صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 30
Like Tree107تشکر

موضوع: Tamron 90mm macro یا Nikon Macro 105 f:2.8D کدوم بهتره ؟

كاربر فعال morteza khademy آواتار ها
    تشکر کرده
    7060

من 105 جدید رو دارم و میشه گفت که یکی از شارپ ترین لنز های دنیاست و اصلا نمیشه براش حرف در آورد.
    البته 90 تامرون هم لنز بسیار بسیار خوبیه و ارزش بالایی در برابر قیمت داره. شما 90 تامرون دسته دو رو حدودا نصف قیمت 105 میتونید بخرید ولی از نظر کیفیت میشه گفت که کیفیت 105 جدید نیکون هم 2 برابر 90 تامرون نیست.
    vahid_ba، payman_sh، D.Daneshmand و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پشت این پنجره جز هیچ بزرگ ، هیچ نیست!

canon Eos 6D +canon ef 17-40 f4 L+ canon ef 50 f1.8 stm+canon ef 100mm f2.8 L macro+ avanar 135 f2.8+ zenitar 50mm f2

كاربر بسیار فعال Madjidm آواتار ها
    تشکر کرده
    7162

سلام و احترام دوست عزیز
    اصولا لنزهای ماکرو لنزهای شارپ و خوبی هستند که این شامل تامرون 90 و نیکون 105 هم می شود
    لنز 105 روی کراپ نیکون حدود 25 میلیمتر فوکال بلندتر ایجاد خواهد کرد که احتمالا تاثیر ملموسی در چگونگی محو شدن بکگراند خواهد داشت همچنین تفاوت غیرملموسی در فاصله عکاسی ماکرو طبیعت، به شرط اینکه شارپنس این نمونه نسبتا قدیمی با نمونه جدید برابر باشد و به شرط منصفانه بودن قیمت برنده این لنز خواهد بود و این چیزی است که نیازمند بررسی دقیقتر و یا استفاده از دوستان نیکونی باتجربه تر که لنز را می شناسند خواهد داشت.اگر ورژن جدید 105 را تهیه کنید که بهترین انتخاب در این فوکالها خواهد بود.
    نکته دیگر لنز 105 سیگما است که می تواند برای شما مطرح باشد کارهای خوبی هم از این لنز دیده شده است مثل :
    http://aks.akkasee.com/photos/67780/...Type%253ADESC&
    و بسیاری آثار خوب دیگر

و در نهایت تامرون 90:
    این لنز هم لنز خوبیست ، در حال سهیل شهبازی و شهرام خانی و علی اکبرخندان و امید میرشمسی از این لنز استفاده می کنند که کارهای زیبای آنها را دیده اید، بنابر این با توجه به اینکه مرتضی خادمی عزیز هم با 105 نیکون عکاسی می کند و ایمان مهرآبادی با 100 کنون بنابراین باید بگوییم در بین ماکروکاران فعال فروم اکثریت با تامرون 90 است!!

اما در نهایت پیشنهاد من در عکاسی ماکرو طبیعت هیچکدام نیست پیشنهاد من لنز 150 میلیمتری سیگماست لنزی که در طبیعت بیشتر از آن لذت خواهید برد و پرتره های آن هم نسبتا خوب هستند(شخصا پرتره این لنز را امتحان کردم قطعا از فاصله دورتری هم باید عکاسی کنید - پرتره 100 کنون که عالیست پرتره 90 تامرون و نیکو105 را دقیقا نمیدانم)

پ ن : البته باید اشاره کنم که که لنز ماکرو که در لیست خرید من قرار دارد بدون شک لنز 180 میلیمتری خواهد بود

موفق باشید
    ویرایش توسط Madjidm : Tuesday 20 November 2012 در ساعت 08:25
    adeliry، amirfox، lamagra و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    گزینه تشکر برای عکس خوب است نه عکاس آشنا!
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.

كاربر فعال morteza khademy آواتار ها
    تشکر کرده
    7060

180 ال کنون که تو لیست همه ی کنونی هاست جناب مومنی مقدم و همچنین 180 جدید سیگما در لیست نیکونی ها.
    در مورد پرتره ی 105 نیکون من حتی احساس میکنم که پرتره ی این لنز از ماکروی اون بهتره!!!
    adeliry، Madjidm و vahid_ba تشکر می‌کنند.
    پشت این پنجره جز هیچ بزرگ ، هیچ نیست!

canon Eos 6D +canon ef 17-40 f4 L+ canon ef 50 f1.8 stm+canon ef 100mm f2.8 L macro+ avanar 135 f2.8+ zenitar 50mm f2

كاربر همراه maziyarsh آواتار ها
    تشکر کرده
    763

سلام دوست عزیز
    در مورد خرید لنز ماکرو به نظر من نیکون بهتره .
    Nikon Afd 105mm f2.8 d macro
    من با این لنز پرتره بیشتر گرفتم.لنز بسیار عالی هست.
    تامرون رو امتحان نکردم.ولی نیکون خیلی عالیه
    Madjidm و vahid_ba تشکر می‌کنند.
    Nikon D300

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

برتری های لنز 105 قدیمی در مقدار ناچیزی شارپنس بیشتر و کیفیت ساخت بهتر خلاصه میشه.اما اگر استفاده ثانویه اون(در اینجا پرتره) مد نظر باشه باید این نکته رو لحاظ کرد که 105 قدیم 7پره دیافراگم داره و 90تامرون 9پره.این مورد مسلما روی شکل بوکه تاثیر گذار خواهد بود.
    پیشنهاد من اینه:بین 90 تامرون و 105 های قدیم نیکون و سیگما هرکدام ارزانتر بود رو بخرید.
    adeliry، Madjidm، vahid_ba و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

تشکر کرده
    763

از لحاظ بوکه . بوکه نیکون خیلی جالبه .زیاد به اطلاعات روی کاغذ اعتماد نکنید.در تست عملی ببینید بهتره
    vahid_ba و morteza khademy تشکر می‌کنند.
    Nikon D300

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط maziyarsh نمایش پست ها
    از لحاظ بوکه . بوکه نیکون خیلی جالبه .زیاد به اطلاعات روی کاغذ اعتماد نکنید.در تست عملی ببینید بهتره
    تست روی کاغذ نیست!!!!!! تعداد blade یا تیغه های دیافراگم در 90 تامرون 9 تا است و در 105D این تیغه ها 7 تا است.
    تیغه دیافراگم که روی کاغذ نیست
    تعداد بیشتر یعنی بوکه نرم تر و زیباتر

یکی از بدی های 90 تامرون فوکوس بسیار کند آن است یعنی تقریباً باید اوتوفوکوس را فراموش کنید! اما انصافاً منوال فوکوس بسیار روان و خوبی دارد.
    adeliry، lamagra، vahid_ba و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    763

تعداد بیشتر تیغه دیافراگم که باعث بوکه نرمی میشه رو همه میدونن.شما درست می فرمایید ولی نیکون کجا . تامرون کجا.اگه با نیکون حتی ورژن قدیمی تره از این که منوال هست کار کنید دیگه با تامرون کار نمیکنید.
    vahid_ba و morteza khademy تشکر می‌کنند.
    Nikon D300

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط maziyarsh نمایش پست ها
    تعداد بیشتر تیغه دیافراگم که باعث بوکه نرمی میشه رو همه میدونن.شما درست می فرمایید ولی نیکون کجا . تامرون کجا.اگه با نیکون حتی ورژن قدیمی تره از این که منوال هست کار کنید دیگه با تامرون کار نمیکنید.
    انصافاً من با نسخه D این لنز کار نکردم به قول شما بعید نیست که کیفیت بهتری داشته باشد اما تکلیف بوکه برای استفاده پرتره مشخص است.
    maziyarsh، vahid_ba و morteza khademy تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

البته سهیل جان لنز من هم که یکی از جدیدترین لنزهای ماکروست فوکوس کندی داره.کلا لنزهای ماکرو فوکوس کندی دارند.اگر هم فوکوس سریعی داشت فکر میکنم برای من و شما و خیلی ماکرو گرافهای دیگه فرقی نمیکرد! چون فکر کنم همه ما 90 درصد اوقات دستی فوکوس میکنیم.
    این مورد رو هم درباره 105 قدیم مد نظر داشته باشید که این لنز دیگه تولید نمیشه و بعدها شاید برای فروش اون اگر قصدش رو داشتید به مشکل بر بخورید.البته نا گفته نماند حرکت جلوی لنز و بیرون اومدنش هم نصف تامرون و سیگماست.
    vahid_ba، morteza khademy و shahbazi تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین