صفحه 1 از 27 1 2 3 4 5 11 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 261
Like Tree679تشکر

موضوع: ?5DMKII or 7D

كاربر همراه Chik آواتار ها
    تشکر کرده
    550

پیش فرض ?5DMKII or 7D

سلام.

راستش من الان حدود 5 سال هست که عکاسی میکنم. الان هم 30D دارم. به سرم زده که دوربین را عوض کنم. الان بین 2 دوربین 5D MarkII و 7D شک دارم. البته میدونم که 5D فول فریم هست اما ظاهرا 7D هم خوش درخشیده . از نظر قیمت هم برام مهم نیست. نگران لنز هم نیستم. شاید اگه قرار باشه فول فریم بر دارم با کیت 24-105 بردارم و لنزهایی که دارم عوض و بدل کنم. و حتما به یک فلاش هم نیاز خواهم داشت(با توجه به اینکه 5D فلش ندارد).
    از نظر کیفیت عکس و فیلم برداری کدام را پیشنهاد میکنید. راستش کمی گیج شدم . مثلا نقاط ضعف و قوت هر کدام را میخواستم. حالا در فوکوس ، لایویو، کیفیت فیلمبرداری و عکس و ......

متشکرم.
    Golden و atashin تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

پیش فرض پاسخ: 5DMKII or 7D?

نقل قول نوشته اصلی توسط Chik نمایش پست ها
    سلام.

راستش من الان حدود 5 سال هست که عکاسی میکنم. الان هم 30D دارم. به سرم زده که دوربین را عوض کنم. الان بین 2 دوربین 5D MarkII و 7D شک دارم. البته میدونم که 5D فول فریم هست اما ظاهرا 7D هم خوش درخشیده . از نظر قیمت هم برام مهم نیست. نگران لنز هم نیستم. شاید اگه قرار باشه فول فریم بر دارم با کیت 24-105 بردارم و لنزهایی که دارم عوض و بدل کنم. و حتما به یک فلاش هم نیاز خواهم داشت(با توجه به اینکه 5D فلش ندارد).
    از نظر کیفیت عکس و فیلم برداری کدام را پیشنهاد میکنید. راستش کمی گیج شدم . مثلا نقاط ضعف و قوت هر کدام را میخواستم. حالا در فوکوس ، لایویو، کیفیت فیلمبرداری و عکس و ......

متشکرم.
    باز با اینکه خودتان بر قضیه اشراف دارید

این دو کاملا دو مقوله جدا از هم هستند
    چه چیزی را می خواهید مقایسه کنید
    Golden و Chik تشکر می‌کنند.

كاربر همراه vahid_cinema آواتار ها
    تشکر کرده
    426

100 در 100 5D Mark II
    این دوربین معرکس، هم از لحاط عکاسی و هم فیلمبرداری
    من با این دوربین کار کردم، اولین بار است که با کنون موافقم، چند فیلم سینمایی رو باهاش عکاسی کردم و نتیجه عالی بوده، در مورد 7D باید بگم که دوستان ما راضی نبودند، در ایزوی بالا گرین زیادی داشته، از بابک برهانی عزیز هم میتوانید سوال کنید که پشت صحنه سریال آقای ده نمکی رو باهاش تصویر گرفته.
    Chik و atashin تشکر می‌کنند.
    Nikon

وحید شاهوند

تشکر کرده
    550

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid Moradi نمایش پست ها
    باز با اینکه خودتان بر قضیه اشراف دارید

این دو کاملا دو مقوله جدا از هم هستند
    چه چیزی را می خواهید مقایسه کنید
    خوب اگه ما فرض کنیم که 5D فول فریم نیست، بین این 2 تا کدوم را انتخاب می کردیم؟ البته من در آخر نوشتم که:
    "نقاط ضعف و قوت هر کدام را میخواستم. حالا در فوکوس ، لایویو، کیفیت فیلمبرداری و عکس و ......".
    Golden و vahid_cinema تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    550

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid_cinema نمایش پست ها
    فکر میکنم ما با هم خط رو خط شدیم
    ولی در کل 5D Mark II خیلی بهتره
    آره واقعا خط رو خط شد.
    پس از هر لحاظ میشه روی 5DmkII حساب کرد. راستش دیدم 7D هم جدیدتره گفتم شاید مزیت هایی داره که 5D نداره و باید منتظر markIII باشیم از 5D ...

پس برنده این نبرد 5D هست؟
    vahid_cinema تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    426

نه اصلا اینطور فکر نکیند
    به شدت با هم فرق دارند و به هیچ وجه نمیشه با هم مقایسه بشن.
    Chik تشکر می‌کند.
    Nikon

وحید شاهوند

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    70

با سلام. به نظر من بجز در مقوله image qualityدرتمام زمینه های دیگر 7دی دوربین بهتریه.از سیستم فوکوس وسرعت عکاسی وفیلمبرداری تاداشتن فلاش سرخود وامکانات جدیدتر اما در پایان روز اون چیزی که میماند کیفیت نهایی عکسهاست که فکر کنم مارک 2در ایزوهای بالا بهتر از 7دی هست با سپاس
    Chik و atashin تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    550

نقل قول نوشته اصلی توسط ariu نمایش پست ها
    با سلام. به نظر من بجز در مقوله image qualityدرتمام زمینه های دیگر 7دی دوربین بهتریه.از سیستم فوکوس وسرعت عکاسی وفیلمبرداری تاداشتن فلاش سرخود وامکانات جدیدتر اما در پایان روز اون چیزی که میماند کیفیت نهایی عکسهاست که فکر کنم مارک 2در ایزوهای بالا بهتر از 7دی هست با سپاس
    درسته اما برای من نداشتن فلاش و سرعت عکاسی 8 فریم در ثانیه مهم نیست. الان دیدم که metering ها با هم خیلی اختلاف دارن و جبران نوردهی. آیا این ها ملاک اصلی انتخاب هستن یا نه؟
    وحید عزیز هم نظرشون به 5D هست. آیا فول فریم بودن تمام کاستی ها را نسبت به 7D میپوشونه و کفه ترازو به سمت 5D سنگینی میکنه؟

تشکر کرده
    426

از نظر فلاش سر خود با لنز 70-200 که سایه لنز روی عکس تاثیر داره، از لحاظ کیفیت چطور 7D بهتره؟، من اصلا اینو قبول ندارم، به زودی نمونه عکس این دو دوربین رو تو سایت قرار میدم، از همه لحاظ 5D Mark II بی نظیریه.
    Chik تشکر می‌کند.
    Nikon

وحید شاهوند

كاربر همراه nDman آواتار ها
    تشکر کرده
    69

شما 5 سال که عکاسی میکنید و تا حالا باید براتون روشن شده باشه که چه سبک عکاسی رو دوست دارید ادامه بدید، پس نباید چندان مشکلی در انتخاب داشته باشید. اگر به رنج تله زیاد نیاز دارید و فیلم برداری خوب هم میخواهید 7D انتخاب خوبیه.
    برا بقیه موارد من بشخصه 5D رو انتخاب میکنم در کنار چند لنز ثابت.
    لذت کار با فول فریم و لنزهای ثابت چیزیه که وقتی تجربش کنید دوست خواهید داشت که در بسیاری از موارد عمل زوم رو با پاهاتون انجام بدید ولی تصویر لنز ثابتتون رو داشته باشید.

از نظر تکنیکی 7D تمام ضعفهای سنسور کراپ رو بهمراه داره بعلاوه اینکه دیفرکشن در این دوربین از دیاف 8 (بعضی جاها گفتن 7.1) شروع میشه و مسلما برای عکاسی منظره مناسب نیست. از نظر کیفیت تصویر هم که چه در عکس و چه فیلم برداری 5D بسیار بهتر هستش و خیلی از امکانات نرم افزاریه 7D به قول خارجی ها Bells & WHISTLE هستند که شاید هیچ وقت ازشون استفاده نکنید.

من خودم بعد از چند ماه تحقیق به این نتیجه رسیدم که فعلا با فیلم کار کنم تا پول 5D رو جور کنم.
    vahid_cinema، Afshin.Prt و Chik تشکر می‌کنند.
    [Canon A-1 + many FD lenses] & [Fujifilm X-E1 + Fujinon XF 14mm f2.8 R + Fujinon XF 27mm f2.8 + Metabones FD-XF]

صفحه 1 از 27 1 2 3 4 5 11 ... آخرینآخرین