صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 16
Like Tree12تشکر

موضوع: D5000 یا D3000?!

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

پیش فرض D5000 یا D3000?!

سلام دوستان عزیز
    من اصلا در زمینه عکاسی حرفه ای نیستم و قرار هم نیست حرفه ای کار کنم ولی دوست دارم یه دوربین حرفه ای داشته باشم و عکس های خانوادگی رو هم با یه دوربین خوب بگیرم
    قبلا یه دوربین کامپکت داشتم. المپیوس 570 uz بود . انصافا دوربین خوبی بود. ولی چون به دوربین های حرفه ای علاقه مندم فروختمش و الان قصد خرید یه دوربین در رنج قیمت 600 تومن دارم.
    از صحبت های دوستان اینطور متوجه شدم که در کل برند نیکون اسم و رسم بهتری نسبت به کنن داره و انتخاب خودم رو رو نیکون محدود کردم. به نظر می رسید که به این مقدار هزینه عاقلانه ترین انتخاب d3000 باشه ولی در کنارش d5000 وجود داره که یه امکاناتی چون قابلیت فیلم برداری، نویز کمتر، نمایشگر چرخان مگا پیکسل بالاتر ، بدنه محکمتر و خوش دست تر و...
    میخواستم بدونم به نظر شما دوستان عزیز که در این زمینه حرفه ای کار می کنید آیا ارزشش رو داره که من بیشتر هزینه کنم و 5000 رو به جای 3000 بخرم یا صرفا امکانات D5000 یک سری امکانات جانبی غیر لازمه و صرف با d3000 است؟! خواهش می کنم من رو راهنمایی بفرمایید
    ممنون

كاربر همراه odesa آواتار ها
    تشکر کرده
    133

پیش فرض پاسخ: D5000 یا D3000?!

نقل قول نوشته اصلی توسط neshimangaz نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز

از صحبت های دوستان اینطور متوجه شدم که در کل برند نیکون اسم و رسم بهتری نسبت به کنن داره و انتخاب خودم رو رو نیکون محدود کردم.
    ممنون
    ببخشید جسارتا صحبت کدامیک از دوستان شما رو به این نتیجه رسانده؟!!!

كاربر همراه arash1988 آواتار ها
    تشکر کرده
    1119

سلام دوستان عزیز
    من اصلا در زمینه عکاسی حرفه ای نیستم و قرار هم نیست حرفه ای کار کنم ولی دوست دارم یه دوربین حرفه ای داشته باشم و عکس های خانوادگی رو هم با یه دوربین خوب بگیرم
    قبلا یه دوربین کامپکت داشتم. المپیوس 570 uz بود . انصافا دوربین خوبی بود. ولی چون به دوربین های حرفه ای علاقه مندم فروختمش و الان قصد خرید یه دوربین در رنج قیمت 600 تومن دارم.
    اگر بتوانید مشخص کنید چرا دوربین کامپکتتان را فروختید و چرا به SLR ها علاقه مند شدید، بخش بزرگی از پاسخ را خودتان مشخص کرده اید. سعی کنید دلیلش را (اگر صرفا کنجکاوی نبوده) بیابید.

از صحبت های دوستان اینطور متوجه شدم که در کل برند نیکون اسم و رسم بهتری نسبت به کنن داره و انتخاب خودم رو رو نیکون محدود کردم.
    اشتباه متوجه شدید. البته برعکسش هم اشتباه بود. بهتر است انتخابتان را به نیکون محدود نکنید و با توجه به صحبت های بسیار زیادی که در این زمینه در همین فروم شده تصمیم گیری کنید.

به نظر می رسید که به این مقدار هزینه عاقلانه ترین انتخاب d3000 باشه ولی در کنارش d5000 وجود داره که یه امکاناتی چون قابلیت فیلم برداری، نویز کمتر، نمایشگر چرخان مگا پیکسل بالاتر ، بدنه محکمتر و خوش دست تر و...
    میخواستم بدونم به نظر شما دوستان عزیز که در این زمینه حرفه ای کار می کنید آیا ارزشش رو داره که من بیشتر هزینه کنم و 5000 رو به جای 3000 بخرم یا صرفا امکانات D5000 یک سری امکانات جانبی غیر لازمه و صرف با d3000 است؟! خواهش می کنم من رو راهنمایی بفرمایید
    ممنون
    اگر من میخواستم بین D5000 و D3000 انتخاب کنم، D5000 را انتخاب میکردم. اینجا را نگاهی بیندازید:

http://www.dpreview.com/reviews/comp...s500d&show=all

هر چهار دوربین در همین سایت dpreview ریویوهای کامل و جامعی دارند. ریویوها را بخوانید، تفاوتها را ببینید و بعد خودتان تصمیم گیری کنید که تفاوتها به آن هزینه بیشتر می ارزد یا خیر. عجله ای هم برای انتخاب نهایی نداشته باشید.
    Rouzbeh Ehsani، Anoosh-Em و odesa تشکر می‌کنند.
    آرش شاهکار

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

سلام دوستان عزیز
    از صحبت های دوستان اینطور متوجه شدم که در کل برند نیکون اسم و رسم بهتری نسبت به کنن داره و انتخاب خودم رو رو نیکون محدود کردم. به نظر می رسید که به این مقدار هزینه عاقلانه ترین انتخاب d3000 باشه ولی در کنارش d5000 وجود داره که یه امکاناتی چون قابلیت فیلم برداری، نویز کمتر، نمایشگر چرخان مگا پیکسل بالاتر ، بدنه محکمتر و خوش دست تر و...
    ممنون
    سلام
    D3000 واقعا يك slr اقتصاديه كه نيكون تا اونجايي كه تونسته از سر و ته امكانات غير ضروري زده تا بتونه بخشي از بازارشو حفظ كنه.

تفاوتهاي عمدشو خودتون نوشتيد ( البته از لحاظ استحكام بدنه فرقي ندارند ) و براي كابردي كه نوشتين هر دو خوبند ولي از نظر من اگه:

1- كسي بودجه محدود داره
    2-بخواد طي يك برنامه مدت دار تجهيزاتشم ارتقا بده

انتخاب d3000 منطقي تره .مثلا بجاي 800 تومن هزينه براي d5000 + 18-55 ميتونه يك d3000 + 18-105 ( حالا يه خرده بالا پايين ) داشته باشه و ...
    راستي اگه به برند خاصي تعلق خاطر نداريد canon 1000 D هم تو اين رنج خيلي توصيه ميشه.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

پیش فرض پاسخ: D5000 یا 450d?!

یه سوال دیگه هم که برام پیش اومده اینه که تو سایت irdoorbin قیمت d5000 رو نوشته 710000 تومن ولی سایت های دیگه حدود 800 زده همشون هم تایلندی ؟ می تونم بپرسم این همه تفاوت قیمت برای چیه؟
    نظر دوستانی که کنون رو پیشنهاد می کنن d5000 نیکون رو میتونم انتخاب کنم یا d5000 چون زیاد با هم تفاوت قیمتی ندارند.
    ممنون میشم باز هم کمک کنین.

كاربر همراه SIAMAK™ آواتار ها
    تشکر کرده
    1340

پیش فرض پاسخ: D5000 یا 450d?!

نظر دوستانی که کنون رو پیشنهاد می کنن d5000 نیکون رو میتونم انتخاب کنم یا d5000 چون زیاد با هم تفاوت قیمتی ندارند.
    احتمالا منظورتون 500D یا 450D هستش , تا اونجایی که خبر دارم به حدود 600 و خورده ای میتونید 450D رو با لنز کیت 18-55 خریداری کنید ولی به نظرم اگه D3000 یا 1000D رو با یه لنز بهتر بگیرین انتخاب معقولانه ای در مقابل خرید D5000 خواهد بود

كاربر جديد
    تشکر کرده
    18

سلام

من قصد انتخاب بین این دو مدل را دارم،ممنون میشم راهنماییم کنید.

بودجه نسبتا محدودی دارم و با توجه به علاقه ام به پرتره و فلش بازی(!!!)در آینده قصد خرید فلش دارم.در نتیجه تا مدت زیادی قادر به تعویض لنز نخواهم بود،چون بودجه ام به D90 نمیرسه میخواستم بدونم کدوم مدل بیشتر به کارم میاد؟اگه اشتباه نکنم هیچکدوم مثل D90 قابلیت وایرلس ندارن...حالا D5000 برای کار با فلش برتری ای نسبت به D3000 داره؟یعنی می ارزه که با D5000 و 18-55 سر کنم یا بهتره D3000 بگیرم با یه لنز ارزون ولی بهتر(مثل18-105)؟

ممنون

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

نقل قول نوشته اصلی توسط alihb نمایش پست ها
    سلام

من قصد انتخاب بین این دو مدل را دارم،ممنون میشم راهنماییم کنید.

بودجه نسبتا محدودی دارم و با توجه به علاقه ام به پرتره و فلش بازی(!!!)در آینده قصد خرید فلش دارم.در نتیجه تا مدت زیادی قادر به تعویض لنز نخواهم بود،چون بودجه ام به D90 نمیرسه میخواستم بدونم کدوم مدل بیشتر به کارم میاد؟اگه اشتباه نکنم هیچکدوم مثل D90 قابلیت وایرلس ندارن...حالا D5000 برای کار با فلش برتری ای نسبت به D3000 داره؟یعنی می ارزه که با D5000 و 18-55 سر کنم یا بهتره D3000 بگیرم با یه لنز ارزون ولی بهتر(مثل18-105)؟

ممنون
    سلام
    D5000 برتري خاصي نسبت به D3000 در كار با فلاش نداره و هيچكدام قابليت كامندر ( commander ) شدن رو ندارند. ..بنظرم همون d3000 با توجه به محدوديت بودجه ( البته نگفتين چقدر ؟) و اينكه احتمالا بخواين فلاشم بخريد مناسب تره.
    alihb تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    18

نقل قول نوشته اصلی توسط Rouzbeh Ehsani نمایش پست ها
    سلام
    D5000 برتري خاصي نسبت به D3000 در كار با فلاش نداره و هيچكدام قابليت كامندر ( commander ) شدن رو ندارند. ..بنظرم همون d3000 با توجه به محدوديت بودجه ( البته نگفتين چقدر ؟) و اينكه احتمالا بخواين فلاشم بخريد مناسب تره.
    ممنون،بودجه ای که برای دوربین و لنز در نظر دارم حدود 800(با کمی بالا و پایین) هست و فعلا قصد خرید فلاش ندارم،ولی اولین پولی که دستم بیاد صرف فلاش خواهد شد
    با این بودجه ترجیح میدم D3000 را بدون لنز کیت بخرم و با باقیمانده یک لنز با رنج بیشتر تهیه کنم،اما نمی دانم غیر از 18-105 چه انتخابی دارم:confused:

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    42

نمي دونم هنوز d60 تو بازار پيدا ميشه يا نه (فکر کنم بشه) اما اگه علاقه به فلاش داريد و بودجه تون هم محدوده اين دوربين قابليت فلاش کامندر رو دارد و تفاوت چنداني هم با d3000 ندارد.
    alihb و nazilovelorn تشکر می‌کنند.
    عليرضارضائي
    Nikon D90+18-105+SB600+Panasonic FZ18

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین