صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 17
Like Tree24تشکر

موضوع: Panasonic FZ200 یا Fujifilm X-S1

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

Smile Panasonic FZ200 یا Fujifilm X-S1

لطفا نظرتون رو در مورد مزایا و معایب این دو دوربین نسبت به هم بیان کنید با تشکر
    hkhaghani تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

من هم چندي قبل يك چنين دوراهي گير كردم اما موجود نبودن fz200 تصميم گيري رو آسون كرد.

ديافراگم 2.8 در پاناسونيك چه مزيتي نسبت به 5.6 در فوجي براي شما خواهد داشت ؟

درسته كه دو استاپ اختلاف اسمي دارند اما نتيجه چيست ؟

تاثير ديافراگم بازتر در عمق ميدان و نور گيري‌ست . در عمل اين اختلاف دو استاپي در هر دو مورد مذكور به يك استاپ ميرسه . چرا ؟

در نور گيري با توجه به اينكه X-s1 از نظر كنترل نويز حدودا يك استاپ بهتر عمل ميكنه ، اختلاف به يك استاپ ميرسه.

در عمق ميدان هم اف 5.6 در يك فاصله كانوني واحد از سنسور دو سوم اينچي مانند اف 4 است از سنسور هاي موجود در سوپر زومهاي رايج بازار با سايز 1/2.3 اينچ. فوجي xs1 كراپ 4 است و fz200 كراپ حدودا 5.6

به طور كلي مكانيسم لرزش گيري دوربينهاي پاناسونيك از بهترينهاي موجود است و نديد حدس ميزنم در مورد اين دو دوربين هم برتري با fz200 باشد.

ظاهر هم كه فوجي كاملا چهره‌ی يك DSLR رو داره كه نميدونم واسه شما مزيت باشه يا عيب .

با مطالبي كه خوندم فكر نكنم واسه كار تخصصي پرتره و آتليه بخوايد كه اين موضوع مجددا ضرورت رفتن به سمت فوجي رو منتفي ميكند.

در مورد سرعت و صحت فوكوس هم باز در اين دو مدل برتري با پاناسونيك هست. احتمالا وضعيت فيلمبرداري بهتري هم داشته باشد.

رينگ زوم در فوجي يك مزيت است.

در كل من در اين فوجي شارپنس پدرانش رو نديدم و دل زدم يه جورايي . اگر fz200 موجود باشه و قيمت معقولي داشته باشه واسه چيزايي كه شما گفتي انتخاب بهتريست.
    MahBaz، persian.boy، ehsan+ و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    FD master

كاربر فعال ehsan+ آواتار ها
    تشکر کرده
    1367

بین این 2تا من نظرم با fz200 هست بدون در نظر گرفتن فاکتور قیمت.

هر چند برای کسی که دیاف 2.8 در 600 براش یه فاکتور نباشه فوجی گزینه بهتری هست.
    این مورد رو هم در نظر بگیرید که شما با کمی بیشتر از 2 میلیون هم میتونید به dslr دست دوم و یه لنز زوم تهیه کنید(اگه دیاف 2.8 در 600 براتون خیلی مهم نباشه)و با کراپ کردن تصویر به کادر مورد نظر برسید.چون وضعیت نویزی در سوپر زوم ها به خاطر کوچک بودن سنسور خیلی با dslr ها فرق داره.
    MahBaz، persian.boy، hkhaghani و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    در مملکتی که امضا حتما باید خط خطی باشه و یا اشکال هندسی داشته باشه و نمیشه اسم و فامیلت رو با دست خط خودت به عنوان امضا بنویسی ،نمی دونم چه امضایی بذارم پس انگشت میزنم

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

وضعیت نویزی FZ200 حدود یک استاپ نویزی تر از نمونه فوجی است .
    و آنهم به خاطر بزرگتر بودن سنسور نمونه فوجی است :
    ( توضیح اینکه اندازه سنسور FZ200 با FZ150 یکی است و X10 با X-S1 )

untitled12.JPG

اما FZ200 تصویر شارپتری را ارایه می دهد .
    از نظر من عمق رنگ و داینامیک رنج هر دو بسیار به هم نزدیک است .
    عمده مزیت FZ200 دیافراگم 2.8 آن در کل بازه زوم است .
    و بدترین نکته آن : عدم خدمات فروش مناسب و تجهیزات جانبی ( داخل ایران ) است .
    .
    اگر این دوربین با قیمت مناسب و نزدیک به نمونه فوجی ارائه شود ، من برتری را به FZ200 میدهم .
    ولی اگر اختلاف قیمت این دو دوربین حدود پانصدهزار تومان باشد ، به نظر من ارزش خرید ندارد و برتری بی چون و چرا با X-S1 خواهد بود .
    چرا که مزیت موجود به هیچ وجه در حد این مقدار اختلاف قیمت نیست و این مقدار اختلاق این دو دوربین نیست .

و البته یک نکته اینکه فوجی در ایران نمایندگی رسمی ای دارد که فعال است و خدمات نسبتا مناسبی ارایه میدهد .
    ویرایش توسط کوروش : Sunday 20 January 2013 در ساعت 15:34
    MahBaz، persian.boy، ehsan+ و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال bahri-d آواتار ها
    تشکر کرده
    263

قیمت fz200 با توجه به قیمت دلاریش باید حدود 1700 تومن باشه .

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

Smile

تو تاپیک دیگری مطالبی در مورد این دو دوربین گفته شد که چون مدیران منتقل نکردن این جا نقل قول میکنم....

نقل قول نوشته اصلی توسط bidari نمایش پست ها

در کل من Panasonic FZ200 رو به این دوربین و البته کل دوربین های سوپرزوم ترجیح میدم از امکانات مختلفی که داره بگیرید تا لنز 600 میلیمتر با دیافراگم 2.8 که فوق العادست و از 1000 میلیمتر یا 1200 میلیمتر با اون دیافراگم بسته بیشتر برای من کاربرد داره ......

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza khademy نمایش پست ها
    دیاف 2.8 مزیت خوبیه ولی باور کنید 600 میلی متر برای حیات وحش کمه و اگه برای عکس های عمومی میخواید و پرتره فکر کنم یه بادی ساده و یه لنز 55-250 کیفیتی بهتر از پاناسونیک اف زد 200 بده!!!! شخصا این پاناسونیک رو با این قیمت توجیه اقتصادی و حرفه ای براش نمیبینم.
    قبلا هم گفتم که سوپر زوم ها رو کلا فقط به لنز تله ببینید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    من به جناب بیداری به جای FZ200 دوربین X-S1 رو پیشنهاد می دم . ( البته یکی از ایرادات این دوربین نیز کندی فوکوس به ویژه در انتهای بازه است ) . اما کیفیت خروجی خوبی دارد .
    یکی به خاطر قیمت بهتر .
    دوم به خاطر اینکه متاسفانه تجهیزات دوربین های پاناسونیک ، به ندرت پیدا می شوند و اینطور که شنیدم خدمات پس از فروش مناسبی نیز در ایران ارایه نمی شود.
    و وقتی FZ150 را هم اکنون نزدیک به 1500 میدهند ، باید دید که FZ200 را چند خواهند داد ؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط bidari نمایش پست ها
    با تشکر از شما آقا کوروش

باید بگم که X-S1 هم دوربین بسیار خوبی است ، قیمت اون که فکر میکنم حدود1400 هست و مناسبه و سنسور بزرگتر ،اگر اشتباه نکم حدود 2 برابر که به نظر من تاثیر چندانی در عکاسیم نداره چون نه میتونم باهاش عکاسی نقطه ای ستاره با کیفیت بگیرم(با توجه به سنسور به عنوان مثال D5200 که حدود 13 برابر هست و البته قطعا استفاده از لنز های دیافراگم باز) نه اینکه اصلا بقیه عکسام رو در تاریکی میگیرم و اکثر عکسام در نور کامل و در طبیعت هست که خیلی وضعیت نویز در ایزو 100در این حالت فرقی ندارد ، ولی وزن بسیار زیاد نزدیک 1 کیلو و فیلم برداری 30fps در فول اچ دی و لنز با دیافراگم متغیر و البته فوکوس کند در رنج های بالا بر خلاف Fz200 که در تست های مختلف فوکوس بسیار سریعی داشته ، همه و همه آدم و ترقیب میکنه به سمت FZ200 مخصوصا با اون دیافراگم 2.8 در 600 میلی متر.......

البته بنده تا 2 میلیون تومن حاضرم براش بدم ولی بیشتر از اون حق با شماست.....

درمورد600میلی متر باید بگم که بنده لنزی در همین حدود زوم می خوام یعنی در حدی که نیاز به سه پایه نباشه حالا اگه 800 بود که چه بهتر ولی تا رنج حدود 800 میلیمتر هیچ دوربینی با کیفیت لنز FZ200 نیست (به جز لایکا) و نکته دیگه اینکه دنبال پرنده گرافی و حیاط وحش هم نیستم که1000تا 1200 میلیمتر لازم داشته باشم....واینکه با توجه به بدست آوردن رنج600 که معادل 400 در APS-C نیکون است این دوربین رو انتخاب کردم وگر نه شک نکنید جزء اولین خریدارای D5200 بودم.....

تو این چند مطلبی که دوستان از دیروز در این تاپیک نوشتن چند تا نکته خیلی خوب دیده میشه.....

درمورد FZ200

1- سیستم فوکوس FZ200 خیلی سریع تر و دقیق تر از S-X1 هست.....

2-سیستم لرزشگیر پاناسونیک از بهترین لرزشگیر های موجود در بازار هست و بهتر از S-X1.....

3- فیلم برداری FZ200 بهتر از S-X1 هست....

4- لنز FZ200 حدود 2 استاپ از S-X1 سریعتر هست.....

5- تصاویر FZ200 شارپتر از S-X1 هست....

6-

در مورد S-X1

1- ظاهر حرفه ای تر و داشتن رینگ زوم و فوکوس....

2- سنسور بزرگتر که یک استاپ قوی تر هست......

3-قیمت پایین تر حدود1400 در مقابل Fz200 که هنوز نیومده ولی حدود2000 شاید قیمت بخوره......

4-خدمات پس از فروش بهتر در دوربین فوجی.....

اما نظر من:

در مورد سنسور که لنز مشخص هست که 2 استاپ بهتر بودن لنز پاناسونیک و 1 استاپ بهتر بودن سنسور فوجی نهایتا به برتری پاناسونیک با یک استاپ می شود....

دقت و سرعت فوکوس و لرزشگیر هم که پاناسونیک بهتره و همچنین کیفیت فیلم برداری و شاپنس که اینا هم برام خیلی مهمه.....

در مورد ظاهر هم که به نظر من FZ200 ظاهر خیلی خوبی داره (کافیه به تاپیک این دوربین مراجعه کنید)

و خدمات پس از فروش که اصلا برام مهم نیست چون خیرشون به ما نرسیده ،فرضا خراب بشه هم مراکز تعمیر انواع دوربین زیاده که با بانیان قرارداد دارند...

اما،اما قیمت و اصلا موجودیت این دوربین که فعلا در هاله ای از ابهام هست......

دوستان اگر در مورد شیوه های خرید این دوربین هم بحث بشه خیلی خوبه....

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

دوست عزیز .
    همه مطالب گفته شده اند و مطالب بسیاری نیز در ریویوها موجودند .
    در نهایت این شما هستید که انتخاب می کنید .
    در نهایت هر دوربینی در یک سری چیزها برتری داره و در یک سری چیزها نه .
    باید ببینید که نیازهای شما چیست ؟
    اگر به دیافراگم باز نیاز دارید ، انتخاب معلوم خواهد شد . اگر به تنظیمات دستی نیاز دارید ، نیز .
    مثلن اگر شما در محیطهای کم نور عکاسی میکنید این میزان گشودگی دیافراگم ضروری است . ولی اگر فقط برای عمق میدان به این گشودگی نیاز دارید ، غیر ضروری .
    چرا که در حالت تله های بلند ، به هر حال عمق میدان بسیار کم خواهد شد .
    اگر به دوربینی کم نویز نیاز دارید . اگر به زوم بیشتر نیاز دارید . و در نهایت مسایل مادی .
    .
    و در نهایت اینکه گاهی یک دوربین فارغ از همه این حسابهای دو دو تا ، به دل آدم می نشیند . اگر چنین است که به نظر می آید اینطور است ، خیلی به خود تردید راه ندهید .
    .
    بقیه مطالب نظرهای شخصی خواهد بود.
    .
    مثلن نظر شخصی من این است که من فکر میکنم اگر قرار باشد با مبلغ دو میلیون تومان یک بریج بگیریم ، هرگز ارزش ندارد . با چنین مبلغی بی هیچ شکی D5100 میخریدم . حدود 1900 .
    مگر اینکه برای کسی لنز زوم خیلی اهمیت داشته باشد و نیاز مبرمی به تله های بلند داشته باشد و این موضوع جنبه حیاتی برای کار و نیازهای او داشته باشد .
    اما باید بدانید که کیفیت و خروجی تصویر این دو ، بسیار بسیار تفاوت خواهد داشت و باید دید که این ارزش قیمت را دارد یا خیر ؟
    به طور مثال من با احتساب قیمت های کنونی ، اگر این دوربین بین 1300 تا 1400 قیمت گذاری شود ، برای آن ارزش خرید قائل هستم . نه بیشتر .
    اما با همه تفاصیل تصمیم نهایی با شماست .
    MahBaz، ehsan+، viva_utopia و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    117

دوستان من نمیدونم کجا باید سوالم رو مطرح کنم
    بین این دو گزینه برتری ازآن کدام مدل خواهد بود؟
    Fuji HS50
    Fuji X-S1
    ممنون میشم اگه جواب بدین و راهنماییم کنید....

كاربر فعال bahri-d آواتار ها
    تشکر کرده
    263

شکی نیست که xs-1 بهتره ولی متاسفانه قیمتش یه دفعه 600 700 تومن گرون شده
    mehrashkan تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    117

نقل قول نوشته اصلی توسط bahri-d نمایش پست ها
    شکی نیست که xs-1 بهتره ولی متاسفانه قیمتش یه دفعه 600 700 تومن گرون شده
    دوست عزیز خیلی ممنون از جواب شما
    میشه بفرمایید به چه دلایلی X-s1 از Hs 50 بهتره؟ در واقع مزایاش نسبت به HS 50 چیه؟ ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین