صفحه 5 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 57
Like Tree34تشکر

موضوع: D5200یاD7000؟

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    دوست عزیز با سلام،

به نظرم خودتون جواب سوال خودتون رو دادید و قطعا در بین این دو دوربین، D5200 بیشتر از D7000 به درد شما خواهد خورد.

موفق باشید.
    سلام
    ممنون از لطفتون که وقت گذاشتین
    D5200برای من از D7000بهتر هستش بشرطی که ارزون تر از اون باشه
    اما حالا که این دوتا یه قیمت دارن موندم چیکار کنم...
    یعنی اگه فقط یه ال سی دی متحرک داشتش بدون شک 7000رو میخریدم.

موفق باشید
    Canon 6D + 19-35 + 50 F/1.8 + 150 F/2.8 macro
    Instagram

تشکر کرده
    2206

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    دوست عزیز من پیشنهاد میکنم دوربینها را در دست بگیرید و خودتان از نزدیک امتحان کنید. با توجه قد بلندتر احتمالا دستهای بزرگتری هم دارید در این صورت بدنه بزرگتر 7000دی در دستهای شما بهتر مینشیند. بدنه فلزی و عایق هم اطمینان خاطر بیشتری در شرایط سخت کوستان بشما میدهد.
    در مورد پردازنده نگران نباشید. پردازندههای چند نسل قبل هم به اندازه کافی سریع هستند که عملا تفاوتی در کیفیت خروجی jpg با چشم احساس نکنید. اگر هم میخواهید از عکس خام استفاده کنید دیگر عملا پردازنده هیچ نقشی ندارد.
    فیلم برداری با هر دو بدنه زیاد چنگی به دل نمیزند چون هیچ کدام فکوس مناسبی ندارند و باید دستی فکوس کنید. فکوس دستی هم یعنی عذاب و احتمالا زیاد از آن استفاده نمیکنید. نگران فریم ریت هم نباشید. فیلمهایی که در حال حاضر در بازار موجود است با فرم ریت 25 یا 30 هستند.
    سنسور این دو بدنه اگر قرار باشد از لنز کیت استفاده کنید تفاوت زیادی نخواهد داشت. با این حساب فقط اختلاف در کیفیت ساخت بهتر بدنه 7000دی (بنظر با اهمیت تر است) و امکانات جدیدتر 5200دی (شاید برای شما کاربردی باشند!) خواهد بود.
    سلام دوست گرامی
    این پیشنهادتونو حتما موقع خرید لحاظ میکنم چون بقول شما دستام یکم بزرگه شاید 7000راحت تر تو دستم جا شه.
    از نظر بدنه خوب هم آره حق باش شماست..خودمم خیلی به این موضوع فکر کردم.
    لنز مد نظرم18-105هستش که لنز بدی نیست نسبت به قیمتش...خدارو چ دیدی شاید گنج پیدا کردم رفتم یه16-85خریدم
    یعنی فقط یه ال سی دی چرخون داشت این 7000میخریدمش.
    همین منو مردد کرده

موفق باشید
    ata_m3 تشکر می‌کند.
    Instagram

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.baroji نمایش پست ها
    سلام
    ممنون از لطفتون که وقت گذاشتین
    D5200برای من از D7000بهتر هستش بشرطی که ارزون تر از اون باشه
    اما حالا که این دوتا یه قیمت دارن موندم چیکار کنم...
    یعنی اگه فقط یه ال سی دی متحرک داشتش بدون شک 7000رو میخریدم.

موفق باشید
    درود
    به عقیده شما در چند درصد از عکس هاتون که می گیرید با توجه به ژانرهایی که گفتید از قابلیت ال سی دی چرخان استفاده خواهید کرد ، و در چند در صد از عکسهاتون از چشمی استفاده خواهید کرد .
    فکر کنم با پاسخ به این سوال جواب شما هم مشخص گردد
    من به شخصه 7000 رو انتخاب می کردم و کلا هم از چشمی استفاده می کردم ، ال سی دی چرخان یک قابلیت جانبی است که شاید در این دوربین ها خیلی استفاده نشود البته نه همیشه ...البته این نظر منه
    mohammad.baruji تشکر می‌کند.
    با احترام فراوان مرتضی صادقیان
    http://instagram.com/Morteza__sadeghian
    http://instagram.com/man.sa_photography

تشکر کرده
    2206

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    دوست عزیز من پیشنهاد میکنم دوربینها را در دست بگیرید و خودتان از نزدیک امتحان کنید. با توجه قد بلندتر احتمالا دستهای بزرگتری هم دارید در این صورت بدنه بزرگتر 7000دی در دستهای شما بهتر مینشیند. بدنه فلزی و عایق هم اطمینان خاطر بیشتری در شرایط سخت کوستان بشما میدهد.
    در مورد پردازنده نگران نباشید. پردازندههای چند نسل قبل هم به اندازه کافی سریع هستند که عملا تفاوتی در کیفیت خروجی jpg با چشم احساس نکنید. اگر هم میخواهید از عکس خام استفاده کنید دیگر عملا پردازنده هیچ نقشی ندارد.
    فیلم برداری با هر دو بدنه زیاد چنگی به دل نمیزند چون هیچ کدام فکوس مناسبی ندارند و باید دستی فکوس کنید. فکوس دستی هم یعنی عذاب و احتمالا زیاد از آن استفاده نمیکنید. نگران فریم ریت هم نباشید. فیلمهایی که در حال حاضر در بازار موجود است با فرم ریت 25 یا 30 هستند.
    سنسور این دو بدنه اگر قرار باشد از لنز کیت استفاده کنید تفاوت زیادی نخواهد داشت. با این حساب فقط اختلاف در کیفیت ساخت بهتر بدنه 7000دی (بنظر با اهمیت تر است) و امکانات جدیدتر 5200دی (شاید برای شما کاربردی باشند!) خواهد بود.
    نقل قول نوشته اصلی توسط smagoli نمایش پست ها
    عزیزم، شما دلت با 5200 هست، پس دوربین مناسب برای شما همون 5200.
    5200 و 7000 در یک رده دوربین نیستند و مطمئنا از دید عکاسی، دوربین برنده 7000 هست. اما با توجه به اینکه اولین دوربین اس ال ار شما هست، من همون 5200 رو پیشنهاد میکنم که دارای امکانات جانبی ( مثل وای فای ، صفحه چرخان و ... ) بیشتری هست و تا یکی دو سال اینده شمارو کاملا راضی نگه میداره. اما اگر میخواید دوربینی بخرید که تا 4 5 سال اینده به فکر تغییر نیوفتید، میتونید روی 7000 فکر کنید.
    من خودم 3 سال میشه که 3100 دارم و تا پارسال کاملا راضی بودم، اما الان یک سالی میشه که به شدت نیاز به تعویض دوربین دارم و گزینه های من برای تعویض 7100، و یا اگر تا موقع خرید پولم جور شد، D600
    شما هم با خیال راحت 5200 بخر و نگران هیچی نباش.
    سلام دوست گرامی
    آره بیشتر دلم با 5200هستش اما سیلینک و ابعاد و امکانات حرفه ای تر 7000باعث میشه این مشکلو داشته باشم
    من اخلاقم اینه ک یه بار واسه ی چی پول میدم که عمری باشه(عمری نبود حداقل خوب باشه و بقول شما یه 5-6سالی آدمو نگه داره.)
    باید بیشتر فکر کنم

موفق باشید
    Instagram

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2038

سلام دوست عزیز
    اگر خاطرتان باشد در ابتدای راه اندازی این تاپیک بنده زیاد مصدع اوقات شدم و آنچه را که به ذهنم میرسید خدمتتان عرض کردم.این چند وقت اخیر هم فقط نوشته های دوستان را خواندم و استفاده کردم.اما یک نکته بنظرم رسید :
    بقول جناب moty ، بنظر خودتان چند درصد از عکسهایتان از طریق live view حاصل خواهد شد؟ اگر خودتان ایده و نظری در این زمینه ندارید شاید بد نباشد که از تجربه دوستان کمک بگیریم.خود من به دلایل زیادی که سرعت فوکوس بالاتر از جمله ی آنهاست فقط از ویزور استفاده میکنم.البته مصرف باتری بسیار پایینتر را هم باید اضافه کنم(و دلایل زیاد دیگر ...)
    استفاده از lcd برای بنده محدود به زمان های خاص و ضروری است.منکر محاسن lcd و مخصوصا از نوع متحرک آن نمیشوم اما نکته اینجاست که شما نیز مانند سایر دوستان حداقل پس از مدتی بخاطر مسائلی که در ذات دوربینهای حرفه ای است و در طراحی و ساخت آنها رعایت شده است خودبخود به سمت ویزور کشیده میشوید و استفاده ی کمی از lcd خواهید داشت.نظر دوستانی را که از چنین دوربینهایی استفاده کرده اند یا میکنند را بپرسید که میزان استفاده آنها از lcd چقدر است؟

تشکر کرده
    2206

نقل قول نوشته اصلی توسط iman536 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    اگر خاطرتان باشد در ابتدای راه اندازی این تاپیک بنده زیاد مصدع اوقات شدم و آنچه را که به ذهنم میرسید خدمتتان عرض کردم.این چند وقت اخیر هم فقط نوشته های دوستان را خواندم و استفاده کردم.اما یک نکته بنظرم رسید :
    بقول جناب moty ، بنظر خودتان چند درصد از عکسهایتان از طریق live view حاصل خواهد شد؟ اگر خودتان ایده و نظری در این زمینه ندارید شاید بد نباشد که از تجربه دوستان کمک بگیریم.خود من به دلایل زیادی که سرعت فوکوس بالاتر از جمله ی آنهاست فقط از ویزور استفاده میکنم.البته مصرف باتری بسیار پایینتر را هم باید اضافه کنم(و دلایل زیاد دیگر ...)
    استفاده از lcd برای بنده محدود به زمان های خاص و ضروری است.منکر محاسن lcd و مخصوصا از نوع متحرک آن نمیشوم اما نکته اینجاست که شما نیز مانند سایر دوستان حداقل پس از مدتی بخاطر مسائلی که در ذات دوربینهای حرفه ای است و در طراحی و ساخت آنها رعایت شده است خودبخود به سمت ویزور کشیده میشوید و استفاده ی کمی از lcd خواهید داشت.نظر دوستانی را که از چنین دوربینهایی استفاده کرده اند یا میکنند را بپرسید که میزان استفاده آنها از lcd چقدر است؟
    سلام دوست عزیز
    متاسفانه من همیشه آدم غیرقابل پیشبینی بودم و هستم و از طرف دیگه من تا الان کارای زیاد و طولانی با دوربین حرفه ای نداشتم و دقیقا نمیدونم ویزور بیشتر مورد استفاده قرار میگیره برام یا ال سی دی
    اما از ی نظر دیگه من هر موقع بیرون داشتم عکاسی میکردم همیشه احساس میکردم ک اگ ال سی دی متحرک داشتم کادربندی درست تر و شرایط راحت تری داشتم
    از یه نظر دیگه هم ویزور باعت میشه ک هم فکوس دقیق تر و هم باطری بیشتز بمونه و هم نور آفتاب مزاحم دیدم نباشه
    اما ب هر حال ب ال سی دی نیاز دارم خصوصا از نوع متحرکش و بیشتر در عکا سی کلوس آپ ک یکی از علایق شدید بنده هستش
    تصمیم ب5200هستش اما دلم پیش7000
    والا بدجور موندم

ممنون از لطفتون

موفق باشید
    sa_mohammad_mo تشکر می‌کند.
    Instagram

تشکر کرده
    2206

نقل قول نوشته اصلی توسط Moty نمایش پست ها
    درود
    به عقیده شما در چند درصد از عکس هاتون که می گیرید با توجه به ژانرهایی که گفتید از قابلیت ال سی دی چرخان استفاده خواهید کرد ، و در چند در صد از عکسهاتون از چشمی استفاده خواهید کرد .
    فکر کنم با پاسخ به این سوال جواب شما هم مشخص گردد
    من به شخصه 7000 رو انتخاب می کردم و کلا هم از چشمی استفاده می کردم ، ال سی دی چرخان یک قابلیت جانبی است که شاید در این دوربین ها خیلی استفاده نشود البته نه همیشه ...البته این نظر منه
    سلام
    دوست عزیز پاسخ شما با پاسخی که با آقا ایمان دادم یکسان هستش
    ممنونم از راهنمایی بزرگی که کردین واقعا ممنون

موفق باشید
    Instagram

كاربر همراه
    تشکر کرده
    459

سلام دوست عزیز.من هم با مشکل شما دست به گریبان بودم.قریب به 6 ماه.داشتم میرفتم که 5200 بخرم.اما یک گزینه مهم که شاید برای بعضی آخرین گزینه باشه : وقتی من این دوربینو میخرم ، وقتی دستم میگیرم تا به یکی از بزرگترین علایقم یعنی عکاسی بپردازم،ارتباطم با ابزاری که دستمه چجوریه؟آیا من رو از حیث داشتن یه DSLR ارضا میکنه؟ببینید اصلا کارکرد منظورم نیست.گفتم که شاید واسه بعضی آخرین گزینه باشه.آخه ارتباط با ابزار و تطابق با فیزیک مصرف کننده چه از نظر روانی و چه ماهییت شکلی که به علم ارگونومی معروفه الان در دنیا سرمایه گذاری میلیاردی روش میشه.D7000 دارای ابعاد شکیل ، کشیدگی بدنه به اندازه ، دارای دو گردانه فرمان ، ال سی دی ثانویه با اطلاعات کامل ، پیچ تنظیم مود های عکاسی در سمت چپ با دو گردونه که یکی از علایم رده‌ی Prosumer هست ، قلابهای فلزی شکیل در محل اتصال بند گردنی و اون گیره دستی خوشدست و عمیق و اون فاصله دقیق و مناسب چراغ هدایت فوکوس و در پشت دوربین کلید استثنایی Live View و بدنه....وقتی بدنه رو دست میگیرید تاز ه متوجه میشید که خیلی با اون چیزی که از مونیتور PC میبینید فرق داره ومن که حقیقتا کیفیت بدنش باعث حیرتم شد.
    بد نیست اگر هردو در کنار هم ببینیم:
    فایل پیوست 54728nikon-d7000-dessus-620px.jpg
    nikon_d7000_9.jpgnikon-d5200-18-55.jpg
    در خصوص کیفیت هم که اکثر دوستان نظرات صاءب رو فرمودند.خلاصه اینم از منظره دیگه!!!
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    ویرایش توسط fosoos : Monday 13 January 2014 در ساعت 14:44
    ata_m3 و iman sabbaghian تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    2206

نقل قول نوشته اصلی توسط fosoos نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز.من هم با مشکل شما دست به گریبان بودم.قریب به 6 ماه.داشتم میرفتم که 5200 بخرم.اما یک گزینه مهم که شاید برای بعضی آخرین گزینه باشه : وقتی من این دوربینو میخرم ، وقتی دستم میگیرم تا به یکی از بزرگترین علایقم یعنی عکاسی بپردازم،ارتباطم با ابزاری که دستمه چجوریه؟آیا من رو از حیث داشتن یه DSLR ارضا میکنه؟ببینید اصلا کارکرد منظورم نیست.گفتم که شاید واسه بعضی آخرین گزینه باشه.آخه ارتباط با ابزار و تطابق با فیزیک مصرف کننده چه از نظر روانی و چه ماهییت شکلی که به علم ارگونومی معروفه الان در دنیا سرمایه گذاری میلیاردی روش میشه.D7000 دارای ابعاد شکیل ، کشیدگی بدنه به اندازه ، دارای دو گردانه فرمان ، ال سی دی ثانویه با اطلاعات کامل ، پیچ تنظیم مود های عکاسی در سمت چپ با دو گردونه که یکی از علایم رده‌ی Prosumer هست ، قلابهای فلزی شکیل در محل اتصال بند گردنی و اون گیره دستی خوشدست و عمیق و اون فاصله دقیق و مناسب چراغ هدایت فوکوس و در پشت دوربین کلید استثنایی Live View و بدنه....وقتی بدنه رو دست میگیرید تاز ه متوجه میشید که خیلی با اون چیزی که از مونیتور PC میبینید فرق داره ومن که حقیقتا کیفیت بدنش باعث حیرتم شد.
    بد نیست اگر هردو در کنار هم ببینیم:
    فایل پیوست 54728Nikon-D5200-top-main.jpg
    nikon_d7000_9.jpgnikon-d5200-18-55.jpg
    در خصوص کیفیت هم که اکثر دوستان نظرات صاءب رو فرمودند.خلاصه اینم از منظره دیگه!!!
    سلام دوست عزیز
    اون عکسی که از نمای بالای دوربین گذاشتین مربوط به D7000نیستش و مربوط به D90هستش
    D7000قسمت بالاییش یکمی(از یکم یکم بیشتر) فرق داره با D90

موفق و پایدار باشید
    fosoos تشکر می‌کند.
    Instagram

كاربر همراه
    تشکر کرده
    459

بله اصلاحش کردم.اما انگار خیلی تهییج نشدید.

صفحه 5 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین