صفحه 4 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 45
Like Tree115تشکر

موضوع: SonyQX10 and QX100

كاربر همراه Kane آواتار ها
    تشکر کرده
    3887

نقل قول نوشته اصلی توسط ali k نمایش پست ها
    با شما موافقم، فقط درباره جمله بالا اینو بگم که: البته اگر یه کامپکت خوب همراهتون باشه پس تلفنتون با قابلیت تماس، پیامک، بازی های نصب شده، نرم افزارهای روش، تلفن بانک و خیلی قابلت های دیگه تلفنتون چی می شه؟ نکته اینه که بین تلفن همراه هوشمند امروزی و هر دوربین کامپکت، این موبایله که کارهای بسیاری رو انجام می ده.اگر قراره چیزی همراهمون باشه به طور معمول عده ای که کم نیستن از کاربران عمومی موبایل همراهمونه نه دوربین کامپکت.
    حقیقت اینه که موبایل ما امروز چیزی بیش از موبایل های ساده ی 10 سال پیشه.اونقدر قدرتمند شده که حالا شرکتی مثل سونی داره سعی می کنه کار جدیدی رو باهاش انجام بده.
    با اینکه باید منتظر زمان موند و نتیجه رو دید.
    من با این حرف کاملا موافق هستم و به همین دلیل هم بود که گفتم گوشی هایی مثل لومیا ۱۰۲۰ گزینه های خوبی هستند. مشکل امثال SonyQX10 این هست که دیگه موبایل نیستند. این وسیله در جیب بنده و خیلی های دیگر جا نمی شود و حمل روزانه آن مشکل است٬ پس من هر روز آن را با خودم بیرون نخواهم برد و همین موضوع که همیشه با من نخواهد بود کل فلسفه موجودیت آن را زیر سوال می برد! خوبی تلفن های هوشمند همان طور که شما هم اشاره کردید این است که ما همیشه آنها را همراه خود داریم در هر لحظه و هر مکان. اگر من قرار باشد که با برنامه ریزی قبلی از جایی یا سوژه ای عکس بگیرم خب دوربین dslr یا کامپکت خود را می برم و از آن عکس میگیرم که خیلی بهتر از QX10 هم خواهد بود .
    اسمارتفون ها مشخصا برای اسنپ شات و حالا ثبت لحظات جالب و اتفاقات از پیش تعیین نشده کاربرد دارند ٬ قرار نیست ما عکس های خیلی جدی با آنها بگیریم . برای این منظور هم گلکسی s4 یا iphone 5 یا بهتر از هر دو لومیا ۱۰۲۰ کفایت می کند.
    lamagra، a.g g.a و ali k تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

ما هم بیاییم به جمع موافقین این محصول بپیوندیم! :)

سونی ایده های بسیاری دارد که من نمی پسندم. اما فکر می کنم این یکی محصول جالب و موفقی باشد به چند دلیل:

1- افزایش میل به عکاسی با دوربین های موبایل بازار مناسبی برای این محصول ارائه می کند.
    2- این قطعه از موبایل جداست. پس حجیم شدن موبایل چندان منطقی نیست. (حین استفاده هم شباهت بسیاری با سری NEX پیدا می کند! :) )
    3- خودش به تنهایی یک دوربین کامپکت با طراحی ویژه است.
    4- زمینه ای جدید برای پیشرفت در تولید تجهیزات عکاسی "همراه" را ایجاد می کند.
    5- برای کسی که با دوربین های حرفه ای و نیمه حرفه ای که وزن کیفشان N کیلوست، حمل یک وسیله 100 یا 200 گرمی برای رسیدن به کیفیتی در حد یک کامپکت خوب مثل RX100 یک نعمت است!
    Amir Mohebi، M.Meghdari، Afshin.Prt و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

من هم این محصول را دوست دارم به چند دلیل:

- با تمام گوشی‌های فعلی و آینده شما کار میکند
    - این ایده که دوربینی جمع و جور و با کیفیت داشته باشید که بتواند مستقل از ویوفایندرش باشد بسیار جذاب است و خیلی فضا برای خلاقیت باز میکند
    - به دلیل کیفیت و سایز سنسور بالاتر، بیشتر به عکاسی با موبایل ترغیب میشوید

سونی قرار نیست با ارائه این محصول با بازار اسمارت‌فون‌های دوربین‌دار رقابت کند، هدف سونی جذب علاقمندان به عکاسیست. این یک محصول جدید است و بازاری (و اندازه بازار) نامشخص دارد و سونی با توجه به فیدبک‌های پس از این، محصول را دستخوش تغییر میکند.

-
    Khoramyar، aidin594، Afshin.Prt و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط Kane نمایش پست ها
    مشکل امثال SonyQX10 این هست که دیگه موبایل نیستند. این وسیله در جیب بنده و خیلی های دیگر جا نمی شود و حمل روزانه آن مشکل است٬ پس من هر روز آن را با خودم بیرون نخواهم برد و همین موضوع که همیشه با من نخواهد بود کل فلسفه موجودیت آن را زیر سوال می برد!
    آقا بگذارید ما در جبهه مخالفین چند خط دیگر بنویسم
    بزرگترین مشکل این محصول به نظرم همین چند خطی است که از دوستمون نقل قول کردم.این وسیله شبیه به یک وسیله همراه نیست.
    تقریبا همه دوربین های جدید در همه رده ها دارن به وای فای مجهز میشن و حتی کنون چند روز پیش دوربین کامپکتی معرفی کرد که دکمه اختصاصی فیس بوک داشت.یا دوربینها اندرویدی و حتی اون اس ال آر اندرویدی سامسونگ این امکانات به اشتراک گذاری رو تا حدودی فراهم میکنه و مطمئنم دوربینها در این زمینه پیشرفت هم خواهند داشت.
    QX10 اصلا برام جالب نیست علیرغم اینکه زوم بیشتری داره اما سنسور کوچکش جذابیتی برای من نداره .QX100 جالبتره به خاطر سنسور بزرگ و لنز بهترش اما باز هم درشته و بد دست.حمل یک وسیله استوانه ای در جیب لباسها کار راحتی نیست و برای خود لنز هم ایمن نیست.یعنی دست کم باید یک کیف همراه خودمون داشته باشیم.ولی به نظر من و عادات و قلق خودم یک کامپکت نسبتا جمع و جور مثل همین آر ایکس 100 1 و2 و یا مثلا اس120 کنون راحت تر حمل میشه و دست کم در جیب جا میشه.
    موردی دیگری که هست اینه که بالاخره این هم یک دستگاه جداگانه است و شما چه دوربین بخرید چه این لنز رو باز هم دو دستگاه رو حمل میکنید.
    اینکه به صورت بیسیم هم کنترل میشه و استفاده داره جالبه اما مگر دوربینهایی که مجهز به وای فای هستند همین قابلیت رو ارائه ندادند؟ اینکه شما لنز رو جایی قرار بدید و تصویر رو از صفحه گوشی ببینید امکان جدیدی نیست.شاید با همین دوربین فعلیتون هم اگر مجهز به وای فای باشه بتونید این کار رو انجام بدید.
    حالا یک مقداری با نظرهای دوستان نظر من هم تلطیف شده ولی بعیده هرگز اون رو بخرم.البته یادمه یک زمانی در تاپیک دی800 گفتم هرگز اون رو نمیخرم
    page_qx100_2.jpg
    ویرایش توسط lamagra : Thursday 5 September 2013 در ساعت 16:33 دلیل: تایپی
    Moty، Dariush Chegini و Kane تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    251

نقل قول نوشته اصلی توسط Kane نمایش پست ها
    (آف تاپیک است ولی آیفون در هیچ کجای این کره خاکی ۸۰ درصد بازار را در اختیار ندارد حتی در محل تولدش امریکا که بیشترین حضور را دارد . بلکه آن آمار مربوط به میزان ترافیک وب بوده است که توسط آفون و آیپد بدست آمده است اکنون اندروید حدود ۸۰ درصد بازار گوشی های هوشمند را در اختیار دارد و آیفون حدود ۱۴ درصد)
    دوست عزیز، برادر گرامی، اینجا قدرت خرید از آمریکا بیشتر و مردم بسیار بیشتر از آمریکا و کشور های دیگر آنلاین و طرفدار تکنولوژی هستند، هم در شهر های بزرگ و هم در سراسر کشور.

سوئد اولین کشوری بوده که اپواتور هاش در سال ۲۰۰۹ نسل چهارم تکنولوژی مبایل رو بهره برداری کرده اند و در مارچ ۲۰۱۳ هفتاد و نه درصد کل تلفن های سوئد تلفن هوشمند بوده و با اطمینان به شما عرض میکنم بالای ۸۰٪ بازار تلفن های هوشمند در سوئد نصیب آیفون است اگر بیشتر نباشد.

Sweden - New Media Trend Watch Europe

این آمار هم که شما فرمودید در آمریکا بیشترین حضور را دارد باز هم اشتباه است و آن کشور از نظر تعداد کلی چین است. به نسبت جمعیت بعید نمیدانم که سوئد یا نروژ یا سنگاپور باشد.

پ.ن: به بحث های نامربوط متقل شود. ممنون.
    Hamed Khoramyar
    My Gear: D300 + Nikkor(s) 10.5mm / 10-24 / 17-55 / 70-200 / TC 1.7 / SB800 / MF3a + 50 F1.4 D

تشکر کرده
    3887

نقل قول نوشته اصلی توسط Khoramyar نمایش پست ها
    دوست عزیز، برادر گرامی، اینجا قدرت خرید از آمریکا بیشتر و مردم بسیار بیشتر از آمریکا و کشور های دیگر آنلاین و طرفدار تکنولوژی هستند، هم در شهر های بزرگ و هم در سراسر کشور.

سوئد اولین کشوری بوده که اپواتور هاش در سال ۲۰۰۹ نسل چهارم تکنولوژی مبایل رو بهره برداری کرده اند و در مارچ ۲۰۱۳ هفتاد و نه درصد کل تلفن های سوئد تلفن هوشمند بوده و با اطمینان به شما عرض میکنم بالای ۸۰٪ بازار تلفن های هوشمند در سوئد نصیب آیفون است اگر بیشتر نباشد.

Sweden - New Media Trend Watch Europe

این آمار هم که شما فرمودید در آمریکا بیشترین حضور را دارد باز هم اشتباه است و آن کشور از نظر تعداد کلی چین است. به نسبت جمعیت بعید نمیدانم که سوئد یا نروژ یا سنگاپور باشد.

پ.ن: به بحث های نامربوط متقل شود. ممنون.
    دوست عزیز من هم میدانم رفاه بالاتر از امریکاست ٬ کلا کشورهای اسکاندیناوی وضعیت خوبی دارند مثل سوئد و نروژ و ... ولی ربطی به این قضیه ندارد. اپل در امریکا برند بسیار محبوبی است در هیچ کشوری به اندازه امریکا نفوذ ندارد . سهم آیفون در بازار اسمارت فون امریکا حدود ۴۵ درصد است . این رقم در بازار اروپا چیزی حدود ۲۰ درصد است و در کل دنیا همان طور که در پست قبلی اشاره کردم این رقم ۱۴ درصد است. من هر چی گشتم نتوانستم آماری مختص فقط سوئد پیدا کنم ولی آمار اروپا می تواند دید خوبی ارائه دهد.

نمی دانم آمار ۸۰ درصد را جایی دیده اید یا به صورت تجربی و از مشاهدات خودتون تقریبی میگید در هر صورت سهم فروش آیفون این مقدار نیست. اگر در جایی دیده اید یا مربوط به چند سال پیش بوده یا اون آمار مربوط به میزان ترافیک وب بوده و اون هم نه فقط برای آیفون بلکه آیفون+آیپد و کلا ربطی به میزان فروش و تعداد دستگاهها نداره.

IDC European Mobile Phone Tracker Q1 2013.jpg

به خاطر آف تاپیک عذر خواهی می کنم و خواهشمندم این پست بنده به اون تاپیک مشهور منتقل بشه.
    lamagra تشکر می‌کند.

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

درود
    چقدر جمع های موافقان و مخالفان زیباست و چه نکات خوبی اشاره شد ،
    در مجموع من خودم ترجیح میدم به جای یک چیز استوانه ای که تو جیبم بذارم یک کامپکت خوب و که بتونم کادر و توش ببینم با خودم جابه جا کنم ، دوربین یک اسمارت فون چقدر برای یک کاربر اهمیت داره و چقدر از اون استفاده می کنه که بخواد به خاطرش هزینه اضافی بکنه با وجود گزینه هایی مثل لومیا 1020 و اس 4 و.... اگر هدف کسب گوشی بازان هست که به خاطر فرم حجم و ..... خیلی نمی تونه رضایت این دست افراد و جلب کنه و اگر عکاسان و علاقه مندان به عکاسیه که بعید می دونم دوستان عکاس دوربین های اول و دوم خودشونو ول کنند همچین موجود غریبی رو با خودشون حمل کنن ...... اینکه دوربین با کیفیتیست خیلی کامپکتهای خوب با همین قیمت و یا کمی بالاتر وجود دارد با امکانات بهتر .......
    البته همه چیز نسبیست ،.... شاید محصولی بشود پر طرفدار ...... در مجموع این ایده راه زیادی دارد تا به بلوغ برسد ...البته پردازنده های جدید و پروژه جدید نوکیا که در 1020 تقریبا ارایه شد دوربین های گوشی های همراه و متحول کرده و رقابت برای این موجودات کمی سخت .........توصیه می کنم دوستان کمی درباره پروژه جدید نوکیاوو دوربین 1020 مطالعه بفرمایند .........
    lamagra، a.g g.a و Kane تشکر می‌کنند.
    با احترام فراوان مرتضی صادقیان
    http://instagram.com/Morteza__sadeghian
    http://instagram.com/man.sa_photography

كاربر همراه
    تشکر کرده
    251

آخرین آمار:

http://www.dazeinfo.com/2013/01/07/w...etration-2012/

سال ۲۰۱۲، عدد ۴۸٪ رو برای iPhone برای سوئد ذکر کرده اند و همونطوری که میبینید از رقم ایالات متحده بسیار بالاتر هست. آمار های دیگه ای هم هست مثل این:

Mobile phones (SE marketshare) | Clicky

که روی ترافیک وب اندازه گیری شده اند و حدودا ۵۲٪ تخمین زده اند دستگاههای iOS سوئد رو.

عددی رو که گفتم از روی مشاهدات شخصی بین دوستان و آشنایان بوده و توی مترو که شما باید واقعا بگردید تا یه دیوایس اندروید دست کسی ببینید. بین تمام کسانی که بنده اینجا به طور روزمره باهاشون در تماس هستم فقط یه نفر یه گلکسی نوت داره. بقیه آیفون دارند.

پ.ن: تاپیک مشهور لطفا
    lamagra تشکر می‌کند.
    Hamed Khoramyar
    My Gear: D300 + Nikkor(s) 10.5mm / 10-24 / 17-55 / 70-200 / TC 1.7 / SB800 / MF3a + 50 F1.4 D

تشکر کرده
    3887

نقل قول نوشته اصلی توسط Khoramyar نمایش پست ها
    آخرین آمار:

http://www.dazeinfo.com/2013/01/07/w...etration-2012/

سال ۲۰۱۲، عدد ۴۸٪ رو برای iPhone برای سوئد ذکر کرده اند و همونطوری که میبینید از رقم ایالات متحده بسیار بالاتر هست. آمار های دیگه ای هم هست مثل این:

Mobile phones (SE marketshare) | Clicky

که روی ترافیک وب اندازه گیری شده اند و حدودا ۵۲٪ تخمین زده اند دستگاههای iOS سوئد رو.

عددی رو که گفتم از روی مشاهدات شخصی بین دوستان و آشنایان بوده و توی مترو که شما باید واقعا بگردید تا یه دیوایس اندروید دست کسی ببینید. بین تمام کسانی که بنده اینجا به طور روزمره باهاشون در تماس هستم فقط یه نفر یه گلکسی نوت داره. بقیه آیفون دارند.

پ.ن: تاپیک مشهور لطفا
    متاسفانه لینک اول باز نشد حتی با ... شکن (برای اینترنت ایران عادیه ).
    آمار بنده مربوطه به موسسه معتبر idc بود ولی متاسفانه برای سوئد نبود.

باری ٬ همان طور که خودتان هم گفتید این آمار مربوط به ۲۰۱۲ هست و اندرید هر سال قدرت بیشتری گرفته و در همین یک سال اخیر هست که خیلی بیشتر بازار رو قبضه کرده پس احتمالا آمار ۲۰۱۳ سهم کمتری برای آیفون را نشان خواهد داد .
    البته ۴۸ درصد خیلی با ۴۵ درصد فاصله نداره ها!!!
    در نهایت با ۸۰ درصد خیلی فاصله داره٬ من فکر کنم الان نزدیک آمار خود امریکا یا کمی کمتر باشه که باز هم برای آیفون آمار بالایی محسوب میشه.

در نهایت فکر کنم این قدر از موضوع دور شدیم که یک لحظه با خودم فکر کردم اصلا ما داریم درباره چی بحث می کنیم
    فکر کنم کار مدیران رو هم در انتقال پست ها بیشتر نکنیم بهتر باشه با موافقت شما بحث را همین جا ببندیم.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

به نظرم هر دو طیف درست می‌گویند !
    هم موافقان و هم مخالفان و دلایل همگی نیز درست است ، چه در رد و چه در تایید !
    اما چرا ؟
    زیرا باید این دلایل‌ ِموافق و مخالف را در هدف خرید و بازار ِ هدف جستجو کرد ...
    به نظرم این دوربین برای عکاسان حرفه‌ای ، یک وسیله غیرضروری است ...
    چرا که با این پانصد دلار به قول مخالفان هم می‌شود کامپکت به مراتب بهتری تهیه کرد با امکانات ویِژه ( اگر نیاز به دوربین جمع و جور هست )، و یا اینکه یک لنز خرید !
    و خرید چنین محصولی به نظرم برای افراد حرفه‌ای و یا آماتور جدی ضرورتی ندارد ...
    اما :
    من فکر می‌:کنم سونی بازار ِ هدف را علاقمندان غیرجدی عکاسی و جوانان و نوجوانان ، قرار داده ...
    کسانی که یک اسمارت فون ِ شیک ِ مد ِ روز دارند و حالا می‌خواهند عکاسی هم بکنند .... انقدر هم حوصله همراه بردن چند وسیله مجزا را ندارند ...
    می‌خواهند پلیر و دوربین و کامپیوتر و گوشی و بازی و همه چیز را یک‌جا داشته باشند ...
    پس این وسیله خیلی هم جذاب می‌شود برای این طیف ...
    هر چند با همه این‌ها قیمت ِ بالای این وسیله بزرگترین مانع در سر این راه است و به نظرم مشکل ساز خواهد شد .
    چون همان بازار ِ هدف با این پول می‌تواند یک اسمارت فون ِ بهتر یا حتی یک آیپد بخرد و بی‌خیال عکاسی شود !
    nmroshan، lamagra، a.g g.a و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 4 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین