صفحه 2 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 38
Like Tree112تشکر

موضوع: Sony Alpha NEX-6

كاربر همراه OptiX آواتار ها
    تشکر کرده
    605

سلام

بررسی این دوربین در سایت ephotozine :

pouya1، Nima Sadigh، persian.boy و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    SONY A6000 + 18-55

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

استیوهاف در زمینه دوربینهای Mirror-less و کامپکت تجربیات خوبی دارد و او، NEX-6 را در مجموع بهترین NEX تاکنون می داند و می گوید که NEX با NEX6 به بلوغ رسیده است. بخصوص در زمینه کیفیت تصویر و فوکوس از این دوربین در مجموع راضی است:
    The Sony NEX-6 and NEX-5R Review – The best NEX cameras yet. | STEVE HUFF PHOTOS

مقایسه مختصری هم با دو دوربین بدون‌آینه خوب دیگر (فوجی سری X و اولی OM-D) کرده است، از لحاظ نقاط قوت و ضعف:

Fuji Strengths – Color, IQ and high IS
    Fuji Weakness – Slow AF, Quirky operation, Video not so hot, limited lenses

OM-D Strengths – Loads of stellar lenses, fast AF, very good high ISO
    OM-D Weakness – Smaller sensor, less shallow DOF effects

Sony NEX 5R/6 Strengths – Mature product, speed, Smallest size, Video
    Sony NEX 5R/6 Weakness – Can have AF issues in low light, “Sony Colors”, Not the best lenses

در مطلب فوق اشاره‌ای هم به دو لنز جدید NEX کرده است: 35f1.8 OSS و لنز واید 18-10
    shabab، Nima Sadigh، aro1355 و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر آشنا hmirzaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1044

در شب نو آن پری رخ بی حجاب آمد برون
    ماه می جستند مردم آفتاب آمد برون
    بنده از مشتریان این دوربین هستم و در تلاشم شرایط رو مهیا کنم که یکی از دوستان برام از اونطرف تهیه کنه
    همیشه چشم انتظار دوستان عزیز بودم مگر با خطی مطلبی نقدی به این فروم لطفی کنن که در کمال شگفتی حضرت استاد این صفحه و این دوربین رو مورد تفقد قرار دادند
    ازتون سپاسگزارم
    نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    استیوهاف در زمینه دوربینهای Mirror-less و کامپکت تجربیات خوبی دارد و او، NEX-6 را در مجموع بهترین NEX تاکنون می داند و می گوید که NEX با NEX6 به بلوغ رسیده است. بخصوص در زمینه کیفیت تصویر و فوکوس از این دوربین در مجموع راضی است:
    The Sony NEX-6 and NEX-5R Review – The best NEX cameras yet. | STEVE HUFF PHOTOS

مقایسه مختصری هم با دو دوربین بدون‌آینه خوب دیگر (فوجی سری X و اولی OM-D) کرده است، از لحاظ نقاط قوت و ضعف:

Fuji Strengths – Color, IQ and high IS
    Fuji Weakness – Slow AF, Quirky operation, Video not so hot, limited lenses

OM-D Strengths – Loads of stellar lenses, fast AF, very good high ISO
    OM-D Weakness – Smaller sensor, less shallow DOF effects

Sony NEX 5R/6 Strengths – Mature product, speed, Smallest size, Video
    Sony NEX 5R/6 Weakness – Can have AF issues in low light, “Sony Colors”, Not the best lenses

در مطلب فوق اشاره‌ای هم به دو لنز جدید NEX کرده است: 35f1.8 OSS و لنز واید 18-10
    ویرایش توسط hmirzaei : Monday 17 December 2012 در ساعت 23:57
    aro1355 تشکر می‌کند.
    www.hmirzaei.com
    حسین میرزایی

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

حضرت استاد
    lamagra، hmirzaei، jahangir و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر همراه pouya1 آواتار ها
    تشکر کرده
    371

من چند روز پیش این دوربین دستم رسیده
    و فعلا در حال تست هستم که نتیجه تجربیات خود را با این دوربین و لنز آن در چند روز آینده حتما در قالب پستی خواهم نوشت دوستان اگر سوالی دارند در خدمت هستم .
    OptiX، 1986، M.Nouri و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پويا رحيم زاده

كاربر همراه
    تشکر کرده
    4086

نقل قول نوشته اصلی توسط pouya1 نمایش پست ها
    من چند روز پیش این دوربین دستم رسیده
    و فعلا در حال تست هستم که نتیجه تجربیات خود را با این دوربین و لنز آن در چند روز آینده حتما در قالب پستی خواهم نوشت دوستان اگر سوالی دارند در خدمت هستم .
    بی صبرانه منتظرم نتایج تستتون رو ببینم،مخصوصا سهولت دسترسی به تنظیمات دستی و از اون مهمتر ویزورش!
    یک مقایسه ای هم بشه با 5ان انجام داد خیلی خوبه
    محسن مقصودی

تشکر کرده
    371

نقل قول نوشته اصلی توسط 1986 نمایش پست ها
    بی صبرانه منتظرم نتایج تستتون رو ببینم،مخصوصا سهولت دسترسی به تنظیمات دستی و از اون مهمتر ویزورش!
    یک مقایسه ای هم بشه با 5ان انجام داد خیلی خوبه
    من 5N رو هم دارم چشم در اولین فرصت به روی چشم .
    aro1355، 1986 و saeed2vfx تشکر می‌کنند.
    پويا رحيم زاده

كاربر همراه mandy آواتار ها
    تشکر کرده
    110

مقایسه ی این دوربین با G5 پاناسونیک به نظر میاد که برتری با این دوربینه کلا این سریه NEX سونی خیلی عالی ودر عین حال وسوسه کنندس

Sony NEX 6 quality | Cameralabs
    hmirzaei، saeed2vfx، Sundown و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    به راستی که امروز روز عمل است و حسابی در کار نیست و فردا روز حساب است و عملی در کار نیست

تشکر کرده
    371

تجربه شخصی بنده در رابطه با NEX6 و NEX5-N .

از نظر بادی کیفیت ساخت و ظاهر NEX6 به شما حس خیلی خوبی در زمینه دست گرفتن دوربین میده غربیلک بالای دوربین دسترسی سریع به مد عکاسی میده که در NEX5-N شما برای دسترسی به مد های عکاسی باید از طریق تنظیمات منو این کار را انجام دهید هر چند صفحه تاچ NEX5-n به شما کمک میکنه سریع تر این کار را انجام دهید اما در NEX6 شما خیلی راحت تر میتونید با چرخش مد عکاسی رو عوض کنید .
    ویوفایندر emoLED در NEX6 واقعا چیز جالبیست حس یک دوربین حرفه ای رو به شما میده تصویری که شما از این ویوفایندر میبینید به علت نوع صفحه ای که در ویوفایندر است شما را مشتاق میکنه عکس های بیشتری بگیرید و کلا بی خیال LCD بشید .
    صفحه نمایش NEX5-n در مقایسه با NEX6 دارای عیب رنگی است و ته رنگ قرمز دارد و این مشکل حتی در منو ها هم خودش را نشان میدهد البته تا زمانی که شما این دو دوربین را کنار هم نگذارید متوجه خطای رنگی اندک NEX5-n نخواهید شد . در عوض NEX6 تصویر کالیبر تری به شما نشان میدهد .
    در مقایسه لنز 18-55 و 16-50 اول با 18-55 به خاطر بزرگ تر بودن حس بهتری داشتم اما کم کم متوجه شدم سرعت فوکوس و کیفیت تصویر در 16-50 به مراتب از 18-55 NEX5n بهتره.
    وقتی 18-55 را روی NEX-6 بستم نقاط Phase Detection از کار افتاد و از مد کنتراست فوکوس انجام شد که نشان دهنده عدم ساپورت این لنز به phase detection است.
    هر چند فوکوس nex5-n واقعا سریع و بدون نقص است و تفاوت میان این دو تکنولوژی کمی سخت است و نیاز به کرنومتر و تجهیزات آزمایشگاهی دارد.
    در نور کم phase Detection هم با نور کمکی که در زمان فوکوس تابیده میشود گاها دچار خطا در فوکوس میشد. شاید تست درستی نبوده .
    در مد فیلم برداری شما تقریبا دسترسی کاملی به تنظیمات دستی دارید اما ایزو در NEX5n به 1600 و در NEX6 به 3200 محدود میشود .
    همچنین سرعت فیلم برداری در nex6 ماکزیمم 60 فریم و در nex -5n نهایتا 50 فریم است .
    از نظر سرعت واقعا هر خوب هستند اما در مقایسه با هم متوجه سرعت بیشتر nex6 شدم .
    از نظر تفاوت کیفیت تصویر بهتر است نتایج سایت های معتبر را ببینید چون قطعا تست دقیق تری خواهد بود.
    این بود تجربه من از کار با هر دو دوربین .

این هم بررسی این دوربین در dpreview که وضعیت داینامیک رنج و نویز قابل مشاهده است .
    Sony NEX-6 Hands-on Preview: Digital Photography Review
    ویرایش توسط pouya1 : Saturday 2 February 2013 در ساعت 13:12
    ARASH II، imsi، OptiX و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پويا رحيم زاده

كاربر همراه
    تشکر کرده
    269

حدود یک ساعت پیش نکس 6 من هم رسید دستم و دقیقا همونطور که پویا جان فرمودن کیفیت ساخت خیلی خوبی داره و وقتی توی دست هست احساس خیلی خوبی داره بدنه از جنس خیلی خوبی ساخته شده و کلیدها مخصوصا کلیدهای چرخشی خیلی خوب و دلنشین چرخونده میشه حسی که تو دی اس ال آرهای نیکون تا حالا نداشتم . ویو فایندر خیلی خوبی داره و ال سی دی هم با کیفیت عالی و مدهای نمایشی خیلی خوبی دیزاین شده که اطلاعات رو به شکل متفاوتی نمایش میده ... تنظیمات خیلی زیادی داره دوربین و دسترسی هم به تنظیمات خیلی خوب و آسون هست ... منوی فارسی دوربین با دفترچه فارسی راهنما احساس خیلی بدی رو که همیشه کمپانی های دیگه در موقع خرید محصولات الکترونیکی برای ما ایرانی ها به ارمغان میارن رو از بین برده که باید از سونی تشکر کرد ... تازه دوربین رو به شارژ زدم ولی تجربه اولیه خیلی دلنشین بود طوری که وقتی فول فریم نیکون رو دست گرفتم اینقدر بهم احساس خوبی نداد ... انشالله در اولین فرصت مطالب بعدی رو که به نظرم برسه می نویسم ... اولین سوالی که دارم در رابطه با فیلتر لنز 16-50 هست که سایزش 40.5 یا با کمی اغماض 41 هست و ایا فیلتر یو وی در این سایز تو بازار وجود داره ؟! نکته بعدی درباره کیف چرمی هست که نمیدونم تو ایران با توجه به اینکه این مدل توسط سونی وارد نشده پیدا میشه و کیف مدلهای نکس 5 بهش میخوره ؟
    pouya1، 1986 و saeed2vfx تشکر می‌کنند.

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین