صفحه 7 از 8 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 70 , از مجموع 71
Like Tree151تشکر

موضوع: Canon 500D يا Nikon D5000

كاربر آشنا rasoul_cold آواتار ها
    تشکر کرده
    31

ممنون دوست عزيز

شما از 500 راضي هستيد ... يعني ارزش اينو داره كه 200 تومن بيشتر هزينه كرد و 550 خريد يا همين 500 خوبه؟؟؟؟
    به جهتي بگريز که بادها خالي از عطر اويند

كاربر جديد
    تشکر کرده
    83

من که از انتخابم کاملا راضیم و در حال تمرین عکاسی با این دوربین جدید، ولی یه روز یه جایی از این فروم خوندم که یکی از دوستان گفته بود هیچ نجاری بابت مارک و مدل اره و تیشه اش معرف نشده ( البته مفهومش همین بود!) این خلاقیت و هنر اون نجار هست که خودشو نشون می ده. ( خواندن فروم و بحث های قبلی در این زمینه بسیار مفید و چاره ساز است)
    peyjoo تشکر می‌کند.
    Canon 500D // EF-S 18-55mm IS // EF-S 55-250 IS 1:4-5.6 // SOMITA W3110A

كاربر جديد
    تشکر کرده
    7

با سلام
    منم دقيقا بين همين 2 تا دوربين گير کردم، ولی هنوز بعد خوندن اين چند صفحه به نتيجه نرسيدم
    چيکار بايد کرد نهايتا؟؟؟

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط __pourya__ نمایش پست ها
    با سلام
    منم دقيقا بين همين 2 تا دوربين گير کردم، ولی هنوز بعد خوندن اين چند صفحه به نتيجه نرسيدم
    چيکار بايد کرد نهايتا؟؟؟
    سلام:

من اولین بار که دوربین Dslr گرفتم انتخابم اینگونه بود که رفتم بازار رو گشتم وارد چند مغازه شدم گفتم دوربین خوب چی دارید یکی نیکون معرفی میکرد یکی کانن یکی.... نهایتا بعد از مدتی کوتاه گفتم این یکی رو به من بدید. دوربین رو خریدم مدتی هم با تک لنز عکاسی میکردم ( از روی علاقه ) بعد که با این سایت آشنا شدم و سایت های دیگر عکاسی، یاد گرفتیم و مطالبی هم اگر دیدیم با دیگران به اشتراک گذاشتیم. هیچ وقت هم از انتخاب اول ناراضی نبودم هر دوربینی بود ناراضی نبودم. نمیخوام بگم تحقیق در مورد دوربین کار خوبی نیست خیلی شد که تو همین سایت دوربین و لنز هم به دیگران معرفی کردیم دوستان هم معرفی کردند.

ولی این همه حرف زدم که جواب این قسمت " چيکار بايد کرد نهايتا " از فرمایش شما را بدهم تو این مدتی که در فروم عکاسی فعالیت میکنم بعضی از دوستان بیش از حد بر سر دو راهی میمانند. که به نظرم منطقی نیست. ساده ترین راه همین کاری است که من خودم انجام دادم. ضمن آنکه شما تا همین جاییکه که بین این دو دوربین مانده اید راه را اشتباه نیامده اید یعنی نیاز شما و بودجه مشخص است. از این به بعد میباید خودتان تصمیم بگیرید. چه ایرادی دارد خیلی ساده به موضوع نگاه کنیم؟ اصلا شیر خط کنید :) هر چقدر سخت بگیرید برای شما انتخاب سخت تر خواهد بود. اگر خوشتان نیامد با اندک ضرری دوربین را تعویض کنید ( این غایت کار بود که البته من دلیلی بر انجام آن نمیبینم ) به هر شکل نیاز هست برای یک انتخاب درست خودتان هم تجربه ای هر چند اندک داشته باشید. اگر تصمیم به خرید Dslr دارید و بودجه هم معلوم است و .... خرید دوربین فردا اولین فرصت.

شب خوش :)
    shabab، Austin.A، MAHosseini و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

راستش منم بين اين دو دوربين مونده بودم و دنبال دليلي ميگشتم كه با قاطعيت يكي رو انتخاب كنم و ديگري رو رد . واقعا اختلاف زيادي بين اين دو تا نيست .آخرش 500D رو انتخاب كردم آنهم فقط بخاطر تمايل و ذهنيتي كه از گذشته به كانن داشتم .اگر كانن رو انتخاب كرديد و بودجه اش را داشتيد بد نيست بجاي 500D به 550D هم نظري داشته باشيد .
    __pourya__ تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    سلام:

من اولین بار که دوربین Dslr گرفتم انتخابم اینگونه بود که رفتم بازار رو گشتم وارد چند مغازه شدم گفتم دوربین خوب چی دارید یکی نیکون معرفی میکرد یکی کانن یکی.... نهایتا بعد از مدتی کوتاه گفتم این یکی رو به من بدید. دوربین رو خریدم مدتی هم با تک لنز عکاسی میکردم ( از روی علاقه ) بعد که با این سایت آشنا شدم و سایت های دیگر عکاسی، یاد گرفتیم و مطالبی هم اگر دیدیم با دیگران به اشتراک گذاشتیم. هیچ وقت هم از انتخاب اول ناراضی نبودم هر دوربینی بود ناراضی نبودم. نمیخوام بگم تحقیق در مورد دوربین کار خوبی نیست خیلی شد که تو همین سایت دوربین و لنز هم به دیگران معرفی کردیم دوستان ممنون از راهنماييتون، اين وسواس عدت هميشگيه منه!
    اصلاً دوست ندارم بده خريد پشيمون بشم، تو خريده لپ تاپ هم همين حساسيتو داشتم، ولی جواب مثبت گرفتم آخرش
    راستش اين قضيه که نويز تو کانن بيشتره و نداشتن فوکوس تو فيلمبردری نيکن و همچنين نظر دوستام رو کنن يکم بيشتر گيجم کرده!!هم معرفی کردند.

ولی این همه حرف زدم که جواب این قسمت " چيکار بايد کرد نهايتا " از فرمایش شما را بدهم تو این مدتی که در فروم عکاسی فعالیت میکنم بعضی از دوستان بیش از حد بر سر دو راهی میمانند. که به نظرم منطقی نیست. ساده ترین راه همین کاری است که من خودم انجام دادم. ضمن آنکه شما تا همین جاییکه که بین این دو دوربین مانده اید راه را اشتباه نیامده اید یعنی نیاز شما و بودجه مشخص است. از این به بعد میباید خودتان تصمیم بگیرید. چه ایرادی دارد خیلی ساده به موضوع نگاه کنیم؟ اصلا شیر خط کنید :) هر چقدر سخت بگیرید برای شما انتخاب سخت تر خواهد بود. اگر خوشتان نیامد با اندک ضرری دوربین را تعویض کنید ( این غایت کار بود که البته من دلیلی بر انجام آن نمیبینم ) به هر شکل نیاز هست برای یک انتخاب درست خودتان هم تجربه ای هر چند اندک داشته باشید. اگر تصمیم به خرید Dslr دارید و بودجه هم معلوم است و .... خرید دوربین فردا اولین فرصت.

شب خوش :)
    ممنون از راهنماييتون، اين وسواس عادت هميشگيه منه!
    اصلاً دوست ندارم بعد خريد پشيمون بشم، تو خريده لپ تاپ هم همين حساسيتو داشتم، ولی جواب مثبت گرفتم آخرش.
    راستش اين قضيه که نويز تو کانن بيشتره و نداشتن فوکوس تو فيلمبردری نيکن و همچنين نظر دوستام رو کنن يکم بيشتر گيجم کرده!!

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

هیچ کدام از این دو مدل اتو فوکوس در حین فیلمبرداری ندارن ,ولی برتری کاملا با 500 دی هست توی فیلمبرداری...نویز هم اگر براتون مهمه و کارتون هم به چاپهای بزرگ نمیکشه پس همون دی5000 .البته اختلاف اونقدرها نیست که تاثیر چندانی داشته باشه.در کل به نظر من 500 دی انتخاب بهتری هست.
    __pourya__ تشکر می‌کند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط __pourya__ نمایش پست ها
    ممنون از راهنماييتون، اين وسواس عادت هميشگيه منه!
    اصلاً دوست ندارم بعد خريد پشيمون بشم، تو خريده لپ تاپ هم همين حساسيتو داشتم، ولی جواب مثبت گرفتم آخرش.
    راستش اين قضيه که نويز تو کانن بيشتره و نداشتن فوکوس تو فيلمبردری نيکن و همچنين نظر دوستام رو کنن يکم بيشتر گيجم کرده!!
    سلام:

تنها دوربین Dslr که در حالت فیلمبرداری اتوفکوس دارد دوربین D7000 نیکون است اما خیلی روی آن حساب باز نکنید کلا روی فیلمبرداری دوربین های Dslr فعلا حساب باز نکنید مگر آنکه بطور جدی این موضوع را پیگیری کنید که قطعا نتیجه دلخواه و شگفت انگیزی خواهد داشت. ( تمهیدات خاصی مورد نیاز خواهد بود ) در مورد نویز من جدیدا احساس میکنم سلیقه های متفاوت نویزی تر از دوربین های امروزی هستند :) نمونه عکسهای زیادی از دوربین های امروزی دیده ام چه تست های خاص چه از کاربران عادی. بیشترین اختلاف مربوط به تکنیک مورد استفاده کاربران بوده تا قابلیت یک دوربین! من فکر میکنم اگر تکنیک ها و نورسنجی های درست و ... را بکار ببرید کم پیش خواهد آمد نویز دردسری برای شما باشد. ( با دقت به تفاوت رفتار نویزی دوربین های امروزی ) و البته داینامیک رنج هم از این دایره بیرون نیست و مشمول این صحبت خواهد بود. تقریبی عرض کنم اکثر مطالب فوروم های متفاوت روی 20 درصد آخر این ماجراست. و بیشتر مواقع 80 درصد ابتدای کار که مهارت و عملکرد یک عکاس خواهد بود در میان افراط و تفریط ها دیده نخواهد شد. من فکر میکنم بیشتر روی 80 درصد مهارت خودتان حساب باز کنید تا آن 20 درصد تفاوت روی نویز داینامیک رنج و مواردی دیگر. البته عملکرد سیستم فکوس یا لنزهای مورد نیاز یا رزولوشن یا بدنه، بهتر است جداگانه مد نظر شما باشد.

به هر شکل یک راه دیگر هم هست! ببینید ته دل خودتان به کدام دوربین گرایش بیشتری دارد اگر خریدی به رضایت دل داشته باشید تجربه نشان داده جدا از مشخصات کارخانه و قابلیت یک دوربین فرضی... هم نویز کمتری خواهید دید هم عکسهای بهتری ممکن است ثبت کنید این حقیقت ممکن است وجود داشته باشد که رضایت خاطر شما از خریدی که انجام میدهید میتواند در این موضوع ( عملکرد بهتر دوربین فرضی ) نقش داشته باشد اگر این اطمینان خاطر ( نسبت به ابزارتان ) در شما وجود داشته باشد ممکن است در ثبت های شما تاثیر گذار باشد تا "احتمالا" آن موقع فارغ از این استرس و دغدغه ( ابزار ) به عکاسی مشغول باشید.

این نظر من است و الزاما درست نیست. میتوانید نظر دیگر دوستان خوب فروم رو جویا شوید.

شاد باشید :)
    lamagra، arzm و __pourya__ تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    7

ممنون از راهنميتون
    ميشه بگين چرا به نظرتون 500D بهتره؟

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

پست های جناب قشقایی همیشه یکجورهایی تمام کننده اس...بعید میدونم بعد از خواندن پستهای ایشون به نتیجه نرسید.
    بابت آف تاپیک شرمنده،نتونستم فقط به دکمه تشکر اکتفا کنم
    __pourya__ تشکر می‌کند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

صفحه 7 از 8 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین