صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11
Like Tree5تشکر

موضوع: Sony Cyber-Shot HX9V

كاربر جديد
    تشکر کرده
    22

Question Sony Cyber-Shot HX9V

سلام دوستان
    من این دوربین رو که در 98 درصد ویژگیهاش(جز لنز و ایزوی اتوماتیک) با HX100v یکسانه حدود 6 ماه هست تهیه کردم
    از همون اول از کیفیت پایین عکسهاش(مخصوصاً موقع زوم کردن) نسبت به عکسهای دوربین سابقم یعنی Panasonic FZ35/38 متحیر بودم
    امشب بهمراه Nokia N8 که پیشرفته ترین دوربین رو با رزولوشن 12MP در بین گوشیها داره چند شات در نسبت 16:9 انداختم(در این حالت N8 با رزولوشن 9MP و HX9v با رزولوشن 12MP عکس میگیرند) و با هم مقایسه کردم
    متوجه شدم علت پایین بودن کیفیت عکسهای HX9v حتی نسبت به N8 در dpi بسیار پایینتر اونه!
    بنظر شما تکلیف چیه و dpi رو چطور باید در این دوربین یا hx100v بالا برد؟

Untitled-1.jpg

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

دوست عزیز....

اول اینکه بهتر است این سوال را در جای خودش مطرح کنید و یک تاپیک جدید باز نکنید.

دوم اینکه بهتر است قدری در مورد این مبحث در فروم بخش مقالات جستجو کنید تا به نتایج بهتری برسید.

و سوم اینکه آن المان DPI هیچ تاثیری در خروجی و کیفیت عکس شما ندارد.دوربین 21 مگاپیکسلی بنده هم 72 DPI را در اگزیف ثبت می کند.داستان اش مفصل است و نیازمند قدری تحقیق.
    Saeed.gh.sh تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر جديد
    تشکر کرده
    22

سلام.ممنون از جواب.
    والا مدیر جان من درسته کم میام اینجا ولی کاربر جدید نیستم و 7 ساله خودم توی فروم تخصصی ... مدیر انجمن هستم بعبارتی واضح تر کلی بحساب خودم گشتم تا ببینم کجا این تاپیک رو ایجاد کنم تا ایرادی بهش وارد نشه دیدم ظاهرا اینجا مناسب تره حالا نمی دونم چرا شما می فرمایین جایی بهتر باید ایجاد می شد!
    بهتره کار رو برای کاربرها پیچیده نکنیم... در صورت لزوم می تونید منتقلش کنین به اون جای مناسب مد نظرتون.
    و اما بعد!
    من هنوز جوابم رو نگرفتم
    دلیل dpi پایین عکس و یا کیفیت پایین تصاویر این دوربین رو عرض کردم چیه.
    متاسفانه نتیجه گرفتم حسگر BSI-CMOS اونطور که داره روی اون تبلیغ میشه حرفی برای گفتن نداره در مقابل CCD.
    عکسی در محیط کم نور با FZ38 و hx9v انداختم از سرم دور بلند شد.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط gesher نمایش پست ها
    سلام.ممنون از جواب.
    والا مدیر جان من درسته کم میام اینجا ولی کاربر جدید نیستم و 7 ساله خودم توی فروم تخصصی ... مدیر انجمن هستم بعبارتی واضح تر کلی بحساب خودم گشتم تا ببینم کجا این تاپیک رو ایجاد کنم تا ایرادی بهش وارد نشه دیدم ظاهرا اینجا مناسب تره حالا نمی دونم چرا شما می فرمایین جایی بهتر باید ایجاد می شد!
    بهتره کار رو برای کاربرها پیچیده نکنیم... در صورت لزوم می تونید منتقلش کنین به اون جای مناسب مد نظرتون.
    و اما بعد!
    من هنوز جوابم رو نگرفتم
    دلیل dpi پایین عکس و یا کیفیت پایین تصاویر این دوربین رو عرض کردم چیه.
    متاسفانه نتیجه گرفتم حسگر BSI-CMOS اونطور که داره روی اون تبلیغ میشه حرفی برای گفتن نداره در مقابل CCD.
    عکسی در محیط کم نور با FZ38 و hx9v انداختم از سرم دور بلند شد.
    مدیر عزیز....

یقینا شما در آن انجمن سیستم جستجو دارید و می دانید که کاربران اول باید جستجو کنند بعد اقدام به بازکردن یک تاپیک جدید بکنند.

در مورد DPI هم صد ها تاپیک وجود دارد که در مورد اش بحث شده.

و اینکه آنگونه که شما فرمودید نیست ( در مورد سنسور ها و ... ) انشالله بقیه کاربران در بحث مشارکت خواهند نمود.
    1986 تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه ramink2 آواتار ها
    تشکر کرده
    723

متاسفانه، کاملا اشتباه نتیجه گرفته اید، نیازی به توضیح نیست و به عنوان مثالی کوچک مقایسه بین sx210 و sx230 کانن گویای نتیجه گیری اشتباه شماست.( مقایسه بین cmos ها و ccd )
    عکسی در محیط کم نور با FZ38 و hx9v انداختم از سرم دور بلند شد
    یکی از دلایل مگاپیکسل بالا و بی معنای این سری از دوربین های سونی ست، hx7v - wx10 - wx9 و...
    دلایل دیگری هم موجود است که شما میتوانید با خواندن تاپیک های مربوط ، دلایل اصلی کیفیت پایین این سری دوربین های سونی رودریابید.

موفق باشید...
    gesher تشکر می‌کند.

D7100 - Sigma 10-20 F/3.5 - 18-55 Afp - 70-200 F/4 VR - 50 F/1.8G

كاربر جديد
    تشکر کرده
    22

این تاپیکهای مربوط مد نظرتون رو اگه میشه لینک بدین.

كاربر همراه ramink2 آواتار ها
    تشکر کرده
    723

نقل قول نوشته اصلی توسط gesher نمایش پست ها
    این تاپیکهای مربوط مد نظرتون رو اگه میشه لینک بدین.
    سلام:

والا....

اگر قرار باشه تاپیک مربوطه رو معرفی کنم ، باید یک سوم مطالب سایت رو لینک بدم خدمت شما.

دلایل: سنسور کوچیک- رزولویشن بالا- دیاف بسته - برد کوتاه فلاش - عملکرد ضعیف تر این سری سنسور ها در مقابل سنسور های Back illuminated CMOS کانن و هزاران دلیل دیگری که اصولا پایه و مبنای تشکیل و ادامه به کار این چنین سایت هایی همین دلایل هستند.

گویا شما دوربین رو تهیه فرمودید، اگر اینگونه نبود در تاپیک کدامیک بهتر است دوستان گرامی مقایسه های خوبی بین hx9v و مدل های مشابه انجام داده اند که 100% انتخاب شما رو به سمت مناسب تری میل می دادند.

موفق باشید...
    gesher تشکر می‌کند.

D7100 - Sigma 10-20 F/3.5 - 18-55 Afp - 70-200 F/4 VR - 50 F/1.8G

كاربر جديد
    تشکر کرده
    22

ممنون استاد.
    توی تاپیک مشاوره ی خرید فروم ... شخصا همیشه Canon sx220/230 رو دارم به علاقمندان توصیه میکنم همینطور برای دوستانی که برای خرید بمن مراجعه کردن همین رو تهیه کردم و با مقایسه هایی که با سونی کردم دیدم کیفیت فیلم و عکسش ای بسا برتر باشه.
    ضمنا گرچه که در اکثر Review هایی که یا شخصا ترجمه کردم یا مرور کردم دیدم در آخر سونی رو برتر میدان رقابت کامپکتهای 2011 دونسته بودند با اینحال با ایرادات غیر قابل انتظاری که خودم در عمل در این دوربین دیدم در مجموع نظر خوبی روی hx9v ندارم .
    نقاط مثبت این دوربین مود پانورامای باکیفیت و فیلمبرداری Full HD 60fps اون هست که البته اگر نخوایم روی کاربرد 60fps اون بحث کنیم!
    ناگفته نماند وقتی در همون تاپیک مشاوره ی خرید ، از قول snapsport.com نوشتم که رزولوشن واقعی حسگر این دوربین 16MP نیست (True Resolution vs. Megapixel) بعضی دوستان خرده گرفتند که snapsport گاهی اشتباه میکنه! البته با صحبتی هم که شما کردین بنظر میاد مهر تایید زدین بر نظر snapsport ...

كاربر جديد
    تشکر کرده
    22

Kaveh Ghobadi @

من کل فروم رو گشتم فقط 14 تاپیک بود که در اونها اسمی از hx9v برده شده اما هیچ تاپیک مستقل و تخصصی برای این دوربین ملاحظه نشد بجز همین تاپیک.
    در ضمن جستجو رسیدم به تاپیک قدیمی خودم ! خودم فراموشم شده بود از این تاپیک !
    Sony DSC-HX9V vs Canon SX230 HS vs DMC-ZS10 ?؟
    هیچ نظری داده نشده هنوز عجب.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    22

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین