صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 28
Like Tree66تشکر

موضوع: ? canon 550D یا canon 50D ?

كاربر آشنا ali_farzam آواتار ها
    تشکر کرده
    63

پیش فرض ? canon 550D یا canon 50D ?

درود بر همه عزیزان.
    با توجه به اینکه در چند روز آینده قصد ورود به دنیای DSLR را دارم و تا به حال با canon analog EOS 3000 عکاسی میکردم(آماتور) , شما گرامیان اگر جای من بودید کدام یک را انتخاب میکردید.
    با اشاره به اینکه :
    فیلمبرداری برای من اصلا اهمیت ندارد.
    سرعت شاتر بالای 50D هم مهم نیست.
    عکاسی مورد علاقه من هم پرتره است.
    تا مدتها هم از تک لنز 18-200 استفاده میکنم.بعدا هم قصد خرید لنزهای canon 10-22 - canon 24-105 - canon 100-400 و یک لنز فیکس پرتره + ماکرو را به مرور زمان دارم.(البته فعلا در حد آرزو هست.)
    با سپاس فراوان.
    فرزام.

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

پیش فرض پاسخ: ? canon 550D یا canon 50D ?

سلام

اگر دستان بزرگی دارید و در محیط بیرون زیاد عکاسی می‌کنید 50D

اگر با وزن تجهیزات مشکل دارید 550D (دقت داشته باشید اگر وزن برای شما مسئله باشد وزن کمتر این بدنه موقعی ازرشمند خواهد بود که تجهیزات دیگر خود را هم بر همین مبنا انتخاب کنید وگرنه این 300 گرم به تنهایی مؤثر نخواهد بود)

در کل چون احساس می‌کنم دوربین را برای موقعیت‌های مختلف می‌خواهید و با توجه به لنزهایی که فرمودید (نه با تأکید) 50D به نظرم معقول‌تر است.

دوستان از وضعیت باطری و تعداد شات زده شده با یک بار شارژ کامل گله‌مند بودند، بررسی کنید. (شاید به باطری اضافه و یا گریپ هم می‌بایست فکر کنید)

نگاهی هم به لینک زیر داشته باشید (مقایسه مشخصات دو دوربین):
    کد:
    http://www.dpreview.com/reviews/compare_post.asp?method=sidebyside&cameras=canon_eos50d%2Ccanon_eos550d&show=all
    farhad44، partow، Ali Talebi و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    .

كاربر همراه shenasi آواتار ها
    تشکر کرده
    3783

باسلام
    البته توضیحات کامل را وحید عزیز دادند
    شما با توجه به لنزهای خوبی که در آینده میخواهید تهیه کنید بدنه با کیفیت d50 بیشتر مناسبتان خواهد بود
    در کل 50d یک کلاس از 550d بالاتر است و جنس بدنه و کیفیت ساخت بالا تری دارد مگر اینکه شما فیلم برداری هم بخواهید که دیگر موضوع فرق میکند .
    ولی اگر من بودم و از کنون و سری 50d خوشم می آمد احتمالا سراغ دوربین نازنین 40d میرفتم که واقعا یکی از دوربینهای ماندگار کنون است و حرف و حدیثهایی که در مورد تراکم زیاد فتوسل ها در مورد 50d مطرح است را هم ندارد .
    همینطور هم اگر از سری 550dخوشم می آمد و فیلم برداری هم نمیخواستم حتما سراغ دوربین خوب و از لحاظ قیمت مناسب 450d میرفتم که دقیقا این دوربین هم همان مزیت 40d را نسبت به 50d دارد .
    البته بنده به شخصه هیچکدام از این راه ها را نرفتم و کلا از بیخ یک راه دیگر را انتخاب کردم :biggrin:
    موفق باشید
    Rouzbeh Ehsani، Chik و ali_farzam تشکر می‌کنند.
    محسن شناسی آذری
    About Me
    هرکسی نغمه خود خواند و از صحنه رود ....
    D90

كاربر فعال beh_b7 آواتار ها
    تشکر کرده
    1239

اون چیزی که کاملا مصلمه اینه که هنوز کسی کیفیت عکس های 550 رو در یک مقایسه استاندارد در کنار 50D ندیده اما میشه انتظار داشت که بهتر از 50D نباشه (دوستان این فقط یه حدسه ممکنه چند هفته دیگه خلافش ثابت بشه) یا حد اکثر کیفیت برابری داشته باشن از نظر اسمی هم به جز فیلم برداری و جبران +5 و -5 مزیتی بر 50d نداره
    اما در قبالش 50d کیفیت ساخت بدنه، خوش دستی بیشتر، دقت فکوس بالاتر و چند مزیت دیگه رو با خودش داره
    در مورد وزن هم باید عرض کنم که تقریبا هیچ کدوم از لنزهای تو برنامه شما سبک محسوب نمیشن پس قضیه وزن هم از رده خارجه
    اما یه بحثی شد درمورد اشکالات 50D در برابر 40D
    کلا مخالفم میتونید امتحان کنید:
    یک لنز با کیفیت تهیه کنید،
    با هر دو دوربیسن عکس بگیرید،
    هر دو عکس رو توسط نرم افزار به رزولوشن یک اندازه برسونید مثلا هردو رو 3888 در 2592 کنید(10مگاپیکسل) و یا هر دو رو 18مگاپیکسل کنید
    حالا مقایسه کنید!!!
    در مورد 50D خیلی بی انصافی شد در ایران
    farhad44، Austin.A، karimzadeh و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بهنام خامنه
    Canon 5DSR,6D / EF 50mm f1.4 - EF 85mm f1.8

كاربر همراه E.Fattahi آواتار ها
    تشکر کرده
    1252

فکر کنم شما D90 نیکون رو هم در لیستتون قرار بدید بد نباشه.چون هم از لحاظ قیمت و شاید کیفیت به 550D نزدیک تر باشه.البته شاید فیلمبرداریش به پای 550D نرسه.من خودم اگه DSLR بخرم بیشتر بین این 2 گزینه شک دارم.(البته چون فیلمبرداری برام مهمه)
    ali_farzam تشکر می‌کند.
    Samsung Nx2000
    Instagram

كاربر آشنا ali_farzam آواتار ها
    تشکر کرده
    63

با درود و سپاس از دوستانی که محبت کردند و هر یک کمکی با نظراتشون کردند.
    اولا که D90 تو لیست من بود ولی 50D حذفش کرد.بین 50D و 7D گیر کرده بودم که 550D اومد و همه کاسه کوزه ما رو بهم ریخت.
    حالا چون تقریبا امکانات 550D مثل 7D هستش , موندم چیکار کنم.
    عکسهای 550D رو که دیدم به نظرم از 50D بهتر بود.ولی باید تست بشه. هنوز معلوم نیست.ولی به نظرم اگه از 50D بهتر نباشه بدتر نیست.
    از طرفی ارگونومی و کیفیت ساخت 50D و کیفیت بدنش منو به شک میندازه.
    فکر کنم فوکوس 550D از 50D بهتر باشه.(خلاف فرموده آقای بهنام ترقی.البته مطمئن نیستم.باقی دوستان لطف کنند نظر بدهند).
    این سوال هم توی تاپیک 7D یا 550D ؟ پرسیدم کسی جواب نداد.
    توی 550D روبروی ویزور 5 تا آیینه (pentamirror) تا بکار رفته و توی 50D مقابل ویزور منشور 5وجهی (pentaprism).
    (Optical Pentamirror, 95% coverage, 0.87x magnification in 550D )
    (Optical Pentaprism, 95% coverage, 0.95x magnification in 50D)
    تفاوت بین منشور ینج وجهی و 5 تا آیینه که به جای منشور استفاده شده است و تاثیر آنها بر کیفیت و شفافیت و اندازه و ... ویزور چیست؟اکه دوستان شرح بدهند ممنون میشم.
    Live view در دو بدنه تفاوتی با هم دارند یا نه؟
    کلا دوستان محبت کنند هر کدام نظر شخصیشون رو راجع به این دو بدنه بدهند.
    یک دنیا ممنون.
    فرزام.

كاربر فعال khoddami آواتار ها
    تشکر کرده
    3111

جناب فرزام عزیز
    دوستان راهنمایی های خوبی کردن
    بین دو گزینه 550 دی که هنوز نیومده و 50 دی من 50 دی و اگر توان مالی دارید 7 دی رو انتخاب کنید
    حتما میدونید ارگونومی و ....2رقمی ها بهتر از 3 رقمی ها هستند .
    البته:
    دوستانی که 50 دی دارن بهتر میتونن جواب بدن اما من به شخصه از انتخاب خودم(40 دی) بسیار راضی هستم..
    ali_farzam تشکر می‌کند.
    5DmarkII/70-200F4Lis/50f1.8/580II

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_farzam نمایش پست ها
    ....
    تفاوت بین منشور ینج وجهی و 5 تا آیینه که به جای منشور استفاده شده است و تاثیر آنها بر کیفیت و شفافیت و اندازه و ... ویزور چیست؟اکه دوستان شرح بدهند ممنون میشم.
    ...
    کیفیت منشور (روشنایی، کنتراست و ...) به مراتب از چند آینه بالاتره! سطح پوشش ویزور 50D هم به وضوح بیشتره. (اینکه ربط مستقیمی به آینه یا منشور دارد را نمی‌دانم)

pentamirror = cheap to produce...slightly darker...better for auto focus...(instead of manual focus/harder to manual focus)
    pentaprism = bulky heavy and more expensive...brighter..easier to manual focus (cuz its brighter)l
    کد:
    http://www.thephotoforum.com/forum/photography-equipment-products-news-reviews/135434-pentamirror-vs-pentaprism.html
    ali_farzam تشکر می‌کند.
    .

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1717

منم خودم 50 دي دارم خيلي هم ازش راضيم، قضيه نويز كه صحبتش رو خيلي شنيدم و تو تاپيكهاى زيادى نقل شده كه مشكل نويز هست، من فكر ميكنم (با احترام همه نظرات دوستان) ولي فكر ميكنم دوستان يه مقدار حساسيت زيادي در اين مسأله دارن به خرج ميدن، من يه مشكل كوچولو كه باهاش داشتم، چنتا پيكسل سوخته بود (فكر ميكردم خراب شده باشه سنسورش يا چون ميگا پيكسلش خيلي بالاس اينجوري ميشه) ولي بعدا متوجه شدم كه نه دو سه تا پيكسل سوخته تو نوردهي طولاني خيلي طبيعيه و در اكثر دوربينها ديده ميشه كه خيالمم راحت شد.
    از همه لحاظ باهاش مشكلي ندارم، حتى بر خلاف خيلي از دوستان من 18-200 رو انتخاب خيلي خوبي ميدونم، مخصوصا براي كسي كه تو كار تبليغات و اينا كار نميكنه، من حتى با اين لنز هم پرتره گرفتم وخيلي هم از خروجيش راضي بودم.

خلاصه كلامم اينه كه زياد تو بعضي مسائل نبايد حساس باشيم. (اينو البته اول به خودم ميگم چون بعضي موقعها خيلي حساس ميشم بدجور)

اميدوارم انتخاب برتر رو بكنيد و هميشه عكسهاي خوبي داشته باشيد.
    ali_farzam تشکر می‌کند.

كاربر آشنا amir reza آواتار ها
    تشکر کرده
    141

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_farzam نمایش پست ها
    با درود و سپاس از دوستانی که محبت کردند و هر یک کمکی با نظراتشون کردند.
    اولا که D90 تو لیست من بود ولی 50D حذفش کرد.بین 50D و 7D گیر کرده بودم که 550D اومد و همه کاسه کوزه ما رو بهم ریخت.
    حالا چون تقریبا امکانات 550D مثل 7D هستش , موندم چیکار کنم.
    عکسهای 550D رو که دیدم به نظرم از 50D بهتر بود.ولی باید تست بشه. هنوز معلوم نیست.ولی به نظرم اگه از 50D بهتر نباشه بدتر نیست.
    از طرفی ارگونومی و کیفیت ساخت 50D و کیفیت بدنش منو به شک میندازه.
    فکر کنم فوکوس 550D از 50D بهتر باشه.(خلاف فرموده آقای بهنام ترقی.البته مطمئن نیستم.باقی دوستان لطف کنند نظر بدهند).
    این سوال هم توی تاپیک 7D یا 550D ؟ پرسیدم کسی جواب نداد.
    توی 550D روبروی ویزور 5 تا آیینه (pentamirror) تا بکار رفته و توی 50D مقابل ویزور منشور 5وجهی (pentaprism).
    (Optical Pentamirror, 95% coverage, 0.87x magnification in 550D )
    (Optical Pentaprism, 95% coverage, 0.95x magnification in 50D)
    Live view در دو بدنه تفاوتی با هم دارند یا نه؟
    کلا دوستان محبت کنند هر کدام نظر شخصیشون رو راجع به این دو بدنه بدهند.
    یک دنیا ممنون.
    فرزام.

سلام

تا اونحایی که من میدونم سرعت و دقت فکوس مربوط به لنز است .
    ali_farzam تشکر می‌کند.

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین