صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 15
Like Tree77تشکر

موضوع: لنز EF-35mm f/2 IS USM یا دوربین Fuji X100S !!!

كاربر ويژه farsad آواتار ها
    تشکر کرده
    7124

پیش فرض لنز EF-35mm f/2 IS USM یا دوربین Fuji X100S !!!

سلام

لنز EF-35mm f/2 IS USM یا دوربین Fuji X100S ؟ مسئله این است!!!

جریان اینه که یک سال هست که با یک لنز 24mm f/2.8 و یک 50mm f/1.4 عکاسی میکنم. البته در کنارش یک ماکرو ۱۰۰ هم دارم و در آینده به احتمال زیاد یک ۷۰-۲۰۰ ورژن جدید هم بگیرم. تو این مدت که عکاسی میکردم همیشه مشکلم این بود ۲۴ واید و ۵۰ بسته بود!! این شد که تصمیم گرفتم یک EF-35mm f/2 IS USM به قیمت ۸۰۰ دلار از آمریکا بخرم که تا دو روز دیگه به دستم میرسه!
    دیروز که رویوهایی X100S که آقای روشن لینک داده بودن رو نگاه میکردم ناگهان به ذهنم رسید که خب چه کاریه!! به جای لنز این دوربین رو میخریدم!! که یک لنز ۲۳ میلیمتر دیاف ۲ داره و از نظر فوکال میشه معادل ۳۵ در فول فریم.

قیمتشون خیلی با هم اختلاف داره ولی از اونجایی که تجهیزات عکاسی در ترکیه گرون هست لنز رو در صورتیکه نو باشه با قیمت خیلی خوب و نزدیک به X100S میتونم بفروشم. و یک X100S از آمریکا سفارش بدم.
    دوستان دیگه تقریبا نوع عکاسی من رو هم میدونند. تقریبا ۳۰ درصد خیابانی و بقیه هم عکس های مثلا فاین آرت و سرکاری البته تو خیابون! و گاهی هم منظره که به این لنز ربطی نداره!

مزایای لنز برای من:
    داشتن ۴ استاپ لرزشگیر! خیلی دوست دارم که تو عکس هایی که میگیرم تا حدودی حرکت وجود داشته باشه و خیلی فیکس نباشه. به همین خاطر به جای ورژن ۱.۴ لنز ۳۵ میلیمتر این لنز رو انتخاب کردم. که لرزشگیرش واقعا کمک میکنه.
    عمق میدان کمتر بر روی فول فریم که خیلی هم مهم نیست!
    خروجی عالی لنز و 5D MIII که جهت چاپ های بزرگ در آینده خیلی لازم و مهمه. و البته میتونم از ۴ استاپ ایزوی کمتر استفاده کنم که نکته خیلی مهمی هست.

مزایای دوربین برای من:
    داشتن یک دوربین جمع و جور برای مواقعی که نمیتونم تجهیزات سنگین حمل کنم.
    استفاده به عنوان دوربین دوم. مخصوصا اگر ۷۰-۲۰۰ بگیرم.
    از نظر ابعاد و شکل ظاهری برای عکاسی خیابانی بهتره
    دوستش دارم!!

خلاصه اینکه تقریبا به نظر خودم مزایای هر دو برابر هست! و اینه که اصلا نمیدون چه کنم! و میخوام نظر دوستان رو بدونم.

شما اگر بودید کدوم رو انتخاب میکردین؟ به چه دلیل؟!
    yaghoobi، Madjidm، کوروش و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرساد غفاریان
    farsad.me
    فوتوبلاگ: TrappedLight.net

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

من دوربین را انتخاب می‌کردم .
    برای عکاسی خیابانی و مستند ، عالی است .
    و مهم‌تر از همه اندازه مناسب که باعث حساسیت کمتر سوژه‌ها و نگهبان‌ها می‌شود !
    Persian، yaghoobi، farsad و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

فرساد جان شما که عکاس با تجربه ای هستید.منتها سوالی که اینجا مطرحه اینه که وزن و اندازه تجهیزات براتون مهمه یا خیر؟ اینکه بدنه بزرگ و سنگینی مثل مارک 3 رو همراه داشته باشید(که گاهی اوقات هم نمیشه واقعا) یا بدنه ظریف و کوچک ایکس 100اس؟(که اکثر اوقات به نظرم میشه اون رو همراه داشت)
    اگر من جای شما بودم ایکس 100 رو انتخاب میکردم به خاطر کوچک بودن و همراه بودنش.
    yaghoobi، farsad و M. Beyrami تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

تشکر کرده
    7124

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    فرساد جان شما که عکاس با تجربه ای هستید.منتها سوالی که اینجا مطرحه اینه که وزن و اندازه تجهیزات براتون مهمه یا خیر؟ اینکه بدنه بزرگ و سنگینی مثل مارک 3 رو همراه داشته باشید(که گاهی اوقات هم نمیشه واقعا) یا بدنه ظریف و کوچک ایکس 100اس؟(که اکثر اوقات به نظرم میشه اون رو همراه داشت)
    اگر من جای شما بودم ایکس 100 رو انتخاب میکردم به خاطر کوچک بودن و همراه بودنش.
    ممنون. من الان خیلی با وزن و حمل تجهیزاتم مشکلی ندارم و از اونجایی که کیفیت چاپ هم برام مهم هست و امیدوارم که در آینده از مجموعه عکس هایی که دارم بتونم استفاده حرفه ای بکنم تا حدودی خودم لنز رو بیشتر ترجیح میدم مخصوصا که ۴ استاپ لرزشگیر داره و مطمئنا سرعت فکوس بهتری هم خواهم داشت. ولی x100s هم خیلی دوربین خوبیست و البته طبق رویوها سرعت فکوس و کیفیت تصویرش نسبت به نسخه قبل خیلی بهتر شده.
    البته اگر هم تصمیم بر خرید x100s بشه مطمئنا در اکثر مواقع دو دوربین رو با هم همراه خواهم داشت و از ایکس صد به عنوان دوربین دوم استفاده میکنم.
    lamagra و کوروش تشکر می‌کنند.
    فرساد غفاریان
    farsad.me

كاربر همراه alir. آواتار ها
    تشکر کرده
    627

اگر فولوس ! موجود است هر دوتا رو بخرید
    ME، farsad، Nima Sadigh و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

یک برهه ای اینقدر از وزن 7دی و لنزهام عاجز بودم که رفتم نکس خریدم که واقعا به داد رسید.اگر نکس رو نداشتم یک روزهایی اصلا عکاسی نمیکردم.
    اگر با وزن و حمل مارک 3 مشکلی ندارید دیگه به نظرم دلیلی برای ایکس 100 نمیمونه.ایکس 100 با لنز فیکسش برای خودم جذابیت نداره اما هرچقدر هم وضعیت فوکوس و خروجی و دقتش بالا رفته باشه قابل قیاس با مارک 3 نیست.جذابیت این رده از دوربینها قبل از هر چیز به نظرم وزن و اندازه اونهاست که در مورد شما انگار خیلی مهم نیست.
    اگر بودجه به قدر کفایت داشته باشید به نظرم بهترین کار داشتن هر دو هست.این دیگه بر میگرده به اولویت بندی خودتون که کدام رو ارجح ببینید.
    farsad، Nima Sadigh، M. Beyrami و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر بسیار فعال Madjidm آواتار ها
    تشکر کرده
    7162

تقریبا ۳۰ درصد خیابانی و بقیه هم عکس های مثلا فاین آرت و سرکاری البته تو خیابون
    خروجی عالی لنز و 5D MIII که جهت چاپ های بزرگ در آینده خیلی لازم و مهمه. و البته میتونم از ۴ استاپ ایزوی کمتر استفاده کنم که نکته خیلی مهمی هست.
    فرساد جان شما میزان نسبتا زیادی عکاسی خیابانی دارید و همچنین کیفیت عکسها برایتان بسیار مهم است و خود این دو نکته تصمیم گیری را سخت می کند
    قطعا خروجی دوربین اصلی و توانایی آن بهتر است اما اگر خروجی این دوربین شما را راضی کند و برای چاپ مناسب باشد(گرچه ایده آل نباشد و بعدا حسرت نخورید) خرید دوربین دوم بهتر خواهد بود چرا که حمل و نقل آن درخیابان به مراتب بهتر از حمل یک کوله تجهیزات خواهد بود.
    از طرفی اگر حمل کوله مانع عکاسی درست و حسابی باشد و یا کمتر با آن بیرون بروید باز هم خرید لنز بهره چندانی ندارد
    اما اگر با داشتن کوله همان بهره را داشته باشید صرف با خرید لنز خواهد بود.

من اگر ایران بودید خرید دوربین دوم را پیشنهاد می کردم
    اما در آنجا یا کشور بعدیرا فقط شما می دانید.

موفق باشین
    farsad، M.Mobin و کوروش تشکر می‌کنند.
    گزینه تشکر برای عکس خوب است نه عکاس آشنا!
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

من در ادامه صحبتهای دوستان اضافه کنم که سبک عکاسی خیابانی شما نیز در انتخابتان مهم است. به عنوان مثال برخی با بستن یک کادر خاص و انتظار برای لحظه ی موعود عکس خود را می گیرند و برخی بدون نگاه کردن به ویزور با اتوفوکوس(یا حتی بدون اتوفوکوس). اختلاف دو دوربین در سیستم اتو فوکوس و ترکینگ کم نیست!
    یادتان نرود اگر با f/2 و اپچرهای مشابه زیاد عکس می گیرید، نیم نگاهی هم به کیفیت بوکه ی لنز ها داشته باشید.

یک تفاوت دیگه که یادم رفته بود اشاره کنم: صدای شاتر دو دوربین نیز شاید در عکاسی خیابانی تعیین کننده باشد. من در محیطهای خلوت از صدای زیاد شاتر دوربینم می ترسم. در حالی که در خیابانهای شلوغ و متراکم صدای dslr ام مزاحمتی ندارد.
    ویرایش توسط Nima Sadigh : Friday 12 July 2013 در ساعت 17:16 دلیل: اضافه کردن خط آخر
    farsad تشکر می‌کند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

تشکر کرده
    7124

نقل قول نوشته اصلی توسط Madjidm نمایش پست ها
    فرساد جان شما میزان نسبتا زیادی عکاسی خیابانی دارید و همچنین کیفیت عکسها برایتان بسیار مهم است و خود این دو نکته تصمیم گیری را سخت می کند
    قطعا خروجی دوربین اصلی و توانایی آن بهتر است اما اگر خروجی این دوربین شما را راضی کند و برای چاپ مناسب باشد(گرچه ایده آل نباشد و بعدا حسرت نخورید) خرید دوربین دوم بهتر خواهد بود چرا که حمل و نقل آن درخیابان به مراتب بهتر از حمل یک کوله تجهیزات خواهد بود.
    از طرفی اگر حمل کوله مانع عکاسی درست و حسابی باشد و یا کمتر با آن بیرون بروید باز هم خرید لنز بهره چندانی ندارد
    اما اگر با داشتن کوله همان بهره را داشته باشید صرف با خرید لنز خواهد بود.

من اگر ایران بودید خرید دوربین دوم را پیشنهاد می کردم
    اما در آنجا یا کشور بعدیرا فقط شما می دانید.

موفق باشین
    ممنون مجید جان. در مورد حمل و نقل و دسترسی به تجهیزات، قبلا با کوله fastpack که دارم مشکل داشتم ولی مدتیست از یک passport sling استفاده میکنم که واقعا عالی و جاداره و با وجود این کیف تعویض لنز خیلی راحت و سریعه و مسلما اگر لنز ۳۵ داشته باشم خیلی کمتر نیاز به تعویض لنز دارم. اینجا تا حالا ابعاد دوربین برام مسئله ساز نبوده ولی به هر حال دوربین کوچک و جمع و جور در عکاسی خیابانی موثر هست.
    یک نکته دیگه اینه که خیلی دوست دارم ۷۰-۲۰۰ بگیرم ولی همچنان به خاطر وزن زیاد و ابعادش به نتیجه نرسیدم. مخصوصا که اکثر عکس هام در خیابان هست و وجود لنز با این ابعاد خیلی مناسب عکاسی در خیابان نیست.
    البته اگر ۷۰-۲۰۰ رو بگیرم به احتمال زیاد لنزهای ۵۰ و ۱۰۰ میلیمتر رو در عکاسی های معمولی شهری همراهم نمیبرم. در این حالت وجود دو بدنه خوبه! ولی فکر نکنم خیلی هم برام تعویض لنز مشکل باشه. ۳۵ میلیمتر باید جواب ۷۰ درصد عکس هام رو بده و برای ۳۰ درصد بقیه هم هر وقت نیاز شد ۷۰-۲۰۰ می‌بندم.

نقل قول نوشته اصلی توسط nima13195 نمایش پست ها
    من در ادامه صحبتهای دوستان اضافه کنم که سبک عکاسی خیابانی شما نیز در انتخابتان مهم است. به عنوان مثال برخی با بستن یک کادر خاص و انتظار برای لحظه ی موعود عکس خود را می گیرند و برخی بدون نگاه کردن به ویزور با اتوفوکوس(یا حتی بدون اتوفوکوس). اختلاف دو دوربین در سیستم اتو فوکوس و ترکینگ کم نیست!
    یادتان نرود اگر با f/2 و اپچرهای مشابه زیاد عکس می گیرید، نیم نگاهی هم به کیفیت بوکه ی لنز ها داشته باشید.
    بیشتر عکس ها رو کادربندی میکنم و در لحظه دلخواهم عکس میگیرم. ولی دارم عکس هایی که بدون نگاه کردن به ویزور گرفتم و اتفاقا تجربه جالبیست.
    Madjidm تشکر می‌کند.
    فرساد غفاریان
    farsad.me

كاربر فعال Bijan.DSLR آواتار ها
    تشکر کرده
    940

جسارتا من هم نظرم رو عرض میکنم
    در ابتدا فرض رو بر این میگذارم که باهم هم عقیده هستیم که 5D mkIII از نظر کیفیت خروجی , اطمینان از فکوس و تنوع لنز های مورد استفاده انتخاب بهتر و در مقابل فوجی فقط سبکتر هست
    من در این مدت که عکاسی رو جدی تر دنبال میکنم به یک نتیجه ای برای خودم رسیدم اینکه : میزان لذتی که در حین انجام عکاسی میبریم و میزان لذتی که بعدا در محیط کار یا منزل از نتیجه ی کار میبریم حداقل در بعضی موارد نسبت مستقیم ندارند ! یعنی چه ؟ یعنی اینکه هر چه دوربین سبکتر و کوچکتر میشود زمان عکاسی آرامش خیال و راحتی فیزیکی بیشتری داریم ولی زمان مشاهده تصاویر در منزل لذت کمتری میبریم (تعداد شات هایی که در فکوس هستند پایین میایند - میزان نویز بالا میرود و ...) و بعکس اگر یک slr سنگین و 3-2 لنز سریع و سنگین همراه داشته باشید در زمان عکاسی (خصوصا برای تازه کاری مثل من) تجربه دردناکی خواهد بود (خصوصا بر روی کتف و گردن !) ولی بعد از بازگشت به منزل از نتیجه کار کاملا راضی خواهیم بود
    بجز این موضوع که اشاره کردم بحث تنبلی های بعدی هم هست ! یعنی رفته رفته متمایل میشوید که دوربین سبکتر رو بیشتر و بیشتر بیرون ببرید و 5D در خانه شروع کند به خاک خوردن (داستانی که من از خیلی از خریداران محصولات بدون آینه شنیدم که البته از نظر آنها تبلیغی بود برای دوربین های بدون اینه ولی چون خودم کیفیت نتیجه کار رو دیده بودم از نظر من فقط تنبلی بود و بس! و کیفیت رو فدای وزن قطعات کرده بودند)

موفق باشید
    ME، farsad، MahBaz و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین