صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 28
Like Tree66تشکر

موضوع: ? canon 550D یا canon 50D ?

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

پیش فرض پاسخ: ? canon 550D یا canon 50D ?

نقل قول نوشته اصلی توسط amir reza نمایش پست ها
    سلام

تا اونجایی که من میدونم سرعت و دقت فکوس مربوط به لنز است .
    سرعت شاید (بعضی لنزها روی بعضی بدنه‌ها بالاترین سرعت فکوس را دارند، مانند 28-90 روی EOS 300V) اما دقت فکوس به بدنه هم بسیار مرتبط است. برای عکاسی حیات وحش کاری که دوربین 7D انجام می‌دهد در مقابل دیگر بدنه‌ها مثل 30D و 40D واقعاً کارستان است.
    ویرایش توسط Vahid : Sunday 28 March 2010 در ساعت 19:52 دلیل: املاء
    artnature، ali_farzam و amir reza تشکر می‌کنند.
    .

كاربر آشنا ali_farzam آواتار ها
    تشکر کرده
    63

با درود
    با توجه به قيمت تقريبا يكساني كه اين دو مدل دارند و همچنين قابليت هاي بسيار متفاوت ، گرفتار شدن بين انتخاب اين دو بدنه مي تواند چالش بزرگي براي خريداران باشد.دوستان اگر اين تاپيك را با نظرات خودشان راجع به هر يك از اين دو بدنه، پر بار كنند ميتواند راهنماي خوبي براي خريداران باشد.
    550D با 18 مگا پيكسل و امكان فيلمبرداري full hd 30 fps و hd 60 fps و سيستم مترينگ ttl 63-zone همانند 7d و Exposure compen با 5 استاپ،wide LCD 1040،000pixel ، ورودي ميكروفن استريو مزاياي بسيار خوبي بر 50D دارد.
    همچنين 50D با سيلينگ بهتر، بدنه محكمتر و به اصطلاح رادست تر (handeling بهتر),AF microadjust با ساپورت 20 لنز يعني فوكوس بهتر،ويزور بزرگتر و منشور در ويزور به جاي آيينه در 550D ، سرعت عكاسي و بافرينگ بالاتر ، غربيلك پشتي و lcd بالايي تفاوت هايي با 550D دارد.
    من از هر كسي راهنمايي خواستم همگي گفتند 50D.در جواب چرا هم ميگفتند حرفه اي تره!!
    حالا من كه اصلا با D-SLR كار نكرده ام منظور اين عزيزان را نمي فهميدم. ولي به نظرم 550D خيلي بهتره.ولي اصلا تو دستاي من نمي شينه. با دستاي بزرگي كه من دارم 50D خيلي بهتر بود. با توجه به اينكه اگر بخوام امكانات 550D را با بدنه 50D داشته باشم بايد 700 تومان بيشتر بدم و 7D بخرم كه به نظرم اگر اين پول صرف خريد لنز بهتر بشود بسيار بسيار خروجي بهتري به من ميدهد.
    حالا واقعا نميدونم بايد چي كار كنم.من حرفه اي تيستم كه 4-5 ميليون خرج دوريبن بكنم. از طرفي ميدونم بهترين خريد ممكن براي APS ها 7D+15-85+700-200f4is ميباشدكه با يك فلاش 4 مليون هزينه بر ميدارد. 18-200 اصلا كيفيتي نيست كه من دنبالشم.ولي nikon D90+18-200vrII با قيمت 1550 خروجي بدي به من نميدهد. ولي علاقه من برند canon ميباشد و مخصوصا لنز EF70-200f4is لنز رويايي من است.خواهشا با نظراتتان مرا ياري كنيد و خواهشا در جواب هم نگيد كه وسواسي نباش و يكي را بخر و از عكاسي لذت ببر.من وسواسيم ولي اينقدر هزينه هم واقعا براي من آماتور غير معقول است.از نظر مالي مشكل زيادي ندارم ولي خوب همانطور كه گفتم غير معقول است.من شنبه براي خريددارم ميرم جمهوري ولي با يك دنيا شك و ترديد.تقريبا 6 ماه هم هست كه مقالات عكاسي را مي خوانم و تحقيق مي كنم.ولي 6 ماه پيش بدون تحقيق راحت تر ميتونستم دوربين بخرم.
    چرا همه به من 50D را پيشنهاد ميدهند. من برتري خاصي تسبت به 550D نميبينم.
    با سپاس فراوان.
    فرزام.

كاربر همراه ALI.Barutkub آواتار ها
    تشکر کرده
    1156

دوست عزيز، با توجه به نظرات شما و كليه مطالب گفته شده توسط ديگر دوستان، به نظز مي رسد 50D‌ انتخاب اصلح باشد چرا كه از كار كردن با آن احساس بهتري خواهيد داشت؛ ضمن اين كه فيلمبرداري هم اصلاً برايتان مهم نيست.
    ali_farzam تشکر می‌کند.

كاربر آشنا Aramis_312 آواتار ها
    تشکر کرده
    399

دوستان عزیز این بحث یکمی آشناست. 500D or 40D رو عرض میکنم. اگه یه سری هم به تاپیک 500D or 40D بزنید خالی از لطف نیست.

این صحبتی که خدمتتون عرض میکنم تجربه شخصی است...
    بنده در اون بازه زمانی 500D رو انتخاب کردم ولی دیری نپایید (تقریبا 4-5 ماه بعد) که متوجه شدم بسی اشتباه کرده ام و یه کوچولو متضرر شدم.
    نهایتا با صحبت های جنابعالی میبینم که روحیاتمان بسیار شبیه به هم است و من 50D رو برای شما پیشنهاد میکنم.
    در مورد لنز هم 18-200 رنج خوبی داره ولی اگه بودجتون اجازه میده یه نگاهی هم به 15-85 بندازین. اختلافشون تقریبا 150 تومنه. شک نکنید که پشیمون نمیشید. ایشالا گام بعدی 70-200.
    کلام آخر شرمندم که اینو میگم, وسواس به خرج ندین که مایه پشیمانیست. البته تحقیق شرط عقل است...!ولی تحقیق بیش از حد انسان رو دچار وسواس میکنه.
    به پیشنهادات اساتید سایت توجه کنید. چون با این خرید شما نه چیزی تو جیب این دوستان میره نه چیزی ازشون کم میشه.
    سعی کنید از عکاسی لذت ببرید
    Rouzbeh Ehsani، ali_farzam، amir reza و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    سیّد علی هاشمی نیا
    SONY α7 III + SONY FE 24-105 F/4 G OSS + Godox V860IIS + Godox X1S + Godox AD600BM + Case LOGIC XNSLR-4

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2901

سلام مجدد آقای فرزام

بی مقدمه بی بهونه

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_farzam نمایش پست ها
    ...من برتري خاصي تسبت به 550D نميبينم.

پس بیشتر معطل نکن و بخرش

به نظرم 550D خيلي بهتره.ولي اصلا تو دستاي من نمي شينه. با دستاي بزرگي كه من دارم 50D خيلي بهتر بود
    این مشکل میتونه با اضافه شدن گریپ باطری به 550 کمی برطرف بشه، امتحان کنید. (حتی در این صورت هم ارزونتر از 50D تموم میشه)

من حرفه اي تيستم
    پس احتمالا بدنه ی منیزیومی و سیلینگ 50d براتون عایدی نداره در مقابل برتری هایی که در 550D براتون مهمه.
    این جور ویژگی ها واسه حفاظت بیشتر دوربین تو شرایط سخته که معمولا کسانی که کارشون عکاسی در زمینه های خاصه باهاش مواجه میشن و در موارد نادر واسه عکاس غیر حرفه ای علاقه مند به عکاسی پیش میاد پس پولتون رو خرجش نکنین اگر بهش نیاز ندارین

اگر بخوام امكانات 550D را با بدنه 50D داشته باشم بايد 700 تومان بيشتر بدم و 7D بخرم كه به نظرم اگر اين پول صرف خريد لنز بهتر بشود بسيار بسيار خروجي بهتري به من ميدهد.
    حرف حساب جواب نداره:biggrin:

یک پیشنهاد دوستانه دارم: پولتون رو خرج نیازتون بکنید نه مارک ها و واژه ها (هر چی میکشیم ازین واژه ی حرفه ای میکشیم!)
    بی معنی تر ازین جمله فکر نکنم وجود داشته باشه: که یک چیزی از یک چیز دیگه حرفه ای تره
    Rouzbeh Ehsani، Maisam.H و ali_farzam تشکر می‌کنند.

كاربر همراه translator آواتار ها
    تشکر کرده
    461

دوست عزيزجناب ali_farzam به نظر من با دوربين DSLR نميتوان به آساني دوربين فيلم برداري كار فيلمبرداري انجام داد.
    اغلب كساني كه دوربين عكاسي DSLR مي خرند هدفشان عكاسي با امكانات حرفه اي تر است.
    اگر هدف اصلي شما از خريد دوربين، عكاسي است 50D ميتواند نسبت به 550D گزينه بهتري باشد به دلايل زير:
    1-تراكم كمتر پيكسل ها در سنسورهايي هم اندازه كه منجر به نويز كمتر ميشود.
    2-Viewfinder با اندازه تصوير واقعي تر - 95% درمقايسه با 87% 550D
    3-چشمي Viewfinder شفافتر وروشنتر بدليل استفاده از Pentaprism بجاي Pentamirror
    4- سرعت بيشتر عكاسي بدليل تاخير كمتر بازوبسته شدن شاتر - 59 ميلي ثانيه دربرابر 90 ميلي ثانيه در 550D
    5- كنترل بهتر سوژه عكاسي بدليل مدت زمان كوتاه تر مسدود شدن تصوير هنگام بالا وپائين رفتن آينه - 100 ميلي ثانيه دربرابر 130 ميلي ثانيه در 550D
    6-امكان عكاسي با سرعت بالا تا 1/8000 ثانيه - دربرابر 1/4000 در 550D
    7-تعداد 25 Custom Function در منوي 50D دربرابر 13 عدد در 550D
    8- امكان تصحيح خطاي فوكوس لنز Micro adjustment
    9-امكان عكاسي 16 عكس با فرمت RAW درمقايسه با 6 عكس در 550D
    10- فوكوس سريعتر با استفاده از تكنولوژي تشخيص فاز توام با تكنولوژي تشخيص كنتراست، مناسب براي عكاسي اكشن
    11-توان عكاسي مسلسل وار 6.3 فريم در ثانيه دربرابر 3.7 فريم درثانيه
    12-خودتان هم كه با بدنه 50D احساس بهتري داريد!
    و چندين تفاوت ظريف ديگر كه بعد از مدتي عكاسي با دوربين DSLR ، آنها را بهتر لمس خواهيد كرد.
    البته دوربين 550D هم چند مزيت دارد.ازجمله نورسنجي پيشرفته تر،مانيتور شفافتر(داراي 1040000 پيكسل درمقابل 920000 پيكسل 50D ) و امكانات فيلمبرداري HD.
    عرض بنده اينست كه شما احتمالا به ندرت با يك دوربين DSLR فيلمبرداري خواهيد كرد.(اين تجربه شخصي بنده است، ميبينيد كه دوربين من هم 500D است!)
    و در آخر:صلاح كار خويش خسروان دانند!
    منتظر عكسهاي شما دراين فروم هستيم!
    موفق باشيد!
    BERLANO، Aramis_312، Rouzbeh Ehsani و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon 5D II | Canon EF 16-35 f/2.8 LII USM| Canon EF 70-200 f/4 LIS USM l Canon 430 EX II
    l Canon EF 100mm f/2.8 Macro LIS USM l
    يوسف جمسي

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

این مشکل میتونه با اضافه شدن گریپ باطری به 550 کمی برطرف بشه، امتحان کنید. (حتی در این صورت هم ارزونتر از 50D تموم میشه)
    اولا توجه داشته باشيد كه گريپ 550D جديده و هنوز وارد ايران نشده. دوم اينكه من خودم مشكلم با عرض كم بدنه هاي XXXD كنن هست تا ارتفاعشون. يعني گريپ هم كه اضافه بشه انگشت سبابه ام براي اينكه روي دكمه ي اصلي (Shutter Releaser) بره مجبوره خيلي خم بشه و با گريپ حل نمي شه .
    Aramis_312، Rouzbeh Ehsani، M.R.Mir و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

با درود
    با توجه به قيمت تقريبا يكساني كه اين دو مدل دارند و همچنين قابليت هاي بسيار متفاوت ، گرفتار شدن بين انتخاب اين دو بدنه مي تواند چالش بزرگي براي خريداران باشد.دوستان اگر اين تاپيك را با نظرات خودشان راجع به هر يك از اين دو بدنه، پر بار كنند ميتواند راهنماي خوبي براي خريداران باشد.
    550D با 18 مگا پيكسل و امكان فيلمبرداري full hd 30 fps و hd 60 fps و سيستم مترينگ ttl 63-zone همانند 7d و Exposure compen با 5 استاپ،wide LCD 1040،000pixel ، ورودي ميكروفن استريو مزاياي بسيار خوبي بر 50D دارد.
    همچنين 50D با سيلينگ بهتر، بدنه محكمتر و به اصطلاح رادست تر (handeling بهتر),AF microadjust با ساپورت 20 لنز يعني فوكوس بهتر،ويزور بزرگتر و منشور در ويزور به جاي آيينه در 550D ، سرعت عكاسي و بافرينگ بالاتر ، غربيلك پشتي و lcd بالايي تفاوت هايي با 550D دارد.
    من از هر كسي راهنمايي خواستم همگي گفتند 50D.در جواب چرا هم ميگفتند حرفه اي تره!!
    حالا من كه اصلا با D-SLR كار نكرده ام منظور اين عزيزان را نمي فهميدم. ولي به نظرم 550D خيلي بهتره.ولي اصلا تو دستاي من نمي شينه. با دستاي بزرگي كه من دارم 50D خيلي بهتر بود. با توجه به اينكه اگر بخوام امكانات 550D را با بدنه 50D داشته باشم بايد 700 تومان بيشتر بدم و 7D بخرم كه به نظرم اگر اين پول صرف خريد لنز بهتر بشود بسيار بسيار خروجي بهتري به من ميدهد.
    حالا واقعا نميدونم بايد چي كار كنم.من حرفه اي تيستم كه 4-5 ميليون خرج دوريبن بكنم. از طرفي ميدونم بهترين خريد ممكن براي APS ها 7D+15-85+700-200f4is ميباشدكه با يك فلاش 4 مليون هزينه بر ميدارد. 18-200 اصلا كيفيتي نيست كه من دنبالشم.ولي nikon D90+18-200vrII با قيمت 1550 خروجي بدي به من نميدهد. ولي علاقه من برند canon ميباشد و مخصوصا لنز EF70-200f4is لنز رويايي من است.خواهشا با نظراتتان مرا ياري كنيد و خواهشا در جواب هم نگيد كه وسواسي نباش و يكي را بخر و از عكاسي لذت ببر.من وسواسيم ولي اينقدر هزينه هم واقعا براي من آماتور غير معقول است.از نظر مالي مشكل زيادي ندارم ولي خوب همانطور كه گفتم غير معقول است.من شنبه براي خريددارم ميرم جمهوري ولي با يك دنيا شك و ترديد.تقريبا 6 ماه هم هست كه مقالات عكاسي را مي خوانم و تحقيق مي كنم.ولي 6 ماه پيش بدون تحقيق راحت تر ميتونستم دوربين بخرم.
    چرا همه به من 50D را پيشنهاد ميدهند. من برتري خاصي تسبت به 550D نميبينم.
    با سپاس فراوان.
    فرزام.
    سلام دوست من...چون به اندازه كافي بحث فني در مورد توانايي هريك از اين دو دوربين شده مساله رو يه جور ديگه ببينيم:

يكي از مهمترين پارامترهاي انتخاب هر تجهيزي كه با ابعاد فيزيكي اندام انسان رابطه مستقيم دارد ارگونومي اون تجهيزه و مهندسي فاكتورهاي انساني مياد روي اين مساله زوم ميكنه كه چگونه يك وسيله اي طراحي بشه تا احساس راحتي بيشتري به اپراتور در حين كار بده و لو اينكه اين راحتي باعث بالا رفتن هزينه و قيمت اون تجهيز بشه چرا كه نتيجه اون چيزي جز بالا رفتن راندمان و كيفيت كار و برگشت سرمايه نيست...

حالا اگه اون كارو عكاسي و اون وسيله رو دوربين در نظر بگيريد همين مساله صادقه.شما وقتي مشكلي بابت اختلاف قيمت 50D و 550D نداريد چرا بايد خودتونو درگير مساله ارگونومي نامناسب بكنيد...
    اگر درد ارگونومي كشيده باشيد :biggrin: ميدونيد من چي ميگم...تا حالا تو چشميهاي منشوري و آينه اي نگاه كرديد تا ببينيد كه چقدر چشم در حالت منشوري احساس راحتي ميكنه؟..ميتونيد تصور كنيد كه كار كردن با دكمه هاي فيزيكي چقدر راحتر و سريعتر و كم مصرف تر از منوهاي نرم افزاريست؟

دو هفته پيش تو نمايشگاه مصلي 500d و 50d را در كنار هم در غرفه اي گذاشته بودند و ميشد دست بگيري.اول 500d رو برداشتم و بعد 50d . با برداشتن 50d تو دلم گفتم: " آها.....به اين ميگن دوربين" .
    خلاصه اينكه وقتي پولشو داريد وقتتونو تلف نكنيد و به اين دوربين هاي بد دست و غير استاندارد و كوچولو سه رقمي كنون فكر نكنيد. 50d بخريد يا اگه ميتونيد 7D .( نظر شخصي من! )
    مگه اينكه بگيد ..... 50d سنيگنه برام كه اون وقت باز مساله ارگونومي پيش مياد...
    barca007، Aramis_312، Vahid و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا ali_farzam آواتار ها
    تشکر کرده
    63

با درود.
    بسیار بسیار عالی. با راهنماییهای نهایی شما گرامیان واقعا تمامی شک و تردیدم در مورد نخریدن 550D بر طرف شد.
    انتخاب 50D گزینه بسیار مناسبی برای من می باشد. تنها شک من فقط 7D است که با توجه به تفاوت قیمت وحشتناک،اگر واقعا تفاوت زیادی برای من آماتور نداشته باشد,خرید 50D صد درصد میشود. میدونم که در این تاپیک جای مقایسه این دو نیست.در صورت لزوم یا طولانی شدن بحث،زحمت ایجاد تاپیک 50D یا 7D و منتقل کردن پست ها را به گردن مدیر محترم فروم می اندازم.
    اولین سوال اینکه آیا این موضوع صحت دارد که گفته می شود در دفترچه راهتمای کانن نوشته که از آپشن فیلمبرداری کمتر استفاده شود؟ آیا بحثی که بر سر ضرر فیلمبرداری برای سنسور به دلیل نوردهی طولانی مدت سنسور مطرح است،واقعیت دارد؟
    آیا تفاوت های 7D و 50D واقعا 650 هزار تومان می ارزد؟ 3 مگاپیکسل بیشتر،اندکی کیفیت بهتر در هر دو خروجی RAW و JPEG ،سیلینگ بهتر،قابلیت فلش وایرلس،ویزور 100%در مقابل 95%،فوکوس 19 نقطه ای،8fps عکاسی مسلسل وار در مقابل 6.3fps ،سیستم مترینگ 63 zone در مقابل 35 zone ،قابلیت فیلمبرداری، Exposure compensation +/-5.0 EV ، عمر مفید شاتر 150 هزار شات در مقابل 100 هزار و DUAL IMAGE PROCESSOR. آیا این تفاوت ها برای من آماتور واقعا کاربرد دارد؟(بجز بحث فیلمبرداری که در سوال اول جوابم رو می گیرم) و معقولانه است که بابت اینها 650 هزار تومان بیشتر هزینه کنم؟ برای یک حرفه ای چطور؟
    سوال سوم و آخرم اینکه به جز تفاوت هایی که ذکر شد که من میدانم،آیا تفاوت دیگری هست که من مطلع نباشم؟ یا اینکه تفاوت های مذکور خیلی مهم هستند و من از آنها غافلم؟
    با سپاس فراوان.
    فرزام.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2901

آیا بحثی که بر سر ضرر فیلمبرداری برای سنسور به دلیل نوردهی طولانی مدت سنسور مطرح است،واقعیت دارد؟

درود

یکی از عوامل کاهش عمر قطعات الکترونیکی افزایش دما و باقی ماندن در این دما هست

نوردهی طولانی مدت به علت افزایش دمای سطح سنسور قطعا باعث کاهش عمر سنسور شده و احتمال سوختگی ترانزیستور ها رو افزایش میده

اگر به دوربین های P&S دقت کرده باشید ، حتما به این موضوع برخوردین که سنسورشون پس از مدتی دچار افت میشن که دلیل مستقیمش اینه که این نوع دوربین ها شاتر مکانیکی ندارن و به صورت الکترونیکی عمل میکنن، پس سنسورشون همیشه در حال نور دیدنه که باعث کاهش عمرشون میشه

سنسور دوربین های عکاسی ساختار متفاوتی با دوربین های فیلم برداری از نظر کارکردی دارن و اختصاصا برای ثبت شات با نوردهی در حد ثانیه طراحی شدن نه ثبت حرکت

در SLR هایی که امکان فیلمبرداری دارن اصلاحاتی روی سنسور انجام شده اما باز نباید فراموش کنیم که سنسور برای عکاسی ساخته شده و در نهایت همون حساسیت و ظرافت رو در عملکرد داره.

به نظرم این ایده ی فیلم برداری SLR ها بیشتر ایده ی بخش بازاریابی و فروش کمپانی هاست تا بخش طراحی وتوسعه شون.
    Maisam.H و ali_farzam تشکر می‌کنند.

صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین