صفحه 2 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 45
Like Tree115تشکر

موضوع: SonyQX10 and QX100

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

درود
    ایده این محصول جالب است البته برای شاید 3 سال پیش نه زمانی که گوشیهای مثل لومیا 1020 اس 4 یا پیور ویو وجود دارد ..... البته بزرگترین مشکل این لنز اینه که وای فای همیشه در دسترس نیست
    2 گوشی های هوشمند خیلی باریک و سبک شده اند و با یک همچین چیزی اصلا خوش دست نیستند برای عکاسی و بین دوربین گوشی و کامپکت می ماند که نه این است نه ان و قیمت بالای ان
    بیشتر این محصولات بازار های تبلیغاتی است تا کاربردی
    از انجا که سهم بازار گوشی های این برند ها بسیار اندک است این ترفند ها برای افزایش سهم بازار است که با این قیمت خیلی موفق نخواهد بود ....
    البته قطعا این لنز کاربران خود و کاربردهای خود را خواهد داشت و محصولی است جالب و لوکس تا کاربردی
    در ضمن با 500 دلار البته کمترش میشه دوربینی مثل xf1 رو تهیه کرد که علاوه بر کیفیت خوب زیبا و کم حجم و سبک نیز هست
    و یک نکته در رابطه با محصولی مثل تبلتها که نیازش کاملا حس می شد و استیو جابز با زیرکی این نیاز رو شناسایی کرد
    ویرایش توسط Moty : Thursday 5 September 2013 در ساعت 00:15
    lamagra، m.a.i، a.g g.a و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    با احترام فراوان مرتضی صادقیان
    http://instagram.com/Morteza__sadeghian
    http://instagram.com/man.sa_photography

كاربر همراه
    تشکر کرده
    251

برخلاف نظر دوستان، به نظر بنده حرکت جالبی است و به نظرم بسیار موفق خواهد بود. دلایل:

۱- اعداد ۲۵۰ دلار و ۵۰۰ دلار شاید برای ایران زیاد باشد ولی برای مصرف کننده کشور های صنعتی اصلا عدد زیادی نیست. در کشور های صنعتی اعداد خیلی بیشتر از این خرج چیز های بی مصرف و کم اهمیت هم میشوند.

۲- به شخصه هر موقع تلاش کرده ام یه کامپکت بخرم که همیشه همراهم باشه، تصاویرشون انقدر نا امید کننده بوده که نمیارزیده چند صد دلار پول بدم، یه دیوایس اضافی و بزرگ و به درد نخور به کل تجهیزات همراه روزمره اضافه کنم. بارها تا پای خرید رفته ام ولی بی کیفیتی و بی کفایتی! دوربین های کامپکت باعث عدم خرید شده. ( تنها چیزی که میشده در اون سایز از نظر کیفیت نصویر رضایت بدم و بخرم نیکون ۱ بوده که انهم بسیار بسیار گران هست و اصلا توی رده کامپیکت از نظر فنی و قیمتی به حساب نمیاد )

۳- دقیقا به دلیل بالا، الان از iPhone 5 برای عکاسی همراهم استفاده میکنم و با وجود پیشرفت های عالی در دوربین مبایل ها در چند سال گذشته، اینها دو مشکل دارند: ۱- سایز سنسور ۲- مشکل اپتیک (‌ لنز معمولا خیلی واید هست و هیچ قابلیت خاصی در اپتیک شون به شما نمیدند )‌

همه ی این مشکلات رو این لنز-سنسور های سونی حل میکنند، به نطرم باید تصویر خوبی به نسبت قیمت بدند، قیمت راضی کننده ای دارند و شما لازم نیست یه دیوایس ناراحت به اندازه یه دوربین کامل رو حمل کنید. به نظرم حمل اینها خیلی راحت تر خواهد بود از یه دوربین کامپکت.

خود من اولین شایعه اش رو که چند وقت پیش دیدم، پیش خودم گفتم حتما یکی میخرم...
    Amir Mohebi، Amir Abdolpanah، aidin594 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Hamed Khoramyar
    My Gear: D300 + Nikkor(s) 10.5mm / 10-24 / 17-55 / 70-200 / TC 1.7 / SB800 / MF3a + 50 F1.4 D

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

نقل قول نوشته اصلی توسط Moty نمایش پست ها
    در ضمن با 500 دلار البته کمترش میشه دوربینی مثل xf1 رو تهیه کرد که علاوه بر کیفیت خوب زیبا و کم حجم و سبک نیز هست
    دوست عزیز، با کلیت حرفتون موافقم اما با این قسمت و مقایسه نه.می دونی با این مقایسه عملا خیلی از محصولات الکترونیکی نباید الان وجود داشته باشه.
    درباره تبلت می دونی که تاریخچه اون به خیلی قبل تر برمی گرده ولی این جابز بود که با آیپد(من مخصوصا از عنوان تبلت استفاده نکردم) ما رو شیفته این محصول کرد و از اون به بعد این محصول که جند ده سال از معرفی اش می گذشت فراگیر شد. اگر فقط احساس نیاز ما بود که اینقدر طول نمی کشید. جابز ما رو نیاز مند اون کرد و حالا شاید سونی مارو نیازمند QX کنه.کی می دونه در آینده چی می شه>
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط Khoramyar نمایش پست ها

۳- دقیقا به دلیل بالا، الان از iPhone 5 برای عکاسی همراهم استفاده میکنم و با وجود پیشرفت های عالی در دوربین مبایل ها در چند سال گذشته، اینها دو مشکل دارند: ۱- سایز سنسور ۲- مشکل اپتیک (‌ لنز معمولا خیلی واید هست و هیچ قابلیت خاصی در اپتیک شون به شما نمیدند )‌
    جناب خرمیار در مورد این دو مشکل که فرمودید الان محصولاتی توی بازار موبایل وجود دارند که این مشکل رو رفع کردند.خصوصا در مورد سایز سنسور چند گوشی معرفی شدند که سنسورهای بزرگی دارند و آخری هم همین امروز توسط سونی معرفی شد که همین سنسور 20 مگاپیکسل یکی از این لنزها رو داره(اون لنز 500 دلاری).دیدم که مثل اینکه 3 ایکس زوم هم داره و از لنزهای سری جی سونی هم استفاده میکنه...حرفم اینه که به نظرم برای عکاسی با گوشی و یک دستگاه همراه کافی است.
    مثلا خود شما باید آی فون 5 رو بفروشید کمی متضرر بشید از سیتم IOS هم محروم بشید یا اصلا نگه دارید و یک گوشی رده بالای سونی بخرید و همراه این لنز.هزینه به نظرم برای اروپا هم بالاست.به نظرم باز هم حمل یک گوشی خوب مثل همین آی فون خودتون یا Z1 که امروز سونی معرفی کرد راحت تر باشه.
    morteza khademy تشکر می‌کند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

نقل قول نوشته اصلی توسط ali k نمایش پست ها
    دوست عزیز، با کلیت حرفتون موافقم اما با این قسمت و مقایسه نه.می دونی با این مقایسه عملا خیلی از محصولات الکترونیکی نباید الان وجود داشته باشه.
    درباره تبلت می دونی که تاریخچه اون به خیلی قبل تر برمی گرده ولی این جابز بود که با آیپد(من مخصوصا از عنوان تبلت استفاده نکردم) ما رو شیفته این محصول کرد و از اون به بعد این محصول که جند ده سال از معرفی اش می گذشت فراگیر شد. اگر فقط احساس نیاز ما بود که اینقدر طول نمی کشید. جابز ما رو نیاز مند اون کرد و حالا شاید سونی مارو نیازمند QX کنه.کی می دونه در آینده چی می شه>
    درود
    در بحث نیاز بازار و شناسایی وارد نمی شوم ولی صرف وجود یک دستگاه یا ابزار دلیل بر برطرف نمودن ان نیاز از جامعه نیست و فاکتور های زیادی لازم است
    سونی ایده خوبی داشته ولی اجراش جالب نیست ، شما به این لنز به عنوان هدف اصلی یک ابزار جانبی برای تلفن همراه نگاه کنید نه بیشتر....اصل تلفن همراهم بر سبک بودن کوچک بودن و راحتی استفاده و... که با این لنز کمی مشکل می شود و وقتی همین الان نوکیا برای 1020 ابزاری معرفی کرده که با هزینه بسیار کم با اتصال اون به گوشی شما یک دوربین کامپکت هم زمان با گوشیتون دارید و کلی استفاده دیگه همچین وسیله ای خیلی منطقی نیست وگرنه 100 در صد ابزار جالبیست و خلاقانه ......مهم اینه که شما به دید یک عکاس یا کسی که عاشق دوربین و تجهیزاتشه به این محصول نگاه نکنید بلکه از دید یک کاربر معمولی یا یک گوشی باز به اون نگاه کنید باز هم به نظرتون جالب میاد....با وجود گالاکسی کمرا یا اس 4 زوم که ابعادشون خیلی این محصولاتو رقابتی نکرده .....
    lamagra و morteza khademy تشکر می‌کنند.
    با احترام فراوان مرتضی صادقیان
    http://instagram.com/Morteza__sadeghian
    http://instagram.com/man.sa_photography

كاربر آشنا Miladend آواتار ها
    تشکر کرده
    360

جدای از قیمت زیادش چند تا نکته هست که دیدم اشاره نشده
    1.این 2 تا لنز بجز محصولات خوده سونی با دیوایس های آندرویدی و iPhone هم کار خواهد کرد.
    2.مدل 100 که 500 دلار قیمت داره همون سنسور و لنز بکار رفته در دوربین RX100 هست.
    3.این 2 محصول بصورت بی سیم هم قابل استفاده هستند و میشه از اسمارت فون کنترلشون کرد.
    4.به تنهایی هم میشه ازشون استفاده کرد!!!صرفا دوربین کامپکتین که صفحه نمایش برای دیدن ندارن.پس میشه عکس گرفت چون دارای حافظه جانبی هم هستند اما در این حالت تصاویر گرفته شده قابل دیدن نیستند.

با توجه به 2 مورد آخر بنظرم گستردگی استفادشون بالا میره مثلا میشه جای کامگت یکی ازشون بخری و با گوشی سینک کنی بعد همونو دربیاری عکس بگیری و در ان واحد تویه صفحه گوشیت عکستو ببینی...در این صورت قیمتشم توجیح داره(چون شما یک RX100 دارید با قیمت کمتر از خودش)

پ.ن:جالب اینجاست نسخه سفید رو بعد از قوت گرفتن شایعات iPhone 5s طلایی داخلشو طلایی کرده سونی!یعنی روی کاربران اپل حساب ویژه ای باز کرده(تقریبا درست هم هست چون بیشترین عکاسی موبایل با آیفون انجام میشه)
    Khoramyar، lamagra، a.g g.a و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    251

دوستان شما اصلا یه چیزایی رو کلا ندیده میگیرید:

۱- اولا همینطوری که دوست دیگر مون فرمودند، این محصولات با آی فون و اندروید هم کار میکنه و اصلا باید هم بازار هدفش اونها باشند. مگه سونی چقدر بازار مبایل در دست داره که بخواد مثل ماسکروسافت روی انحصاری کردن محصول روی پلاترفرم خودش فکر کنه؟! پس به قول اون دوستمون فروش آی فون و خرید سونی و بحث هایی از این دست منتفی هست. این رو هم بدونید در کشوری مثل سوئد ۸۰٪ بازار دست آیفون هست و تلفن مبایل یعنی آیفون. اینجا پلان های ارزون اندروید رو مجانی سر قرارداد خط بهتون میدند چون فروش نمیره، ولی من باید برای آیفون ۵ ام ۴ ماه تو نوبت میموندم.

۲- لومیا ۱۰۲۰ تلاشی نه چندان جالب از سمت نوکیاست. اولا از نظر قیمتی، اینجا در سوئد ارزانترین حالت ۶۰۰۰ کرون هست که معادل آیفون ۵ هست تقریبا. مساله اینجاست که اینها باز هم مجبورند با همون نسخه همیشگی عکاسی مبایل این دوربین رو بهینه کنند: سنسوری کوچک (‌در این حالت بزرگتر از آیفون و رقبا )‌ با رزولوشن بالا و اپتیکی که تقریبا خنده داره. خروجی این دوربین به هیچ عنوان نمیتونه و نباید بتونه با خروجی لنز - دوربین های سونی رقابت کنه. من واقعا تعجب میکنم شما دوستان همه عکاس هستنید و یحتمل همه دوربین های متوسط به بالا دارید و این حرفها رو از شما شنیدن خیلی جای تعجب داره.

دلیلش یک کلام هست: اپتیک ! اگه میشد همون قابلیت های اپتیکی رو اندازه عدس کرد و هنوز همون قابلیت ها رو داشت، مطمئن باشید نیکون و کنون و سایر رقبا بیکار نشسته بودند و ۷۰-۲۰۰ دست من و شما اندازه خودکار بود! مساله اینه که به سادگی تمام، این مساله شدنی نیست. انتظار اینکه اپتیک دوربینی مثل لومیا ۱۰۲۰ با تمام توانایی به کار رفته براش، حتی بتونه با این لنز دوربین ها رقابت کنه به نظرم سادگی است.

این رو هم مد نظر داشته باشن دوستانی که هی صحبت از دوربین فلان مبایل میکنند:‌ شما مثلا لومیا فلان رو خریدید یا فلان گلکسی رو. فردا بخواید مبایل رو عوض کنید به هر چیز دیگه ای قدرت انتخابتون به خاطر قابلیت دوربین اون مبایل احتمالا یکی یا دو مبایل در بازار خواهد بود. ولی با این لنز دوربین ها، شما آیفون ۵ رو به آیفون ۶ عوض کنید، از آیفون به اندروید برید، خلاصه برای شما محدودیتی نداره و حتی میتونید به همراه گوشی های خیلی ارزونقیت از این دوربین لنز ها استفاده کنید مثل موتو ایکس موتورولا. همین به شما کلی قدرت مانور و انتخاب میده و در هزینه های نهایی هم بسیار بسیار صرفه جویی میشه. جدای بحث کیفیت که مطمئن هستم اپتیک شون ربطی به دوربین مبایل نخواهد داشت.

من هنوزم فکر میکنم این ایده بسیار جالبی بوده و البته زمان نشون خواهد داد که موفق هست یا نه، ولی با قابلیت هایی که من دیدم، به نظرم خیلی موفق خواهد بود.
    Amir Abdolpanah و a.g g.a تشکر می‌کنند.
    Hamed Khoramyar
    My Gear: D300 + Nikkor(s) 10.5mm / 10-24 / 17-55 / 70-200 / TC 1.7 / SB800 / MF3a + 50 F1.4 D

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

۱- اولا همینطوری که دوست دیگر مون فرمودند، این محصولات با آی فون و اندروید هم کار میکنه و اصلا باید هم بازار هدفش اونها باشند.

من هنوزم فکر میکنم این ایده بسیار جالبی بوده و البته زمان نشون خواهد داد که موفق هست یا نه، ولی با قابلیت هایی که من دیدم، به نظرم خیلی موفق خواهد بود.
    به نظرم اینکه با سایر دستگاه های اندرویدی وآیفون کار بکنه خیلی خوبه.ولی دیگه همونطور که گفتید به دوربین گوشی ربطی نداره.ولی جایی از صحبتهام نگفتم که اپتیک موبایلها به این لنزها نزدیک هست یا بهتره یا هر چیزی شبیه به این،این مسلمه لنزی با اون اندازه و المان های بزرگ و با کیفیت بهتر از لنز موبایل عمل میکنه،بحث من بیشتر روی ایده این محصول بود.به نظرم محصول کامپکت و راحتی نیست.به قول دوستمون یک دوربینه بدون صفحه نمایش.خب این ایده بر خلاف نظر شما از نظر من جالب نیست.فکر هم نمیکنم با این ضخامت کم گوشه ها هندلینگ و استفاده راحتی داشته باشه،حالا اگر بعدها اینها رو خریدید میشه دربارش بیشتر صحبت کرد.
    اینکه اصرار داشته باشیم حتما یک وسیله ای رو به تلفن همراهمون وصل بکنیم و عکاسی بکنیم این وسیله رو توجیه بکنه شاید وگرنه سونی دوربین داره که از همین سنسور استفاده میکنه و فکر کنم همین لنز.اندازه هم ظریف و کوچک هست.فقط صفحه نمایش و کنترلها حذف شدند.
    abidar و Amir Abdolpanah تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

نقل قول نوشته اصلی توسط Miladend نمایش پست ها
    جدای از قیمت زیادش چند تا نکته هست که دیدم اشاره نشده
    1.این 2 تا لنز بجز محصولات خوده سونی با دیوایس های آندرویدی و iPhone هم کار خواهد کرد.
    2.مدل 100 که 500 دلار قیمت داره همون سنسور و لنز بکار رفته در دوربین RX100 هست.
    3.این 2 محصول بصورت بی سیم هم قابل استفاده هستند و میشه از اسمارت فون کنترلشون کرد.
    4.به تنهایی هم میشه ازشون استفاده کرد!!!صرفا دوربین کامپکتین که صفحه نمایش برای دیدن ندارن.پس میشه عکس گرفت چون دارای حافظه جانبی هم هستند اما در این حالت تصاویر گرفته شده قابل دیدن نیستند.

با توجه به 2 مورد آخر بنظرم گستردگی استفادشون بالا میره مثلا میشه جای کامگت یکی ازشون بخری و با گوشی سینک کنی بعد همونو دربیاری عکس بگیری و در ان واحد تویه صفحه گوشیت عکستو ببینی...در این صورت قیمتشم توجیح داره(چون شما یک RX100 دارید با قیمت کمتر از خودش)

پ.ن:جالب اینجاست نسخه سفید رو بعد از قوت گرفتن شایعات iPhone 5s طلایی داخلشو طلایی کرده سونی!یعنی روی کاربران اپل حساب ویژه ای باز کرده(تقریبا درست هم هست چون بیشترین عکاسی موبایل با آیفون انجام میشه)
    دوست عزیز البته برخی مواردی که اشاره فرمودید در لینک ویدئو یی و لینک سایت dpreview.com که دوستمون قرار دادن مشخص بود. فقط دوستمون خیلی ساده لینک ویدئو رو گذاشتن تا معرفی خیلی بهتر انجام بشه.
    درباره جالب بودن هم که تقریبا همه ی ما قبول داریم جالبه.حالا من این محصول رو با یک دید خیلی کلی تر نگاه می کنم و برخی خیلی محدود بهش نگاه می کنن.
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

دوستان شما اصلا یه چیزایی رو کلا ندیده میگیرید:

۱- اولا همینطوری که دوست دیگر مون فرمودند، این محصولات با آی فون و اندروید هم کار میکنه و اصلا باید هم بازار هدفش اونها باشند. مگه سونی چقدر بازار مبایل در دست داره که بخواد مثل ماسکروسافت روی انحصاری کردن محصول روی پلاترفرم خودش فکر کنه؟! پس به قول اون دوستمون فروش آی فون و خرید سونی و بحث هایی از این دست منتفی هست. این رو هم بدونید در کشوری مثل سوئد ۸۰٪ بازار دست آیفون هست و تلفن مبایل یعنی آیفون. اینجا پلان های ارزون اندروید رو مجانی سر قرارداد خط بهتون میدند چون فروش نمیره، ولی من باید برای آیفون ۵ ام ۴ ماه تو نوبت میموندم.

۲- لومیا ۱۰۲۰ تلاشی نه چندان جالب از سمت نوکیاست. اولا از نظر قیمتی، اینجا در سوئد ارزانترین حالت ۶۰۰۰ کرون هست که معادل آیفون ۵ هست تقریبا. مساله اینجاست که اینها باز هم مجبورند با همون نسخه همیشگی عکاسی مبایل این دوربین رو بهینه کنند: سنسوری کوچک (‌در این حالت بزرگتر از آیفون و رقبا )‌ با رزولوشن بالا و اپتیکی که تقریبا خنده داره. خروجی این دوربین به هیچ عنوان نمیتونه و نباید بتونه با خروجی لنز - دوربین های سونی رقابت کنه. من واقعا تعجب میکنم شما دوستان همه عکاس هستنید و یحتمل همه دوربین های متوسط به بالا دارید و این حرفها رو از شما شنیدن خیلی جای تعجب داره.

دلیلش یک کلام هست: اپتیک ! اگه میشد همون قابلیت های اپتیکی رو اندازه عدس کرد و هنوز همون قابلیت ها رو داشت، مطمئن باشید نیکون و کنون و سایر رقبا بیکار نشسته بودند و ۷۰-۲۰۰ دست من و شما اندازه خودکار بود! مساله اینه که به سادگی تمام، این مساله شدنی نیست. انتظار اینکه اپتیک دوربینی مثل لومیا ۱۰۲۰ با تمام توانایی به کار رفته براش، حتی بتونه با این لنز دوربین ها رقابت کنه به نظرم سادگی است.

این رو هم مد نظر داشته باشن دوستانی که هی صحبت از دوربین فلان مبایل میکنند:‌ شما مثلا لومیا فلان رو خریدید یا فلان گلکسی رو. فردا بخواید مبایل رو عوض کنید به هر چیز دیگه ای قدرت انتخابتون به خاطر قابلیت دوربین اون مبایل احتمالا یکی یا دو مبایل در بازار خواهد بود. ولی با این لنز دوربین ها، شما آیفون ۵ رو به آیفون ۶ عوض کنید، از آیفون به اندروید برید، خلاصه برای شما محدودیتی نداره و حتی میتونید به همراه گوشی های خیلی ارزونقیت از این دوربین لنز ها استفاده کنید مثل موتو ایکس موتورولا. همین به شما کلی قدرت مانور و انتخاب میده و در هزینه های نهایی هم بسیار بسیار صرفه جویی میشه. جدای بحث کیفیت که مطمئن هستم اپتیک شون ربطی به دوربین مبایل نخواهد داشت.

دوست گرامی تمام مواردی که شما اشاره کردید در توجیح بوجود آوردن یک محصوله.در حالی که اگر پست های منو خونده بودید متوجه می شید باید خیلی مطالب رو کلی تر نگاه کرد وگرنه مطمئن باشید که هر محصولی که از یک شرکت معظم بیرون می یاد توجیهی داره.
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

صفحه 2 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین