صفحه 6 از 7 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 66
Like Tree92تشکر

موضوع: Sony NEX-C3

Forum Moderator Mehdi Rojaie آواتار ها
    تشکر کرده
    12608

نقل قول نوشته اصلی توسط komeil812 نمایش پست ها
    میخواستم درباره زوم این دوربین بپرسم.با لنز 16 میلیمتری و لنز 18-55 چه زومی داره؟؟منظورم زوم دیجیتال و اپتیکاله

زوم اپتیکال رو میتونید از تقسیم بلندترین فاصله کانونی بر کوتاه ترین بدست بیارید!
    لنز 16 میلی متر ثابته و زوم اپتیکال نداره
    زوم اپتیکال لنز 55- 18 هم حدوداً 3 می شود.
    زوم دیجیتال هم مربوط به بدنه هست و باید در مشخصات دوربین بیابید.

پ.ن: لطفاً سوالاتتون رو در جای مرتبط مطرح کنید!!!
    مهدی روجایی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

با سلام من به تازگی یک دوربین نکس خریدم خواهشمند است با توجه به موارد ذیل برای خرید لنز تله من را راهنمایی کنید
    1- با مراجعه به فروشگاه ها ب لنز dt 55-200 یا dt 70-300 را پیشنهاد شده است .
    2- طبق اظهار فروشنده برای نصب لنز نیاز به اداپتور بوده که این امر باعث از بین رفتن فوکوس اتومات و کاهش کیفیت تصویر میگردد و عملکرد آن مانند خود لنز اصلی نمیباشد میشود .
    با تشکر از راهنمایی شما استاتید.

كاربر همراه OptiX آواتار ها
    تشکر کرده
    605

سلام

نقل قول نوشته اصلی توسط ab1hosini نمایش پست ها
    با سلام من به تازگی یک دوربین نکس خریدم خواهشمند است با توجه به موارد ذیل برای خرید لنز تله من را راهنمایی کنید
    1- با مراجعه به فروشگاه ها ب لنز dt 55-200 یا dt 70-300 را پیشنهاد شده است .
    لنز DT 70-300 نداریم! دولنز 300-75 و 300-70 سونی هر دو فول فریم هستند. اولی (300-75) یک لنز ارزان قیمت با کیفیت تصویر متوسط است و موتور فوکوس هم ندارد. دومی (300-70) لنزی است گران قیمت با موتور SSM و کیفیت تصویر خوب.

لنز DT 55-200 هم دو ورژن دارد. نسخه قدیمی تر آن موتور فوکوس داخلی ندارد ولی نسخه جدیدتر آن موتور فوکوس داخلی SAM دارد. اپتیک هردو لنز یکسان هست و کیفیت تصویر آنها هم از 300-75 بهتر است ولی به پای 300-70 نمی رسند.

2- طبق اظهار فروشنده برای نصب لنز نیاز به اداپتور بوده که این امر باعث از بین رفتن فوکوس اتومات و کاهش کیفیت تصویر میگردد و عملکرد آن مانند خود لنز اصلی نمیباشد میشود
    دو مدل آداپتور داریم:

LA-EA1 : اتوفوکوس فقط با لنزهای SSM و SAM امکانپذیر است و انتظار فوکوس سریع را هم نباید داشته باشید. با سایر لنزهایی که موتور فوکوس داخلی ندارند فقط منوال فوکوس می توانید کار کنید. در مورد کاهش کیفیت تصویر هم به نظرم چنین امری اتفاق نخواهد افتاد و اگر هم پیش بیاید دلیلش استفاده از آداپتور نیست چون این آداپتور ها هیچگونه المان اپتیکی ندارند که باعث افت کیفیت تصویر شوند. در همین فروم دوستانی هستند که لنز سونی 400-70 را هم با استفاده از آداپتور روی نکس ها استفاده می کنند و در این مورد بهتر می توانند قضاوت کنند.

LA-EA2 : در حقیقت یک تبدیل + ماژول SLT یا همان Translucent Mirror است که امکان استفاده از تمامی لنزهای ماونت آلفا (غیر از چند مدل معدود) را روی دوربین های نکس با حفظ قابلیت اتوفوکوس فراهم می کند ولی بعید می دانم این مدل در ایران موجود باشد.

موفق باشید.
    ali_ab، bahri-d، zarfam و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    SONY A6000 + 18-55

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط OptiX نمایش پست ها
    سلام

لنز DT 70-300 نداریم! دولنز 300-75 و 300-70 سونی هر دو فول فریم هستند. اولی (300-75) یک لنز ارزان قیمت با کیفیت تصویر متوسط است و موتور فوکوس هم ندارد. دومی (300-70) لنزی است گران قیمت با موتور SSM و کیفیت تصویر خوب.

لنز DT 55-200 هم دو ورژن دارد. نسخه قدیمی تر آن موتور فوکوس داخلی ندارد ولی نسخه جدیدتر آن موتور فوکوس داخلی SAM دارد. اپتیک هردو لنز یکسان هست و کیفیت تصویر آنها هم از 300-75 بهتر است ولی به پای 300-70 نمی رسند.

دو مدل آداپتور داریم:

LA-EA1 : اتوفوکوس فقط با لنزهای SSM و SAM امکانپذیر است و انتظار فوکوس سریع را هم نباید داشته باشید. با سایر لنزهایی که موتور فوکوس داخلی ندارند فقط منوال فوکوس می توانید کار کنید. در مورد کاهش کیفیت تصویر هم به نظرم چنین امری اتفاق نخواهد افتاد و اگر هم پیش بیاید دلیلش استفاده از آداپتور نیست چون این آداپتور ها هیچگونه المان اپتیکی ندارند که باعث افت کیفیت تصویر شوند. در همین فروم دوستانی هستند که لنز سونی 400-70 را هم با استفاده از آداپتور روی نکس ها استفاده می کنند و در این مورد بهتر می توانند قضاوت کنند.

LA-EA2 : در حقیقت یک تبدیل + ماژول SLT یا همان Translucent Mirror است که امکان استفاده از تمامی لنزهای ماونت آلفا (غیر از چند مدل معدود) را روی دوربین های نکس با حفظ قابلیت اتوفوکوس فراهم می کند ولی بعید می دانم این مدل در ایران موجود باشد.

موفق باشید.
    ضمن تشکر از راهنمایی شما در خصوص موارد اشاره شده استفاده از اداپتور سونی (LA-EA1) و لنز dt55-200 چه تاتیری در Image Stabilization دارد بخاطر اینکه لنز 18-55 دوربین دارای oss بوده وهمانطور که مستحضر هستید تکنیک فوق خنثی کننده لرزش ناشی از دست و یا باد و... می باشد، برای لنز های telephoto اهمیت زیادی دارد. خواهشمند است دراین خصوص راهنمایی نماید.
    ابراهيم تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    605

ضمن تشکر از راهنمایی شما در خصوص موارد اشاره شده استفاده از اداپتور سونی (LA-EA1) و لنز dt55-200 چه تاتیری در Image Stabilization دارد بخاطر اینکه لنز 18-55 دوربین دارای oss بوده وهمانطور که مستحضر هستید تکنیک فوق خنثی کننده لرزش ناشی از دست و یا باد و... می باشد، برای لنز های telephoto اهمیت زیادی دارد. خواهشمند است دراین خصوص راهنمایی نماید.
    در صورت استفاده از ترکیب فوق پایدارسازی تصویر نخواهید داشت و این معادل تغییر سرعت شاتر به اندازه سه الی چهار استاپ (میزان تاثیر پایدار ساز تصویر) می باشد که فکر می کنم مقدار قابل توجهی باشد. در ضمن توجه داشته باشید که ترکیب ورژن اول این لنز (بدون موتور فوکوس داخلی) + آداپتور مذکور قابلیت اتوفوکوس نخواهد داشت.

سونی سال گذشته یک لنز OSS 55-210 با ماونت E (ماونت دوربین های NEX) معرفی کرده است که البته نمی دانم وارد کشور شده است یا خیر. اگر عجله ای ندارید صبر کنید شاید بتوانید این لنز را تهیه کنید. به نظر کیفیت خروجی خوبی دارد:

کد:
    http://www.kurtmunger.com/sony_nex_55_210mm_f_4_5_6_3id318.html
    SONY A6000 + 18-55

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

در صورت استفاده از ترکیب فوق پایدارسازی تصویر نخواهید داشت و این معادل تغییر سرعت شاتر به اندازه سه الی چهار استاپ (میزان تاثیر پایدار ساز تصویر) می باشد که فکر می کنم مقدار قابل توجهی باشد. در ضمن توجه داشته باشید که ترکیب ورژن اول این لنز (بدون موتور فوکوس داخلی) + آداپتور مذکور قابلیت اتوفوکوس نخواهد داشت.

سونی سال گذشته یک لنز OSS 55-210 با ماونت E (ماونت دوربین های NEX) معرفی کرده است که البته نمی دانم وارد کشور شده است یا خیر. اگر عجله ای ندارید صبر کنید شاید بتوانید این لنز را تهیه کنید. به نظر کیفیت خروجی خوبی دارد:

کد:
    http://www.kurtmunger.com/sony_nex_55_210mm_f_4_5_6_3id318.html
    آیا استفاده از لنز سایر برنده که دارای لرزش گیر میباشد امکان پذیر میباشد.

تشکر کرده
    605

آیا استفاده از لنز سایر برنده که دارای لرزش گیر میباشد امکان پذیر میباشد.
    اگر آن برند لنز را مخصوص ماونت E ساخته است بلی (مثلا لنز تامرون 200- 18 با ماونت E) و در غیر اینصورت خیر.
    SONY A6000 + 18-55

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

اگر آن برند لنز را مخصوص ماونت E ساخته است بلی (مثلا لنز تامرون 200- 18 با ماونت E) و در غیر اینصورت خیر.
    از کجا میتوان پیدا کرد آدرس نمایندگی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    23

دوستان بنده این دوربین رو مدتی هست دارم و از خروجی اون راضی هستم ولی خرابی زیادی داره و به هیچ کس سفارش نمیکنم بخره
    این دوربین بعد از سه ماه ال سی دی سوخت و بهد از 5 ماه جای رمش خراب شد در حالی که من خیلی از این دوربین مراقبت میکردم و عکس زیادی نگرفته بودم
    برای من که خیلی عجیبه
    درضمن قطعاتش هم تحریمه و دوربین من 3 ماه بعد از فرستادن به نمایندگی با هزار التماس درست شد و جدیدا دوباره رفته نمایندگی تا جای رمش درست شه
    گفتم که حدعقل دلم خالی شه
    ممنون
    aro1355، saeed2vfx، خسرو و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا HAM!D آواتار ها
    تشکر کرده
    62

دوستان من هم این دوربین رو خریداری کردم
    راهنمای فارسی هست برای عکاسی؟
    چطور میتونم مثلا روی یک گل فکوس کنم و زمینش کاملا مات بشه؟
    لنز اصلیش یعنی 18-55 روشه

صفحه 6 از 7 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 آخرینآخرین