صفحه 4 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 73
Like Tree93تشکر

موضوع: انتخاب بین Nikon D5100 و Canon 600 D

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

ببخشید جسارت میکنم اما یه چیزی هستی نمیدونم جدید اومده یا قبلا هم بوده اما من فقط دیدمش یه حلقه ی فلزی بود که به کنتاکت های درون بادی وصل و محکم میشد و یه طرف دیگه که دوباره یه حلقه داشت که به لنز بسه میشد.
    یعنی عین یه رابط بادی با لنز هستش که وقتی لنز بصورت معکوس بسته میشه همچنان رابطه ی لنز با بادی برقرار باشه.
    از اونا چی؟
    اونو تهیه کنم نمیشه از همین 18-55استفاده کرد؟

زیاد سوال میکنم
    نه؟

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.baroji نمایش پست ها
    ببخشید جسارت میکنم اما یه چیزی هستی نمیدونم جدید اومده یا قبلا هم بوده اما من فقط دیدمش یه حلقه ی فلزی بود که به کنتاکت های درون بادی وصل و محکم میشد و یه طرف دیگه که دوباره یه حلقه داشت که به لنز بسه میشد.
    یعنی عین یه رابط بادی با لنز هستش که وقتی لنز بصورت معکوس بسته میشه همچنان رابطه ی لنز با بادی برقرار باشه.
    از اونا چی؟
    اونو تهیه کنم نمیشه از همین 18-55استفاده کرد؟

زیاد سوال میکنم
    نه؟
    اگر درست شرح داده باشید، چیزی که فرمودید Extension Tube دارای کنتاکت هست. اگر چنین چیزی تهیه کنید برای ماکروگرافی نیازی به معکوس کردن لنز نخواهد بود و می توانید لنز را مستقیماً روی آن ببندید و عکس ماکرو بگیرید ولی به گمانم قیمت آن بسیار زیاد و نزدیک به قیمت لنز ماکرو دست دوم باشد.
    mohammad.baruji تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    2206

میشه حدودا بگین چ قدره؟

واقعا ممنون میشم

تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.baroji نمایش پست ها
    میشه حدودا بگین چ قدره؟

واقعا ممنون میشم
    آخرین قیمتی که من داشتم، اکستنشن تیوب کنتاکت دار 25 م م برای کنن حدود 500 هزار تومان بود.

كاربر آشنا IYIostafa آواتار ها
    تشکر کرده
    171

فیلمبرداریش در حالت فول اچ.دی 20 دقیقه هست.
    Nikon D5300 | Nikkor 18-55 VR II | Manfrotto 190xProB + 804 RC2

فتوبلاگ

كاربر آشنا kousha آواتار ها
    تشکر کرده
    270

شما راجب ب فیلمبرداری این دوربین اطلاعاتی ندارین؟
    از محدودیت ها و تنظیماتش
    1- سرعت و دقت فوکوس اتوماتیکش خیلی خوب نیست.
    2- امکان تنظیمات اضافی مثل تغییر دیافراگم رو ندارید.
    3- این دوربین امکان فیلمبرداری night-vision رو داره که من خودم فکر میکردم خیلی خوبه ولی اصلاً این طور نیست.
    4- حداکثر fps این دوربین برای تمام ر زولوشن ها، 30 هست که اگر هدف شما فیلمبرداری از سوژه های سریع و slow motion کردن باشه چندان خوب نیست.
    5- در کل به نظرم از لحاظ کیفیت فیلم کاملاً راضیتون می کنه.

كاربر فعال MohammadH آواتار ها
    تشکر کرده
    5292

موقعیت شما شبیه بنده است و بنده هم هنگام خرید دوربین ، بین این دو شک داشتم و در نهایت با توجه به یک سری فاکتور های مد نظرم (از جمله ارگونومی، لوازم جانبی متداولتر و غیره) ، 600D کنون را انتخاب کردم. اولا این را بگویم که هر دو دوربین های خوبی هستند و با خرید هر کدام ، حسرت اینکه چرا مدل دیگر را انتخاب کردید نخواهید داشت. 600D مگا پیکسل بالاتری دارد که باعث میشود اندکی دستتان در کراپ کردن (که به خصوص در ماکرو گرافی کاربرد دارد) بازتر باشد و در عوض D5100 اندکی عملکرد بهتری در ایزوهای بالا دارد. دوربین کنون کمی بزرگتر است و در دست بهتر قرار میگیرد. از لحاظ کیفیت خروجی نیز هر دو دوربین کیفیت خوب و تقریبا یکسانی دارند. بقیه موارد فنی نیز که اساتید بهتر میتوانند راهنمایی کنند. به نظر من با نگاهی به لوازم جانبی هر دو برند و اینکه در آینده چه نیازهایی خواهید داشت ، اقدام به خرید نمایید.

در مورد استفاده از لنز در حالت معکوس نیز چند خطی چشمانتان را به درد خواهم آورد امیدوارم که مفید واقع گردد. نوع اتصال لنز های کنون و نیکون روی بدنه و کنترل آپرچر در آنها با هم متفاوت است. به این صورت که در کنون ، کنترل آپرچر صرفا الکترونیکی میباشد ولی در نیکون به صورت الکترو مکانیکال است و زبانه کوچکی انتهای لنز وجود دارد که وظیفه کنترل آپرچر را به عهده دارد و به صورت دستی میتوانید آن را تغییر دهید. (من خودم کار نکردم اما تا جایی که میدانم ، کنترل دقیق عدد آپرچر سخت است. این مورد از این رو مهم است که در معکوس کردن لنز ، میتوانید با بستن آپرچر ، به عمق میدان بیشتری دست پیدا کنید اما به شدت افت نور خواهید داشت و یا نیاز به نوردهی های بالا دارید یا استفاده از فلش که قصه آن طولانیست. و همه اینها در حالیست که بتوانید به نحوی کنترل آپرچر را به دست بگیرید. بنده یک لنز 55-18 دسته دوم و خراب(موتور فکوس خراب بوده) با قیمت کم تهیه کردم و با باز کردن انتهای آن و کمی لحیم کاری و استفاده از کابل فلت ، ارتباط بین بدنه و لنز را در حالت معکوس برقرار کردم اما در برند نیکون فکر میکنم چنین کاری امکان پذیر نباشد. این را بگویم که لنز شما هر چه وایدتر باشد، در استفاده به صورت معکوس بزرگنمایی بیشتری خواهد داشت و در فوکال 18 آن تقریبا بزرگنمایی نزدیک به 5:1 دارید. در فوکال 24 و 28 هم چیزی حدود 2:1 .
    ویرایش توسط MohammadH : Tuesday 26 February 2013 در ساعت 09:39 دلیل: تصحیح

تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط MohammadH نمایش پست ها
    بنده یک لنز 55-18 دسته دوم و خراب(موتور فکوس خراب بوده) با قیمت کم تهیه کردم و با باز کردن انتهای آن و کمی لحیم کاری و استفاده از کابل فلت ، ارتباط بین بدنه و لنز را در حالت معکوس برقرار کردم اما در برند کنون فکر میکنم چنین کاری امکان پذیر نباشد. .
    سلام
    "برند کنن" در جمله بالا به نظرم اشتباه تایپی باشد. در برند کنن انتقال اتصالات ته دوربین به سر دوربین و استفاده از اتوفوکوس و تنظیم اپرچر، میسر است.
    ارادت
    MohammadH و mohammad.baruji تشکر می‌کنند.

كاربر فعال MohammadH آواتار ها
    تشکر کرده
    5292

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سلام
    "برند کنن" در جمله بالا به نظرم اشتباه تایپی باشد. در برند کنن انتقال اتصالات ته دوربین به سر دوربین و استفاده از اتوفوکوس و تنظیم اپرچر، میسر است.
    ارادت
    درست میفرمایید جناب چگینی. اشتباه تایپی بود .
    تصحیح شد.
    Dariush Chegini و mohammad.baruji تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    2206

ماشالله هزار ماشالله بروبچ از خود شرکت سازنده هم بیشتر اطلاعات دارن
    بیایین یه کمپانی تولید دوربین بزنیم
    یکم شوخی برایی تغییر جو.

آقا دیگه دلم قرص شد که فیلمبرداریش 20دقیقه هستش چون یکی از دوستان منو به سایت نیکون ارجاع داد و تو اون سایت نوشته بود که حداکثر زمان فیلمبرداریش20دقیقس.
    یکی از دوستان گفتن فیلمبرداریش چندان جالب نیستش و در این بازخورد بهتره عرض کنم که،
    دوربین کامپکت من تمام اتوماتیک بود و هیچ کاری نمیشد رو فیلمبرداری کرد و تنها تنظیم دستیش هم تو حالت عکاسی وایت بالانس و ایزو بود و بس
    تعریف از خود نباشه من با همین حال هم خیلی هارو حیرت زده کردم و ب این اعتقاد دارم که شاید یا شخصی با موبایلش هم بتونه بهتر از مایی ک دس ب دوربینیم عکس بگیره
    همه چی بستگی به خودت داره
    فریم ریت بالا برای کار های حرفه ای خوبه اما همین 30فریم 5100میتونه برای فیلمای شخصی کافی باشه و نیاز های منو برطرف کنه.
    دوس داشتم تنظیماتی که قبلا نام بردم(شاتر،دیاف،ایزو و ...) رو بشه تو حالت فیلبرداری کنترل کرد اما اینطوری که دوستان فرمایش میکنن این امکانات وجود نداره و البته چندان هم انتظار نمیره داشته باشه چون یه دوربین عکاسیه و هر روزی هم من این دوربینو خریدم سعی نمیکنم باش فیلم بگیرم چون میدونم برای شاتر و سنسورش بسیار ضرر داره.

ممنون از بچه هایی که وقتشونو میزارن و اطلاعاتشونو در اختیار من و دیگر دوستان میزارن
    من تصمیم این شد که فعلانه همین 5100رو با همون18-55بخرم اما برای بعد ها یه لنز میخوام برای به تصویر کشیدن فواصل دورتر.
    از نظر شما چه لنزی تا رنج قیمت800میتونه برام خوب باشه؟

صفحه 4 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین