صفحه 2 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 57
Like Tree34تشکر

موضوع: D5200یاD7000؟

كاربر همراه moma.shir آواتار ها
    تشکر کرده
    247

سلام
    دوست عزيز در مورد دوربین های نیکون تجربه ای ندارم ولی بنا به نیاز های شما به نظر من یه نگاه به دوربین های60d,600d,650d و 700d از مارک کنون هم بندازی بد نیست :مواردی چون ال سی دی چرخان ، فیلمبرداری ، صفحه نمایش لمسی و ...
    MEHRDAD.D و mohammad.baruji تشکر می‌کنند.
    محمد علی شیرزاده
    تجهيزات من

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2038

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.baroji نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    ممنون از اینکه حوصله کردیو به نوشته ها و حرفام توجه کردی
    والا من در حقیقت با کنون زیاد حال نمیکنم
    چون در حال حاظر یه کنون دارم یه جورایی برام خشک و یقوره!!!
    نیکون یکم بنظرم جالبتر میاد((اولین تجربه ی اس ال آریه منه))
    والا خودمم موندم چیکار کنم
    ولی ال سی دی برام مهمه((تو شرایط خاص))وگرنه از ویزور حس دیگه ای داره آدم
    از طرفی D7000یه مدل حرفه ای تر و ب قول بچه ها با کلاس تر از سریD5200هستش
    از طرف دیگه پردازنده D5200پیشرفته تر و جدیدتر از اونه
    راجب 60Dاصلا اطلاع ندارم
    خداوکیلی گیج گیجم!!

1 - باورکنید که از خود بنده ی آماتور گرفته تا خیلی از عکاسان حرفه ای سایت ، همه و همه این گیج بودن یا بعبارت دیگر تردید در تصمیم گیری را تجربه کرده ایم.و اگر غیر از این باشد باید تعجب کرد.گزینه های زیاد - هزینه ی بالا - دشواری تغییر برند در آینده و ... باعث میشوند که انتخاب ،سخت و گیج کننده بشود.
    2 - هرکس با توجه به نیازهای خودش انتخاب میکند .بطور کلی بین این دو دوربین d7000 انتخاب سنجیده تری است اما نباید نادیده گرفت که در آینده قرار است چه کسی و چگونه از این انتخاب بهره ببرد.مثلا ممکن است بسیاری از گزینه های هر دو دوربین در معرض گرد و غبار قرار گرفته و یا کم استفاده شود.ولی از نوشته های شما چنین برمی آید که ال سی دی متحرک از اولویت های شماست.از طرفی کلاس بالاتر d7000 و پیامدهای آن مانند خوشدست تر بودن ، چیزی نیست که بشود براحتی قیدش را زد.
    بهمین خاطر بود که بنده در ابتدا دوربینی مانند 60d را پیشنهاد دادم.دوربینی از کلاس بالاتر (هرچند از بعضی جهات مانند سیلینگ بدنه به d7000 نمیرسد) با فیلمبرداری مطلوب تر از d7000 و دارای ال سی دی متحرک و امکانات عکاسی مناسب.
    3 - در صورت امکان شاید بد نباشد که دوربینها را در دست گرفته و از لحاظ قواره و خوشدستی ، آنها را بسنجید.دوربینهای کنون آنچنان هم خشک و بددست نیستند.حتی میتوان گفت که دوربینی مانند 60d بسیار هم طراحی مناسبی دارد.
    4 - بحث لنز و امکانات جانبی عکاسی مانند سه پایه را کم اهمیت درنظر نگیرید.شاید درست نباشد که نسخه شخصی را برای دیگران بپیچم ولی به اعتقاد حقیر ، یک دوربین کارکرده ی سالم همراه با یک لنز با کیفیت بر دوربینی نو همراه با لنزی معمولی تر ارجحیت دارد.
    5 - این دوره را بعنوان یک دوره گذار در نظر بگیرید.از آنجا که با عکاسی بیگانه نیستید حتما تایید میکنید که مفاهیم گسترده و پیچیده ای مانند ترکیب بندی وسایر جنبه های هنری عکاسی- پست پروسس - چاپ و ... پیش روی شماست که تمرین،پشتکار،صرف زمان و انرژی بالایی را میطلبد. پس انتخاب کنید - عکس بگیرید و زندگی کنید
    پوزش بابت زیاده گویی
    MEHRDAD.D، mohammad.baruji و mamed تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

D5300هم بیاد ایران بازم شک دارم از انتخابش با D7000
    در این که شکی نیست. شخصا خودم هم دی 7000 رو انتخاب میکنم ( الان هم دارمش و خیلی راضیم )
    بنا به نیازهات عنوان کردم و چیزهایی که برات ملاکه.
    وگرنه ملاک های خودم تو بدنه، باطری، عملکرد نویزی، کشش حافظه ( بنا به شاخه ای که انتخاب کردم ) هست که واقعا از دی 7000 راضیم.
    mohammad.baruji تشکر می‌کند.

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

نقل قول نوشته اصلی توسط iman536 نمایش پست ها
    1 - باورکنید که از خود بنده ی آماتور گرفته تا خیلی از عکاسان حرفه ای سایت ، همه و همه این گیج بودن یا بعبارت دیگر تردید در تصمیم گیری را تجربه کرده ایم.و اگر غیر از این باشد باید تعجب کرد.گزینه های زیاد - هزینه ی بالا - دشواری تغییر برند در آینده و ... باعث میشوند که انتخاب ،سخت و گیج کننده بشود.
    2 - هرکس با توجه به نیازهای خودش انتخاب میکند .بطور کلی بین این دو دوربین d7000 انتخاب سنجیده تری است اما نباید نادیده گرفت که در آینده قرار است چه کسی و چگونه از این انتخاب بهره ببرد.مثلا ممکن است بسیاری از گزینه های هر دو دوربین در معرض گرد و غبار قرار گرفته و یا کم استفاده شود.ولی از نوشته های شما چنین برمی آید که ال سی دی متحرک از اولویت های شماست.از طرفی کلاس بالاتر d7000 و پیامدهای آن مانند خوشدست تر بودن ، چیزی نیست که بشود براحتی قیدش را زد.
    بهمین خاطر بود که بنده در ابتدا دوربینی مانند 60d را پیشنهاد دادم.دوربینی از کلاس بالاتر (هرچند از بعضی جهات مانند سیلینگ بدنه به d7000 نمیرسد) با فیلمبرداری مطلوب تر از d7000 و دارای ال سی دی متحرک و امکانات عکاسی مناسب.
    3 - در صورت امکان شاید بد نباشد که دوربینها را در دست گرفته و از لحاظ قواره و خوشدستی ، آنها را بسنجید.دوربینهای کنون آنچنان هم خشک و بددست نیستند.حتی میتوان گفت که دوربینی مانند 60d بسیار هم طراحی مناسبی دارد.
    4 - بحث لنز و امکانات جانبی عکاسی مانند سه پایه را کم اهمیت درنظر نگیرید.شاید درست نباشد که نسخه شخصی را برای دیگران بپیچم ولی به اعتقاد حقیر ، یک دوربین کارکرده ی سالم همراه با یک لنز با کیفیت بر دوربینی نو همراه با لنزی معمولی تر ارجحیت دارد.
    5 - این دوره را بعنوان یک دوره گذار در نظر بگیرید.از آنجا که با عکاسی بیگانه نیستید حتما تایید میکنید که مفاهیم گسترده و پیچیده ای مانند ترکیب بندی وسایر جنبه های هنری عکاسی- پست پروسس - چاپ و ... پیش روی شماست که تمرین،پشتکار،صرف زمان و انرژی بالایی را میطلبد. پس انتخاب کنید - عکس بگیرید و زندگی کنید
    پوزش بابت زیاده گویی
    درود
    دوست گرامی کار شما زیاده گویی نیستش،بلکه نظر لطف شما رو میرسونه
    دمت گرم بابت وقتی که گذاشتی و حرفایی ک زدی
    راجب کنون باید تحقیق کنم تا ببینم شرایطش چجوریه
    برند پرست نیستم اما یه جورایی کلا به نیکون علاقه دارم
    حالا از نظر فنی باید مقایسه بکنم ببینم کدومش بهتره
    ب هیچ عنوان من لنز رو دست پایین یا بی اهمیت نمیدونم
    چون کیفیت عکس رو دوتا چیز مهم تشکیل میدن:
    اولی سنسور دوربین
    دومی لنز
    ((حالا چیزای زیادی دخیل هستن اما عمده ی کار روی دوش این دوتاس))
    والا از دوربین زیاد میدونم اما از هنر عکاسی آماتور در آماتورم
    بزارین رو 60Dتحقیق کنم
    حالا تو این خلا اگ چیز دگ یا پند دیگه ای بنظرت اومد حتما منو در جریان بزار
    بازم ممنونم ازت دوست عزیز

موفق باشید
    Canon 6D + 19-35 + 50 F/1.8 + 150 F/2.8 macro
    Instagram

تشکر کرده
    2206

نقل قول نوشته اصلی توسط moma.shir نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزيز در مورد دوربین های نیکون تجربه ای ندارم ولی بنا به نیاز های شما به نظر من یه نگاه به دوربین های60d,600d,650d و 700d از مارک کنون هم بندازی بد نیست :مواردی چون ال سی دی چرخان ، فیلمبرداری ، صفحه نمایش لمسی و ...
    درود
    سلام دوست عزیز
    تو فکرش هستم اما تحقیق نکردم
    بازم موردی مد نظرت بود منو در جریان بزار
    مرسی

موفق باشید
    Instagram

تشکر کرده
    2206

درود
    سلام دوست عزیز
    تو فکرش هستم اما تحقیق نکردم
    بازم موردی مد نظرت بود منو در جریان بزار
    مرسی

موفق باشید
    پوزش بابت زیاده گویی
    سلام دوست عزیز
    راجب اطلاعات فنی canon 60Dتحقیق کردم
    دوربین بدی نیستش اما در قبال nikon D5100&D5200&D7000&canon 650Dیکم بنظرم عقبتره.(درسته یه کلاس بالاتری داره و جزو حرفه ای تر ها هستش اما دوربین های نامبرده بروزترن)
    راجب D7000هنوزم مرددم
    امکانات D5200منو به سمت خودش جلب میکنه
    کلاس و حرفه ای تر بودن D7000هم یه جورایی هوس انگیزه
    راجب کنونی ها یکم رو 650دی دارم تمرکز میکنم ببینم چی میشه اما فک نکنم چشممو بگیره

راجب دو دوربین نیکون نامبرده شده من صد در صد با لنز 18-105 میگیرم چون از لنز 18-55چندان تعریفی نمیکنن
    حالا چیزی که باعث میشه من بین D7000&D5200مردد بمونم اینه که خرید این دو بادی با لنز مورد نظرم(18-105) اختلاف قیمت 50یا 60 تومنی دارن و چون دارم اینقدر هزینه میکنم دوس دارم یه چیزی گرفته باشم که بعدا پشیمون نشم و حسرت نخورم که چرا مثلا اونو نخریدم.
    اگه سنسور D7000بهتر از D5200عمل کنه در کنار امکاناتی که من میخوام پس D5100گزینه ی بهتری برای منه
    اما به مقایسه هایی که تا الان شده خروجی D5200با D7000چندان تفاوتی نداره که آدمو منصرف کنه از خریدD5200
    تفاوتهایی وجود داره
    اما نیاز هایی که من دارم بیشتر تو D5200نهفته هستش
    حالا شما این دو دوربین رو از نظر کیفیت کلی عکس و فیلم(شارپنس و...و....و......و.....)کدومو تایید میکنین؟
    آیا 24مگاپیکسلی بودن این دوربین برای لنز 18-105زیاد نیستش؟
    18-105 رو کدوم اینا خروجی بهتر عکس و فیلم رو میده؟
    برای انتخاب با توجه به نیاز های من کدومشون عاقلانه تره؟
    Instagram

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2038

سلام دوباره
    ابتدا یک سوال: راجع به 60d چه نکاتی وجود داشت که آنرا عقبتر میدانید؟
    اولین نکته اینست که مطمئن باشید هریک از دوربینهای فوق شما را کاملا راضی میکند و از خرید آنها پشیمان نمیشوید.مخصوصا d7000 و d5200 و 60d .اما بنظر من مساله ای که میتواند گره قضیه را باز کند ال سی دی متحرک و فیلمبرداری است.در مورد فیلمبرداری واقعیت اینست که dslr ها محدودیت های خاص خودشان را دارند که بزرگترین محدودیت در فوکاس پیوسته روی سوژه های متحرک است.با اینکه در بعضی دوربینها مثل d5200 و d7000 و 650d این ویژگی مقداری پیشرفت داشته ولی باز هم باورکنید که کار بسیار مشکلی است که مهارت بالایی را میطلبد که آنهم بیشتر از طریق تجربه بدست می آید.معمولا پس از خرید دوربین ، بیشترین زمان را عکاسی و پروسه های پس از آن پر میکند و فیلمبرداری چندان نقشی ایفا نمیکند.آپشن های دوربین مانند یونیت وایرلس مهم و بصرفه است اما جزو امکاناتی است که میتوان به دوربین افزود.در حالیکه جنس بدنه یا مصرف باتری چنین نیست.
    بعنوان راهنمایی و بعنوان کسی که حداقل روی دوربینهای فوق مدتی وقت گذاشته است میتوانم بگویم که اگر غرض عکاسی باشد بدون شک d7000
    اما اگر بحث ال سی دی چرخان و فیلمبرداری بهتر اهمیت زیادی دارد باید گفت d5200
    هر چند که در ریویوها تفاوت خروجی این دو دوربین زیاد نیست اما باز هم d7000 در بحث عکاسی و مخصوصا در زمینه بدنه و سیلینگ قویتر است
    لنز 18-105 انتخاب خوبی است که نیازی به توضیح ندارد وقابل قیاس با 18-55 نیست.
    شما باید این دوربینها را از فکر خود خارج کرده و یکبار دیگر فاکتورهای مورد نیاز خود را بررسی کنید.شما تمام نکات فنی این دوربینها را میدانید و ازین نظر کسی نمیتواند بر دانسته های شما بیفزاید.انتخاب فقط با شماست که البته کار سختی است .در مورد فیلمبرداری بین این دو دوربین زیاد درگیر نشوید چون تفاوت فاحشی ندارند.فقط میماند آپشن ها و ال سی دی. پیشنهاد میکنم که آپشن ها را نیز خیلی جدی در نظرنگیرید و تکلیفتان را با ال سی دی روشن کنید.آنگاه توانسته اید دوربین خود را بیابید
    (در بعضی مواقع ال سی دی بسیار مهم است.همیشه نمیتوان روی زمین دراز کشید.این بحث مفصلی است که دوستان در همین سایت مطالب زیادی دراینباره نوشته اند اما نهایتا هرکس باید پیامدهای تصمیمش را بپذیرد)
    موفق باشید

تشکر کرده
    2206

سلام دوباره
    ابتدا یک سوال: راجع به 60d چه نکاتی وجود داشت که آنرا عقبتر میدانید؟
    اولین نکته اینست که مطمئن باشید هریک از دوربینهای فوق شما را کاملا راضی میکند و از خرید آنها پشیمان نمیشوید.مخصوصا d7000 و d5200 و 60d .اما بنظر من مساله ای که میتواند گره قضیه را باز کند ال سی دی متحرک و فیلمبرداری است.در مورد فیلمبرداری واقعیت اینست که dslr ها محدودیت های خاص خودشان را دارند که بزرگترین محدودیت در فوکاس پیوسته روی سوژه های متحرک است.با اینکه در بعضی دوربینها مثل d5200 و d7000 و 650d این ویژگی مقداری پیشرفت داشته ولی باز هم باورکنید که کار بسیار مشکلی است که مهارت بالایی را میطلبد که آنهم بیشتر از طریق تجربه بدست می آید.معمولا پس از خرید دوربین ، بیشترین زمان را عکاسی و پروسه های پس از آن پر میکند و فیلمبرداری چندان نقشی ایفا نمیکند.آپشن های دوربین مانند یونیت وایرلس مهم و بصرفه است اما جزو امکاناتی است که میتوان به دوربین افزود.در حالیکه جنس بدنه یا مصرف باتری چنین نیست.
    بعنوان راهنمایی و بعنوان کسی که حداقل روی دوربینهای فوق مدتی وقت گذاشته است میتوانم بگویم که اگر غرض عکاسی باشد بدون شک d7000
    اما اگر بحث ال سی دی چرخان و فیلمبرداری بهتر اهمیت زیادی دارد باید گفت d5200
    هر چند که در ریویوها تفاوت خروجی این دو دوربین زیاد نیست اما باز هم d7000 در بحث عکاسی و مخصوصا در زمینه بدنه و سیلینگ قویتر است
    لنز 18-105 انتخاب خوبی است که نیازی به توضیح ندارد وقابل قیاس با 18-55 نیست.
    شما باید این دوربینها را از فکر خود خارج کرده و یکبار دیگر فاکتورهای مورد نیاز خود را بررسی کنید.شما تمام نکات فنی این دوربینها را میدانید و ازین نظر کسی نمیتواند بر دانسته های شما بیفزاید.انتخاب فقط با شماست که البته کار سختی است .در مورد فیلمبرداری بین این دو دوربین زیاد درگیر نشوید چون تفاوت فاحشی ندارند.فقط میماند آپشن ها و ال سی دی. پیشنهاد میکنم که آپشن ها را نیز خیلی جدی در نظرنگیرید و تکلیفتان را با ال سی دی روشن کنید.آنگاه توانسته اید دوربین خود را بیابید
    (در بعضی مواقع ال سی دی بسیار مهم است.همیشه نمیتوان روی زمین دراز کشید.این بحث مفصلی است که دوستان در همین سایت مطالب زیادی دراینباره نوشته اند اما نهایتا هرکس باید پیامدهای تصمیمش را بپذیرد)
    موفق باشید
    درود

سلام دوست عزیز
    امیدوارم که خوب باشی
    راجب کنون 60D چون تو برند کنون این نظر رو دادم و داشتم با دوربینای کنونی مقایسش میکردم به این نتیجه رسیدم چون تنها وجه مشترک دوربین با دوربین نیکونی مورد نظرم تنها ای سی دل هستش و دیگر شباهتی در این دو مدل نمیبینم و کلاس اینا با هم فرق داره
    کنون 60D&650Dهر دو ظریب فاصله کانونی 1.6 رو میدن که این در ازای بستن لنز 18-105فاصله کانونی واید 29 میلیمتر رو میده اما در نیکون D5200فاصله 27ملیمتررو میده
    تعداد نقاط فوکوس هر دو دوربین کنونی که مد نظر هستش از مدل های نیکونی مد نظر کمتر هستش و از اونجایی که گاها به فوکوس سریع و دقیق نیاز پیدا میشه کنونی ها به نظرم عقبتر از مدل های نیکونی مد نظر هستن
    از لحاظ قیمت چون 60Dتو یه کلاس بالایی قرار میگیره قیمت بادی به تنهایی فک کنم چیزی حدود 2300یا 2400 باشه که با این وجود با لنز مورد نظرم چیزی بین 3200 یا 3300در میاد(لنز 18-135)
    یه مسئله کلی راجب کراپدار های نیکون و کنون اینه که کلا سنسور های کنون ب مقدار محسوسی از سنسور های نیکون کوچیکترن و این خیلی تو عکسا از هر نظر تاثیر میذاره
    دوربین D5200یه مزیت در برابر D7000&60Dداره که به احتمال قوی میدونم این دو مدل ندارن و اونم عکاسی HDRهستش.
    گرچه خودم از نزدیک عکسهای رHDR D5200رو ندیدم اما اینم یه مزیتیه
    درسته با دی اس ال آر فیلمبرداری نکردم و فوکوس تو فیلمبرداری یکم بنظر سخت میاد، اما فک کنم بتونم از فوکوس دستی تو فیلمبرداری استفاده کنم،،،ضمنا هر چی باشه این دوربین های سرعت فوکوسشون تو فیلمبرداری کمتر از کامپکت ها نیستش ک،هست؟؟؟
    برای وایرلس هم بگم که الان فکر میکنم ارزش نداره که برای این یونیت 150 تومن پول بی زبون بدم و همون ریموت فک کنم کار وایر لس رو انجام بده((یه سوال بی ربط به تایپیک...ریموت دوربین حتما باید مستقیما در رو ب رو یا پشت دوربین باشه که کار کنه یا از فواصل دور و زاویه دار با دوربینم کار میکنه؟؟؟))
    آره دقیقا با این بحث موافقم
    بقول بچه ها و کوچه بازار اگه همه چی رو گلاب بگیریم میمونه ال سی دی
    اگه D7000ای سی دی متحرک داشت که صد در صد تا الان میخریدمش
    چون من تو شمال زندگی میکنم و شمال هم که میدونین آب و هوا چجوریه
    مث جنوب نیستش کل سال هوا گرم باشه و با خیال راحت رو زمین خشک دراز بکشی و یه لویان نسکافه کنارت باشه و چن شات عکسم بگیری سر فرصت
    شمال با آب و هوا و موقعیت جوی و موقعین زمیناش جوریه که هر جا نمیشه راحت رو زمین بشینی یا دراز بکشی،خصوصا من که بیشتر تو کوهستان و ییلاق جات میخوام عکاسی کنم
    پس ال سی دی برای من یه مقوله ی بزرگ و اولویت اصلی منه
    راجب پردازشگرم بگم که من از صحنه هایی که میخوام عکس بگیرم جوریه که حتما افکت و یا مودHDRبرای من کاربرد داره
    دوربین 650Dهم نظر آدمو جلب میکنه اما نمیدونم چرا کلا با منوی کنون زیاد حال نمیکنم در صورتی که یکم آشنا هم هستم و میتونم باهاش کار کنم ولی با منوی نیکون خیلی خیلی کم کار کردم اما با همون یکی دوبار کار کردن منو جذب خودش کرد.
    اگه وقت داری اینو بخون ولی چندان مهم نیست((مثلا همین جمعه غروب تو راه برگشت از کوهستان بودیم ماه بصورت کامل تو آسمون در حال طلوع بود و در همین حین و هوای گرگ و میش چرغهای روستای پیش رو در حال روشن شدن و درختای زرد پوش دشت مقابل صحنه ی رویایی ای رو برای من بوجود آورده بود
    خواستم با سرعت شاتر کم عکس بگیرم ک نور چراغهای روستا و درختا کاملا مشخص بشه که دیدم ماه نورش نصف صفحه رو پر کرده و به نظر دوربین نوردهی زیاد بودش
    با سرعت شاتر 1/4ثانیه یه عکس گرفتم که نور چراغهای روستا خیلی خیلی کم معلومه و درختا و دشت که هیچی ازش معلوم نیستش و فقط سایه هاشون وجود داشت و ماه فقط بخوبی در اومد))
    Instagram

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2038

متاسفانه کمی گرفتارم اما تا جاییکه وقت باشد جواب میدهم
    متوجه صحبتهای شما راجع به لنزها شدم ولی درنظر داشته باشید که لنز 18-105 آخرین لنز شما نیست بلکه اولین آنهاست و بعدا به فراخور حال لنزهای دیگری تهیه میکنید(هر چند نسبت به اینکه کنون لنز 18-105 داشته باشد مشکوکم وتاآنجا که میدانم این فاصله کانونی مربوط به نیکون است)
    اما بهر حال کنون را رها کرده و درمورد نیکون بحث میکنیم(اصلا شاید شما هم مثل من عاشق نوار قرمز رنگ نیکون شده باشید)
    منوی نیکون کاربردی تر ، پیچیده تر و برای یادگیری بسیار زمان گیرتر است.این مساله هم مزیت است و هم میتواند از نگاهی دیگر ،ضعف بشمار بیاید.اما واقعیت اینست که در صورت تسلط به منوی نیکون ، امکانات بیشتری در اختیار خواهید داشت.(امیدوارم کنونی های عزیز ناراحت نشده باشند.صرفا نظر شخصی بود)
    مود hdr ملاک محکمی نمیتواند باشد اما بودنش بد نیست.(HDR واقعی و با کیفیت اصلی را باید روی سه پایه و با ترکیب عکسها بدست بیاورید)
    در مورد وایرلس موافقم که ایکاش d7000 بنده هم این امکان را داشت.
    کلا با توجه به موقعیت جغرافیایی و آب و هوای شمال که رطوبت و باران همراه همیشگی شماست آیا نسبت به سیلینگ بدنه و عایق بودن دوربین در برابر رطوبت هم اندیشیده اید؟
    ایکاش از دوستان شمالی فعال در سایت (که تعدادشان کم هم نیست ) این سوال را بپرسید که با توجه به شرایط اقلیمی ، سیلینگ بدنه مهمتر است یا ال سی دی؟ پاسخ این سوال یعنی انتخاب قطعی.
    کوروش و mohammad.baruji تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    2206

متاسفانه کمی گرفتارم اما تا جاییکه وقت باشد جواب میدهم
    متوجه صحبتهای شما راجع به لنزها شدم ولی درنظر داشته باشید که لنز 18-105 آخرین لنز شما نیست بلکه اولین آنهاست و بعدا به فراخور حال لنزهای دیگری تهیه میکنید(هر چند نسبت به اینکه کنون لنز 18-105 داشته باشد مشکوکم وتاآنجا که میدانم این فاصله کانونی مربوط به نیکون است)
    اما بهر حال کنون را رها کرده و درمورد نیکون بحث میکنیم(اصلا شاید شما هم مثل من عاشق نوار قرمز رنگ نیکون شده باشید)
    منوی نیکون کاربردی تر ، پیچیده تر و برای یادگیری بسیار زمان گیرتر است.این مساله هم مزیت است و هم میتواند از نگاهی دیگر ،ضعف بشمار بیاید.اما واقعیت اینست که در صورت تسلط به منوی نیکون ، امکانات بیشتری در اختیار خواهید داشت.(امیدوارم کنونی های عزیز ناراحت نشده باشند.صرفا نظر شخصی بود)
    مود hdr ملاک محکمی نمیتواند باشد اما بودنش بد نیست.(HDR واقعی و با کیفیت اصلی را باید روی سه پایه و با ترکیب عکسها بدست بیاورید)
    در مورد وایرلس موافقم که ایکاش d7000 بنده هم این امکان را داشت.
    کلا با توجه به موقعیت جغرافیایی و آب و هوای شمال که رطوبت و باران همراه همیشگی شماست آیا نسبت به سیلینگ بدنه و عایق بودن دوربین در برابر رطوبت هم اندیشیده اید؟
    ایکاش از دوستان شمالی فعال در سایت (که تعدادشان کم هم نیست ) این سوال را بپرسید که با توجه به شرایط اقلیمی ، سیلینگ بدنه مهمتر است یا ال سی دی؟ پاسخ این سوال یعنی انتخاب قطعی.
    درود
    سلام دوست عزیز
    آره
    تا نیکون هست رفیقشم،عاشق رنگ گریپشم
    والا من دوستان شمالی رو تو این سایت نمیشناسم و اتفاقا مدتی پیش ب فکر راه حل بودم ک یه جوری پیداشون کنم اما راهی پیدا نکردم
    راجب سیلینگ و ال سی دی هم بگم که صد در صد از هر کسی بپرسین میگن سیلینگ و مهر و موم اما از خیر ال سی دی هم با وجود این شرایط نمیشه گذشت
    وایرلس رو بیخیال شدم
    اچ دی آر هم میشه با فتوشاپ یاد بگیرم،فوقش یکم بیشتر وقت صرف کنم
    افکت هم همینطور...با فتوشاپ یا دیگر برنامه ها میشه ردیفش کرد
    اما از خیر ال سی دی نمیتونم بگذرم
    خصوصا که مشتاقم برای عکاسی حیات وحش بزنم به کوه و کمر و برای عکس گرفتن از حیوانات وحشی نمیشه عین تیر برق جلوشون ظاهر بشم و قطعا یا باید بریم بالا درخت یا رو زمین ولو شیم
    سرم بره ال سی دی متحرک نباید بره
    Instagram

صفحه 2 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین