صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11
Like Tree5تشکر

موضوع: پرسش و پاسخ درباره SONY Cybershot DSC-H5

كاربر جديد
    تشکر کرده
    54

پیش فرض پرسش و پاسخ درباره SONY Cybershot DSC-H5

با سلام و خسته نباشيد خدمت دوستان عزيز :
    من چند روزه دوربيني خريدم با نام Cyber-shot DSC-H5 كه مي دونم همه شما اون رو مي شناسيد .
    مشكلي كه دارم اينه كه در زير لامپ فلوروسنت نمي تونم باهاش اونطور كه بايد و شايد عكس بگيرم . گزينه هاش رو هم تغيير دادم اما موفق نشدم عكس دلخواهم رو دربيارم . تو بيرون و جاهاي ديگه با بهترين كيفيت ممكن مي تونم باهاش كار كنم اما فلوروسنت !!!!! نه . من قبل از اين كانن s50 داشتم و با اون بخوبي و با حداكثر كيفيت و رنگ بندي مناسب كه در حد توان دوربين بود عكاسي مي كردم ( منظورم زر لامپ فلوروسنته )
    من چون عكاسي دارم ، تنها هدف من هم گرفتن عكس پرسنلي در يك اتاق 4 × 3 است . حالا منتظر جواب اساتيد محترم هستم كه راهنماييم كنيد كه من با تغيير دادن كدام گزينه ها در دوربين يا تعويض لامپ و يا هر چيزي مي تونم بهترين عكس پرسنلي و بالا تنه و تمام قد رو در اتاق 4 × 3 متر را توسط اين دوربين بگيرم .
    مي بخشيد كه زياد نوشتم . فقط خواستم كه منظور منو كاملا متوجه بشين و جوابي رو كه من مي خوام بدين .
    با تشكر پيشاپيش از لطف اساتيد محترم فن عكاسي

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

پیش فرض پاسخ: تقاضاي كمك ضروري از اساتيد در مرود كار كردن با دوربين Cyber-shot DSC-H5

دوست عزیز، مشکل شما مربوط به تنظیم White Balance یا تراز سفیدی است.
    در منو های دوربین باید White Balance را روی گزینه fluorescent تنظیم کنید. فکر کنم مشکل حل شود.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    54

پیش فرض پاسخ: تقاضاي كمك ضروري از اساتيد در مرود كار كردن با دوربين Cyber-shot DSC-H5

همانطوري كه گفتم من تمام گزينه ها رو تغيير دادم ولي آنطوري كه بايد شايد تصوير مناسب بدست نياوردم . بر روي fluorescent هم كه قرار ميدادم تصوير گرفته شده آنطوري كه بايد و شايد شفاف نمي شد . يعني جزئيات تصوير رو به تاري نامحسوسي داشت كه اين منو قانع نمي كنه . چون در بيرون از اتاقي كه فلورسنت روشنه خيلي با كيفيت و دقت عالي تصوير ثبت مي شه .

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

خب پس انگار دوربین در نور لامپ فلورسنت نمی تواند دمای رنگ را به درستی تشخیص دهد.
    یک نکته ای:
    از اون قدیم ها که من یادم هست اصولا عکاسی در نور لامپ مهتابی مشکل داشته. به این دلیل که طیف نور لامپ های فلورسنت کامل نیست و شما نمی توانید رنگ های بالانس و دقیق داشته باشید. مشکل white balance هم که جای خود دارد.

نمی دانم دوربین شما امکان RAW دارد یا خیر. در این صورت به کمک ابزار هایی مثل ACR می توانید تراز سفیدی را خیلی دقیق تنظیم کنید. البته Lightroom هم این کار را برای فایل های JPEG می کند. با آنها همامتحان کنید.

یک امکان دیگر که باز نمی دانم در دوربینتان هست یا خیر White Balance shift/Bracketing هست. ان را هم اگر هست امتحان کنید.

در نهایت اگر برایتان مقدور هست یک نمونه عکس را اینجا ارسال کنید تا مشکل را دقیق تر بررسی کنیم.
    موفق باشید.
    Farzad41 تشکر می‌کند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    285

پیش فرض پاسخ: پرسش و پاسخ درباره SONY Cybershot DSC-H5

سلام!
    من فلورسنت رو خیلی دوست دارم :)* از شوخی که بگذریم فلورسنت خیلی خیلی برای عکاسی بد هست، به هزار و یک دلیل که داریوش جان هم در موردش صحبت کردن، اما یک نکته دیگه که ممکنه کمکتون کنه فرکانس هست. لامپ فلورسنت دو برابر فرکانس برق ورودی روشن و خاموش می*شه یعنی وقتهایی که موج سینوسی برق Ac به صفر می*رسه. یعنی تو برق ما که 50 سایکل در ثانیه داره 100 بار روشن و خاموش می*شه تو هر ثانیه... برای همین هم فلیکر داره و توی فیلمبرداری دیجیتال هم فرکانس این فلیکر رو باید به دوربین داد. حالا اینجا سرعت شاتر هم وسط میاد، اگه شما با فلورسنت خیلی روشن کرده باشید سوژه رو و سرعتتون پایین یک صدم ثانیه باشه هر اتفاقی ممکنه بیوفته پس علاوه بر وایت بالانس شرایط رو طوری تنظیم کنید که عکس مورد نظرتون رو بتونید با سرعتی مثل 60 بگیرید و ببینید اون چیزی که می*خواستید در اومده یا نه... در کل فلورسنت جون رو از سوژه می*گیره و هر کاریم که روش بشه باز سوژه شما یک حالت زنده نبودن رو خواهد داشت. به هر صورت به شدت توصیه می*کنم که از فلورسنت استفاده نکنید برای کارتون.

ممنونم.
    ویرایش توسط kakooch : Monday 19 February 2007 در ساعت 15:34
    Farzad41 تشکر می‌کند.
    کاوه!
    [EYES] [576 Megapixel Retina] [2 x Natural 22.3mm F3.2] [ISO 1 -800]

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

براي تنظيم وايت بالانس هم دوربين ها اكثرا يك گزينه تنظيم دستي دارند. در شرايط نوري مورد نظر كاغذي سفيد را جلوي دوربين مي گيريد و در منوي تنظيم دستي يا custom white balance مي رويد و يك عكس از كاغذي كه رو به نور مورد نظر گرفته ايد مي گيريد. بقيه عكسها را با اين تنظيم تراز سفيدي مي گيريد و معمولا بهترين نتيجه براي تراز سفيدي اينطوري بدست مي آيد. ولي بهتر است همانطور كه دوستان گفتند از فلورسنت استفاده نشود و از لامپهاي التهابي پر نور همانند آنچه كه در آتليه بكار مي رود استفاده نماييد.
    Farzad41 تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    54

ضمن تشكر از راهنمايي هاي كليه دوستان و اساتيد عزيز ؛
    من نمونه عكس رو مي گذارم تا بهتر موضوع تفهيم شود
    يكي از عكسها بدون فلاش در نور فلورسنت و ديگري با فلاش و در حالت تمام اتوماتيك در زير همان نور
    [IMG]http://i19.*******.com/29mlh95.jpg[/IMG]
    [IMG]http://i16.*******.com/2akbw9c.jpg[/IMG]
    البته با فتوشاپ سو فور وب كردم تا حجمشون جهت آپلود بياد پايين .
    Farzad41 تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    32

Cool پاسخ: پرسش و پاسخ درباره SONY Cybershot DSC-H5

نقل قول نوشته اصلی توسط Forum Manager نمایش پست ها
    براي تنظيم وايت بالانس هم دوربين ها اكثرا يك گزينه تنظيم دستي دارند. در شرايط نوري مورد نظر كاغذي سفيد را جلوي دوربين مي گيريد و در منوي تنظيم دستي يا custom white balance مي رويد و يك عكس از كاغذي كه رو به نور مورد نظر گرفته ايد مي گيريد. بقيه عكسها را با اين تنظيم تراز سفيدي مي گيريد و معمولا بهترين نتيجه براي تراز سفيدي اينطوري بدست مي آيد. ولي بهتر است همانطور كه دوستان گفتند از فلورسنت استفاده نشود و از لامپهاي التهابي پر نور همانند آنچه كه در آتليه بكار مي رود استفاده نماييد.
    8)
    لطفاَ اگر ممکنه کمی بیشتر در باره این مطلب توضیح دهید.
    من هم یک دستگاه سونی اچ - 5 دارم و خیلی هم ازش راضی هستم.این مطلبی که گفتید در این دوربین هم انجام پذیره. اما من دلم میخواد کمی علمی تر این عمل را یاد بگیرم .و طرز دقیق انجام اون رو.
    قبلاَ از جواب عزیزان متشکرم.
    8)

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

دوست عزیز سلام :)
    بهترین نتیجه رو برای عکس پرسنلی (تا زمانی که از فلاش مخصوص اتلیه و دوربین های اس ال ار استفاده نکنی ) را طبق گفته آقای شهبازی می تونی بگیری . یعنی وایت بالانس رو طبق گفته آقای شهبازی تنظیم کن .

اما یه نصحیت کوچولو چون دیدم درد گذشته منو داری .:) فکر یه دوربین اس ال ار و یه جفت فلاش کن مخصوصا اگه زیاد مشتری داری . البته منم هم دوسال با اس ال ای لایک کار کردم اما بعد ها فهمیدم که اشتباه می کردم اونم از صدقه سر سایت عکاسی خودمون بود که به این نتیجه رسیدم .
    البته نا گفته نماند که خیلی از عکاسی های تهران با اس ال ار لایک عکس می گیرن . اینو گفتم که اگه می خوای به خواسته هات برسی باید کمی خرج کنی .

با ز هم جا داره از دست اندر کاران سایت تشکر کنم که در پیشرفت کاری من تاثیر زیادی داشتن . :)

کاکوچ از راهنمایی ها ی بسیار ارزنده ات متشکرم :)
    اسدالله مداح

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض manual focus

سلام
    من H5 دارم و چند روزي هست كه به يك مشكل بر خوردم
    دكمه manual focus (وقتي كليد شاتر رو نصفه نگه ميداريم) عمل نميكنه
    تنظيمات رو حالت دستي هست و در حالتيكه كليد رو نصفه فشار ميديم بايد focus كنه كه عمل نميكنه و مثله اينكه رو حالت monitor قفل كرده.
    ميخواستم ببينم كسي از دوستان به اين مورد بر خورده؟ خودم ميتونم درستش كنم يا بايد ببرم نمايندگي؟
    اگه در حد 4 تا پيچ باز كردن و تميز كردن باشه ميتونم خودم انجام بدم
    متشكر ميشم راهنمائيم كنيد.
    مهرشاد رکوئی
    Sony H5

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین