول نوشته اصلی توسط heyvunaki1 نمایش پست ها
    من نیکون دی 3000 دارم و کاملا ازش راضی هستم.فقط یه پیشنهاد بدم که هر چی واسه مموریش هزینه کنید ضرر نکردید چون واقعا کیفیت تصویر را به صورت محسوس بالا می بره.وجود لایو ویو واسه حرفه ای ها یه شوخی بیشتر نیست.دوربین عکاسی واسه عکاسی ساخته شده و نیازی به فیلم برداری نداره.یه کم به قضیه حرفه ای نگاه کنید.اگه می خواین یه دوربین بخرید که همه چی داشته باشه من به شما پیشنهاد میکنم برید یه موبایل ان 97 نوکیا بخرید هم موبایل هم دوربین هم فیلم میکیره هم ام پی تیری خلاصه اینکه واقعا به درد همه کارها می خوره
    دوست عزیز ضمن خوش آمد گویی

1. مموری چه ارتباطی با کیفیت تصویر دارد؟

2. شما حرفه ای هستید یا کسی که خودش را حرفه ای میداند این موضوع را به شما گفته است؟ Live View به طور معمول مورد استفاده قرار نمیگیرد اما در مواقع خاص مثل زمانی که دوربین روی سه پایه است و نگاه کردن داخل ویزور موجب استهلاک بیش از حد مفاصل (!) میشود بسیار هم کاربردی است.

3. گوشی موبایل هم برای برقراری تماس تلفنی ساخته شده بود، اما در حال حاضر برای گوش دادن به موسیقی نیاز بسیاری از افراد را برطرف میکند. این موضوع باز چه ربطی به حرفه ای بودن دارد؟ Canon 5D Mark II یا Nikon D3s برای غیر حرفه ای ها ساخته شده که فیلمبرداری هم میکنند؟

4. واژه "حرفه ای" یا Professional در معنای درست به شخصی گفته میشود که کارش و شغلش موضوع مورد بحث باشد، نه فردی که خیلی کارش درست است! اینکه میگویید مموری کیفیت تصویر را بالا میبرد یا اینکه لایو ویو به درد "حرفه ای" ها نمیخورد هم نشان از آن است که با آنکه مثل بسیاری از دوستان این فروم کارتان عکاسی نیست ولی بر خلاف اکثریت قریب به اتفاق دوستان این فروم مطالعه و تجربه تان ناکافی است. بنابراین لطف کنید این واژه را هرجایی به کار نبرید.
    farhad44، Navid7h، rezafh و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش شاهکار

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط arash1988 نمایش پست ها
    دوست عزیز ضمن خوش آمد گویی

1. مموری چه ارتباطی با کیفیت تصویر دارد؟

2. شما حرفه ای هستید یا کسی که خودش را حرفه ای میداند این موضوع را به شما گفته است؟ Live View به طور معمول مورد استفاده قرار نمیگیرد اما در مواقع خاص مثل زمانی که دوربین روی سه پایه است و نگاه کردن داخل ویزور موجب استهلاک بیش از حد مفاصل (!) میشود بسیار هم کاربردی است.

3. گوشی موبایل هم برای برقراری تماس تلفنی ساخته شده بود، اما در حال حاضر برای گوش دادن به موسیقی نیاز بسیاری از افراد را برطرف میکند. این موضوع باز چه ربطی به حرفه ای بودن دارد؟ Canon 5D Mark II یا Nikon D3s برای غیر حرفه ای ها ساخته شده که فیلمبرداری هم میکنند؟

4. واژه "حرفه ای" یا Professional در معنای درست به شخصی گفته میشود که کارش و شغلش موضوع مورد بحث باشد، نه فردی که خیلی کارش درست است! اینکه میگویید مموری کیفیت تصویر را بالا میبرد یا اینکه لایو ویو به درد "حرفه ای" ها نمیخورد هم نشان از آن است که با آنکه مثل بسیاری از دوستان این فروم کارتان عکاسی نیست ولی بر خلاف اکثریت قریب به اتفاق دوستان این فروم مطالعه و تجربه تان ناکافی است. بنابراین لطف کنید این واژه را هرجایی به کار نبرید.
    هر چه سرعت انتقال داده بیشتر باشه کیفیتی عکسی که در مموری ثبت میشه بیشتره.میتونید بیشتر مطالعه کنید دوست عزیز
    من حرفه ای نیستم ولی از نزدیکانم کارشناس عکاسی می خونه و در مشورت با اون به این نتایج رسیدم.شما اگه دوست دارید مفا صلتون آسیب نبینه می تونید قید عکاسی را بزنید چون عکاسی مار پر خطری.بعضی وقت ها منجر به مرگ هم میشه.
    منظورم از کوشی موبایل این بود شما که می خواین یه چیزی بخرید که همه چی داشته باشید برید یه موبایل بخرید که علاوه بر عکاسی کارایی های دیگه ای هم داره
    در ضمن من اظهار نظر کردم نه القای نظر و ادعای مطالعه هم ندارم ولی به شما پیشنهاد می کنم تو گوگل یه سرچ مختصر در مورد تاثیر جنس مموری در کیفیت عکس داشته باشید
    موفق باشید دوست عزیز

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

اطلاعات‌تان و اطلاعات کارشناس عکاسی‌تان هر دو غلط است.
    لطفا فوانین فروم را مطالعه کنید و سپس اقدام به پاسخ‌گویی نمایید.
    Navids، farhad44، Amir Tavakoli و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط heyvunaki1 نمایش پست ها
    هر چه سرعت انتقال داده بیشتر باشه کیفیتی عکسی که در مموری ثبت میشه بیشتره.میتونید بیشتر مطالعه کنید دوست عزیز

دوست عزیز
    سلام
    خوش آمدید.

توضیحات جناب آقای آرش خان منطقی و دقیق بود.اینجا تمام دوستان باهم گفتگو می کنند نه جدل !

البته کیفیت را باید تعریف کرد !

مثلا اگر بگوییم عکس با کیفیت عکسی است که نویز کمتری دارد
    یعنی اینکه اگر سرعت انتقال داده مموری کارت موجود در دوربین زیاد باشد عکس داری نویز کمتری است !!:biggrin:

یا مثلا عکس با کیفیت عکسی است که Dynamic Range بیشتری داشته باشد.
    یعنی اینکه اگر سرعت انتقال داده مموری کارت موجود در دوربین زیاد باشد عکس با Dynamic Range بیشتری ثبت می شود.!

سرعت انتقال داده با تعداد عکس ثبت شده در واحد زمان رابطه دارد.

اگر فرض کنیم دوربینی توانایی ثبت 8 فریم در ثانیه را داشته باشد اگر شما از مموری های سرعت پایین استفاده کنید بافر دوربین دیرتر خالی می شود.( زمان بیشتری طول میکشد تا Data از روی بافر بر روی کارت حافظه نوشته شود ) بعد از پر شدن کامل بافر عملا 8 فریم در ثانیه عکاسی نخواهید کرد و Frame Rate کم می شود.

موفق باشید.
    ویرایش توسط Navid7h : Saturday 26 December 2009 در ساعت 19:18 دلیل: اصلاح توضیحات
    farhad44، Rofougaran، arash1988 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

صفحه 3 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین