صفحه 6 از 8 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 71
Like Tree151تشکر

موضوع: Canon 500D يا Nikon D5000

كاربر آشنا Veria آواتار ها
    تشکر کرده
    58

پیش فرض پاسخ : پاسخ: Canon 500D يا Nikon D5000

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    3- در زمانی که چیزی تا عرضه D7000 با آن مشخصات غیر قابل رقابت خصوصا با آن قیمت که هم قیمت D90 خواهد بود نمانده فکر میکنم خرید کردن هم اکنون غیر عاقلانه باشد
    جناب انوش بعید میدونم قیمت یکی باشه!
    فعلا برای بدنه 1200 دلار گفته شده که با لنز کیت میرسه به حدود 1500-1600
    به این زودی هم فکر نکنم با قیمت معقول در دسترس باشه
    Anoosh-Em و CanonEOS تشکر می‌کنند.
    Nikon D90
    AF NIKKOR 50mm f/1.8D
    AF-S DX NIKKOR 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR
    AF-S VR Zoom-NIKKOR 70-300mm f/4.5-5.6G IF-ED

كاربر جديد
    تشکر کرده
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

اما کلا چند پستی را دیدم و متعجب شدم ، اینقدر هم زیاد بودند که از حوصله خارج هست . برای همین بهتر است جواب نهایی را بدهم:

1- اگر ینا باشد برای دوربینهایی مثل D5000 لنز 18-105 بگیریم پس خرید D90 که مدلی بالاتر است با تجهیزاتی بیشتر مقرون به صرفه تر وعاقلانه تر خواهد بود.

2-فکر میکنم خرید دوربینی مثل 500d که اوضاع نویزی جالبی نداشت ، آنهم در زمانی که 550d را کنون جایگزین کرده هم منطقی نیست ( سیستم کنون اینگونه نیست که وقتی مدلی را جایگزین میکنه مدل قبلی رو فورا کنسل کنه و تا مدتها مدل قبلی رو ادامه میده تا از فروش و اقبال مدل جدید اطمینان حاصل کنه .خیلی از دوستان از این موضوع تعبیر های دیگری داشته اند و آن را ایجاد رده بندی جدید نامیده اند اما من کلمه جایگزین رو بکار میبرم.)

انوش
    فرمايشتون كاملا متينه و من هم تصميم به خريد دي 90 گرفتم.
    ولي اين دي 7000 تقريبا هم قيمت دي 90 خواهد بود ؟؟؟؟؟
    Anoosh-Em تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

درود

خیر دقیقا ، هم قیمت نخواهند بود یک نکته ای که من متوجه آن نشده بودم این بود که این 1100 دلار قیمت بدنه خالی D7000 هست. و قطعا با لنز کیت 18-105 باید حدود 1350 شوند

حالا باید دید که در هنگام معرفی d7000 لنز جدیدی هم معرفی خواهد شد شایعه ای مبنی بر معرفی نسخه دوم 18-105 بود البته مثل d7000 جدی نشده

بهر حال 17 روز دیگر همه چیز روشن خواهد شد.

موفق باشید

انوش

پی نوشت : درست است که قیمت لنز Nikkor 18-105 VR جداگانه 350 هزار تومان است ، اما به همراه دوربین یعنی به صورت لنز کیت 260 هزار تومان خواهد بود ( مثل D90 ). پس اگر لنز کیت D7000 همین لنز فعلی باشد چنین قیمتی خواهد داشت
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Thursday 9 September 2010 در ساعت 10:59

كاربر همراه Soheil Qoddusi آواتار ها
    تشکر کرده
    1639

پیش فرض پاسخ : Canon 500D يا Nikon D5000

سلام.انوش خان مغازه دار هنگام خرید خودش 300 لنز را از شما میخرد!

شما چگونه به عدد 260 میرسید؟(صحبت سر قیمت این لنز است...)

من بادی خالی دی90 را برای شما 790 هم تهیه میکنم.با 18-105 کمتر از 1100 پیدا نمی کنید.و قیمت لنز 310 برای شما تمام میشود!

خودمانیم خیلی هم لنز جالبی نیست!فقط قیمت خوبی دارد
    CanonEOS تشکر می‌کند.
    6D | Canon 35 f2 IS | Canon 70-200 f2.8 IS II | Canon 100 f2.8 macro

تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط Soheil.Q نمایش پست ها
    سلام.انوش خان مغازه دار هنگام خرید خودش 300 لنز را از شما میخرد!

شما چگونه به عدد 260 میرسید؟(صحبت سر قیمت این لنز است...)

من بادی خالی دی90 را برای شما 790 هم تهیه میکنم.با 18-105 کمتر از 1100 پیدا نمی کنید.و قیمت لنز 310 برای شما تمام میشود!

خودمانیم خیلی هم لنز جالبی نیست!فقط قیمت خوبی دارد

درود

خیر.

اگر زمانی بخواهید 18-105 را بفروشید هیچ مغازه داری از شما 18-105 را بیشتر از 220 هزار تومان نخواهد خرید. حتی 18-105 پک کامل جعبه طلایی را ،چه برسد به لنز کیت جعبه سفید! اما وقتی در هنگام خرید دوربین D90 ، خود فروشنده میخواهد لنز را از شما بردارد و به جایش لنز دیگری به شما دهد ممکنه به شما بگه که 300 برمیدارد اما در عوض حسابی روی لنزی دیگری که به شما میدهد از شرمندگیتان در خواهد آمد.

اما اینکه لنز جالبی هست یا خیر بستگی دارد تا جالب را چطور معنی کنید و شایدم چون با لنز های High End و پرفشنال سر و کار دارید ، این لنز نمیتواند برایتان جلب کننده باشد.

اما برای دوستانیکه مدتهاست این لنز را دارند و تجربه عکاسیشان خیلی بیشتر از بنده و شماست ، تا به این لحظه از آن راضی هم بوده اند برایشان جلب کننده بوده و نظر دیگری دارند

همین طور هم در نقد ها و ری ویو ها:

کد:
    http://www.photozone.de/nikon--nikkor-aps-c-lens-tests/410-nikkor_18105_3556vr?start=1
    برای دیدن سایت فتوزون از انتی پیلتر استفاده کنید

این نمودار MTF ( رزولوشن ) لنز 18-105 هست ، بسیار ستودنیست خصوصا برای لنزی با این قیمت چون معمولا لنزهای گرانتر چنین رزولوشنی دارند

پی نوشت :

واقعا برایم جای تعجب دارد که چگونه یک لنز بی جعبه ( جعبه سفید کیت ) را یک مغازه دار 300 هزار تومان از دست مصرف کننده بخرد ، در حالی که قیمت آکبند پک جعبه طلایی آن توسط مغازه ها 350 هزار تومان فروخته میشود !

اتفاقا من این نمودار را چون خوب بوده گذاشتم نمیدانم معیارتان برای خوب بودن یا نبودن چیست ؟!!
    بله 16-85 بهتره و 24-70 هم عالی. حتی در مقایسه با آنها هم این لنز با توجه به قیمتش عالیست. و خیلی هم از سر لنزی با این قیمت زیاد هست.
    نمی دانم میخواهید بهچه خروجی دست پیدا کنید که با 18-105 نمی شود به آن دست یافت ، اما مسلم بدانید وقتی از خروجی کار اینگونه ناراضی هستید در صورت داشتن یک لنز خیلی گرانتر هم به نارضایتان بیشتر اضافه میشود حالا هر لنزی که میخواهد باشد.

چقدر خوب بود که تمام لنز ها اینطوری جالب نبودند!
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    • نوع فایل: jpg mtf.jpg‏ (65.8 کیلو بایت, 184 بازدید)
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Thursday 9 September 2010 در ساعت 18:11

كاربر همراه Soheil Qoddusi آواتار ها
    تشکر کرده
    1639

سلام.انوش خان از گفته ی خود مطمئن هستم.چند مغازه در جمهوری این پیشنهاد را میدادند.یعنی 1100 به همراه کیت و اگر کیت را نمیخواستید 800 تومن.پس دقیقا 300 تومن نه بیشتر نه کمتر.هنگام خرید و زمانی که لنز آکبند است.

و اما در مورد 18-105:من انتظار کیفیت 105 ماکرو یا 80-200 را از این لنز ندارم,اما همین رزولوشنی که قرار داده اید در نهایت نمره ی اپتیکی خوبی نگرفته,و اما مشکل من با این لنز دیستور آن است که تقریبا در همه ی بازه ها وجود دارد.حتی در 50مم!ولی نسبت به قیمت ارزشمند است و در بسیاری موارد به کار می آید.سرعت فوکوس معمولی است.لرزشگیر هم معمولی است.
    اما برای دوستانیکه مدتهاست این لنز را دارند و تا به این لحظه از آن راضی هم بوده اند برایشان جلب کننده بوده و نظر دیگری دارند
    آیا این دوستان لنزهای دیگر را هم تست کرده اند؟یا قصد خرید لنزهای دیگر را هم داشته اند؟آیا انتخاب های دیگر هم داشته اند؟
    صرفا قیمت مناسب که همه چیز را توجیه نمی کند.همین روزها یک 18-200 ورژن 2 را تست خواهم کرد و اگر نتیجه به 18-105 نزدیک باشد قطعا برای گردش تعویض خواهم نمود.باز هم تاکید میکنم 18-105 نسبت به قیمت ارزشمند است و رنج مناسبی دارد.(حاضرم با 24-70 شما تعویض کنم اگر خیلی به این لنز علاقه دارید!)

موفق باشید
    ویرایش توسط Soheil Qoddusi : Thursday 9 September 2010 در ساعت 17:40
    CanonEOS تشکر می‌کند.
    6D | Canon 35 f2 IS | Canon 70-200 f2.8 IS II | Canon 100 f2.8 macro

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

سلام:

خیلی مایل نیستم در این تاپیک از لنز 105-18 نیکون صحبتی کنم ولی فکر میکنم بعضی مواقع وقتی صحبت از این لنز میشود بیشتر از آنکه ارزش واقعی آن از این لنز صحبت میشود.

نکته که غالبا این میان در نظر گرفته نمیشود اینست که ارزش واقعی این لنز ابتدا به ساکن مبلغ پرداختی آن خواهد بود وگرنه نه منطقی است نه باید همه لنزها اینگونه باشند. گرانی لنز به عوامل زیادی میتواند بستگی داشته باشد بدون در نظر گرفتن کاربرد، طراحی و مانت لنز خصوصیات لرزشگیر و .... نمیتوان با فقط و فقط یک نمودار از سایت فوتو زون این لنز را با لنزهایی دیگر مقایسه کرد

من فکر میکنم برای فردی که میخواهد از این لنز استفاده کند دیدن این دو پست از آقای روشن خالی از لطف نیست.

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    چند روزی است که توانستم به لطف وحید قدیری عزیز این لنز را در اختیار داشته باشم و کمی بررسی اش کنم. دیروز هم در محیط بیرون کمی با آن عکاسی کردم.

از لحاظ ساخت، کیفیت نسبتا خوبی دارد. مانت لنز بر خلاف لنزهای 18-70 و 18-200 پلاستیکی است. حلقه مربوط به فوکوس و زوم هم راحت عمل می‌کنند و خبری از Zoom Creep‌ نیست. وزن لنز هم نسبت به 18-70 و 18-200 سبکتر است.

لنزهای 18-70، 18-105, 18-200

در مورد اپتیک لنز که خوشبختانه Reviewهای زیادی منتشر شده است و همگان در شارپ بودن آن متفق القول هستند. در قیاس با 18-70 و 18-200 شاید از لحاظ اعداد و ارقام کمی شارپ تر باشد اما این تفاوت آنقدر نیست که در عمل قابل ملاحظه باشد، حتی بدون پردازش.

f8-1/500s-105mm
    نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    مثل هر لنز دیگری در این محدوده قیمتی و با این گستره فاصله کانونی دچار CA و ویگنت می باشد. اما باز هم نه آنقدر که آزاردهنده یا مشکل‌زا باشد.

f10-1/500s-18mm

سرعت فوکوس لنز خوب است. نسبت به 18-200 به طور واضحی بهتر است. اما تفاوت قابل ملاحظه ای با 18-70 ندارد. و البته سرعت فوکوسش نسبت به لنزهای گران ‌قیمت نیکون کمتر است.

f8-1/125-105mm

f7.1-1/250s-105mm

کیفیت بوکه در فاصله کانونی‌ 105 و دیاف حداکثر نسبتا خوب است.
    لرزش‌گیرش خوب عمل می‌کند. به نظرم نسبت به 18-200 لرزش گیرش ضعیف تر است. البته لرزش گیر 18-200 خیلی خوب است و به نظرم حتی از 70-200 هم بهتر است. اما به هر حال لرزش گیر این لنز برای این فاصله کانونی بسیار مفید خواهد بود. لرزش‌گیر 18-105 برخلاف لرزش گیر لنزهایی نظیر 18-200، 70-200 و 105 فاقد مد Active است. این مد جهت خنثی کردن لرزش های شدیدتر، مانند عکاسی از داخل اتوموبیل در حال حرکت مفید است.

در مجموع با قیمت زیر 300 هزارتومان لنز ارزشمندی است. به عبارت دیگر اگر قیمت این لنز بیش از 400 هزار تومان بود، به نظر من خریدش چندان منطقی نبود. اما حالا به عنوان یک لنز با دامنه خوب، کیفیت اپتیک قابل قبول و دارابودن لرزش گیر، کاملا می‌تواند به یک "انتخاب اول" لنز ارزان و همه‌کاره تبدیل گردد.

از وحید قدیری عزیز ممنونم که لنز را در اختیار بنده گذاشتند.
    در فروم عکاسی در این مدتی که فعالیت دارم دو لنز همیشه صحبت آن بود یکی 85-17 ( این اواخر پس از 85-15 صحبت کمتری از آن میشود ) و دیگری 105-18

یکی به بدی معروف بود و دیگری به خوبی. جالب آنکه نه آن لنز اینقدر بد بود نه این لنز از نیکون آنقدر بی نقص. هر کدام از این لنز اگر در راستای کاربرد آن استفاده شود برای عکاس آن میتواند چاره بسیاری از ثبت هایش باشد.

موفق باشید
    Austin.A، Navid7h، Soheil Qoddusi و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    سلام:

خیلی مایل نیستم در این تاپیک از لنز 105-18 نیکون صحبتی کنم .....

نکته که غالبا این میان در نظر گرفته نمیشود اینست که ارزش واقعی این لنز ابتدا به ساکن مبلغ پرداختی آن خواهد بود وگرنه نه منطقی است نه باید همه لنزها اینگونه باشند. گرانی لنز به عوامل زیادی میتواند بستگی داشته باشد بدون در نظر گرفتن کاربرد، طراحی و مانت لنز خصوصیات لرزشگیر و .... نمیتوان با فقط و فقط یک نمودار از سایت فوتو زون این لنز را با لنزهایی دیگر مقایسه کرد
    درود

!

جناب قشقایی در مورد 18-105 نیکون به قدر کافی صحبت شده خصوصا در تاپیک خودش
    و بنده هم هیچ کجا نگفتم که بهتر است همه لنز ها اینگونه باشند ظاهرا شما دقت نکردید که اصلا من چه گفته ام.

بنده هم میدانم که چه فاکتور هایی را باید برای بررسی یک لنز مد نظر قرار داد و چه خصوصیاتی باعث گران شدن یک لنز میشوند . و فقط یک فاکتور باعث خوب بدون با نبودن یک لنز نمیشود.
    اما در صورتی که در حال نقد و بررسی یک لنز باشیم ! فکر نمیکنید که بحث ما در مورد نقد بررسی لنز 18-105 نبود؟ و فقط اشاره کوچکی به یکی از ویزگیهای خوب آن لنز بود برای روشن شدن دوستمان نه چیزی بیشتر.

انوش

كاربر آشنا rasoul_cold آواتار ها
    تشکر کرده
    31

دوستان من بيشتر پست ها رو خوندم و چند تا سوال برام پيش اومد

من الان دوربين s200 فوجي دارم و ميخوام بفروشم و يه دوربين خوب با نويز پايين بخرم ...

و تصميمم خريد 500d يا d5000 بود كه با توجه به تفاسير دوستان يكم تو شك افتادم ...

مثلا تو پستهاي قبلي اشاره ميشد كه d90 بخرين ولي اون زماني بود كه اختلاف قيمت بين اين سه دوربين ( 500d - d90 - d5000 ) كم بود الان كه تقريبا نصف-نصف تفاوت دارن ....

به ترتيب 650-1270-710 ميشه قيمتشون رو اعلام كرد ... من الان چه دوربيني بخرم بهتره ... البته 550d هم هست كه يكم گرون تره ... ولي دلم هم پيش 550 هستش ... البته ميدونم كه بايد دوربين رو تو دستت بگيري و تو اين رنج تفاوت زيادي با هم ندارن و ... ولي خوب بازم تفاوت قيمت مهمه

من دوربيني ميخوام كه تو شرايط اتليه يا مثلا با يه نور شمع بدون نويز باشه .... قيمتشم 700-800 با لنز كيت بيشتر نباشه ...

در ضمن واسه عكاسي ميخوام و فيلم برداري HD or Full HD
    يا صفحه نمايش چرخان يا دقت صفحه نمايش اصلا برام مهم نيست ... فقط ميخوام عكساش خيلي خيلي خوب باشن ...
    به جهتي بگريز که بادها خالي از عطر اويند

كاربر جديد
    تشکر کرده
    83

نقل قول نوشته اصلی توسط rasoul_cold نمایش پست ها
    دوستان من بيشتر پست ها رو خوندم و چند تا سوال برام پيش اومد

من الان دوربين s200 فوجي دارم و ميخوام بفروشم و يه دوربين خوب با نويز پايين بخرم ...

و تصميمم خريد 500d يا d5000 بود كه با توجه به تفاسير دوستان يكم تو شك افتادم ...

مثلا تو پستهاي قبلي اشاره ميشد كه d90 بخرين ولي اون زماني بود كه اختلاف قيمت بين اين سه دوربين ( 500d - d90 - d5000 ) كم بود الان كه تقريبا نصف-نصف تفاوت دارن ....

به ترتيب 650-1270-710 ميشه قيمتشون رو اعلام كرد ... من الان چه دوربيني بخرم بهتره ... البته 550d هم هست كه يكم گرون تره ... ولي دلم هم پيش 550 هستش ... البته ميدونم كه بايد دوربين رو تو دستت بگيري و تو اين رنج تفاوت زيادي با هم ندارن و ... ولي خوب بازم تفاوت قيمت مهمه

من دوربيني ميخوام كه تو شرايط اتليه يا مثلا با يه نور شمع بدون نويز باشه .... قيمتشم 700-800 با لنز كيت بيشتر نباشه ...

در ضمن واسه عكاسي ميخوام و فيلم برداري HD or Full HD
    يا صفحه نمايش چرخان يا دقت صفحه نمايش اصلا برام مهم نيست ... فقط ميخوام عكساش خيلي خيلي خوب باشن ...
    دوست عزیز من هم دقیقا مشکل شما رو داشتم و یک فوجی اس 200 داشتم و بعد از کل تحقیق و بررسی مطالب فروم و سایت های مختلف تصمیم خودم رو گرفتم و 500d رو انتخاب کردم و الان خیلی خیلی از انتخابم راضیم البته با توجه به بودجه ای که هزینه کردم.
    Canon 500D // EF-S 18-55mm IS // EF-S 55-250 IS 1:4-5.6 // SOMITA W3110A

صفحه 6 از 8 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین